Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήρθε και σε εμένα μετα απο μόλις μια εβδομάδα απο την παραγγελία,.

Απογοήτευση σε σχέση με το one. Ουτε η συσκευασία ουτε κατι άλλο. Εντωμεταξύ το τηλέφωνο παρότι σφραγισμένο κλπ ανοίγοντας το είχε δαχτυλιες η οθόνη.... Καλα πως τα συσκευάζουν;

Απογοήτευση και η υλοποίηση του λειτουργικού. 5.1,1 μεν αλλα τίποτα ιδιαίτερο. Λείπει η cyanogen.

Ευτυχώς για τέτοιο τηλέφωνο οι διαστάσεις του ειναι μαζεμένες όποτε κερδίζει σε αυτο το zenfone 2 .... Ωστόσο το asus αποπνέει περισσότερη δύναμη.... Δύσκολη επιλογή ποιο θα κρατήσω.....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια , εχω την συσκευη 2 μιση μερες και δηλωνω ενθουσιασμενος, το περιμενα πολυ χειροτερο με τοσα που εχω διαβασει..

αμεσως προηγουμενη συσκευη μου ηταν το zenfone 2 (2.3 4giga ram) . μερα με την νυχτα....

διαβαζα πως η καμερα του ειναι μετρια , η δοκιμη που κανω παντα για να δω αν με καλυπτει η φωτογραφικη ειναι βραδυ μεσα σε μαγαζι φυσικα στο αυτοματο διοτι οι φωτογραφιες που περνω παντα ειναι πανω στην στιγμη. ( οχι πολυ χαμηλος φωτισμος ... απογευματινος φαση).

ειναι σχεδον ιδιο σε αυτον τον τομεο με Lumia 930 , το περιμενα πολυ χειροτερο.

σημερα το μεσημερι ετυχε να διαβαζω κατι στο ιντερνετ , στο καπακι να βαζω να κατεβαζω ταινια και μετα καθως κατεβαζα ταινια να παιζω κανενα μισαωρο heroes and titans . περιμενα ποτε θα αρχισει να καιει , δεν εγινε ποτε..

βεβαια εχει τα θεματακια του που και που , ας πουμε χθες πηγα να βγαλω φωτογραφια και δεν μου ειχε την ενδειξη φλας , χρειαστηκε να κλεισω τελειως την εφαρμογη και να ξαναμπω για να το εμφανισει ( η να κανω ρεσταρτ , δεν θυμαμαι... γερναω :P )

η οθονη παλι μου φαινετε ιδια με του m8 , καλη ειναι.

αν καταφερουν και το στρωσουν και λιγο στην μπαταρια εγω θα ειμαι ικανοποιημενος...

βεβαια μου εχει ληψει η ταχυφορτιση και ισως ο λογος που θα το πουλησω (οταν) να ειναι μονο το μεγεθος.

ειναι μια τιμια συσκευη στα λεφτα που κανει.

Τι εννοείς ότι είναι μέρα με νύχτα με το zenfone 2?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο η συσκευή σε σχέση με το 1. Εμένα με προβληματιζει που δεν έχει custom που να δουλεύει το laser focus και το fingerprint sensor. Γιατί δεν δίνει τον κώδικα η oneplus. Έχω μήνει με την στοκ και μόνο με ρουτ. Αντε να δούμε πότε θα αρχίσουν να ασχολούνται πολλοί developers να δούμε καμιά άσπρη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι τρώει πολύ μπαταρία στην αναμονή και κυρίως όταν δεν έχει καλό σήμα πέφτει αρκετά γρήγορα. Αντίθετα όταν έχω σήμα καμπάνα και δεδομένα ανοιχτά αδειάζει πολύ πιο αργά από ότι να ήταν κλειστά χωρίς καλό σήμα!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο η συσκευή σε σχέση με το 1. Εμένα με προβληματιζει που δεν έχει custom που να δουλεύει το laser focus και το fingerprint sensor. Γιατί δεν δίνει τον κώδικα η oneplus. Έχω μήνει με την στοκ και μόνο με ρουτ. Αντε να δούμε πότε θα αρχίσουν να ασχολούνται πολλοί developers να δούμε καμιά άσπρη μέρα.

 

Τι να την κάνεις την custom rom; Έχουν παρέλθει οι εποχές που οι custom rom μεταμόρφωναν μια συσκευή. Από τη στιγμή που έχεις κάνει root, βάζεις xposed framework και φέρνεις τη συσκευή στα μέτρα σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις την custom rom; Έχουν παρέλθει οι εποχές που οι custom rom μεταμόρφωναν μια συσκευή. Από τη στιγμή που έχεις κάνει root, βάζεις xposed framework και φέρνεις τη συσκευή στα μέτρα σου.

Εν μέρει συμφωνώ αλλά θα προτιμούσα να είχε μέσα και ένα themer apk η layers manager για να αλλάζεις εύκολο το look, να ξεφύγει λίγο από την μόνοτονια του Black or white

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ενα mini-review και απο μένα

 

display - τίποτα το ιδιαίτερο, απλά καλό, ίσως μέτριο αν σκεφτεί κανείς τον ανταγωνισμό

επίπεδο κατασκευής - ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά όχι μόνο (και έχω δει)

μπαταρία - απλά μέτρια

ακουστικό/ηχείο - εγω τα βρήκα μια χαρα

OS - μια χαρά, το δε συρτάρι ειδικά πολύ βολικό

κουμπί στα πλάγια για ειδοποιήσεις - φοβερό

πίσω καπάκι - πολύ καλό, δίνει το κάτι παραπάνω

το καλώδιο, επίσης, βολεύει αλλα πρέπει να έχεις spare κάποιο άλλο γιατι κανένας δεν έχει άλλο να σου δώσει.. :(

Link to comment
Share on other sites

Ενα mini-review και απο μένα

 

display - τίποτα το ιδιαίτερο, απλά καλό, ίσως μέτριο αν σκεφτεί κανείς τον ανταγωνισμό

επίπεδο κατασκευής - ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά όχι μόνο (και έχω δει)

μπαταρία - απλά μέτρια

ακουστικό/ηχείο - εγω τα βρήκα μια χαρα

OS - μια χαρά, το δε συρτάρι ειδικά πολύ βολικό

κουμπί στα πλάγια για ειδοποιήσεις - φοβερό

πίσω καπάκι - πολύ καλό, δίνει το κάτι παραπάνω

το καλώδιο, επίσης, βολεύει αλλα πρέπει να έχεις spare κάποιο άλλο γιατι κανένας δεν έχει άλλο να σου δώσει.. :(

Συμφωνώ στα περισσότερα, display μέτριο μπαταρία πολύ καλή για τα δεδομένα της lollipop με βγάζει σχεδόν έξι ώρες ανοιχτής οθόνης χωρίς καθόλου data, ήχος καλός, το κουμπί δίπλα δεν έχω καταλάβει ακόμα που το χρησιμοποιούμε, συρτάρι;;;; και φυσικά ποιότητα κατασκευής τουλάχιστον πολύ καλύτερη από τον προκάτοχό του

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στα περισσότερα, display μέτριο μπαταρία πολύ καλή για τα δεδομένα της lollipop με βγάζει σχεδόν έξι ώρες ανοιχτής οθόνης χωρίς καθόλου data, ήχος καλός, το κουμπί δίπλα δεν έχω καταλάβει ακόμα που το χρησιμοποιούμε, συρτάρι;;;; και φυσικά ποιότητα κατασκευής τουλάχιστον πολύ καλύτερη από τον προκάτοχό του

 

συρταρι εννοοω το shelf mode στην κεντρικη οθόνη απο αριστερα απο τα δεξια σύρσιμο και φανερώνεται. εννοείται ότι πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει. προβάλλει frequent contacts most used apps και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

συρταρι εννοοω το shelf mode στην κεντρικη οθόνη απο αριστερα απο τα δεξια σύρσιμο και φανερώνεται. εννοείται ότι πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει. προβάλλει frequent contacts most used apps και καιρό.

Α έχω βάλει Nova launcher και δεν υπάρχει αυτό, το κουμπί αριστερά είναι για να απενεργοποιεις τα notifications?

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

κάτω επιτρέπει να ακούγονται όλες οι κλήσεις ειδοποιήσεις κλπ, στη μέση προσαρμοσμένα όσα θες εσυύ και πάνω τίποτα. σαν αθόρυβο ας πούμε.
Link to comment
Share on other sites

κάτω επιτρέπει να ακούγονται όλες οι κλήσεις ειδοποιήσεις κλπ, στη μέση προσαρμοσμένα όσα θες εσυύ και πάνω τίποτα. σαν αθόρυβο ας πούμε.

Ευχαριστώ για την απάντηση, να υποθέσω ότι υπάρχει ρύθμιση για το μεσαίο στάδιο;

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, να υποθέσω ότι υπάρχει ρύθμιση για το μεσαίο στάδιο;

 

ναι ναι ρυθμίσεις, sounds and notifications πρέπει να είναι, και μετα interruptions αυτα έχω βρει μέχρι τώρα τουλάχιστον για ρύθμιση του.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε πρόσκληση, αλλά δε ψήνομαι και πολύ να το πάρω (έχω το 1+1 τώρα)...

Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι το dual sim. Κατά τα άλλα, μουσική, ingress και χαζο apps χρησιμοποιώ. Τίποτα σπουδαίο από απαιτήσεις.

 

Δίλημμα... :(:(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε πρόσκληση, αλλά δε ψήνομαι και πολύ να το πάρω (έχω το 1+1 τώρα)...

Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι το dual sim. Κατά τα άλλα, μουσική, ingress και χαζο apps χρησιμοποιώ. Τίποτα σπουδαίο από απαιτήσεις.

 

Δίλημμα... :(:(

Κι εγώ για το Dual sim το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε πρόσκληση, αλλά δε ψήνομαι και πολύ να το πάρω (έχω το 1+1 τώρα)...

Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι το dual sim. Κατά τα άλλα, μουσική, ingress και χαζο apps χρησιμοποιώ. Τίποτα σπουδαίο από απαιτήσεις.

 

Δίλημμα... :(:(

 

είναι πολύ απλό , πας εδώ http://www.gsmarena.com/search.php3 και βάζεις τα χαρακτηριστικά που θες από ενα κινητό , και αποφασίζεις πιο κινητό κάνει για σένα

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, χαρίζω πρόσκληση για το oneplus two που μου ήρθε μόλις, μπορεί να γίνει share,όποιος θέλει ας μου στείλει 1 pm,έχει 3ημερη ισχύ

 

Edit: Δώθηκε

Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας για το πρόβλημα που είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες και αφού διάβασα πολύ και έβαλα και άλλη rom, έχω ακόμα το ίδιο πρόβλημα (σήμα). Φοβάμαι μήπως φταίει οτι είναι το A2001 δηλαδή chinese version. παρακαλώ την γνώμη σας.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας για το πρόβλημα που είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες και αφού διάβασα πολύ και έβαλα και άλλη rom, έχω ακόμα το ίδιο πρόβλημα (σήμα). Φοβάμαι μήπως φταίει οτι είναι το A2001 δηλαδή chinese version. παρακαλώ την γνώμη σας.

Έχω και εγώ την κινεζική έκδοση και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα οπότε μάλλον κάτι τρέχει με το τηλέφωνο σου.:(

Link to comment
Share on other sites

οχι εχω cosmote. ειμαι θεσσαλονικη

 

Σκεφτηκες το ενδεχόμενο να φταίει το σήμα της cosmote στη Θεσσαλονίκη? Στο σπιτι μου πχ (επίσης Θεσσαλονίκη) ή κοσμοτε έχει 0 σήμα. Και σε διαφορες αλλες περιοχες. Ήταν ο λόγος που πήγα Vodafone και έχω πια σήμα παντού.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες καλησπέρα, χαρίζω πρόσκληση για το oneplus two που μου ήρθε μόλις, μπορεί να γίνει share,όποιος θέλει ας μου στείλει 1 pm,έχει 3ημερη ισχύ

 

Edit: Δώθηκε

 

Και να θυμίσω... έχουμε ξεχωριστό θέμα για τέτοιες συζητήσεις: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=423376

 

Δε νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί λόγοι

4)Τα κινέζικα δεν υποστηριζουν την 800αρα μπαντα 4g που παιζει ελλαδα και ευρώπη (αυτο επηρεάζει κυρίως την wind εδω , αλλα θα μεταφερθούν εκει και οι αλλοι αργά η γρήγορα)

 

Και η cosmote k Vodafone κουμπώνουν πλέον το 4g στην 800 άρα. Είναι βασική πλέον μπάντα για το 4g

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκεφτηκες το ενδεχόμενο να φταίει το σήμα της cosmote στη Θεσσαλονίκη? Στο σπιτι μου πχ (επίσης Θεσσαλονίκη) ή κοσμοτε έχει 0 σήμα. Και σε διαφορες αλλες περιοχες. Ήταν ο λόγος που πήγα Vodafone και έχω πια σήμα παντού.

 

Vodafone k παντού σήμα Θεσσαλονίκη δύσκολα... Πυλαία έχεις περάσει καμία βόλτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (και χρόνια πολλά για την ημέρα),μια γρήγορη ερώτηση,έχω Wind με νέα SIM και δεν βλέπω να συνδέεται σε 4G (ή LTEδεν γνωρίζω τι αναγράφει στην οθόνη), ενώ φίλος πάλι με Wind αλλά με S6 έχει κανονικά.Τα κινητά δίπλα-δίπλα. Πήρα Wind και από θέμα κάρτας είμαι κομπλέ ,σύμφωνα με αυτούς.Εννοείται στα "δίκτυα κινητής τηλεφωνίας" το έχω επιλεγμένο. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Και η cosmote k Vodafone κουμπώνουν πλέον το 4g στην 800 άρα. Είναι βασική πλέον μπάντα για το 4g

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Vodafone k παντού σήμα Θεσσαλονίκη δύσκολα... Πυλαία έχεις περάσει καμία βόλτα?

 

Είμαι άνω τούμπα ψηλά, δίπλα στην πυλαία, και με Vodafone έχω φουλ σήμα. Οποίος έρχεται με κοσμοτε στο σπιτι μου, πρέπει να ψάχνει σήμα έστω για να μπορεί να δεχτεί κλήσεις. (συνήθως 0-1 μπάρες) Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες περιοχές που έχω τεσταρει. Κάθε φορά που οι γνωστοί μου με κοσμοτε έχουν 1 μπάρα σήματος, εγώ με Vodafone έχω τρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...