Jump to content

Wind MMS


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως από w800 έστειλα κανονικά mms 308 kb με ένα mp3 & κείμενο σε συνδρομητή Tim με p910. Έπειτα δοκίμασα ένα 617 kb αλλά απέτυχε. Τώρα για συμπίεση στις φωτό που αναφέρετε δεν ξέρω αν οφείλεται στο δίκτυο ή στη συσκευή. Πάντως για πειραματιστείτε με ρυθμίσεις συσκευής, ίσως η λύση να βρίσκεται εκεί...
Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από w800 έστειλα κανονικά mms 308 kb με ένα mp3 & κείμενο σε συνδρομητή Tim με p910. Έπειτα δοκίμασα ένα 617 kb αλλά απέτυχε. Τώρα για συμπίεση στις φωτό που αναφέρετε δεν ξέρω αν οφείλεται στο δίκτυο ή στη συσκευή. Πάντως για πειραματιστείτε με ρυθμίσεις συσκευής, ίσως η λύση να βρίσκεται εκεί...

Πες μια ιδέα πειραματισμού...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αναλόγως την συσκευή σου. Πάντως εγώ πχ έχω ρυθμίσει να μην συμπίεζει τις φωτό κατά την αποστολή από τις ρυθμίσεις των mms
Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αναλόγως την συσκευή σου. Πάντως εγώ πχ έχω ρυθμίσει να μην συμπίεζει τις φωτό κατά την αποστολή από τις ρυθμίσεις των mms

Στις ρυθμίσεις έχει μόνο μέγεθος MMS, τουλάχιστον στα κινητά που πέρασαν από τα χερια μου. Κάπου κάτι για εικόνες δεν είδα...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα αναβαθμιση στο ν80 και εγινε ενα μπαχαλο με τις εγκαταστημενες ρυθμισεις για ιντερνετ,mms,wap.Τελως παντων τα εσβησα ολα και μου εστειλε η τιμ μεσω sms νεες.Ολα ωραια και καλα αλλα ενω εγω μπορω να στελνω mms δεμ μπορω να λαβω.Κοιταξα ολες τις ρυθμισεις απο το site και ειναι ολα οκ.Τι συμβαινει?can anyone help me?????????:help:
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την επιλογή ΝΑΙ στα πεδία "αποδοχή ανωνύμων" και "αποδοχή διαφημιστικών";
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την επιλογή ΝΑΙ στα πεδία "αποδοχή ανωνύμων" και "αποδοχή διαφημιστικών";

Πρέπει να είναι ΝΑΙ αυτά;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την επιλογή ΝΑΙ στα πεδία "αποδοχή ανωνύμων" και "αποδοχή διαφημιστικών";
Τα εχω οπως και στην εντολη "ανακτηση multimedia"εχω βελει "αυτοματα στο οικειο δικτυο"
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ΝΑΙ αυτά;;;

 

Ναι, πολλές συσκευές δεν παίρνουν τα MMS αν έχεις την επιλογή ΟΧΙ.

 

Τα εχω οπως και στην εντολη "ανακτηση multimedia"εχω βελει "αυτοματα στο οικειο δικτυο"

 

Βάλε και αυτό στο "πάντα" ή "ναι" αν και αυτό το πεδίο δημιουργεί πρόβλημα στους συνδρομητές της Q και όχι στα άλλα δίκτυα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα.Τι την ηθελα την αναβαθμιση?Ετσι μου ρχεται να τα διαγραψω ολα:mad:
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα.Τι την ηθελα την αναβαθμιση?Ετσι μου ρχεται να τα διαγραψω ολα:mad:

https://nokiags.wdsglobal.com/standard?siteLanguageId=118 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει τα παραγγειλα φιλε μου γιατι απο την τιμ ακομα περιμενω να μου τα στειλει
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου στέλνουν δηλαδή ένα mms δεν έχεις καμμία ειδοποίηση στο κινητό; στο μητρώο βλέπεις τα εισερχόμενα μηνύματα από το 9800;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου στέλνουν δηλαδή ένα mms δεν έχεις καμμία ειδοποίηση στο κινητό; στο μητρώο βλέπεις τα εισερχόμενα μηνύματα από το 9800;
καμμια απολυτως.Το γελοιο του πραγματος ειναι οτι εγω ΜΠΟΡΩ και στελνω.Στο μητρωο στα sms ποτε λεει 9800 και ποτε 9801!!!!!!!!!!!!!!!!!
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο ακούγεται... τα mms τα στέλνεις εσύ στον εαυτό σου; δοκίμασες να στείλεις από κάπου αλλού, πέρα από τη συσκευή και τον αριθμό που τα στέλνεις τώρα; επανεκκίνηση στη συσκευή σου υποθέτω έκανες ε; στείλε μου τον αριθμό σου με ΡΜ αν θέλεις να σου στείλω και γω για δοκιμή.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο ακούγεται... τα mms τα στέλνεις εσύ στον εαυτό σου; δοκίμασες να στείλεις από κάπου αλλού, πέρα από τη συσκευή και τον αριθμό που τα στέλνεις τώρα; επανεκκίνηση στη συσκευή σου υποθέτω έκανες ε; στείλε μου τον αριθμό σου με ΡΜ αν θέλεις να σου στείλω και γω για δοκιμή.
Στελνω σε ενα φιλο.τωρα εστειλα σε μενα και το πηρα.Και επειδη φαινεται οτι ειμαι ασχετος πως κανω PM?
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Στελνω σε ενα φιλο.τωρα εστειλα σε μενα και το πηρα.Και επειδη φαινεται οτι ειμαι ασχετος πως κανω PM?

Δηλαδή έστειλες στον εαυτό σου και ήρθε; άρα είσαι ΟΚ λογικά. Για τον τρόπο που στέλνεις ΡΜ... σου έστειλα εγώ ένα :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

καμμια απολυτως.Το γελοιο του πραγματος ειναι οτι εγω ΜΠΟΡΩ και στελνω.Στο μητρωο στα sms ποτε λεει 9800 και ποτε 9801!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό το 9800 και 9801 τι είναι;

Αν ξέρει κάποιος, έχει σημασία...

Link to comment
Share on other sites

ΛΟγικα ειναι οι πορτες που συνδεεται το κινητο στο MMSc για να στειλει/λαβει μμσ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έρχονται κάτι περίεργα μηνύματα από αυτούς τους αριθμούς...

Στην ουσία έρχονται ένα ή δύο sms (από αυτούς τους αριθμούς στην ΤΙΜ) που δίνουν την εντολή στη συσκευή να κάνει download το mms ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία έρχονται ένα ή δύο sms (από αυτούς τους αριθμούς στην ΤΙΜ) που δίνουν την εντολή στη συσκευή να κάνει download το mms ;)

Όχι. Έρχονται κάτι περίεργα SMS που λένε ότι ολοκληρώθηκε η συναλλαγή (χρέωση) και κάτι άλλα ισπανικά (μπορεί και ιταλικά :p) που δεν τα θυμάμαι και δεν τα κατάλαβα... Αλλά χρέωση φυσικά δεν υπήρχε... Και μάλιστα έρχονται στο κινητό ενώ έχουν ημερομηνία και ώρα εντελώς άσχετη με την συγκεκριμένη ημερομηνία και ώρα που φτάνουν...

Περίεργα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

kalhspera!!exei enas filos mou to v903 kserete ama mporei na balei ruthiseis tim mesa??mphka sto site tim kai eixe gia v902.:confused:

Δυστυχως με γνωμονα αυτες του 902 θα συμπληρωσει του 903 ο φιλος σου. Και εγω με το 703 αυτοσχεδιασα :p

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...