Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το smart ultra 6 και ετσι οπως επαιζα εχτες το βραδυ αρχισε ξαφνικα να κολαει εντονα κατι που δεν εχει ξαναγινει. Μετα απο λιγο με εβγαλε απο το παιχνιδι, τα εικονιδια της οθονης δεν πατιουνταν (αν και η μπαρα με τις ρυθμισεις ανοιγε απο το πανω μερος της οθονης), και λιγα δευτερολεπτα μετα εκανε επανεκινηση μονο του.

 

Σε τι μπορει να οφειλεται αυτο? Ειναι κατι που θα πρεπει να ανυσηχω? Σημερα μετα απο αρκετα εντονη χρηση λειτουργουσε κανονικοτατα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά συμβαίνουν σε όλες τις συσκευές. Εάν δεν το ξανακάνει (ή το κάνει μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι ή το κάνει σπάνια), όλα είναι εντάξει. Μπορεί να φταίει το παιχνίδι αυτό. Δεν είναι όλες οι εφαρμογές καλογραμμένες.

Γενικά γράψε μας εντυπώσεις για το κινητό...

Είναι έτσι όπως το εκθειάζουν στο εξωτερικό, σε σχέση πάντα με την τιμή του;;;

Link to comment
Share on other sites

Το κνητο μετα απο 23 μερες με εχει αφησει ικανοποιημενο. Δεν το εχω παρα πολυ καιρο αλλα απο 'τι εχω δει ως τωρα ειναι μια χαρα και περα απο αυτο το restart που μου εκανε δεν εχει κανει κανενα αλλο περιεργο. Επιδοσεις ειναι αρκετα καλες, smooth και στα παιχνιδια ικανοποιητικο. Δεν παιζει σαν ναυαρχιδα αλλα προσφερει καλη εμπειρια και μονο στα πολυ βαρια παιχνιδια (asphalt,nfs κλπ) μπορει να χανει frames χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορεις να απολαυσεις το παιχνιδι.Επεισης εχει πολυ ωραια οθονη.Η μπαταρια ειναι οκ βγαζει ανετα μερα και παραπανω. Το ηχειο οντως αλλοιωνει λιγο τον ηχο οπως λενε αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τεραστιο προβλημα.

Γενικως ειναι μια χαρα,ειδικα αν σκεφτει κανεις και την τιμη(170 σε προσφορα οταν το πηρα, τωρα 200) και θα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την αγορα αν συνεχισει να λειτουργει ετσι και στο μελον. Φυσικα βεβαια υπαρζουν καλυτερες επιλογες αν αγορασει κανεις απο κινα

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα με 170 από Ελλάδα παρά με το τουφέκι αν συμβεί το κακό.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εχω γράψει αναλυτικά τις εντυπώσεις μου παραπάνω, μια χαρά είναι η συσκευή.

Κάνει τα πάντα και σε καλή τιμή.

Ο 615 είναι μια χαρά επεξεργαστής...

Τώρα όμως, με το flex 2, αναγκαστικά το smart θα παρει πόδι. Δεν μπορώ να εχω τόσα κινητά.

Θα δείξει πάντως. Μετα το Σαββατοκύριακο.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

Μια χαρά είναι η συσκευή.

Το θέμα δεν είναι αν θα αντέξει δυο χρόνια (που θα αντέξει), αλλα πόσες αναβαθμίσεις θα παρει σε αυτό το διάστημα.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

Μια χαρά είναι η συσκευή.

Το θέμα δεν είναι αν θα αντέξει δυο χρόνια (που θα αντέξει), αλλα πόσες αναβαθμίσεις θα παρει σε αυτό το διάστημα.

 

Αυτο που ενοω ειναι οτι σε συζητηση ειπε καποιος οτι δεν θα βγαλει η συσκευη πανω απο εξαμηνο δεν ξερω γιατι το ειπε αυτο και ουτε μου εχει απαντησει ποτε απο τοτε.

 

Aναβαθμισεις δεν το βλεπω να παιρνει παρα πολες και μπορει να μην παρει marsmallow αλλα προσωπικα δεν με νοιαζει αυτο και καθολου εφοσον η συσκευη λειτουργει ομαλα το αν θα αναβαθμιστει η οχι δεν εχει και τοσο σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο μου εκανε αλλο περιεργο...

Eπαιζα asphalt και εκανα καποια στιγμη παυση->quit race και ετσι οπως περιμενα να φορτωσει το παιχνιδι μαυρισε η οθονη και ηταν σα σβηστο και του εκανα hard reset (power+volume button) για να ανοιξει.

Γιατι εγινε τωρα αυτο; Ειναι νορμαλ?

Edited by BACK12345
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλα όταν παίζεις ένα παιχνίδι, πολλά μπορεί να συμβούν, όπως υπερθέρμανση, ακόμη και σε ακριβά κινητά, με τριπλάσια τιμή.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα! Μόλις μου έβγαλε ειδοποίηση για την έκδοση 5.1.1 πράγμα που σημαίνει οτι ή Vodafone συνεχίζει να το υποστηρίζει ωστόσο θεωρω ότι θα ειναι και ή τελευταία αναβάθμιση αλλά ελπίζω να βγω λάθος. Αν και έτρεχε απροβληματιστα με την 5.0.2 δν λέμε όχι και στην πιο καινούργια έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη λες να το παω στη βοντα, η να το αφησω κι αμα ξανακανει τοτε να δω τι κανω

 

Εννοείται να περιμένεις.

Ευχάριστο νέο η αναβάθμιση, τόσο καιρό έβλεπα στο εξωτερικό 5.1 και στα δικά μας ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

 

Marshmallow είναι το θέμα να πάρουμε βέβαια...

Από την άλλη, πουλιούνται Ακόμα ταμπλετ με kit Kat...

Θα δούμε λοιπόν.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θα κανω για θα περιμενω...

Μου ειπαν και σε αλλο φορουμ οτι η οθονη μαυριζει οταν φουλαρει η ραμ, οποτε μαλον κομπλε ειναι. Ευχαριστω για τη βοηθεια.

 

Οσο για την αναβαθμιση πως ακριβως την κανω; Πρεπει να ειναι συνδεδεμο στο ρευμα οπως λεει το μυμημα που σου βγαζει οταν πας στημ ενημερωση συσκευης;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θα κανω για θα περιμενω...

Μου ειπαν και σε αλλο φορουμ οτι η οθονη μαυριζει οταν φουλαρει η ραμ, οποτε μαλον κομπλε ειναι. Ευχαριστω για τη βοηθεια.

 

Οσο για την αναβαθμιση πως ακριβως την κανω; Πρεπει να ειναι συνδεδεμο στο ρευμα οπως λεει το μυμημα που σου βγαζει οταν πας στημ ενημερωση συσκευης;

 

 

Θα σου βγάλει ένα μήνυμα ότι έχεις ενημέρωση λογισμικού και πολύ απλά θα την κανείς.Πρόσεξε όμως το κινητό να μην πέσει κάτω από 40% μπαταρία γιατί σταματάει την ενημέρωση ... Βασικά βαλτο στην πρίζα και σε το να την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ενημερωση σε 5.1.1 :happy:

Δεν εχω δει τρελες διαφορες ως τωρα, εκτος απο κατι εξτρα επιλογες που βγαζει οταν αυξομειωνεις την ενταση, αν και δεν εκατσα να πολυασχοληθω.

Εκανε κανεις αλλος ενημερωση ; Βρηκατε καμια διαφορα ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να την κάνω....

Βγάζει σφάλμα δικτύου δυστυχώς... Ενώ εχω διαδίκτυο κανονικά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι παντως γιατι κανεις δεν το προτεινει στην επιλογη συσκευης.

Και ουτε καν οταν ειχε βγει σε εκπτωση...

Παντως νομιζω οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το j5 πχ, το οποιο το εκθειαζουν ολοι. Σιγα το j5 με 1,5 gb ram

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει πολλούς με Vodafone συσκευή;

Η σειρά prime είναι η πρώτη της Vodafone που είναι αξιοπρεπής ποιοτικά.

Ίσως με την επόμενη.

 

Καλά, προτείνουν το j5 όταν υπάρχουν κινεζικά των 200€ από Ελλάδα που κάνουν παπάδες;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει πολλούς με Vodafone συσκευή;

Η σειρά prime είναι η πρώτη της Vodafone που είναι αξιοπρεπής ποιοτικά.

Ίσως με την επόμενη.

 

Καλά, προτείνουν το j5 όταν υπάρχουν κινεζικά των 200€ από Ελλάδα που κάνουν παπάδες;

 

Nαι κι ομως μεχρι προσφατα (ισως και τωρα) πολλοι θεωρουν το j5 <<τρομερα>> vfm. Δεν καταλαβαινω.

Παντως ειναι αληθεια οτι τα τηλεφωνα της vodafone ειναι υποτιμημενα. Τα 2 τελευταια ομως (ultra & prime 6) ειναι αρκετα καλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...