Jump to content

[Off-topic] Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις


Mick22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πάλι δεν αγοράζεις από όλα! Δοκιμασα τώρα aliexpress και έφαγα πόρτα! Μερικοί αγόρασαν από banggood.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να αναφέρετε πια κινεζομαγαζα δέχονται απευθείας κάρτα?

Banggood, dealextreme και μαλλον focalprice.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να αναφέρετε πια κινεζομαγαζα δέχονται απευθείας κάρτα?

Dealextreme. Πριν μια βδομάδα αγόρασα κανονικά με κάρτα ένα GPS

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανοίξω έναν λογαριασμό Paypal Μάλτας, ώστε να μπορέσω από εκεί που έχω τραπεζικό λογαριασμό να στείλω χρήματα στον Ελληνικό Paypal λογαριασμό μου.

Παρ' όλα αυτά και αφού έβαλα κάποια στοιχεία, μου βγάζει το μήνυμα:

 

"Some information is incorrect or missing. Please correct your entries and try again."

 

Επειδή η διεύθυνση είναι σωστή (την βρήκα από τα Μαλτέζικα Ταχυδρομεία), το πρόβλημα μήπως είναι στο τηλέφωνο?

Βάζω ένα ελληνικό κινητό φυσικά μήπως και υπάρχει κάποια διαδικασία ταυτοποίησης, και μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα.

Τι φταίει?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει παραγγελία με bangood στην επιλογή Payment method πληρώσατε με Credit Card η WebMoney. Με το Credit Card δεν με πάει στο επόμενο βήμα ενώ με το WebMoney είναι σαν το paypal και ζητάει λογαριασμό με επικύρωση μηνύματος που σου στέλνει στο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα , αγορά από Banggood , με πιστωτική mastercard της Πειραιώς, έγινε η διαδικασία κανονικά!

 

Στο payment method , επέλεξα credit card και κατόπιν προχώρησα στην καταχώρηση της κάρτας κ στην επιβεβαίωση της αγοράς.

 

Μήπως δεν έχεις κάνει από πρίν register στο Banggood; (Για να ανοίξεις λογαριασμό κ να δώσεις τα προσωπικά σου στοιχεία κ την διεύθυνση αποστολής).

Δοκίμασέ το κ ξαναπροσπάθησε με την πιστωτική σου.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθει ενας φιλος να ανοιξει λογαριασμο και οταν φτανει στο σημειο να κανει confirm την καρτα του και να του τραβηξουν το 1,5 ευρω, του βγαζει το εξης μηνυμα

 

The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

 

Ειχε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ελληνική η κάρτα λογικό είναι να του βγάζει αυτό το μήνυμα, δεν δέχεται πλεον ελληνικές κάρτες το paypal.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανοίξω έναν λογαριασμό Paypal Μάλτας, ώστε να μπορέσω από εκεί που έχω τραπεζικό λογαριασμό να στείλω χρήματα στον Ελληνικό Paypal λογαριασμό μου.

Παρ' όλα αυτά και αφού έβαλα κάποια στοιχεία, μου βγάζει το μήνυμα:

 

"Some information is incorrect or missing. Please correct your entries and try again."

 

Επειδή η διεύθυνση είναι σωστή (την βρήκα από τα Μαλτέζικα Ταχυδρομεία), το πρόβλημα μήπως είναι στο τηλέφωνο?

Βάζω ένα ελληνικό κινητό φυσικά μήπως και υπάρχει κάποια διαδικασία ταυτοποίησης, και μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα.

Τι φταίει?

 

Συνέχεια στην προσπάθεια μου ...

Αφού κατόρθωσα να ανοίξω τον λογαριασμό στο μαλτέζικο Paypal, τώρα μου λέει να βάω τα στοιχεία της κάρτας μου για να μπορώ να πληρώνω.

Τι κάνω εδώ μιας και δεν έχω κάρτα του λογαριασμού?

Θα δεχτεί μια ελληνική κάρτα που έχω ή όχι?

Τι άλλο μπορώ να κάνω αν δεν την δεχτεί?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια στην προσπάθεια μου ...

Αφού κατόρθωσα να ανοίξω τον λογαριασμό στο μαλτέζικο Paypal, τώρα μου λέει να βάω τα στοιχεία της κάρτας μου για να μπορώ να πληρώνω.

Τι κάνω εδώ μιας και δεν έχω κάρτα του λογαριασμού?

Θα δεχτεί μια ελληνική κάρτα που έχω ή όχι?

Τι άλλο μπορώ να κάνω αν δεν την δεχτεί?

 

Σιγουρα θα σου δινει τη δυνατοτητα να προσθεσεις και τραπ. Λογαριασμο!

Πηγαινε στις ρυθμισεις εκει που λεει add / edit bank account. Συνηθως ειναι πανω δεξια. Εκεί εχει κ το add card / address / κτλ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα σου δινει τη δυνατοτητα να προσθεσεις και τραπ. Λογαριασμο!

Πηγαινε στις ρυθμισεις εκει που λεει add / edit bank account. Συνηθως ειναι πανω δεξια. Εκεί εχει κ το add card / address / κτλ.

Μην νομίζεις ότι δεν προσπάθησα....

Το έκανα, αλλά αυτό που βγαζει είναι:

 

Add a Bank Account in the United States

 

PayPal protects the safety and security of your bank account information. We don't share your financial information with merchants. PayPal will notify you by email whenever you initiate a withdrawal to this bank account.

 

Enter your name exactly as it appears on your bank account statement. If the names do not match exactly, the withdrawal will fail and a return fee will be charged.

 

CountryUnited States Επιλογή που δεν αλλάζει...!!!!

 

Bank Name

Account TypeAccount Type

CheckingSavings

Routing NumberIs usually located between the symbols on your check. (9 digits)

Account NumberTypically comes before the symbol. Its exact location and number of digits varies from bank to bank. (3-17 digits)

Re-enter Account Number

 

Θέλει μόνο λογαριασμό από USA? Χλωμό το κόβω.

Κάτι κάνω λάθος πάλι.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια στην προσπάθεια μου ...

Αφού κατόρθωσα να ανοίξω τον λογαριασμό στο μαλτέζικο Paypal, τώρα μου λέει να βάω τα στοιχεία της κάρτας μου για να μπορώ να πληρώνω.

Τι κάνω εδώ μιας και δεν έχω κάρτα του λογαριασμού?

Θα δεχτεί μια ελληνική κάρτα που έχω ή όχι?

Τι άλλο μπορώ να κάνω αν δεν την δεχτεί?

Ποιο το νόημά να ανοίξεις μαλτεζικο PayPal χωρίς Μαλτεζικη πιστωτική κάρτα;

Λογαριασμό δεν παίρνει από τράπεζα.

 

Αν δεν έχεις κάρτα, βγάλε την Papaya, μόνο αν μπορούν να της βγάλουν χρήματα άτομα από εξωτερικό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, παιδιά ότι αφορά κάρτες τα γράφουμε στο θέμα πιστωτικές κτλ εδώ λέμε ΜΟΝΟ ότι αφορά το paypal, έχουν γίνει τα θέματα ομελέτα και ψάχνουμε πολύ ώρα να βρούμε κάτι!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...