Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω βαλει την nougat εδω και μερες και το standby εχει βελτιωθει δραματικα.χθες το ανοιγω και βλεπω οτι μετα απο 2 μερες standby το ποσοστο της μπαταριας δεν αλλαξε καθολου.αυτο που παρατηρησα ομως οτι η συσκευη σερνοταν εντελως.εκανα restart και εστρωσε.καμμια ιδεα;

καλημερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε ξέρω θα το τσεκάρω ακόμη 2-3 φορτίσεις αλλά νομίζω ότι η οθόνη έπεσε κατά μια ώρα....

Με την 6 είχα 7:30 με την 7 Έχω 6:30. Κατά τα άλλα είναι μια χαρά σαν λειτουργικό δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την nougat εδω και μερες και το standby εχει βελτιωθει δραματικα.χθες το ανοιγω και βλεπω οτι μετα απο 2 μερες standby το ποσοστο της μπαταριας δεν αλλαξε καθολου.αυτο που παρατηρησα ομως οτι η συσκευη σερνοταν εντελως.εκανα restart και εστρωσε.καμμια ιδεα;

καλημερα.

Πως έκανες την αναβάθμιση με OTA η Odin

Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες την αναβάθμιση με OTA η Odin

 

ota δηλαδη μεσω wifi.αν κανω επαναφορα εργοστασιακων θα ειναι καλυτερα;παντως συρθηκε για πρωτη φορα ολο αυτο το διαστημα που ειχα την nougat.υπαρχει καποιος τροπος να επαναφερω ακριβως οπως το ειχα πριν την επαναφορα;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ota δηλαδη μεσω wifi.αν κανω επαναφορα εργοστασιακων θα ειναι καλυτερα;παντως συρθηκε για πρωτη φορα ολο αυτο το διαστημα που ειχα την nougat.υπαρχει καποιος τροπος να επαναφερω ακριβως οπως το ειχα πριν την επαναφορα;

 

Για μένα καλύτερα είναι να κάνεις ένα factory reset και Και μετα με Odin να βάλεις την Rom μια φορά είχα κάνει σε ένα tab s αναβάθμιση μέσω OTA από την 5 σε 6 και μετά έτρωγε κάτι κολλήματά και ας είχα κάνει factory reset πριν και μετά

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση με ΟΤΑ, επαναφορά εργοστασιακών (ούτως ή άλλως θυμάται όλες τις εφαρμογές με τις ρυθμίσεις τους) και σε 30-40 λεπτά, με μηδέν κόπο και σκέψη, έχεις μια 7 που τρέχει κανονικά. Θυμήσου μόνο να μεταφέρεις προσωρινά στην κάρτα ό,τι έχεις από φωτογραφίες κλπ. που χρειάζεσαι.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση με ΟΤΑ, επαναφορά εργοστασιακών (ούτως ή άλλως θυμάται όλες τις εφαρμογές με τις ρυθμίσεις τους) και σε 30-40 λεπτά, με μηδέν κόπο και σκέψη, έχεις μια 7 που τρέχει κανονικά. Θυμήσου μόνο να μεταφέρεις προσωρινά στην κάρτα ό,τι έχεις από φωτογραφίες κλπ. που χρειάζεσαι.

 

ναι θα την κανω τελικα την επαναφορα.ευχαριστω.

 

Edit τελικα σερνοταν ο browser της samsung και οχι ολη συσκευη.ο chrome δουλευει καλα.σημερα και ο browser της samsung δουλευει αριστα.

Παντως ειναι εντυπωσιακη η σταθεροτητα της μπαταριας στο standby για android.

Καλημερα.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Σκέφτομαι να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή στις 8 ίντσες. Προέρχομαι από ένα Asus Nexus 7(2013). Θα ήθελα να ρωτήσω, ότι αφορά την αναπαραγωγή βίντεο, να υποθέσω πως κόβει πάρα πολύ με μαύρες μπάρες λόγω του aspect ratio? Κατα τα άλλα στην τιμή που βρίσκεται τώρα περί τα 300+ ευρώ το θεωρείτε καλή αγορά; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με mx player ή τον stock επιλέγω προσαρμογή στην οθόνη και δεν υπάρχουν γραμμές για εμένα ψάξε για μεταχειρισμένο τα πουλάνε γύρω στα 200 ευρώ με πάνω από ένα χρόνο εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο sammobile και κατέβασα τα τελευταία APK για τις επαφές, συλλογή ,internet ο που έχει και την επιλογή για μετάφραση από την Google , την μουσική ,το ημερολόγιο, email και τον βίντεο player όλα παίζουν τέλεια και έχουν τα εικονίδια από το s8 :D:D:D Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με mx player ή τον stock επιλέγω προσαρμογή στην οθόνη και δεν υπάρχουν γραμμές για εμένα ψάξε για μεταχειρισμένο τα πουλάνε γύρω στα 200 ευρώ με πάνω από ένα χρόνο εγγύηση

Πολυ συμφερουσα η προταση σου. Το μονο που πρεπει να προσεξει το παιδι ειναι οι αξιολογησεις του πωλητη να ειναι θετικες.

Οσον αφορα την προσαρμογη στην οθονη του βιντεο, γινεται μεν, αλλα η παραμορφωση ειναι τετοια που καταληγει δωρο αδωρον.

Edit: Μπορεις να τσεκαρεις αν εχει διορθωθει ενα bug που εχουν οι επαφες? Στην αναζητηση αν γραψω πχ "ντων" δεν μου βγαζει τους Αντωνηδες -Αντωνιες που εχω στις επαφες. Αν ομως γραψω "αντων" τους εμφανιζει κανονικα. Δεν κανει δηλαδη αναζητηση στους μεσαιους χαρακτηρες των επαφων, αλλα ξεκινα απο τον αρχικο, ειτε του ονοματος ειτε του επιθετου. Το bug το εχω μονο στα σαμσουνγκ, απο το νοτε2 μεχρι και το tab S.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Πολυ συμφερουσα η προταση σου. Το μονο που πρεπει να προσεξει το παιδι ειναι οι αξιολογησεις του πωλητη να ειναι θετικες.

Οσον αφορα την προσαρμογη στην οθονη του βιντεο, γινεται μεν, αλλα η παραμορφωση ειναι τετοια που καταληγει δωρο αδωρον.

Edit: Μπορεις να τσεκαρεις αν εχει διορθωθει ενα bug που εχουν οι επαφες? Στην αναζητηση αν γραψω πχ "ντων" δεν μου βγαζει τους Αντωνηδες -Αντωνιες που εχω στις επαφες. Αν ομως γραψω "αντων" τους εμφανιζει κανονικα. Δεν κανει δηλαδη αναζητηση στους μεσαιους χαρακτηρες των επαφων, αλλα ξεκινα απο τον αρχικο, ειτε του ονοματος ειτε του επιθετου. Το bug το εχω μονο στα σαμσουνγκ, απο το νοτε2 μεχρι και το tab S.

 

Είδα αυτό που είπες για τις επαφές έγραψα γγ και μου έβγαζε τον άγγελο άλλα όπως είπα στο προηγούμενο ποστ μου έκανα αναβάθμιση στις εφαρμογές της Samsung από το sammobile

Link to comment
Share on other sites

Είδα αυτό που είπες για τις επαφές έγραψα γγ και μου έβγαζε τον άγγελο άλλα όπως είπα στο προηγούμενο ποστ μου έκανα αναβάθμιση στις εφαρμογές της Samsung από το sammobile

Ευχαριστω. Το ειδα γι αυτο και σε ρωτησα. Γιατι δεν μπορω να το βαλω αφου εινα για Ν.

Link to comment
Share on other sites

Το tab S (T705), που εχει σταματησει στην ΜΜ.

 

Τι αριθμό έκδοσης είναι η εφαρμογή των επαφών στο tablet μήπως έχω καινούργια έκδοση να σου στείλω

Link to comment
Share on other sites

Στο tab S εχω "εκδοση 6.0.1" ενω στο νοτε4 εχω "εκδοση 3.3.43". Και τα 2 ειναι στοκ ΜΜ.

Πως ομως θα περασω εφαρμογη συστηματος χωρις ρουτ?

Οπως και να 'χει, σ ευχαριστω για τη σκεψη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπηκα στο sammobile και κατέβασα τα τελευταία APK για τις επαφές, συλλογή ,internet ο που έχει και την επιλογή για μετάφραση από την Google , την μουσική ,το ημερολόγιο, email και τον βίντεο player όλα παίζουν τέλεια και έχουν τα εικονίδια από το s8 :D:D:D

 

Μπορείς να γράψεις πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας είμαι έτοιμος να αγοράσω το tab s2 τ719 θέλω να ρωτήσω το εξής έχει ο πατέρας το τ715 στο οποίο χρησιμοποιεί μία εφαρμογή αρκετή ώρα με σταθερό φόντο όπου του έχει δημιουργήσει το εξής πρόβλημα σε λευκό φόντο στη συλλογή για παράδειγμα μένουν σκιές από τη εφαρμογή που χρησιμοποιεί όπως είπα πιο πριν.Σε σκουρόχρωμο φόντο δεν φαίνεται κάτι στο λευκό όμως είναι έντονο το πρόβλημα με τις σκιές. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο έχουν πρόβλημα με τις οθόνες;να προχωρήσω στην αγορά η να στραφώ σε κανένα huawei media pad m3;ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον να παει να του αλλάξουν οθόνη και δεύτερον στο 713 δεν εχω παρατηρήσει κάποιο προβλημα με την οθόνη.

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!απλα φοβαμαι μην γινει και στο καινουριο 2016 tab s2 κι αυτο ειναι που με σταματαει να το αγορασω! Edited by necropethamenos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Δυστυχως μου επεσε κατω και η οθονη βγηκε εκτος. Μπορειτε σας παρακαλω να μου προτεινετε ενα αξιοπιστο μαγαζι στην Αθηναα; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...