Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμη ποιο εύκολο...... ζητάς από τον ίδιο τον εαυτό σου!!!

Και ξεμπέρδεψες.

και πως γινετε αυτο ρε φιλε,το εχεις δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και πως γινετε αυτο ρε φιλε,το εχεις δοκιμασει?

Ναι και ηδη εκανα 2 αγορες! Εδω εισαι διαβασε και πραξε αναλογως.....

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/page-182#entry54206878

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

κανενας ευτυχης κατοχος της συσκευης αυτης??:lol: με ενδιαφερει ιδιαιτερα αλλα περιμενω να ακουσω αποψεις χρηστων:)
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγειλει αλλα θα μου ερθει την επομενη εβδομαδα :)

 

Προφανως κινεζικη εκδοση.

Αν με ικανοποιησει ενδεχεται να παρω την γαλλικη απο γαλλικό αμαζον οπως εκανα κ με το Μ1 ΝΟΤΕ

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά αξίζει τελικα το meizu? ή να πάρω κανα zuk z1?

μαρεσει η καμερα του αλλα δυστυχώς δεν εχει OIS

Απο ταχύτητα δεν ξερω πως παει..

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

Tο κινητακι ηρθε,περισσοτερα σε λγο να το στησω κλπ,τωρα μπηκα σπιτι !!!!!

Πρωτη εντυπωση,για την τιμη του πολυ ποιοτικο κινητακι,απιστευτα ελαφρυ και ομορφο στο χερι,ανωτερο απο το Mx4 που θεωρουσα τοπ,ειμαστε σε επιπεδα HTC απο ποιοτητα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

τελικα πως το ειδες το mx5?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο! Για πες εντυπώσεις; απο κεραίες κινητής , wifi και gps πως παει; καλό σήμα; Επίσης οι 2 sim παιζουν και οι 2 4g ή πρεπει να τις εναλλαζεις θέση;

Για την οθόνη ισχυει αυτό που γράφουν στα ξενα reviews οτι έχει κιτρινιλες ή είναι μια κλασική καλη amoled με τα φωτεινά χρωματα;

Link to comment
Share on other sites

πρωτες εντυπωσεις.

 

Κατασκευη τυπου HTC M8,πολυ ομορφο και λειτουργικο στο χερι,δεν φαινεται για 5,5.

Οθονη ομορφη,πανεμορφα χρωματα,δεν ειναι τοσο εντονα οσο οι κλασσικες αμολεντ

Κλασσικα τα meizu λογω της Flyme που αποδιδει σε πιο θερμα χρωματα,ειναι calibrated ελαχιστα πιο ζεστα σε σχεση με τα αλλα κινητα,αυτο ομως δεν ειναι προβλημα,ισα ισα η οθονη ειναι πολυ ομορφη με ομοιομορφο χρωμα και κορυφαια θεαση σε ολες τις συνθηκες.

 

Σημα,καμερα,ηχειο,ακουστικο, ειμαστε ενα κλικ πανω απο το ηδη κορυφαιο Μx4 σε αυτους τους τομεις.

wifi gps κανενα προβλημα πουθενα.

 

Πανεμορφο το home button που εχει πολλες λειτουργιες και χωρις να το πατας ,απλα το αγγιζεις.

fingerprint scanner ακαριαιο.Στα ιδια επιπεδααν οχι καλυτερο, απο S6 edge που ειχα πριν ενα μηνα.

 

για 290Ε σταλμενο απο Κινα,ειναι απλα κορυφαιο κινητακι.Ειλικρινα δεν του λειπει τιποτα αν σε καποιον αρεσει η Flyme.

περισσοτερα το βραδυ

 

απο το πρωι ειμαι με 45% μπαταρια και 2,5 ωρες οθονη μικτη χρηση στην πρωτη φορτιση.

σε φωτογραφιες,ειλικρινα πολυ ανωτερο απο το Μ9 μου...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια νεα, αυτα ηθελα να ακουσω! Ειχα και το letv x600 υποψη αλλα με βλεπω για mx5 (το mx4 το προσπερασα εξαιτιας του m1 note).

 

εισαι αρκετα ψαγμενος για να εχεις το LeTV 1.

To Mx5 εχει ανωτερη οθονη,λειτουργικο και στο χερι καθεται ακομα πιο ομορφα...

το Χ600 αν δεν εχεις βαλει την rom του BB δεν αξιζει και πολλα.

 

προσωπικη αποψη,ανωτερη συσκευη το mx5

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

πρωτες εντυπωσεις.

 

Κατασκευη τυπου HTC M8,πολυ ομορφο και λειτουργικο στο χερι,δεν φαινεται για 5,5.

Οθονη ομορφη,πανεμορφα χρωματα,δεν ειναι τοσο εντονα οσο οι κλασσικες αμολεντ

Κλασσικα τα meizu λογω της Flyme που αποδιδει σε πιο θερμα χρωματα,ειναι calibrated ελαχιστα πιο ζεστα σε σχεση με τα αλλα κινητα,αυτο ομως δεν ειναι προβλημα,ισα ισα η οθονη ειναι πολυ ομορφη με ομοιομορφο χρωμα και κορυφαια θεαση σε ολες τις συνθηκες.

 

Σημα,καμερα,ηχειο,ακουστικο, ειμαστε ενα κλικ πανω απο το ηδη κορυφαιο Μx4 σε αυτους τους τομεις.

wifi gps κανενα προβλημα πουθενα.

 

Πανεμορφο το home button που εχει πολλες λειτουργιες και χωρις να το πατας ,απλα το αγγιζεις.

fingerprint scanner ακαριαιο.Στα ιδια επιπεδααν οχι καλυτερο, απο S6 edge που ειχα πριν ενα μηνα.

 

για 290Ε σταλμενο απο Κινα,ειναι απλα κορυφαιο κινητακι.Ειλικρινα δεν του λειπει τιποτα αν σε καποιον αρεσει η Flyme.

περισσοτερα το βραδυ

 

απο το πρωι ειμαι με 45% μπαταρια και 2,5 ωρες οθονη μικτη χρηση στην πρωτη φορτιση.

σε φωτογραφιες,ειλικρινα πολυ ανωτερο απο το Μ9 μου...

 

Να σε ρωτήσω για το dual sim. Υποστηρίζουν και οι 2 sim 4g ή εναλλάξ; Αν είναι εναλλάξ πρέπει να τις αλλάζεις θέση ή το ρυθμίζεις και από το software ποια θα "τρέχει" σε 4g;

Link to comment
Share on other sites

Το πιο φτηνο το χω βρει στο το2c.

Yπαρχει πουθενα το χρυσο παιδια???

 

τυχερε κατοχε δυστυχως δεν εχει ραδιο ε?

κανε μας κανενα hans on videaki να δουμε πως τρεχει αν μπορεις

ελληνικα εχει κανονικα παντου? gps? καμερα??

Link to comment
Share on other sites

τα ελληνικα δουλευουν μια χαρα κι ολα ειναι οκ..ποιο πανω αν διαβασεις εγραψε ο pik που το εχει αγορασει..εγω το εχω βρει σε ολα σε χρυσο αλλα παει + 30δολαρια.

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

vickmall σιγουρα...και σε αλλα το ειδα σχεδον σε ολα αλλα παιζει η διαφορα,σε αλλα 20 με 30 δολλαρια..θα κοιταξω και θα σου πω ακριβως..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω για το dual sim. Υποστηρίζουν και οι 2 sim 4g ή εναλλάξ; Αν είναι εναλλάξ πρέπει να τις αλλάζεις θέση ή το ρυθμίζεις και από το software ποια θα "τρέχει" σε 4g;

 

Δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν εχω δυο σιμ με 4g :)

Ομως θα ρωτησω αλλον που το εχει και θα σου πω

 

Το κινητο δεν εχει ραδιοφωνο και δεν ζεσταινεται με την καμμια

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς παλιά το nexus 5 να μας πει πως πάει σε θέμα εμπειρία χρήσης. Ψαχνομαι λίγο καιρό μπας και το αντικαταστησω αλλά φοβάμαι πολύ μη δυσαρεστηθω. Όμως το mx5 μου έχει κολλήσει στο μάτι. Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς παλιά το nexus 5 να μας πει πως πάει σε θέμα εμπειρία χρήσης. Ψαχνομαι λίγο καιρό μπας και το αντικαταστησω αλλά φοβάμαι πολύ μη δυσαρεστηθω. Όμως το mx5 μου έχει κολλήσει στο μάτι.

 

ειμαστε πολυ κοντα σε εμπειρια χρησης και σε σχεση με το Ν5 εχεις διπλη σχεδον μπαταρια.

Επισης εχεις ανωτερη καμερα,ακουστικο,ηχειο,gps και γενικα ποιοτητα κατασκευης.

 

αν αναβαθμιζεις απο N5 και σου αρεσει η Flyme ειναι καλη επιλογη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Δέχεται το κινητό αντί δεύτερης sim κάρτα μνήμης; Γιατί βλέπω σχεδόν σε όλα τα site που πουλάνε το κινητό ότι από κάτω σου έχει αν θες να κλικάρεις να σου στείλουν και tf card. Η απλά είναι πουστια των Κινέζων για να τσιμπήσουν λεφτά;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...