Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από GPS και φωτογραφική πως πάει το κινητό?

Προς το παρόν δεν υπάρχουν ούτε καν επαρκοί review για να απαντηθεί η ερώτηση σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν δεν υπάρχουν ούτε καν επαρκοί review για να απαντηθεί η ερώτηση σου.

Δεν υπάρχουν δηλαδή χρήστες να μας μεταφέρουν τις εντυπώσεις τους?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν δηλαδή χρήστες να μας μεταφέρουν τις εντυπώσεις τους?

 

έλληνες ; τώρα βγήκε το κινητό και να το αγόρασαν πότε να έρθει στα χέρια τους ; :)

Link to comment
Share on other sites

Έγινε αγορά από vickmall το 32άρι στα 262€ με hardcase nilkin και δωράκια silicon case screen film και tempered glass . Κανονικά με paypal με τον προ cc τρόπο. Η μετατροπή απο € σε $ έγινε απο την eurobank mastercard debit ενώ αν γινόταν μεσω paypal η τιμή ανέβαινε στα 276€. Αυτά τα ολίγα από εμένα. Ελπίζω να βγει καλό:lol: Edited by makis86
Link to comment
Share on other sites

Έγινε αγορά από vickmall το 32άρι στα 262€ με hardcase nilkin και δωράκια silicon case screen film και tempered glass . Κανονικά με paypal με τον προ cc τρόπο. Η μετατροπή απο € σε $ έγινε απο την eurobank mastercard debit ενώ αν γινόταν μεσω paypal η τιμή ανέβαινε στα 276€. Αυτά τα ολίγα από εμένα. Ελπίζω να βγει καλό:lol:

Μόλις το αγόρασα αλλά με μετατροπή της paypal.Μου έβγαλε δύο επιλογές μετατροπή από την paypal ή από τον πάροχο της κάρτας.Έπρεπε να βάλω από πάροχο της κάρτας? :shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.έκανα και εγώ παραγγελία από vickmall το 32αρι την προηγούμενη βδομάδα σε άσπρο.Ήθελα το μαύρο αλλά λόγω μη διαθεσιμοτητας τότε κ λόγω βιασύνης γτ αντιμετωπίζω πρόβλημα με το τωρινό μ xperia z δεν μπορούσα να περιμένω άλλο.Σήμερα μου ήρθε και το tracking number και παρατήρησα ότι είναι διαθέσιμο πλέον και σε μαύρο.Να φανταστώ ότι δεν γίνεται πλέον να αλλάξει η παραγγελία ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.έκανα και εγώ παραγγελία από vickmall το 32αρι την προηγούμενη βδομάδα σε άσπρο.Ήθελα το μαύρο αλλά λόγω μη διαθεσιμοτητας τότε κ λόγω βιασύνης γτ αντιμετωπίζω πρόβλημα με το τωρινό μ xperia z δεν μπορούσα να περιμένω άλλο.Σήμερα μου ήρθε και το tracking number και παρατήρησα ότι είναι διαθέσιμο πλέον και σε μαύρο.Να φανταστώ ότι δεν γίνεται πλέον να αλλάξει η παραγγελία ?

 

Καλησπέρα, εγώ παρήγγειλα το μαύρο την Παρασκευή που ήταν Pre-Order, και εχθές το πρωί επικοινώνησα μαζί τους και ζήτησα να μάθω σε πόσο καιρώ θα έχουν διαθέσιμο το μαύρο, μου είπαν ότι θα το είχαν διαθέσιμο σε 5-7 μέρες, και ζήτησα να αλλάξουν χρώμα (λευκό), και μου είπαν ότι γίνεται. Το ίδιο απόγευμα (εχθές) μου έστειλαν Tracking Number μετά από την αλλαγή που τους είπα για λευκό χρώμα. Στην συνέχεια 2 ώρες μετά από αυτό το Tracking Number που μου έδωσαν, με ενημέρωσαν ότι τελικά έχουν διαθέσιμο το μαύρο και ότι τελικά μου στέλνουν το μαύρο, με την διαφορά ότι μου έδωσαν άλλο Tracking Number αυτή την φορά!!!!. Πλέον έχω (2) Tracking Number !!!!!

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

παίδες τι επιλέγουμε για shipping? sg post ή nl post? δεν με ενδιαφέρει η ταχύτητα αλλά να είναι safe

 

edit: τελικά επέλεξα sg post..ελπίζω να έκανα καλά!

Edited by pananton
Link to comment
Share on other sites

παίδες τι επιλέγουμε για shipping? sg post ή nl post? δεν με ενδιαφέρει η ταχύτητα αλλά να είναι safe

 

edit: τελικά επέλεξα sg post..ελπίζω να έκανα καλά!

Σε θέμα ασφάλεια το ίδιο είναι,τελευταίες μέρες έχει ειπωθεί οτι με SG έρχονται λίγο πιο γρήγορα ( αυτό αλλάζει ανα εποχή :D )

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχει σε μαύρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μέχρι 2 είναι το κανονικό όριο οπότε δεν υπάρχει τέτοιο θέμα συζήτησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

add selina στο skype

 

Σχετικά με το sar όποιος το παραλάβει πρώτος ας δει αν γράφει ακριβώς πόσο sar έχει γιατί το να λέμε μέχρι 2 έιναι κανονικό δε λέει πολλά. Άλλο 1.3 άλλο 1.9 και άλλο 0.5. Εγώ προσωπικά δεν προτιμώ συσκευές με sar πάνω από 1.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το sar όποιος το παραλάβει πρώτος ας δει αν γράφει ακριβώς πόσο sar έχει γιατί το να λέμε μέχρι 2 έιναι κανονικό δε λέει πολλά. Άλλο 1.3 άλλο 1.9 και άλλο 0.5. Εγώ προσωπικά δεν προτιμώ συσκευές με sar πάνω από 1.

 

Εγώ πάλι φίλε νομίζω πως όλη η υπόθεση με το sar είναι "άλλα λόγια να αγαπιόμαστε". Είχα ασχοληθεί λιγάκι πέρυσι. Για την ορθή μέτρηση σε εργαστήριο τοποθετείται αισθητήρας σε συγκεκριμένη απόσταση και μετριέται η εκπεμπόμενη ακτινοβολία. Η μέτρηση γίνεται για την χρήση της sim κατά την διάρκεια κλήσης και όταν το κινητό είναι stand by.

Θεωρώ πως το πρόβλημα είναι στην ακτινοβολία που δεν μετράει το παραπάνω τεστ και είναι αυτή των σημάτων wifi (κυρίως) καθώς και όλων των υπολοίπων σημάτων που μας διαπερνούν 24/7 και δεν υπάρχουν στο εργαστήριο γιατί προσπαθούν να μετρήσουν κάτι πολύ συγκεκριμένο.

Στην δουλειά μου για παράδειγμα δίπλα από το κτίριο που στεγάζονται τα γραφεία μας περνάει καλώδιο υψηλής τάσης, έχουμε 2 wifi routers ανοιχτά και πάνω από 20 μηχανήματα (άλλα παίζουν ασύρματα άλλα ενσύρματα). Βάλε και τα κινητά περίπου 15 ανθρώπων και βγάλε άκρη........

Κάποια μέρα ίσως μάθουμε για το τι μπορεί να μας προκαλέσει όλη αυτή η ανεξέλεγκτη χρήση η/μ κυμάτων.

 

Τέλος δεδομένου ότι η συσκευή χρησιμοποιεί συγκεκριμένα εξαρτήματα που χρησιμοποιούν όλες οι γνωστές εταιρείας (επεξεργαστή snapdragon, οθόνη, κεραία κλπ) θεωρώ απίθανο να δούμε σοβαρές διακυμάνσεις. Αυτά τα εξαρτήματα είναι που καθορίζουν την ακτινοβολία καθώς και η τάση του ρεύματος που είναι η ίδια σε όλα.

 

Δεν προσπαθώ να σε πείσω απλά εκφράζω άποψη. Βέβαια κατ'εμέ το μεγάλο πρόβλημα είναι το άγχος και το στρες. Αυτό θα μας φάει.

 

Συγνώμη για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το sar όποιος το παραλάβει πρώτος ας δει αν γράφει ακριβώς πόσο sar έχει γιατί το να λέμε μέχρι 2 έιναι κανονικό δε λέει πολλά. Άλλο 1.3 άλλο 1.9 και άλλο 0.5. Εγώ προσωπικά δεν προτιμώ συσκευές με sar πάνω από 1.

 

να σου απαντήσω από τώρα , το κουτί λογικά θα λέει απλά <=2 :)

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πρεπει να σκιζει παντως.τετοιο μεγεθος και μικρη οθονη..win win

Εκτός κι αν το καταστρέψουν στην ρομ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, κάτοχος Mi4 (4G) και πρωην Mi3, ποιοτικά φαίνεται κατώτερο από mi4, αλλά το πήρα μέχρι να βγει το 5άρι. Δεν με ρώτησε ποιος να κάνει τη μετατροπή στην αγορά, από που το ρυθμίζω αυτό? Το πήρα από vickmall.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, κάτοχος Mi4 (4G) και πρωην Mi3, ποιοτικά φαίνεται κατώτερο από mi4, αλλά το πήρα μέχρι να βγει το 5άρι. Δεν με ρώτησε ποιος να κάνει τη μετατροπή στην αγορά, από που το ρυθμίζω αυτό? Το πήρα από vickmall.

Πριν από την τελική επιβεβαίωση στο paypal σου βγάζει 2 επιλογές(radio buttons) μετατροπή από euro σε δολλάρια μέσω paypal ή μετατροπή μέσω του παρόχου της κάρτας. Και για το mi4c χάνεις γύρω στο 10ευρω αν βάλεις μέσω paypal.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, κάτοχος Mi4 (4G) και πρωην Mi3, ποιοτικά φαίνεται κατώτερο από mi4, αλλά το πήρα μέχρι να βγει το 5άρι. Δεν με ρώτησε ποιος να κάνει τη μετατροπή στην αγορά, από που το ρυθμίζω αυτό? Το πήρα από vickmall.

 

Καλορίζικο φίλε, αν δοκιμάσεις φωτογραφική μηχανή και GPS, πες μας εντυπώσεις. Το GLONASS GPS κάνει διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι η eurobank μου κράτησε επιπλέον 2.5€ για την μετατροπή συνναλάγματος όμως και πάλι πολύ καλύτερα απο το να έκανε την μετατροπή το paypal
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι η eurobank μου κράτησε επιπλέον 2.5€ για την μετατροπή συνναλάγματος όμως και πάλι πολύ καλύτερα απο το να έκανε την μετατροπή το paypal

 

ακριβώς και σε μένα τα ίδια...

ελπίζω μόνο να μην πληρώσουμε τίποτα τελωνεία..η αγορά έγινε απο vickmall

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς και σε μένα τα ίδια...

ελπίζω μόνο να μην πληρώσουμε τίποτα τελωνεία..η αγορά έγινε απο vickmall

 

Το τελωνείο είναι πάντα ρίσκο αν και όσες φορές αγόρασα με sg ποτέ δεν έιχα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.έχουν περάσει 3 μέρες που μου έχει σταλεί το track number από vickmall και πηγαίνοντας στο site της sg post να δω την πορεία τ δεματος μου εμφανίζει τις παρακατω πληροφορίες π έχω επισυνάψει.γνωρίζει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...