Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα την ενημερωση σε 5.1.1 :happy:

Δεν εχω δει τρελες διαφορες ως τωρα, εκτος απο κατι εξτρα επιλογες που βγαζει οταν αυξομειωνεις την ενταση, αν και δεν εκατσα να πολυασχοληθω.

Εκανε κανεις αλλος ενημερωση ; Βρηκατε καμια διαφορα ;

 

Να σου πω τις διαφορες που παρατηρησα εγω.Αρχικά αυτό με το χαμήλωμα του ήχου ,πλέον δεν αναβοσβηνει το led όταν πέσει κατω από 15%(καλύτερα γιατί με εκνευρίζει λίγο) ,κάποιες επιπλέον ρυθμισεις. Αυτά αλλά σίγουρα θα είναι και πράγματα που εμείς οι απλοί χρήστες δεν καταλαβαινουμε. Γίνεται να εμφάνισω το ποσοστό της μπαταρίας στην γραμμή πάνω χωρίς να κατεβασω widget?Το εψαξα λιγο αλλά δεν το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eχει παρατηρησει κανεις αλλος να του κρασαρουν εφαρμογες;

Εχω ακουσει κ απο αλλους χρηστες οτι γινεται αυτο και εμενα μου το εχει κανει 5-6 φορες αλλα μονο στο play store

Σας εχει κανει τιποτα εσας;

Link to comment
Share on other sites

Vodafone Smart Ultra 6, το προσιτό & αποκλειστικό 4G smartphone με οχταπύρηνο επεξεργαστή, στην Vodafone! Το Vodafone Smart Ultra 6 διαθέτει IPS full HD οθόνη 5,5 ιντσών, 13MPixels κύρια κάμερα, εσωτερική μνήμη 10GB με δυνατότητα επέκτασης της με κάρτες micro SD & μπαταρία 3000mAh για ενίσχυση της αυτονομίας του. Μάθε περισσότερα για τα τεχνικά χαρακτηριστικά του και απόκτησέ το σε ένα από τα προγράμματα της Vodafone σε μοναδικές τιμές!

Το έχουμε παραγγείλει κυρίως για τον μεγάλο πλούσιο επεξεργαστή του, την καταπληκτική οθόνη του αλλά και την αυτονομία του, το μόνο αρνητικό του είναι ο σχεδιασμός λίγο αλλά και το λογισμικό της βόδαφον που μπορεί να αφαιρεθεί νομίζω. Πείτε γνώμες γιατί δεν βλέπω πουθενά θέμα για τα κινητά της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....

ο μονος λογο που δεν το πηρα ενω πηγα στη voda ειναι οτι δεν υπαρχει θήκη.

γνωριζει κανεις αν μπορουμε να βρουμε απο πουθενα???

Link to comment
Share on other sites

Eχει παρατηρησει κανεις αλλος να του κρασαρουν εφαρμογες;

Εχω ακουσει κ απο αλλους χρηστες οτι γινεται αυτο και εμενα μου το εχει κανει 5-6 φορες αλλα μονο στο play store

Σας εχει κανει τιποτα εσας;

 

Μόνο στην εφαρμογή του facebook λίγες φορές αλλα πιστεύω πως έφταιγε η εφαρμογή γιαυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα.....

ο μονος λογο που δεν το πηρα ενω πηγα στη voda ειναι οτι δεν υπαρχει θήκη.

γνωριζει κανεις αν μπορουμε να βρουμε απο πουθενα???

 

Εγω έχω αυτή αλλά από άλλο καταστημα στα 4.90 την ειχα βρει.Σίγουρα υπάρχουν πολυ λιγότερες σε σχέση με πιο γνωστά κινητά αλλά αν ψαξεις θα βρεις αρκετες

Link to comment
Share on other sites

http://www.frogs.gr/thikes-kinitwn-aksesouar/thikes-vodafone/thikes-vodafone-smart-ultra6.html

Εχει εδω θηκες. Δεν το ξερω βεβαια το μαγαζι δεν πρεπει να ειναι και πολυ γνωστο, απο διαφημηση στο yt το ειδα, αλλα αυτες οι θηκες τυπου τυπου book δεν μ αρεσουν καθολου. Εχει και στο σιτε της vodafone θηκη πλαι book αλλα πιο ακριβη 20 νομζω

Τελος παντων εγω δεν πηρα γιατι ειναι χαλια κατα την αποψη μου αυτου του στυλ θηκες.

Αν αγοραζεις απο amazon εχει και εχει αρκετες διαφορων στυλ

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη, πάρε μία του iphone 6 plus από κάνα κινέζικο. Εγώ πήρα μία από δερματίνη απ' έξω, σιλικόνη μέσα και με ένα κοπίδι έκοψα τα σημεία δεξιά που είναι τα κουμπιά και άνοιξα λίγο και το σημείο που είναι η κάμερα και δεν ταίριαζε ακριβώς.
We live only once, so we must live good!
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του γιατι το παρήγγειλα είναι 169 όποτε σούπερ, θεωρώ οτι αξίζει λόγω 8πηρυνου με μόνο ελάχιστο μείον την κάμερα και το σχεδιασμό. Όμως παίρνει αναβαθμίσεις μελλοντικά όποτε είναι καλή επιλογή. Για το user interface μπορούμε να κάνουμε κάτι να μοιάζει με Samsung με ένα ποιοτικό theme?
Link to comment
Share on other sites

Όμως παίρνει αναβαθμίσεις μελλοντικά όποτε είναι καλή επιλογή. Για το user interface μπορούμε να κάνουμε κάτι να μοιάζει με Samsung με ένα ποιοτικό theme?

 

Βασικα δεν ξερουμε αν θα παρει αναβαθμιση. Πηρε την 5.1.1 προσφατα αλλα κανεις δεν ξερει για την 6

Τωρα για το ui δεν νομιζω να γινεται, αλλο ui και αλλο theme

Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι να το παρω και γω.οσοι το εχετε απο μπαταρια πως πηγαινει?ποσες ωρες βγαζει οθονη?

 

Δεν εχω μετρησει ωρες, αλλα τα παει αρκετα καλα, και σε βαρια παιχνιδια (asphalt 8) που τελευταια το εχω λιωσει :p μπορει να παιζω μιση ωρα και να χασει 15% η λιγοτερο... αρκετα καλα

Θα του κανω και μια πληρη φορτιση μεχρι το 100 για να δω ποσο θα κρατησει απο 100 μεχρι 15 και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του γιατι το παρήγγειλα είναι 169 όποτε σούπερ, θεωρώ οτι αξίζει λόγω 8πηρυνου με μόνο ελάχιστο μείον την κάμερα και το σχεδιασμό. Όμως παίρνει αναβαθμίσεις μελλοντικά όποτε είναι καλή επιλογή. Για το user interface μπορούμε να κάνουμε κάτι να μοιάζει με Samsung με ένα ποιοτικό theme?

 

Ποιος σου είπε ότι παίρνει αναβαθμίσεις;

Μακάρι, όλοι το ελπίζουμε.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και ένα μήνα περίπου, γενικά για τα χρήματα που ζητάει είναι πολύ αξιόλογη πρόταση αν δεν σας χαλάνε οι 5,5 ίντσες του (ή προτιμάτε να αγοράζετε από κίνα).

Εντυπώσεις μέχρι τώρα για αυτούς που "ψήνονται". :D

 

Οθόνη πολύ καλή και αρκετά φωτεινή, με καλές γωνίες θέασης με καλή απόδοση και στον ήλιο. Μπαταρία πολύ καλή - σίγουρα όχι τίποτα σούπερ - άλλα θα σας βγάλει την μέρα όσο και να το "κακοποιήσετε" :lol: Ίσως και παραπάνω με λιγότερη χρήση. Φορτίζει γρήγορα αν και δεν έχει fast charging, έχω δει δυο ώρες περίπου για το 1-100%. (5V/1500mA ο φορτιστής που έχει το πακέτο).

Είναι φυσικά 4G και έχει ίσως την καλύτερη λήψη δικτύου από όλα τα τηλέφωνα που έχουν περάσει από τα χέρια μου τα τελευταία χρόνια.

 

Φοράει Android 5.0.2 και πριν από λίγες μέρες ήρθε και η 5.1.1. Γενικά το λειτουργικό είναι στοκ android τόσο στον launcher όσο και στα υπόλοιπα μέρη του. Ο launcher αν και custom της vodafone είναι 99% ίδιος του στοκ. Αν βάλετε τον Google laucher πρακτικά θα είναι σαν να έχετε nexus. :D Προσωπικά του πέρασα Νοβα και πάει καλύτερα και από τον δικό του. :) Προεγκατεστημένες εφαρμογές της Vodafone έχει αρκετές μικρό το κακό όμως μια και οι περισσότερες σβήνονται ή απενεργοποιούνται εύκολα. Από τα 16 GB έχει 11,16 διαθέσιμα. Στην απόδοση είναι σβέλτο και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, και του έχω περάσει 45-50 εφαρμογές χωρίς να επηρεαστεί αρνητικά η απόδοση του.

 

Από αρνητικά, θα ήθελα την κάμερα λίγο καλύτερη, όχι οτι είναι κακή απλά κινείται στο μέσο όρο της κατηγορίας τιμής, αυτό το Play store κρασάρει αρκετά συχνά (μόνο αυτό :lol: όλες οι άλλες εφαρμογές σχεδόν ποτέ), η αυτόματη φωτεινότητα της οθόνης δεν κάνει και την καλύτερη δουλειά. Σε "σκληρή" χρήση μπορεί να ζεσταθεί αρκετά (snapdragon615 :lol:).

 

Α και θήκη οπωσδήποτε, γλιστράει σαν τρελό!

Edited by Flandre
Link to comment
Share on other sites

Κάποια άλλη κάμερα που να έχει και δυνατότητα επιλογής χαμηλότερης ανάλυσης και όχι μόνο υψηλή ανάλυση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να μικρύνουν τα εικονίδια στην αρχική οθόνη, ώστε να χωρούν περισσότερα; Ήμαρτον δηλαδή, 5,5 ίντσες και χωράει 4 σειρές εικονιδίων! Απεγκατέστησα και το Google bar και πάλι δεν μου δίνει τον ελεύθερο χώρο ώστε να βάλω 5η σειρά εικονιδίων

We live only once, so we must live good!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είναι κλειδωμένο σε Vodafone η μπορώ να βάλω ότι sim θέλω;

Ότι πρέπει για δώρο στον ανιψιο που γιορτάζει μέσα στα Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Και μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να μικρύνουν τα εικονίδια στην αρχική οθόνη, ώστε να χωρούν περισσότερα; Ήμαρτον δηλαδή, 5,5 ίντσες και χωράει 4 σειρές εικονιδίων! Απεγκατέστησα και το Google bar και πάλι δεν μου δίνει τον ελεύθερο χώρο ώστε να βάλω 5η σειρά εικονιδίων

 

Με το nova μπορεις να βαλεις πλεγμα 12x12 :p

Link to comment
Share on other sites

Με το nova μπορεις να βαλεις πλεγμα 12x12 :p

 

Επειδή δεν έχω βάλει ποτέ launcher, πώς λειτουργεί; Δηλαδή, μπορώ να έχω εγκατεστημένο άλλο launcher και να το γυρίζω στον stock? Αν απεγκαταστήσω τον άλλο launcher επανάρχεται από μόνο του στον stock αυτόματα; Αν έχω περισσότερους, μπορώ να κάνω εναλλαγή μεταξύ τους;

We live only once, so we must live good!
Link to comment
Share on other sites

Απλά τον κατεβάζεις απο το store και τον επιλέγεις ως νεο default όταν σου ζητηθεί.

Αν θες να γυρίσεις στον παλιό ή να "παίξεις" με διάφορους αλλους launchers θα υπάρχει μια νέα επιλογή στις ρυθμίσεις με την οποία μπορείς να επιλεγεις η να διαγράφεις. ("Αρχική σελίδα")

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως βγαίνει η μπάρα του google με την αναζήτηση και το μικρόφωνο; Δεν το έχω βρει ακόμη!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...