Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...τον ένα χρόνο εγγύηση θα τον έχεις και με την κινέζικη. Η διαφορά στο θέμα εγγύησης με την international, ήταν η παροχή δύο ετών όσο διαρκούσαν οι προωθητικές τους ενέργειες (έως 15/10 ανέφεραν στο site τους) από συνεργάτες πωλητές τους. Φαντάζομαι από εδώ και πέρα θα ισχύει ο ένας χρόνος για οποιαδήποτε έκδοση. Προφανώς και η Cyanogen μπαίνει στην κινέζικη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγνώμη τότε περίμενα η international να υποστηρίζει την 800αρα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα μέσω fb στην zuk για την διάφορα της κινέζικης με την international έκδοση του κινητού και είπαν ότι δεν υπάρχει κάποια διαφορά στο hardware παρά μόνο στο os που στην κινέζικη είναι το Zui os. Ακόμα ρώτησα για το εάν το πάρω από το aliexpress (αντί για ευρωπαϊκά e-bay) αν θα έχω εγγύηση στην Ευρώπη και είπαν από όπου και αν το πάρω θα έχω εγγύηση αρκεί να έχει την cyanogen mod περασμένη, ακόμα μου είπαν και αν είναι η κινέζικη έκδοση με την cyanogen mod. Επίσης ρώτησα για την πιθανότητα ξε-κλειδώματος της 20αρας μπάντας στο 4g και μου είπαν ότι αυτό είναι αδύνατο να γίνει μέσω software update και ότι είναι θέμα hardware, όταν όμως ανέφερα ότι στο xiaomi mi note που έχει τον ίδιο επεξεργαστή με το zuk, έχουν ξεκλειδώσει την 800 συχνότητα (στο xda) δεν μου απάντησαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

hellion το κινητό είχε πάνω του προ-εγκατεστημένη κάποια ζελατίνα η έστω μέσα στο κουτί η δεν είχε τίποτα από τα δύο?

 

Αλλά και να το πάρεις από aliexpress στην Ευρώπη που απευθύνεσαι για εγγύηση; Σε αντιπροσωπεία Lenovo άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και να το πάρεις από aliexpress στην Ευρώπη που απευθύνεσαι για εγγύηση; Σε αντιπροσωπεία Lenovo άραγε;

 

...νομίζω απευθύνεσαι στον πωλητή που έχει δεσμευθεί (εφόσον έχει συμφωνία με τη ZUK) ότι θα παρέχει την εγγύηση (διετή σε ευρωπαϊκό κέντρο service π.χ. το GizChina ή την κλασσική ενός έτους όπου μεσολαβεί όπως οι περισσότεροι). Το απευθείας χλωμό το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα απ ευθείας αλλά τώρα που διάβασα στο site τους αναφέρουν ότι αν χρειαστείς εγγύηση πρέπει να το στείλεις στον πωλητή και εκείνοι να ενημερώσουν το service και να στο φτιάξουν. Δηλαδή όπου και αν το αγοράσεις εκεί θα έχεις εγγύηση 1 έτους.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα απ ευθείας αλλά τώρα που διάβασα στο site τους αναφέρουν ότι αν χρειαστείς εγγύηση πρέπει να το στείλεις στον πωλητή και εκείνοι να ενημερώσουν το service και να στο φτιάξουν. Δηλαδή όπου και αν το αγοράσεις εκεί θα έχεις εγγύηση 1 έτους.

Καλά μην το δένετε και κόμπο το 1 έτος. Βλέπω στο αγγλικό ebay τον επίσημο πωλητή που αναφέρει 6 μήνες warranty....

Link to comment
Share on other sites

Το geekbuying το έχει σε προσφορά για 13 μέρες ακόμα στα 299$ μαζί με φορτιστή αυτοκινήτου. Επίσης με το κουπόνι ZUKZ1 κατεβαίνει σκέτο το κινητό στα 295$ (260€). Με την παρούσα ισοτιμία είναι αρκετά καλή η τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

http://s14.postimg.org/xgsak2zb5/Screenshot_2015_10_15_19_30_16_2.png Edited by hellion13
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν μπορείς βάλε να δούμε ώρες ενεργης οθονης γιατί έτσι δεν συμπεραίνουμε και πολλά.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, θα το κάνω σε επόμενο screenshot. Πάντως στο σημείο που φαίνεται η μεγάλη απότομη πτώση το παίδευα για πολλή ώρα (κυρίως γιατί δεν έπαιζε με το femtocell στη δουλειά και τελικά έφταιγε ο provider). Υπολογίζω στο διήμερο να έβγαλε σίγουρα κάνα 6ωρο στην οθόνη, αν όχι παραπάνω. Πιστεύω με τη χρήση που του κάνω να μπορεί να μου βγάζει και 3 μέρες. Mε το Acer E700 (3500mah) έβγαζα κάτι λιγότερο από 2,5 μέρες..
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το λάβατε με Cyanogen ήταν rooted?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την παραγγελία από everbuying στα 291,05$ είναι το πιο φθηνό που βρήκα. Είχε έκπτωση με το κουπόνι zukz1 και κατέβαινε στα 299 και μου έκανε έξτρα έκπτωση 5$ που έχουν αυτόν τον καιρό για τα κινητά τους + είχα κάποιους πόντους με την εγγραφή μου στο site (ΕΒ ponts). Έβαλα και έκανε την μετατροπή η τράπεζα και μου τράβηξε σύνολο 256,86 ευρώ. Είναι νομίζω η πιο χαμηλή τιμή που θα μπορούσα να πετύχω. Επίσης ήταν το μόνο κατάστημα που πέρασε τελικά την αγορά το paypal και η τράπεζα γιατί στα υπόλοιπα που δοκίμασα (gearbest, geekbuyng) δεν περνούσε.
Link to comment
Share on other sites

Lenovo=εγγύηση και αυτό είναι τουμπανο :)

Αλλά θα περιμενα και μια camera 16mp σε αυτα τα χρηματα :)

Link to comment
Share on other sites

Στις 26/10 flash sale στα 280 δολλαρια στο everbuying. 100 κομματια. International edition.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν η προσφορά στο everbuying στα 253€ έχουν μείνει ακόμα 10 κομμάτια στο μαύρο και 16 στο λευκό. Ανάλογη προσφορά υπάρχει και στο aliexpress. Ρώτησα για το Sar στην σελίδα της zuk και δεν μου απαντάνε. Ίσως δεν ξέρουν ούτε η ίδιοι. Η στοκ cyanogen Rom που έχει το κινητό δεν είναι pre rooted ούτε έχει την δυνατότητα να την ενεργοποίησεις μέσα από το μενού. Το έχουν αναφέρει όμως χρήστες στο φόρουμ τους και ίσως το βάλουν σαν επιλογή. Έχει ήδη βγει cm12.1 για το κινητό και τρόπος φλασαρισματος. Δεν ξέρω τι διάφορες θα έχουν στην ταχύτητα δεν κοίταξα για λεπτομέρειες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Η αλειθεια ειναι οτι το εχω και εγω το συγκεκριμενω τηλ.απο τις 22/10 στα χερια μου,αλλα δεν εγραψα τιποτα επειδη δεν ειμαι και τοσο χακερ:wacko:.Παντως,προς το παρον,ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Δυο πραγματα μονο εχω να λυσω,και πιστευω να τα πετυχω με την βοηθεια σας.Πρωτον δεν βρισκω το fm radio,παρολο που γραφουν οτι εχει,και δευτερων τους εγραψα να απομακρινουν οτι κινεζικο εχει, αλλα παλι μου βγαζει κατι κινεζιες!!Υ.Γ. το πηρα απο το MiniDeal.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Η αλειθεια ειναι οτι το εχω και εγω το συγκεκριμενω τηλ.απο τις 22/10 στα χερια μου,αλλα δεν εγραψα τιποτα επειδη δεν ειμαι και τοσο χακερ:wacko:.Παντως,προς το παρον,ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Δυο πραγματα μονο εχω να λυσω,και πιστευω να τα πετυχω με την βοηθεια σας.Πρωτον δεν βρισκω το fm radio,παρολο που γραφουν οτι εχει,και δευτερων τους εγραψα να απομακρινουν οτι κινεζικο εχει, αλλα παλι μου βγαζει κατι κινεζιες!!Υ.Γ. το πηρα απο το MiniDeal.

 

Όσον αφορά το ράδιο δεν θα το βρεις γιατί απλά δεν έχει. Πολλές φορές τα κινεζομάγαζα γράφουν λάθος specs.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το ράδιο δεν θα το βρεις γιατί απλά δεν έχει. Πολλές φορές τα κινεζομάγαζα γράφουν λάθος specs.

Α μαλιστα επρεπε να το φανταστω!!και αυτο γιατι χαρι σε εμενα αλλαξανε στα specs στα megapixels της μπροστινης καμερας.Το ειχανε με 5 αντι 8.Μετα απο ανταλλαγη πεντε emails καταλαβαν το λαθος τους.:angry:

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό ποτέ δεν κοιτάς τα specs στο κάθε κινεζοναγαζο αλλά στον επίσημο κατασκευαστή.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει και Marshmallow μέχρι το τέλος του χρόνου, σε beta όμως, και η τελική έκδοση πάει για Μάρτιο 2016.. Το αργούνε. Μία συσκευή έχουνε να υποστηρίξουν!

πηγή: https://techvalue.gr/zuk-z1-smartphone-8061/

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...