Jump to content

[Off-topic] Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις


Mick22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά είπε κάποιος νωρίτερα πως και αυτή δεν παιζει με paypal.....άρα πάλι ξεχνάμε το ebay??? Ρωταω γιατι σκέφτομαι να πάρω για το ebay, αν δεν παιζει μην πάρω τσαμπα! Έχει αγοράσει κανείς με moneysafe από ebay;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

- Η χρονικη ισχυς της δικης μου καρτας ειναι 2 χρονια,

(Την πηρα απο καταστημα. Αμεσα ηταν η εκδοση της. Χρειαζεται ταυτοτητα. Και ενα κινητο τηλεφωνο, οπως και ενα ιμεηλ, Υπογραφεις συμβολαιο και ετσι παιρνεις και User ID, password & pin)

 

- Απο το website (που εγω το βρισκω μια χαρα και ευελικτο) μπορεις να βρεις ολα τα σημεια πωλησης της καρτας σε Ελλαδα και Κυπρο

http://www.moneysafecard.com/en/store-locator.html

 

- Παντα απο το website κανεις login και ελεγχεις τα στοιχιεα σου και ολη την κινηση της καρτας. Ειναι αμεση η ανανεωση στο Balance και σε Transactions History.

Επι πλεον υπαρχει και μια οψιον Block Card.

Και αλλη μια Manage Buddies, για να ανταλασεις χρηματα φορτωνοτας καρτα φιλου και αντιστροφως (που ομως βλεπω οτι χρειαζεται update της καρτας ενα level, με διαβατηριο η΄διπλωμα και ενα λογαριασμο προσφατο)

 

- Εκανα ολες τις αγορες που μου χρειαζονταν τωρα και μου εχει μεινει υπολοιπο 4,85 ευρω.

Επομενως δεν ισχυει αυτο που γραφεται πιο πανω οτι "Τα 10€ τα εξασφαλίζουν δεσμεύοντάς τα από το υπόλοιπο.¨" :cool:

 

Ποιός ο λόγος που σου ζήτησαν ταυτότητα, όταν στο site την παραγγέλνεις δίχως έγγραφα;;; Και ποιό το νόημα για την πιστοποίηση στο επόμενο level να σου ζητούν διαβατήριο ή δίπλωμα, όταν ήδη τους έχεις δώσει την ταυτότητά σου (=το πλέον ισχυρό παραστατικό ταυτοπροσωπίας);;;

Link to comment
Share on other sites

Και που ειναι το προβλημα?

Αν θελεις τα δινεις, αν οχι δεν.. :p

 

Το οτι ζητανε στοιχεια στα Moneysafe-shops καλο ειναι νομιζω. Υπογραφεις και ενα συμβολαιο οπως πχ με παροχους κινητης τηλεφωνιας ας πουμε..

 

Το καλο ειναι οτι τα updates πληρωμων/αγορων εμφανιζονται αμεσα στο balance και Transactions History

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είπε κάποιος νωρίτερα πως και αυτή δεν παιζει με paypal.....άρα πάλι ξεχνάμε το ebay??? Ρωταω γιατι σκέφτομαι να πάρω για το ebay, αν δεν παιζει μην πάρω τσαμπα! Έχει αγοράσει κανείς με moneysafe από ebay;

 

Ακόμα και αν δεν γίνεται δεκτή από το paypal (δεν το ξέρω καθόλου) στο ebay μπορείς να ψωνίζεις με απευθείας χρέωση κάρτας καθώς σε καλύπτει όπως το paypal για αρκετό διάστημα μετά την αγορά.

 

να ρωτήσω η moneysafe και η neteller πως δίνουν ασφάλεια στις αγορές?

 

Όπως και η εκάστοτε ελληνική τράπεζα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

πως σε καλύπτει το ebay στην αγορά πρέπει να το επιλέξω με την αγορά που θα κάνω ή σε καλύπτει αυτόματα με την αγορά που θα κάνω?

για πόσο διάστημα σε καλύπτει?έχω δικαίωμα παράτασης χρόνου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν δεν γίνεται δεκτή από το paypal (δεν το ξέρω καθόλου) στο ebay μπορείς να ψωνίζεις με απευθείας χρέωση κάρτας καθώς σε καλύπτει όπως το paypal για αρκετό διάστημα μετά την αγορά.

 

Το έχετε δοκιμάσει αυτό; το λέω γιατί δοκίμασα να αγοράσω από το amazon με χρεωστική της Πειραιώς και δεν έγινε δεκτή

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Με preipaid πειραιως μπορουμε να κανουμε αγορες τωρα? αυτο που θελω να αγορασω απο το ebay δεχεται μονο paypal. Τι μπορω να κανω? Edited by pegy_pegy
Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

πως σε καλύπτει το ebay στην αγορά πρέπει να το επιλέξω με την αγορά που θα κάνω ή σε καλύπτει αυτόματα με την αγορά που θα κάνω?

για πόσο διάστημα σε καλύπτει?έχω δικαίωμα παράτασης χρόνου?

 

Καλύπτεσαι αυτόματα. Δεν ξέρω το ακριβές χρονικό διάστημα αλλά σίγουρα είναι το μάξιμουμ της παραλαβής συν κάποιες μέρες. Παράταση μόνο αν παραπονεθείς για κάτι.

 

Ακόμα και αν δεν γίνεται δεκτή από το paypal (δεν το ξέρω καθόλου) στο ebay μπορείς να ψωνίζεις με απευθείας χρέωση κάρτας καθώς σε καλύπτει όπως το paypal για αρκετό διάστημα μετά την αγορά.

 

Το έχετε δοκιμάσει αυτό; το λέω γιατί δοκίμασα να αγοράσω από το amazon με χρεωστική της Πειραιώς και δεν έγινε δεκτή

 

Σε άλλους περνάει σε άλλους όχι. :mad:

 

Με preipaid πειραιως μπορουμε να κανουμε αγορες τωρα? αυτο που θελω να αγορασω απο το ebay δεχεται μονο paypal. Τι μπορω να κανω?

 

Κάτω από την επιλογή να συνδεθείς με λογαριασμό paypal λέει pay with a card.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από την επιλογή να συνδεθείς με λογαριασμό paypal λέει pay with a card.

το πατησα αλλα παλι στο paypal παει... :confused:

Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

εγω που το πατησα μου ζητησε τα στοιχεια της καρτας χωρις να με βαλει στο paypal

 

αλλα και παλι τιποτε δεν εγινε :(

Link to comment
Share on other sites

oi ελληνικες δεν περνανε συνηθως (ακομα. Κατι ακουσα για το τελος της αλλης εβδομαδς, αλλα δεν ειναι κατι 100% σιγουρο)

 

στο μεταξυ οποιος εχει αναγκη - οπως εγω για λογους δουλειας και server/domain - μπορει να κανει χρυση της moneysafe. Εγω παω για το δευτερο 50αρικο

 

Η moneysafe μπορεί να μπεί στο paypal κ να περάσεις απευθείας τα χρήματα στο λογαριασμό (top up?)

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Η moneysafe μπορεί να μπεί στο paypal κ να περάσεις απευθείας τα χρήματα στο λογαριασμό (top up?)

Απο οσο εχει αναφερει καποιο παιδι που το δοκιμασε πριν λιγα ποστ, οχι. Αλλα θεωρητικα, ναι.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορες απο ebay μεσω paypal γινονται;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορες απο ebay μεσω paypal γινονται;

Γιατί δεν δοκιμάζεις να μας πεις?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, δεν γίνονται από πουθενά εγώ έχω δοκιμάσει για προγραμματα-βιβλια-μουσικη από google play δεν αφήνει, ενώ με google wallet πήρα μουσική και βιβλίο. Εφαρμογές όχι, απευθείας καρτα τίποτα! Θέλω να κάνω αγορές από Ελλάδα με paypal για ευκολία αυτό φανταζομαι γίνεται έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, δεν γίνονται από πουθενά εγώ έχω δοκιμάσει για προγραμματα-βιβλια-μουσικη από google play δεν αφήνει, ενώ με google wallet πήρα μουσική και βιβλίο. Εφαρμογές όχι, απευθείας καρτα τίποτα! Θέλω να κάνω αγορές από Ελλάδα με paypal για ευκολία αυτό φανταζομαι γίνεται έτσι;

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να μας πεις?

Link to comment
Share on other sites

τερμα οι αγορες απο ebay με paypal παιδια.

η πολιτικη πλεον ειναι να μας στρεψουν στην εγχωρια πανακριβη αγορα.

οι εχοντες ( οι του δημοσιου κ.λ.π )θα συνεχιζουν να το κανουν,

οι μη εχοντες απλα θα μεινουν ως εχουν.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να μας πεις?

Δεν μπορώ να κανω, ρωταω μηπως εχει βρεθει καποια λυση

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορες απο ebay μεσω paypal γινονται;

 

Όχι, ακόμα όχι, κ ποιός ξέρει αν θα ξανανοίξουν οι αγορές αυτές για μας

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Η moneysafe μπορεί να μπεί στο paypal κ να περάσεις απευθείας τα χρήματα στο λογαριασμό (top up?)

Εδω ειναι το θεμα!

Οπως ειπα πιο πανω εγω η'δη εχω κανει διαφορες αγορες εξωτερικο με την moneysafe. Απ ευθειας με την καρτα ομως. Οχι μεσω paypal.

 

 

Maλλον γινεται και αυτο

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένας φίλος να πάρει ένα κινητό από έξω. χωρίς paypal όμως λόγο των γεγονότων η πληρωμή θα γίνει με την χρεωστικη. Επίσης πιο μαγαζί εκτός από το bangood έχει αυτήν την επιλογή για πληρωμή και κατά πόσο αξιόπιστο θα είναι? Everbuying και geekbuying έχουν τέτοια επιλογή? Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πρακτικά, δεν μπορούμε να πάρουμε τίποτε από εξωτερικό αυτή την στιγμή, ούτε... 2 ευρώ δεν αφήνουν οι τράπεζες να πάνε έξω. Υπομονή, κάποια στιγμή θα επανέλθουμε στους ρυθμούς μας
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Με paypal ναι απευθείας καρτα υπάρχουν κινεζομαγαζα που παίζουν όπως και google play μέσω wallet. Με paypal δεν παιζει τίποτα! Εκτός αν έχουμε balance ή κάρτα εξωτερικού....
Link to comment
Share on other sites

Με paypal ναι απευθείας καρτα υπάρχουν κινεζομαγαζα που παίζουν όπως και google play μέσω wallet. Με paypal δεν παιζει τίποτα! Εκτός αν έχουμε balance ή κάρτα εξωτερικού....

 

Μπορείτε να αναφέρετε πια κινεζομαγαζα δέχονται απευθείας κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...