Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Δέχεται το κινητό αντί δεύτερης sim κάρτα μνήμης; Γιατί βλέπω σχεδόν σε όλα τα site που πουλάνε το κινητό ότι από κάτω σου έχει αν θες να κλικάρεις να σου στείλουν και tf card. Η απλά είναι πουστια των Κινέζων για να τσιμπήσουν λεφτά;

 

Έτσι το βάζουν Γιώργο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Δέχεται το κινητό αντί δεύτερης sim κάρτα μνήμης; Γιατί βλέπω σχεδόν σε όλα τα site που πουλάνε το κινητό ότι από κάτω σου έχει αν θες να κλικάρεις να σου στείλουν και tf card. Η απλά είναι πουστια των Κινέζων για να τσιμπήσουν λεφτά;

 

Έτσι το βάζουν Γιώργο, για να πουλήσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι ετοιμος μολις πουλησω το mx4 ,εχω παει απεθυειας εκει ειδει εχω κανει την προεργασια με την βιβιαν και με περιμενει !!!!32 χρυσο θα ειναι αυτη την φορα,αλλα αγαπαω και το λευκο..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι κι εγώ να το παραγγείλω. Γνωρίζει κάποιος από που συμφέρει και αν πουλάνε έκδοση συμβατή με τις ευρωπαικές συχνότητες?
Link to comment
Share on other sites

ειμαστε πολυ κοντα σε εμπειρια χρησης και σε σχεση με το Ν5 εχεις διπλη σχεδον μπαταρια.

Επισης εχεις ανωτερη καμερα,ακουστικο,ηχειο,gps και γενικα ποιοτητα κατασκευης.

 

αν αναβαθμιζεις απο N5 και σου αρεσει η Flyme ειναι καλη επιλογη.

 

Δημητρη το παρηγγειλα κι εγω. Το μοναδικο από την τελευταια φουρνια των κινεζικων που δεν εχω δοκιμασει. Για να δουμε...

ΥΓ Το φλασαρισμα της ευρωπαικης ρομ είναι το ιδιο ευκολη διαδικασια με το ΜΧ4?

Γιατι ζητησα να ερθει με CN Rom.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη το παρηγγειλα κι εγω. Το μοναδικο από την τελευταια φουρνια των κινεζικων που δεν εχω δοκιμασει. Για να δουμε...

ΥΓ Το φλασαρισμα της ευρωπαικης ρομ είναι το ιδιο ευκολη διαδικασια με το ΜΧ4?

Γιατι ζητησα να ερθει με CN Rom.

Ευχαριστω.

 

φίλε από που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά...βλέπω ότι μπορούν στα κινεζομαγαζα να σου βάλουν Ιντερνασιονάλ Ρομ αλλά δεν θα μπορείς να κανείς update...

Προσωπικά που δεν με ενδιαφέρει καθόλου ή ελληνική γλώσσα μήπως είναι καλύτερα να παρω με την κανονική έκδοση και μετά το root να πετάξω όλες τις junk κινεζικές εφαρμογές και έτσι να έχω και update?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά...βλέπω ότι μπορούν στα κινεζομαγαζα να σου βάλουν Ιντερνασιονάλ Ρομ αλλά δεν θα μπορείς να κανείς update...

Προσωπικά που δεν με ενδιαφέρει καθόλου ή ελληνική γλώσσα μήπως είναι καλύτερα να παρω με την κανονική έκδοση και μετά το root να πετάξω όλες τις junk κινεζικές εφαρμογές και έτσι να έχω και update?

 

Ο,τι θες κανεις. Ειτε τους πεις, ειτε δεν τους πεις να το πειραξουν, τα ματια θα του τα βγαλεις, αρα τι το φιλοσοφεις? Αν σου κανει προχωρα...;)

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη το παρηγγειλα κι εγω. Το μοναδικο από την τελευταια φουρνια των κινεζικων που δεν εχω δοκιμασει. Για να δουμε...

ΥΓ Το φλασαρισμα της ευρωπαικης ρομ είναι το ιδιο ευκολη διαδικασια με το ΜΧ4?

Γιατι ζητησα να ερθει με CN Rom.

Ευχαριστω.

 

δεν σου αλλαζει κατι και να βαλεις την I ασε που προσωπικα βλεπω η Α ειναι πιο μπροστα πλεον.

Γινεται αλλα οχι τοσο ευκολα.

Για μενα δες το κινητο,δεν ειναι κακο για τα χρηματα του,απλα μην το βαλεις διπλα με κινητο 800Ε τυπου S6edge+ γιατι εκει δεν υπαρχει συγκριση,ομως το Mx5 δεν δειχνει οτι στοιχιζει τοσο λιγο.

 

δεν εχει την ευρωπαικη συχνοτητα LTE 20.

 

Ποιοτικα ειναι σαφως ανωτερο απο Οneplus1 αλλα δεν εχει εδω καμμια ρομ.

κατα τα αλλα,μικροφωνο,καμερα,ηχειο,οθονη και ποιοτητα κατασκευης ειναι ανωτερα απο 1+1 ενω στην μπαταρια ειμαστε κοντα.

αν καποιος θελει roms και υποστηριξη τυπου nexus δεν εχει επιλογη

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν σου αλλαζει κατι και να βαλεις την I ασε που προσωπικα βλεπω η Α ειναι πιο μπροστα πλεον.

Γινεται αλλα οχι τοσο ευκολα.

Για μενα δες το κινητο,δεν ειναι κακο για τα χρηματα του,απλα μην το βαλεις διπλα με κινητο 800Ε τυπου S6edge+ γιατι εκει δεν υπαρχει συγκριση,ομως το Mx5 δεν δειχνει οτι στοιχιζει τοσο λιγο.

 

δεν εχει την ευρωπαικη συχνοτητα LTE 20.

 

Ποιοτικα ειναι σαφως ανωτερο απο Οneplus1 αλλα δεν εχει εδω καμμια ρομ.

κατα τα αλλα,μικροφωνο,καμερα,ηχειο,οθονη και ποιοτητα κατασκευης ειναι ανωτερα απο 1+1 ενω στην μπαταρια ειμαστε κοντα.

αν καποιος θελει roms και υποστηριξη τυπου nexus δεν εχει επιλογη

Ο προβληματισμός μου είναι αν θα έχουμε update για 2 χρόνια που σκοπεύω να το κρατήσω. Από θέμα εμπειρία χρήσης δεν νομίζω να με απογοητεύσει. Είναι ο μόνος μου προβληματισμός για να αποχωριστω το nexus μου το οποίο ο κύριος λόγος που το πειραζω είναι ή καλύτερη μπαταρία και κάποια εχτραδακια.

Ή συχνότητα που λείπει δεν με επηρεάζει γιατί έχω Vodafone ασε που σπάνια έως ποτέ δεν βάζω το 4g στο nexus βέβαια για λόγους αυτονομίας κυρίως

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

τελικα σε χρυσο το πηρε κανενας;

 

μαλλον αυτο ειναι το ομορφοτερο χρωμα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

τελικα σε χρυσο το πηρε κανενας;

 

μαλλον αυτο ειναι το ομορφοτερο χρωμα.

Άμα το παρω χρυσό θα μου το κλεψει ή γυναίκα αχαχαχχα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει την ευρωπαικη συχνοτητα LTE 20. τι ενωεις με αυτο δημητρη,εχω κανει ειδει την παραγγελια....αν καταλαβα καλα δεν δουλευει το 4g στην ελλαδα //?η κανω καποιο λαθος...?

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει την ευρωπαικη συχνοτητα LTE 20. τι ενωεις με αυτο δημητρη,εχω κανει ειδει την παραγγελια....αν καταλαβα καλα δεν δουλευει το 4g στην ελλαδα //?η κανω καποιο λαθος...?

Μόνο μια συχνότητα της wind κυρίως στη Θεσσαλονίκη για 4g δεν πιανει

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει την ευρωπαικη συχνοτητα LTE 20. τι ενωεις με αυτο δημητρη,εχω κανει ειδει την παραγγελια....αν καταλαβα καλα δεν δουλευει το 4g στην ελλαδα //?η κανω καποιο λαθος...?

Μια χαρα δουλευει το 4g, οπως και στο mx4 ☺

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρειγγειλα 32 λευκο ...απο vickmall/......αναμονη λοιπον !!!!!!!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι να το πάρω και εγώ για τη γυναικα αλλά με σταματάνε κάποια αρνητικά σχόλια για το flyme is. Από την εμπειρία σας είναι τόσο δύστροπο το λειτουργικό. Μετάβαση σε αυτό από Galaxy s4 Jelly bean θα είναι ζορική;
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι να το πάρω και εγώ για τη γυναικα αλλά με σταματάνε κάποια αρνητικά σχόλια για το flyme is. Από την εμπειρία σας είναι τόσο δύστροπο το λειτουργικό. Μετάβαση σε αυτό από Galaxy s4 Jelly bean θα είναι ζορική;

Αρνητικά σχόλια; Συνήθως όσοι το παίρνουν δεν το αλλάζουν μετα. Ασε που απλά μπορείς να βαλεις άλλο launcher..πχ google now launcher και πάει λέγοντας

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικά σχόλια; Συνήθως όσοι το παίρνουν δεν το αλλάζουν μετα. Ασε που απλά μπορείς να βαλεις άλλο launcher..πχ google now launcher και πάει λέγοντας

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έκλεισε λοιπόν. Έψαχνα κάτι καλό και με amoled γιατί είναι δύσκολη με την οθόνη ή γυναίκα και το mx5 είναι ότι πρέπει για αυτήν.

Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έκλεισε λοιπόν. Έψαχνα κάτι καλό και με amoled γιατί είναι δύσκολη με την οθόνη ή γυναίκα και το mx5 είναι ότι πρέπει για αυτήν.

 

εγω για να φανταστεις νευριασα τοσο πολυ με την τελευταια εκδοση..στο 4 που δεν ειχαι ελληνικα....και ειπα τελος...και μολις ειδα το mx5 το αγορασα!!!!!!!!ειναι πολυ ευκολο,θεμα συνηθειας θα ελεγα !!:happy:

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

εγω για να φανταστεις νευριασα τοσο πολυ με την τελευταια εκδοση..στο 4 που δεν ειχαι ελληνικα....και ειπα τελος...και μολις ειδα το mx5 το αγορασα!!!!!!!!ειναι πολυ ευκολο,θεμα συνηθειας θα ελεγα !!:happy:

 

ποτε σου ερχεται;

:D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!

Η ανηψιά μου παρήγγειλε ένα ΜΧ5 από vickmall κι ενώ πριν την παραγγελία μας είχαν επιβεβαιώσει οτι έχουν σε στοκ την international version,

τελικά της έστειλαν ένα κινέζικο με flyme 4.5.2.2A.

Μόλις σήμερα το πήρε στα χέρια της και ζορίστηκε πολύ γιατί δεν γνωρίζει καθόλου το flyme.

Ψιλοέστησε εκεί μερικά βασικά αλλά δυστυχώς ΔΕΝ έχει google play services.

Ακολούθησε την παρακάτω διαδικασία μέσω του "power saving" αλλά και πάλι τίποτα!

https://meizufans.eu/forum/topic/2352/flyme-os-4-5-2-2-stable-mx5/24?page=2

Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχει play store?

Δυστυχώς ζεί στο εξωτερικό και το κινητό δεν το έχω στα χέρια μου να το πειράξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!

Η ανηψιά μου παρήγγειλε ένα ΜΧ5 από vickmall κι ενώ πριν την παραγγελία μας είχαν επιβεβαιώσει οτι έχουν σε στοκ την international version,

τελικά της έστειλαν ένα κινέζικο με flyme 4.5.2.2A.

Μόλις σήμερα το πήρε στα χέρια της και ζορίστηκε πολύ γιατί δεν γνωρίζει καθόλου το flyme.

Ψιλοέστησε εκεί μερικά βασικά αλλά δυστυχώς ΔΕΝ έχει google play services.

Ακολούθησε την παρακάτω διαδικασία μέσω του "power saving" αλλά και πάλι τίποτα!

https://meizufans.eu/forum/topic/2352/flyme-os-4-5-2-2-stable-mx5/24?page=2

Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχει play store?

Δυστυχώς ζεί στο εξωτερικό και το κινητό δεν το έχω στα χέρια μου να το πειράξω.

 

καλησπερα.αρχισε και το vickmall τις λαλακιες?εγω θα σου ελεγα να μιλησεις μαζι τους εδω στο forum,μιας και εχουν δικο τους νημα..αν αρχισουν να στα μασανε αποστολη πισω στην κινα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...