Jump to content

myphone POLL: Ποια υλικά κατασκευής προτιμάτε στις συσκευές σας;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Ποιο υλικό κατασκευής προτιμάτε στις συσκευές σας;  

556 members have voted

  1. 1. Ποιο υλικό κατασκευής προτιμάτε στις συσκευές σας;

    • Μέταλλο
      278
    • Γυαλί
      66
    • Δέρμα
      20
    • Πλαστικό
      81
    • Άλλο
      9
    • Δεν παίζουν μεγάλο ρόλο τα υλικά κατασκευής
      100
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      2


Recommended Posts

το θεμα υλικό με αφήνει παγερά αδιάφορο. Σε καμια περίπτωση κιόλας δεν θα πλήρωνα σε μια αναλώσιμη συσκευή το κάτι παραπάνω για ψευδοpremiumιλες. Αυτο μου ενδιαφέρει ειναι τα σωστά specs. Τυλιξε τα σε αγνό παρθένο ματ πλαστικό, και είμαι more than happy.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψήφισα μέταλλο γιατί δίνει την αίσθηση μιας πιο premium συσκευής και είναι πιο στιβαρό στο χέρι, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα όχι σε πλαστικό καλής ποιότητας χωρίς τριξίματα και να ξεθωριάζει με τον καιρό από τη χρήση.

Πχ το απίστευτο πολυκαρβονικό πλαστικό του HTC One X, απλά άλλη αίσθηση στο χέρι έναντι ενός απλού πλαστικού...

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικό, Πολυκαρβονικό πέστε το όπως θέλετε,

όντας κάτοχος αρκετά παλιά iphone 1st Gen, HTC Legend, HTC M7, HTC M8, Z3 είδα και έζησα τι εστί αλουμίνιο/μέταλο,

ναι είναι ανώτερη αίσθηση, ναί δίνει εναν άλλο αέρα ΑΛΛΑ είναι ΠΟΛΥ "εύθραυστο" σε οποιαδήποτε απροσεξία,

ενώ η επισκευασιμότητα βυθίζεται στο ναδίρ και η αντικατάταση και αυτή είναι πολύ δαπανηρή,

οπότε πλαστικό και πάλι πλαστικό απο εμένα :)

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μία συσκευή με χαλκό στην πλάτη λάστιχο περιμετρικά υπερανθεκτικο κρύσταλλο για οθόνη και όλα αυτά να δένουν με μπλέ τιτάνιο επίσης θα έπρεπε να είναι πιστοποιημένη για το οτιδήποτε IP79 και να έχει 6 ίντσες οθόνη
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το s4 και ειμαι πολυ ευχαρισημενος οκ εχει θεματα αλλα εχει καρτα sd και αποσπωμενη μπαταρία με μια θηκη ειναι μια χαρα το s4 το εχω δυο χρονια και ειναι σαν λες και το πηρα χθες
Link to comment
Share on other sites

Ταυτίζομαι... ;)

 

Ήμουνα πάντα υπέρμαχος του πολυκαρβονικού υλικού.

Αντοχή στο χρόνο και κορυφαία αίσθηση στο χέρι.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Οτιδηποτε εκτος απο γυαλι... Πραγματικα τραγικο να εχεις κινητο με αυτο το υλικο...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Σαν το μέταλλο δεν έχει.

Mη σας πω και ...χέβι μέταλ, (heavy metal).

 

Προτιμώ στιβαρές, σχετικά βαριές μεταλλικές κατασκευές.

Link to comment
Share on other sites

Δε με απασχολει γιατι εχουμε δει ποιοτικα κινητα φτιαγμενα με ολα τα υλικα.Τη δουλεια του να κανει σωστα και να ειναι αρκετα ανθεκτικο θελω.
Link to comment
Share on other sites

Μεταλο και γυαλι για μινιμαλ αισθητικη.

Φυσικα χωρις θηκες και μεμβρανες διαφορτικα δεν εχει νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυκαρμπονικό πλαστικό unibody κατασκευή.

 

 

Τέλειος! :p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μεταλλο, δινει αλλη αισθηση και εμφανιση στο κινητο

Μονο που εχει το μεταλλο δειχνει 10 φορες ποιοτικοτερο και ακριβοτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εδώ και χρόνια είμαι με συσκευές που έχουν μεταλλικό σώμα.
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, το μέταλλο είναι κακό στο σήμα, προσωπικά το βρίσκω το θεωρώ χάλια, από την άλλη, το μαγνήσιο θεωρήται το καλύτερο ως υλικό για τον χειρότερο εχθρό του κινητού την θερμότητα.Σε κάτι τέτοιο λοιπόν θέλω επειδή προσωπικά δεν εδώ τις γνώσεις, ότι ενδείκνυται για την περίπτωση.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα όλο αλουμίνιο αλλά με ενα τρόπο καπως συρταροτα ή με κάποιον άλλο τρόπο να έβγαινε η μπαταρία η sd και να ήταν και αδιάβροχο.
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο με ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής παρά το υλικό κατασκευής καθ'εαυτό. Παρόλο αυτά θα προτιμούσα να ήταν μεταλλική η συσκευή βλ.iphone, z3 kok.
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δεν είναι κριτήριο το υλικό κατασκευής, πάνω απ' όλα να είναι λειτουργικό.

Βέβαια, το γυαλί το φοβάμαι λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Η ψήφος μου στο πολυκαρβονικό αλλά ξέρετε τι θέλω κρυφά μέσα μου; Unibody μασίφ ατόφιο χρυσάφι με οθόνη διαμάντι ή (αν ανεβαίνει πολύ η τιμή) εκείνη τη ζαφειρένια που απέριψε η Apple! Κοτσάρω και μια σιλικονένια παχιά παχιά θήκη να μην χαράζονται τα 24 καράτια, μια ζελατίνα με 0,99 έουρα και το βγάζω το εξάμηνο. Κομπλέ σας λέω!
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

νομιζω το πλαστικο ειναι ελαφρι ανθεκτικο ευκαμτο φθηνο και δεν χρειαζεται γειωσεις με το τσιπακι...

 

πλαστικο για μενα με ενα καμουφλαζ να μην μοιαζει και ειμαι καλυμμενος...

νομιζω η καλυτερη συσκευη της samsung εχει βγει το s2 κατι ξεραν....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...