Jump to content

Wind MMS


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά πόσο είναι το επιτρεπόμενο μέγεθος του mms? Με το cx75i μπορώ να κάνω κάτι για να στέλνω απεριόριστα?

Απεριόριστα δεν μπορείς να στείλεις. Το μέγεθος για κάθε MMS εξαρτάται από τη συσκευή. Υπάρχουν ρυθμίσεις στις συσκευές που μπορείς να επιλέξεις το μέγιστο μέγεθος για κάθρ MMS. Συνήθως το όριο είναι στα 300ΚΒ. Τα πιο παλιά κινητά έχουν όριο τα 100ΚΒ. Τώρα για το δικό σου μπορείς να το ελέγξεις από τις ρυθμίσεις (φαντάζομαι). Ρίξε μια ματιά ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως με γνωμονα αυτες του 902 θα συμπληρωσει του 903 ο φιλος σου. Και εγω με το 703 αυτοσχεδιασα :p

ok ama einai tha dw tis ruthiseis tou v902 kai tha prospathisw na balw antistoixa sto v903.thanks!!:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οριο στα MMS βαζει και το κεντρο μηνυματων της καθε εταιριας ομως! Στην Κοσμοτε ειναι νομιζω 300KByte. Στην ΤΙΜ ποσο ειναι;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οριο στα MMS βαζει και το κεντρο μηνυματων της καθε εταιριας ομως! Στην Κοσμοτε ειναι νομιζω 300KByte. Στην ΤΙΜ ποσο ειναι;

Εξαρτάται όμως και από τη συσκευή. Και στην ΤΙΜ έχω την αίσθηση ότι τόσο είναι το όριο...

Link to comment
Share on other sites

gia mms μέχρι 100kb κατάφερα. Για συννημένο μέχρι 300. Καλά είναι?

Όταν λες για MMS τι εννοείς; Τι έστειλες; Γιατί MMS συνήθως είναι τα συννημένα! Και ναι κάπου τόσο είναι προς το παρόν το όριο και από το κινητό και από την εταιρία (τις εταιρίες μάλλον...)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παλικάρια πως κάνουμε ενεργοποιήση mms σε F2G χωρίς να πάρουμε τηλ.

 

Έκανα MMS#S στο 123 και στο 345αλλά μου λέει να βάλω και το κινητό..

Έστειλα και MMS σκέτο στο 123 και στο 345 και πάλι τα ίδια..

 

Αλλά έχω sharp..

Τι να κάνω?:confused:

 

Να βάλω κανα άλλο κινητό και καλά? πχ Nokia..

Θα δουλεύει μετά με το sharp?:confused:

 

Υ.Γ τις ρυθμίσεις για MMS τις έχω περάσει χειροκίνητα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παλικάρια πως κάνουμε ενεργοποιήση mms σε F2G χωρίς να πάρουμε τηλ.

 

Έκανα MMS#S στο 123 και στο 345αλλά μου λέει να βάλω και το κινητό..

Έστειλα και MMS σκέτο στο 123 και στο 345 και πάλι τα ίδια..

 

Αλλά έχω sharp..

Τι να κάνω?:confused:

 

Να βάλω κανα άλλο κινητό και καλά? πχ Nokia..

Θα δουλεύει μετά με το sharp?:confused:

 

Υ.Γ τις ρυθμίσεις για MMS τις έχω περάσει χειροκίνητα..

 

Υπαρχει περιπτωση να δουλεψει tim mms σε se V800?

Εχω κανει τα παντα αλλα δε λεει να στειλει.

 

Αυτό που έκανα εγώ ειναι να επικοινωνήσω με την ΤΙΜ στο 1231 να δώσω το mail κ να μου στείλουν τις ρυθμίσεις οι οποίες μπαίνουν δια χειρός... Προτείνω το ίδιο... (το έκανα κ για sharp 550 κ λειτουργεί κανονικά)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια πως κάνουμε ενεργοποιήση mms σε F2G χωρίς να πάρουμε τηλ.

 

Έκανα MMS#S στο 123 και στο 345αλλά μου λέει να βάλω και το κινητό..

Έστειλα και MMS σκέτο στο 123 και στο 345 και πάλι τα ίδια..

 

Αλλά έχω sharp..

Τι να κάνω?:confused:

 

Να βάλω κανα άλλο κινητό και καλά? πχ Nokia..

Θα δουλεύει μετά με το sharp?:confused:

 

Υ.Γ τις ρυθμίσεις για MMS τις έχω περάσει χειροκίνητα..

 

Αυτό που έκανα εγώ ειναι να επικοινωνήσω με την ΤΙΜ στο 1231 να δώσω το mail κ να μου στείλουν τις ρυθμίσεις οι οποίες μπαίνουν δια χειρός... Προτείνω το ίδιο... (το έκανα κ για sharp 550 κ λειτουργεί κανονικά)

 

Εγώ τις ρυθμίσεις τις έχω περάσει στο κινητό μου χειροκίνητα. Το γράφω και στο Post μου.

Την ενεργοποιήση της υπηρεσίας δεν ξέρω πως κάνουμε.?.?.?.?

:( :confused: :( :confused: :( :confused:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κανονικά θα έπρεπε να λειτουργεί τώρα...Να φανταστώ ότι έχεις επιλέξει κ σαν προφίλ το ΤΙΜ-ΜΜS ἐτσι;Αλλιώς πάρε το 1231 να δεις τι άλλο μπορεί να γίνει...Τι να πω;Σου εύχομαι τα καλύτερα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με την συμπίεση στα εισερχόμενα MMS διορθώθηκε;

Όχι, παραμένει... :mad:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Όχι, παραμένει... :mad:

2 πραγματάκια θέλω μόνο... Να διορθωθεί αυτό με τα MMS, γιατί δεν γίνετε να χαραμίσω το Ν80 με 2KBytes εισερχόμενα MMS αντί για 300Kbytes.

 

Και 3G στα καρτοκινητά γιατί αυτό χρησιμοποιώ ως κύριο νούμερο και θέλω και εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Όπως διαπίστωσα η συμπίεση γίνεται κατά τη λήψη από κινητό ΤΙΜ. Όταν το στέλνεις από κινητό ΤΙΜ δεν συμπιέζεται.

Εδώ έχω ερώτηση: Όταν στέλνει κάποιος από κινητό Vodafone/Cosmote προς κινητό ΤΙΜ υπάρχει πάλι συμπίεση;

Link to comment
Share on other sites

Όπως διαπίστωσα η συμπίεση γίνεται κατά τη λήψη από κινητό ΤΙΜ. Όταν το στέλνεις από κινητό ΤΙΜ δεν συμπιέζεται.

Εδώ έχω ερώτηση: Όταν στέλνει κάποιος από κινητό Vodafone/Cosmote προς κινητό ΤΙΜ υπάρχει πάλι συμπίεση;

Ναι, από όπου και να δεχτεί mms ένα κινητό με ΤΙΜ το συμπιέζει :mad:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ναι, από όπου και να δεχτεί mms ένα κινητό με ΤΙΜ το συμπιέζει :mad:

Καλά μην θυμώνεις κιόλας!! :p

Και μια τελευταία ερώτηση (με μάλλον προφανή απάντηση): αυτό γίνεται σε όλες τις συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην θυμώνεις κιόλας!! :p

Και μια τελευταία ερώτηση (με μάλλον προφανή απάντηση): αυτό γίνεται σε όλες τις συσκευές;

Σε όλες :mad: :mad: :mad: αν και έχω παρατηρήσει διαφορές στη συμπίεση από συσκευή σε συσκευή...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες :mad: :mad: :mad: αν και έχω παρατηρήσει διαφορές στη συμπίεση από συσκευή σε συσκευή...

Αααααα εσύ θα μας δείρεις κιόλας!! :p

Εγώ πάλι έχω παρατηρήσει διαφορές στη συμπίεση από μέγεθος σε μέγεθος (φωτογραφίας). Άλλη συμπίεση έχει φωτό από κάμερα VGA, 1.3MP και 2MP...

Αν και εμένα δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα γιατί οι φωτό που μου στέλνουν... είναι για μικρή ανάλυση!!! Σε πιο μεγάλη ανάλυση δεν τις αντέχει κανείς!!! :p Οπότε η ΤΙΜ με σώζει!!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

gia xara se olous..

 

na me sinxorite alla mporo na kanw mia panilithia erotisi ??

 

oi rithmisis mms einai oi idies se GPRS kai GSM ?? i diaforetikes??? :confused:

 

ennoo einai idies se kartokinita kai sindesi ? lokika einai i idies alla thelw kapion pou kserei na mou to epiveveosi plz!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...