Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους!

Θέμα σαν αυτό που αναφέρεις δεν μου έχει κανει ποτέ, αλλά android είναι αυτό τέτοια τυχαία θέματα συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες :)

Παρακολούθησε το λίγο ακόμα και αν εξακολουθεί να το κάνει τότε doa.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ, θα κοιτάξω απο την αρχή οτι έχω εγκαταστήσει μην δημιουργεί πρόβλημα αλλιώς doa.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με ένα samsung galaxy galaxy ace 2 και τελικά έκανα επιστροφή και μου έδωσαν ένα καινούριο και ησύχασα.πάντως και εγώ ενδιαφέρομαι για αυτό το τηλέφωνο.ήπια χρήση θα κάνω και καμιά φώτο που και που.θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους για το gps.είναι καλο;γιατί το χρησιμοποιώ αρκετά στο τηλέφωνο μου.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν χρησιμοποιώ GPS καθόλου :O και έτσι δεν έχω ιδέα αν είναι καλό η όχι. Έχω δει να ανεβάζουν στο forum screenshots από testing apps, κατέβασα μια και ιδού 2 screens (Με την επιλογή τοποθεσίας στο "Μόνο συσκευή").

 

Εσωτερικός χώρος

 

Έξω

 

Και στις δυο περιπτώσεις έκανε περίπου 40-50+ δευτ. να εμφανίσει αυτά τα αποτελέσματα, ξεκινούσε με πολύ χειρότερο accuracy (30-40m)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα! Μια ερωτηση,εχει αγορασει κανεις απο το Vodafone e-shop?Το προβλημα μου ειναι το εξης: Εχω παραγγελει στις 21/12 το Ultra smart 6 και μεχρι σημερα δεν το εχουν στειλει καν.Το τμημα εξ.πελατων μου λεει δεν ξερουμε τι γινεται με την αποθηκη τους.Καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα! Μια ερωτηση,εχει αγορασει κανεις απο το Vodafone e-shop?Το προβλημα μου ειναι το εξης: Εχω παραγγελει στις 21/12 το Ultra smart 6 και μεχρι σημερα δεν το εχουν στειλει καν.Το τμημα εξ.πελατων μου λεει δεν ξερουμε τι γινεται με την αποθηκη τους.Καμια ιδεα κανεις?

 

Αν δεν κάνω λάθος, μόλις κάνεις την παραγγελία, σου στέλνουν email επιβεβαίωσης με tracking number και μέσω μιας σελίδας τους κοιτάς σε τί στάδιο βρίσκεται η παραγγελία σου.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, μόλις κάνεις την παραγγελία, σου στέλνουν email επιβεβαίωσης με tracking number και μέσω μιας σελίδας τους κοιτάς σε τί στάδιο βρίσκεται η παραγγελία σου.

Ο αριθμος που μου εδωσαν ειναι απλα κωδ. παραγγελιας για να μπορω να διευκρινιζω στην εξ. πελατων την παραγγελια μου,δεν ειναι Tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ήδη το κινητο. Για την αναβάθμιση απο 5.0.2 λέει σφάλμα δικτύου, οποτε να δοκιμάσω παλι απο την ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ τηλ.? Επισης θελω την εφαρμογή dice player αλλα δεν την εμφανίζει στο play store οποτε τι κανω? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση θέλει μπαταρία πανω απο 40% και για την εφαρμογή αν δεν στην βγάζει δεν θα είναι συμβατή μάλλον γιατί μονο τότε δεν τις εμφανίζει απο οτι ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Το dice player μπορείς να προσπαθήσεις να βρεις το apk από κάποιο αξιόπιστο site και να το κάνεις sideload. Για την αναβάθμιση μπορείς να κατεβάσεις το αρχείο της αναβάθμισης και να διαλέξεις "αναβάθμιση εκτός δικτύου".

 

Στο site της ZTE βρήκα αυτό το αρχείο http://www.ztedevice.com/support/ea231f77-1753-44b6-8da2-ed7013f356db.html?type=software

 

Ο κωδικός του είναι αυτός που έχει η συσκευή μετά το 5.1.1 update (VDF-995NB01-GR_MR02b). Κατέβασέ το, βάλτο στην SD και δοκίμασε την επιλογή "αναβάθμιση εκτός δικτύου". Δεν ξέρω να σου πω αν λειτουργεί η όχι η διαδικασία γιατί εμένα την έκανε κανονικά με ΟΤΑ, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα όμως :)

 

Edit: Κατέβασα το αρχείο, και έχει μέσα ένα PDF με οδηγίες και το update.zip:) Το μειονέκτημα με αυτή τη μέθοδο είναι ότι από ότι λέει γίνεται μέσω recovery και χάνεις όλα τα δεδομένα, backup λοιπόν.

Edited by Flandre
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε με την επόμενη σύνδεση και οκ, το dice το βρήκα από την επίσημη σελίδα της εφαρμογής. Σε ότι αφορά τις ενημερώσεις με εικονίδιο για κλήσεις, μηνύματα, δεν βλέπω τίποτα με την 5.1.1.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω το τηλέφωνο περίπου ένα μήνα τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ειδικά για την τιμή του (169 ευρώ) και όχι μόνον.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως βγαίνει η μπάρα του google με την αναζήτηση και το μικρόφωνο; Δεν το έχω βρει ακόμη!

 

Πας μέσα στις εφαρμογές, βρίσκεις το google ή google search, δεν θυμάμαι τώρα και το κάνεις απενεργοποίηση. Το σβήνει σαν εφαρμογή, αλλά μένει μία κενή μπάρα. Κάνεις επανεκκίνηση το τηλέφωνο και εξαφανίζεται και η κενή μπάρα.

ΟΜΩΣ ο χώρος που καταλάμβανε παραμένει κενός, δηλαδή δεν μπορείς να τον ανακτήσεις και να ανεβάσεις τα εικονίδια προς τα πάνω. Δυστυχώς

We live only once, so we must live good!
Link to comment
Share on other sites

Πας μέσα στις εφαρμογές, βρίσκεις το google ή google search, δεν θυμάμαι τώρα και το κάνεις απενεργοποίηση. Το σβήνει σαν εφαρμογή, αλλά μένει μία κενή μπάρα. Κάνεις επανεκκίνηση το τηλέφωνο και εξαφανίζεται και η κενή μπάρα.

ΟΜΩΣ ο χώρος που καταλάμβανε παραμένει κενός, δηλαδή δεν μπορείς να τον ανακτήσεις και να ανεβάσεις τα εικονίδια προς τα πάνω. Δυστυχώς

 

Σε ευχαριστώ, βέβαια έβαλα τον nova launcher και το πρόβλημα έχει λυθεί, άσε που πάει και σφαίρα το κινητό πλέον:D

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανεις Gamepad μεσω USB? Απαιτεί Root?

 

Δοκίμασα τον Xbox360 Wired controller που έχω στο PC και σε όσα παιχνίδια υποστηρίζουν gamepad (τουλάχιστον σε αυτά που δοκίμασα εγώ :p - Dokuro - Sword of Xolan - Dungeon Quest) δουλεύει άψογα και χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Η vodafone έβγαλε και θήκη για το συγκεκριμένο κινητό

http://www.vodafone.gr/portal/resources/products/1123100002722.png

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-book-case-for-Vodafone-Smart-ultra-6?menuId=629

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω το τηλέφωνο περίπου ένα μήνα τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ειδικά για την τιμή του (169 ευρώ) και όχι μόνον.

 

Που το πηρες τοσο φιλεμου ?? Η Vodafone το εχει 199 στο site της

 

Η μπαταρια ειναι ενσωματωμενη ή αποσπωμενη? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Που το πηρες τοσο φιλεμου ?? Η Vodafone το εχει 199 στο site της

 

Η μπαταρια ειναι ενσωματωμενη ή αποσπωμενη? Ευχαριστω.

 

Μέχρι εχθές το είχε 169 ευρώ λόγω των γιορτών, σήμερα το ανέβασε και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι εχθές το είχε 169 ευρώ λόγω των γιορτών, σήμερα το ανέβασε και πάλι

 

Μαλλον....

 

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-ultra-6

 

Ξερει καποιος ποιος ειναι ο κατασκευαστης του ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ενσωματωμενη ειναι

 

κατασκευαστης η ζτε

 

Ευχαριστω.Απο αποψη αποκρισης στην οθονη αφης πως ειναι το τηλεφωνο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η αφή είναι πολύ καλή, τόσο σε απόκριση όσο και σε αίσθηση. Κατά τη γνώμη μου η πίσω πλευρά γλιστράει λίγο παραπάνω από όσο θα έπρεπε αλλά τίποτα που να μην λύνεται με μια θήκη (ή με λίγο επιπλέον προσοχή :))
Link to comment
Share on other sites

Η αφή είναι πολύ καλή, τόσο σε απόκριση όσο και σε αίσθηση. Κατά τη γνώμη μου η πίσω πλευρά γλιστράει λίγο παραπάνω από όσο θα έπρεπε αλλά τίποτα που να μην λύνεται με μια θήκη (ή με λίγο επιπλέον προσοχή :))

 

Σε ευχαριστω πολυ . Τιμια αγορα για την τιμη του θα μπορουσε καποιος να πει .

 

Το ZTE S6 lux δεν το βλεπω στην ελληνικη αγορα ...

 

Το ΖΤΕ 6 ειναι στα ιδια λεφτα που εχει η vodafone το Ultra

https://www.skroutz.gr/s/6666490/ZTE-Blade-S6-16GB.html

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...