Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς αναβαθμίζουμε;

 

την κατεβαζεις,ανοιγεις τον stock folder manager και πατας πανω στο .zip

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλως την δεχτηκες!!!!!!!!

 

για πες τι καινουριο εχει;

 

σε lock screen εχει notifications?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλως την δεχτηκες!!!!!!!!

 

για πες τι καινουριο εχει;

 

σε lock screen εχει notifications?

http://i68.photobucket.com/albums/i34/zeremefico/Screenshot_2015-09-26-00-49-31_zpsmchzyizm.png

Παιδιά δεν είχα δουλέψει αρκετά την προηγούμενη οπότε δεν μπορώ να σας πω ακριβώς τί άλλαξε. Ρώτησε με ότι θέλετε, φαίνεται ουσιαστικό update.

Αξιοσημείωτο είναι ότι το multitasking είναι πλέον με καρτελες, όπως στο nexus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://i68.photobucket.com/albums/i34/zeremefico/Screenshot_2015-09-26-00-53-54_zpsbuqpoqro.png

Link to comment
Share on other sites

ωωωω για κανε και ενα screenshot και μετα κλεισε την οθονη να δουμε το notification.

 

ενταξει εκαναν καλη δουλεια.

Τελεια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και αν συρεις την ειδοποίηση δεξιά πχ ανοίγει ή αριστερά την αφαιρεί;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και αν συρεις την ειδοποίηση δεξιά πχ ανοίγει ή αριστερά την αφαιρεί;

 

Ανάλογα την εφαρμογή, το gmail μπορεις να το ανοίξεις, να απαντήσεις και να το διαγράψεις.

http://i68.photobucket.com/albums/i34/zeremefico/Screenshot_2015-09-26-12-04-49_zpsj641bzgk.png

Link to comment
Share on other sites

Και τα recents ανοίγουν πάλι σερνοντας τπ δαχτυλο προς τα οαβω με το ίδιο τρόπο απλά ανοίγει όπως στη lollipop στα nexus?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και τα recents ανοίγουν πάλι σερνοντας τπ δαχτυλο προς τα οαβω με το ίδιο τρόπο απλά ανοίγει όπως στη lollipop στα nexus?

 

δες αυτο το βιντεο.

 

εχει animation που ενω σερνεις προς τα πανω ,παει πισω η οθονη στην οποια εισαι και ερχονται οι αλλες.

cool.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δες αυτο το βιντεο.

 

εχει animation που ενω σερνεις προς τα πανω ,παει πισω η οθονη στην οποια εισαι και ερχονται οι αλλες.

cool.

Νομίζω εσείς οι πιο έμπειροι στο flyme μπορείτε να επιβεβαιωσετε για πολύ μεγάλες αλλαγές πλέον...μέχρι και κουμπι settings βλέπω όταν σερνεις το παράθυρο κάτω...αρκετά πιο κοντά σε εικόνα σε pure κατάσταση. Νομίζω είναι πιο κοντά από ποτέ στη meizu

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

για mx4 είπαν τπτ ρε παιδιά ?? :D:D:D

 

Ηρθε η ωρα για την αλαγη εγω την εκανα παντως και περιμενω απο βδομαδα να σκασει μυτη σπιτι!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εσείς οι πιο έμπειροι στο flyme μπορείτε να επιβεβαιωσετε για πολύ μεγάλες αλλαγές πλέον...μέχρι και κουμπι settings βλέπω όταν σερνεις το παράθυρο κάτω...αρκετά πιο κοντά σε εικόνα σε pure κατάσταση. Νομίζω είναι πιο κοντά από ποτέ στη meizu

 

πολυ μεγαλες αλλαγες και επιβεβαιωνω καποια σημεια που ειδα

~settings με φυσιολογικη μορφη και ομορφα χρωματα κοντα σε pure

~notifications lockscreen επισης με τελεια χρωματα και ομορφη μορφη,πριν δεν υπηρχαν καν

~multitasking πολυ ανωτερο με καρτελες και ωραιο animation...

~πολλα καλουδια οπως tools και επιπλεον επιλογες σε επιμερους εφαρμογες

 

Γενικα εκαναν μεγαλη δουλεια και πλεον το συστημα τους ειναι αρτιο.

Οταν το τελειοποιησουν θα μιλαμε για μια κορυφαια custom εκδοχη του android που θα ειναι σε πανεμορφα επιπεδα τυπου ,να το τολμησω; Sense HTC.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

πολυ μεγαλες αλλαγες και επιβεβαιωνω καποια σημεια που ειδα

~settings με φυσιολογικη μορφη και ομορφα χρωματα κοντα σε pure

~notifications lockscreen επισης με τελεια χρωματα και ομορφη μορφη,πριν δεν υπηρχαν καν

~multitasking πολυ ανωτερο με καρτελες και ωραιο animation...

~πολλα καλουδια οπως tools και επιπλεον επιλογες σε επιμερους εφαρμογες

 

Γενικα εκαναν μεγαλη δουλεια και πλεον το συστημα τους ειναι αρτιο.

Οταν το τελειοποιησουν θα μιλαμε για μια κορυφαια custom εκδοχη του android που θα ειναι σε πανεμορφα επιπεδα τυπου ,να το τολμησω; Sense HTC.

 

και είναι ακόμα beta,σίγουρα δεν θα έχει τρομερές διάφορες την ,το θέμα ποτέ θα έρθει και στο mx4 pro

Link to comment
Share on other sites

και είναι ακόμα beta,σίγουρα δεν θα έχει τρομερές διάφορες την ,το θέμα ποτέ θα έρθει και στο mx4 pro

Θεωρω ότι έχει τρομερές διάφορες, έρχομαι από το nexus και η μετάβαση από την aosp σε πειραγμενο android είναι δύσκολη. Τόσο καιρό απεφευγα τα samsung για αυτό ακριβώς το λόγο. Την πρώτη μερα που το πήρα με την 4αρα του, απογοητεύτηκα από το multitasking του, μου φάνηκε αστείο να βλέπεις τις ανοικτές εφαρμογές σαν εικονίδια.

Με την 5αρα και τις αλλαγές, θεωρώ ότι ναι μεν υπάρχει το flyme, ειναι όμως πολύ κοντά στην aosp. Μπορώ να γράψω παρά πολλά για τις μικρό διορθώσεις (πχ ή πρόσβαση στις ρυθμισεις από την πάνω μπάρα, πράγμα που έλειπε από την 4αρα) αλλά θα κουράσω.

Είναι major update και η beta πολύ σταθερη, προτείνω να τη βαλετε asap.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω ότι έχει τρομερές διάφορες, έρχομαι από το nexus και η μετάβαση από την aosp σε πειραγμενο android είναι δύσκολη. Τόσο καιρό απεφευγα τα samsung για αυτό ακριβώς το λόγο. Την πρώτη μερα που το πήρα με την 4αρα του, απογοητεύτηκα από το multitasking του, μου φάνηκε αστείο να βλέπεις τις ανοικτές εφαρμογές σαν εικονίδια.

Με την 5αρα και τις αλλαγές, θεωρώ ότι ναι μεν υπάρχει το flyme, ειναι όμως πολύ κοντά στην aosp. Μπορώ να γράψω παρά πολλά για τις μικρό διορθώσεις (πχ ή πρόσβαση στις ρυθμισεις από την πάνω μπάρα, πράγμα που έλειπε από την 4αρα) αλλά θα κουράσω.

Είναι major update και η beta πολύ σταθερη, προτείνω να τη βαλετε asap.

 

αν ειχε βγει για το μχ4 προ λες να μην την ειχα βαλει? xD

Link to comment
Share on other sites

Εαν το παραγγειλω με την CN rom για να εχει OTA update ,δεν θα εχει ελληνικο μενου. Δηλ δεν θα μπορω να στελνω μηνυματα,e mail,στα ελληνικά;

Με την international λεει default google play service, τι εννοει;

Εχω ενα διλλημα! Εσεις τι επιλεξατε και γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Εαν το παραγγειλω με την CN rom για να εχει OTA update ,δεν θα εχει ελληνικο μενου. Δηλ δεν θα μπορω να στελνω μηνυματα,e mail,στα ελληνικά;

Με την international λεει default google play service, τι εννοει;

Εχω ενα διλλημα! Εσεις τι επιλεξατε και γιατι;

Γιατί να μη μπορείς να στςλβεις μνμ κτλ...αυτό έχει σχέση με το πληκτρολόγιο αν δεν κάνω λάθος. Απλά όλο το μενού σου πολύ πολύ να είναι στα αγγλικά. Εγώ πάντα έτσι το έχω ούτως ή άλλως γιατί οι μεταφράσεις είναι απλά εκνευριστικες

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χθες το Mortal Combat X για να δω πως συμπεριφέρεται το κινητό όταν υπάρχουν υψηλές απαιτήσεις για γραφικά. Παρατήρησα ότι το κινητό κολλούσε πάρα πολύ..Αν έχει κάποιος άλλος δοκιμάσει απαιτητική εφαρμογή ας πει εντυπώσεις..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χθες το Mortal Combat X για να δω πως συμπεριφέρεται το κινητό όταν υπάρχουν υψηλές απαιτήσεις για γραφικά. Παρατήρησα ότι το κινητό κολλούσε πάρα πολύ..Αν έχει κάποιος άλλος δοκιμάσει απαιτητική εφαρμογή ας πει εντυπώσεις..

 

Εγώ με το mx4 δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το mx4 δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

 

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση, γι αυτό το απεγκατέστησα και το ξαναέβαλα, αλλά πάλι τα ίδια. Πάντως είναι το μοναδικό θέμα που έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση, γι αυτό το απεγκατέστησα και το ξαναέβαλα, αλλά πάλι τα ίδια. Πάντως είναι το μοναδικό θέμα που έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα.

 

Σιγουρέψου ότι τρέχεις την συσκευή σε high performance mode μέσα από το μενού της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...