Jump to content

Εδώ Λονδίνο: Διαμονή, διασκέδαση, ψώνια, συγκοινωνίες κ.α.


harryal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mariel ευχαριστω για αλλη μια φορα για τη βοηθεια..λοιπον to sum up,μου προτεινεις να κανω συναλλαγμα απο εκει και στα περισσοτερα να πληρωνω με την πιστωτικη ή τη χρεωστικη? εγω εχω την εξης απορια σε αυτο,αν πληρωνω με καρτες η εκαστοτε τραπεζα,πχ η εθνικη που εχω εγω, δε θα μου παρει προμηθεια? πχ αγοραζω κατι που κανει 50 λιρες,εγω σε ευρω θα πληρωσω 57,70 euro με βαση την τωρινη ισοτιμια?

συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα δεν εχω καταλαβει καλα..

btw τελικα το ταξιδι μας ακυρωθηκε για τεταρτη λογω απεργιων και εγινε παρασκευη..πφφ ελπιζω να πανε ολα καλα!

 

από όσο γνωρίζω η πιστωτική ενδεχομένως για κάθε συναλλαγή ( ή επί του συνόλου των συναλλαγών) θα σε χρεώσει κι ένα έξτρα ποσό (θα φανεί στην τελευταία γραμμή του αναλυτικού λογαριασμού) το οποίο στο περίπου (δεν θυμάμαι ακριβώς) θα είναι μια χρέωση για την αλλαγή νομίσματος ... (πάρτο ως χαράτσι κι αυτό)

η καλύτερη λύση και πιο σίγουρη είναι η χρεωστική .. κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ...

η τράπεζα θα σε χρεώνει με βάση την ισοτιμία ημέρας ... οπότε αν αναλογιστούμε ότι σήμερα 50 = 57.70 -> τότε να υπολογίζεις ότι αυτή θα είναι και η τελική σου χρέωση. και τέλος. ούτε κάποια χρέωση έξτρα ούτε τίποτα!

Και ναι ... καλύτερα να πας σε ένα ΑΤΜ .. ό,τι ώρα κι όποτε θες .. να βγάλεις ένα μεγάλο ποσό - να ξέρεις ότι έχουν κάποια limitation τα ATM της Αγγλίας και κάθε τράπεζα επιτρέπει μέχρι ένα συγκεκριμένο ποσό να γίνει ανάληψη. η Lloyds -αυτή με το πράσινο σήμα και το αλογάκι- έχει μέχρι και 800 λίρες (το μεγαλύτερο που έχω πετύχει). Και να ξέρεις καλύτερα μια φορά να ησυχάζεις .. μην πηγαινεις κάθε τρεις και λίγο και βγάζει 10 - 20 λίρες, είναι ασύμφορο!!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αχα!!μαλιστα..κατι τελευταιο,εγω εχω μια prepaid απο τραπεζα κυπρου,prepaid και χρεωστικη ειναι το ιδιο?:O:O

ευχαριστω για ααλλη μια φορα!!

Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

αχα!!μαλιστα..κατι τελευταιο,εγω εχω μια prepaid απο τραπεζα κυπρου,prepaid και χρεωστικη ειναι το ιδιο?:O:O

ευχαριστω για ααλλη μια φορα!!

Αν η προπληρωμενη μπορει να ειναι ανωνυμη τοτε αλλο προπληρωμενη, αλλο χρεωστικη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αν η προπληρωμενη μπορει να ειναι ανωνυμη τοτε αλλο προπληρωμενη, αλλο χρεωστικη.

 

εννοεις αν δεν ειναι στο ονομα μου?

επισης εχω και μια ethnocash,αυτη τι θεωρειται?

Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ανοίξει κάποιος λογαριασμό σε τράπεζα στην Αγγλία, αν δεν είναι μόνιμος κάτοικος; Ξέρει κανείς τι χαρτιά χρειάζονται και αν υπάρχει κάποια τράπεζα με πιο φιλικές διαδικασίες; Μετά από αναζήτηση στο ίντερνετ βρήκα ότι ναι μεν έχουμε δικαίωμα ως πολίτες της ΕΕ να ανοίγουμε λογαριασμό σε όποια τράπεζα της ένωσης θέλουμε, στην πράξη όμως ζητάνε κάποιο πιστοποιητικό κατοικίας στη χώρα τους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ανοίξει κάποιος λογαριασμό σε τράπεζα στην Αγγλία, αν δεν είναι μόνιμος κάτοικος; Ξέρει κανείς τι χαρτιά χρειάζονται και αν υπάρχει κάποια τράπεζα με πιο φιλικές διαδικασίες; Μετά από αναζήτηση στο ίντερνετ βρήκα ότι ναι μεν έχουμε δικαίωμα ως πολίτες της ΕΕ να ανοίγουμε λογαριασμό σε όποια τράπεζα της ένωσης θέλουμε, στην πράξη όμως ζητάνε κάποιο πιστοποιητικό κατοικίας στη χώρα τους.

 

Χρειάζεται κάποιος λογαριασμός που να πιστοποιεί τη διεύθυνση κατοικίας με το όνομά σου, διαβατήριο ή ταυτότητα και σε περίπτωση φοιτητή χρειάζεται επίσημο έγγραφο από το Πανεπιστήμιο για το είδος των σπουδών, τη διάρκεια, τα πάντα ... Αυτά νομίζω είναι τα χαρτιά..

Είναι σχετικά αυστηροί στο θέμα αυτό ... και καλά κάνουν ... !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο που ακουσα οτι πρεπει και καλα να εχεις παντα μεσα καποια λεφτα;

 

όχι δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο ... μήπως άκουσες .. ότι στην αρχή θα σου ζητήσουν κάποιο ποσό να καταθέσεις;; γιατί άλλο το ένα άλλο το άλλο....

Για το δεύτερο, ναι υπάρχουν κάποιες τράπεζες ... που μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό με αντάλλαγμα ... :p και διάφορα "δώρα" (από αυτά που τα πληρώνεις)

Η Lloyds, είναι η καλύτερη κατά τη γνώμη πολλών όσον αφορά τέτοια θέματα ... ανοίγεις το λογαριασμό .. και σου λένε, απλά και μόνο για να ενεργοποιηθεί κατέθεσε 1 λεπτό της λίρας ... αυτό .. εμένα αυτή τη στιγμή (λόγω "κρίσης" ) είναι 0 ο λογαριασμός ...!!

Έχε υπόψιν ... ότι οι κινήσεις του λογαριασμού της τράπεζας μετράνε όπως μετράει στην Ελλάδα η φορολογική σου δήλωση ..

δηλαδή σε περίπτωση που θες να κάνεις σύνδεση κινητής .. θα σου ζητήσουν credit check (είναι ανεξάρτητος φορέας, που διατηρεί τα προσωπικά σου δεδομένα, και με βάση κάποια στοιχεία, όπως διάρκεια παραμονής, κινήσεις χρημάτων, σε "κατατάσσει" σε διάφορες κατηγορίες καταλληλόλητας) Αν δεν διακινούνται ποσά στο λογαριασμό ..κι ανά τακτά χρονικά διαστήματα .. το πιο σίγουρο είναι να κριθείς ακατάλληλος ... (στο λέω εκ πείρας)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κάποιος λογαριασμός που να πιστοποιεί τη διεύθυνση κατοικίας με το όνομά σου, διαβατήριο ή ταυτότητα και σε περίπτωση φοιτητή χρειάζεται επίσημο έγγραφο από το Πανεπιστήμιο για το είδος των σπουδών, τη διάρκεια, τα πάντα ... Αυτά νομίζω είναι τα χαρτιά..

Είναι σχετικά αυστηροί στο θέμα αυτό ... και καλά κάνουν ... !

 

Υποθέτω ότι εννοείς αγγλική διεύθυνση; Ή αρκεί ελληνική διεύθυνση (πχ αν προσκομίσω επίσημα μεταφρασμένο λογαριασμό οτε ή κάποια βεβαίωση της αστυνομίας);

Edited by hostis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι εννοείς αγγλική διεύθυνση; Ή αρκεί ελληνική διεύθυνση (πχ αν προσκομίσω επίσημα μεταφρασμένο λογαριασμό οτε ή κάποια βεβαίωση της αστυνομίας);

 

Υποθέτω ότι προσπαθείς να κάνεις μεταφορά χρημάτων και όχι να μετακομίσεις στην Αγγλία. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο στα κεντρικά μιας Αγγλικής τράπεζας ή ακόμα καλύτερα να πας σε μια τράπεζα που εχει βρετανικό branch, όπως π.χ. στην HSBC ή στα κεντρικά της Barclays.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι προσπαθείς να κάνεις μεταφορά χρημάτων και όχι να μετακομίσεις στην Αγγλία. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο στα κεντρικά μιας Αγγλικής τράπεζας ή ακόμα καλύτερα να πας σε μια τράπεζα που εχει βρετανικό branch, όπως π.χ. στην HSBC ή στα κεντρικά της Barclays.

 

Να μετακομίσω σίγουρα όχι, άλλωστε ανέφερα ότι δεν θα έχω μόνιμη κατοικία στο Λονδίνο. Πρόκειται όμως για επαγγελματικούς λόγους να ταξιδεύω συχνά τα επόμενα 2 χρόνια και θεωρώ ότι θα είναι χρήσιμο να έχω έναν λογαριασμό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι εννοείς αγγλική διεύθυνση; Ή αρκεί ελληνική διεύθυνση (πχ αν προσκομίσω επίσημα μεταφρασμένο λογαριασμό οτε ή κάποια βεβαίωση της αστυνομίας);

 

Εννοώ Αγγλική διεύθυνση ... αλλά όπως λέει και ο προηγούμενος φίλος μπορείς να πας στην HSBC στην Ελλάδα, και να ρωτήσεις τι παίζει στη δική σου περίπτωση (λογικά κάτι υπάρχει και για αυτές τις περιπτώσεις των πελατών)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Thanx αυτό θα κάνω μάλλον, αν και δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τη συγκεκριμένη τράπεζα. Γενικά μου έχουν προτείνει lloyds classic που δεν έχει έξοδα τήρησης, ή κάποιο λογαριασμό στη nationwide αλλά δεν θυμάμαι ποιον ούτε για ποιό λόγο :O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λεμε με την κοπέλα μου να πάμε διακοπές στο Λονδίνο και λεμε να πάμε χωρίς ταξιδιωτικό γραφείο. Όμως επειδή έχει παρα πολλά ξενοδοχεία, έχω χαθεί:dizzy:. Έχετε να προτείνετε κανένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο, δωμάτια.., σε λογική προς χαμηλή τιμή ?

1) Η περιοχή Watford είναι μακριά ? Διότι έχει πολύ ωραία ξενοδοχεία σε χαμηλές τιμές. Λέει να μείνουμε εκεί ?

2) έχει πετάξει κανείς με Thomson Flights τσάρτερ ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Λεμε με την κοπέλα μου να πάμε διακοπές στο Λονδίνο και λεμε να πάμε χωρίς ταξιδιωτικό γραφείο. Όμως επειδή έχει παρα πολλά ξενοδοχεία, έχω χαθεί:dizzy:. Έχετε να προτείνετε κανένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο, δωμάτια.., σε λογική προς χαμηλή τιμή ?

1) Η περιοχή Watford είναι μακριά ? Διότι έχει πολύ ωραία ξενοδοχεία σε χαμηλές τιμές. Λέει να μείνουμε εκεί ?

2) έχει πετάξει κανείς με Thomson Flights τσάρτερ ? :cry:

 

Είναι αρκετά μακριά από το κεντρικό Λονδίνο, θεωρείται Greater London. Δεν θα συνιστούσα τόσο μακριά.

 

http://4.bp.blogspot.com/_ull6kHPLlwc/RwxC3-52hVI/AAAAAAAAA3Q/AuH3S4yg8Gc/s320/map%2Bshowling%2BLondon%2BWatford%2Bsmall.jpg

 

Ψάξτε καλύτερα για Victoria ή για Russel Square. Υπάρχουν πάρα πολλά ξενοδοχεία σε αυτές τις περιοχές, από δύο αστέρων μέχρι πολυτελείας. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις ιστοσελίδες GalaHotels και YeeGo, οι οποίες έχουν συνήθως τις χαμηλότερες τιμές.

 

Αναφορικά τώρα με Thomson Flights, προσωπικά δεν έχω ταξιδέψει οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Όμως, γιατί δεν κοιτάζετε και την Easyjet;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Kαι άλλες εταιρίες κάνουν charter αυτήν την περίοδο,αλλά και οι Ελληνικές αεροπορικές έχουν ρίξει τις τιμές αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Γενικά, μία μικρή έρευνα αγοράς είναι χρήσιμη προτού κλείσει κάποιος εισιτήρια. Και αυτό ισχύει για κάθε προορισμό, καθώς μπορεί οι ναυλωμένες πτήσεις να μην είναι και τόσο φθηνότερες από τις κανονικές.

 

Αν λ.χ. η ναυλωμένη κοστίζει 150 ευρώ και η κανονική 180, νομίζω η διαφορά είναι τέτοια που δεν δικαιολογεί την επιλογή της ναυλωμένης, με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Υ.Γ.

Γενικά το Λονδίνο καίτοι μακρινός προορισμός από την Αθήνα, συνήθως έχει τις χαμηλότερες τιμές για πτήσεις.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά μακριά από το κεντρικό Λονδίνο, θεωρείται Greater London. Δεν θα συνιστούσα τόσο μακριά.

 

http://4.bp.blogspot.com/_ull6kHPLlwc/RwxC3-52hVI/AAAAAAAAA3Q/AuH3S4yg8Gc/s320/map%2Bshowling%2BLondon%2BWatford%2Bsmall.jpg

 

Ψάξτε καλύτερα για Victoria ή για Russel Square. Υπάρχουν πάρα πολλά ξενοδοχεία σε αυτές τις περιοχές, από δύο αστέρων μέχρι πολυτελείας. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις ιστοσελίδες GalaHotels και YeeGo, οι οποίες έχουν συνήθως τις χαμηλότερες τιμές.

 

Αναφορικά τώρα με Thomson Flights, προσωπικά δεν έχω ταξιδέψει οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Όμως, γιατί δεν κοιτάζετε και την Easyjet;

 

η Thomson από Αγγλία για Ελληνικούς προορισμούς .. έχει εξευτελιστικές τιμές για αεροπορικά εισιτήρια εντός καλοκαιριού (μιλάμε για 100 λίρες πήγαινε έλα για μία εβδομάδα, με μία αποσκευή των 20 κιλών, σε νησιά όπως Μύκονο, Σαντορίνη, Μυτιλήνη, Κω, κτλ) ...

Ο αδερφός μου ταξίδεψε την προηγούμενη Πέμπτη με Thomson από Μυτιλήνη .. και την Πέμπτη (σ.σ. αύριο) επιστρέφει ...

Εντάξει σαν φιλοσοφία είναι τύπου easyjet, και τα αεροπλάνα δεν είναι κανά τρελό μέγεθος .. απλά βολεύουν .. αν σκεφτείς ότι από ένα νησί προς Manchester ή London θες 3.30 ώρες .. όταν σε άλλες περιπτώσεις θέλεις τουλάχιστον 5.50 ώρες πτήσεις + την όποια ταλαιπωρία, σε αναμονή, μετακινήσεις, κτλ.

 

Αν βρίσκεις φτηνά εισιτήρια στην Thomson, δεν βρίσκω λόγο να μην τα κλείσεις, αφού πρώτα κάνεις την έρευνα αγοράς σου στα γνωστά site, φυσικά, και καταλήξεις ότι είναι η φθηνότερη επιλογή σου..

Τσέκαρε τα γνωστά lastminute, edreams, κτλ .. φυσικά εννοείται όλες τις αεροπορικές εταιρίες, ελληνικές ή μη, που πετάνε για London (klm, lufthansa, swiss, czech, κτλ).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει μεινει κανεις στο London Bridge Hotel;Οι κριτικες σε διαφορα σαιτ ειναι καλες αλλα θα ηθελα και καμια γνωμη απο πρωτο χερι.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω μείνει στο συγκεκριμένο, αλλά εκ πρώτης όψεως φαίνεται πολύ καλό, αν σε βολεύει η περιοχή. Στο TripAdvisor έχει ιδιαίτερα υψηλή βαθμολογία πάντως.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει τις κριτικες και σε αλλα σαιτ εκτος απο το tripadvisor και εχει πολυ καλες κριτικες και τελικα το εκλεισα με 801 ευρω για 7 ημερες τα Χριστουγγενα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισε κανεις δωματιο σε ξενοδοχειο μεσω του onhotels.com για να μας πει τις εμπειριες-αποψεις του? Θελω να κανω κρατηση σε ενα συγκεκριμενο ξενοδοχειο το οποιο ειναι διαθεσιμο μονο στο σαιτ αυτο αλλα δισταζω γιατι δεν ειναι απο πιο γνωστα της αγορας...
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει τις κριτικες και σε αλλα σαιτ εκτος απο το tripadvisor και εχει πολυ καλες κριτικες και τελικα το εκλεισα με 801 ευρω για 7 ημερες τα Χριστουγγενα.

 

Μία ματιά που έριξα στις τιμές του στην ιστοσελίδα του, το έβρισκα πολύ ακριβότερο. Οπότε 120 περίπου το βράδυ είναι πάρα πολύ καλά. Με το καλό να πας και να επιστρέψεις με εντυπώσεις, μπας και πειστώ και αλλάξω ξενοδοχείο. :)

 

Εκλεισε κανεις δωματιο σε ξενοδοχειο μεσω του onhotels.com για να μας πει τις εμπειριες-αποψεις του? Θελω να κανω κρατηση σε ενα συγκεκριμενο ξενοδοχειο το οποιο ειναι διαθεσιμο μονο στο σαιτ αυτο αλλα δισταζω γιατι δεν ειναι απο πιο γνωστα της αγορας...

 

Ποιό ξενοδοχείο είναι; Δεν το έχει κανένα από τα συνηθισμένα (Booking, hotels, Galahotels, yeego, expedia κλπ.); Δεν έχει ιστοσελίδα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μία ματιά που έριξα στις τιμές του στην ιστοσελίδα του, το έβρισκα πολύ ακριβότερο. Οπότε 120 περίπου το βράδυ είναι πάρα πολύ καλά. Με το καλό να πας και να επιστρέψεις με εντυπώσεις, μπας και πειστώ και αλλάξω ξενοδοχείο. :)

 

 

 

Ποιό ξενοδοχείο είναι; Δεν το έχει κανένα από τα συνηθισμένα (Booking, hotels, Galahotels, yeego, expedia κλπ.); Δεν έχει ιστοσελίδα;

Το ξενοδοχειο ειναι μεγαλης αλυσιδας,στην ιστοσελιδα του δεν εχει διαθεσιμοτητα στις ημερομηνιες που ενδιαφερομαι, οπως και στα γνωστα σαιτ:booking,hotels, etc εκτος απο το onhotels και το yeego(για το yeego διαβασα αρνητικες κριτικες στο ιντερνετ και δισταζω να κλεισω απο εκει. Κανω λαθος? ).

Link to comment
Share on other sites

Το ξενοδοχειο ειναι μεγαλης αλυσιδας,στην ιστοσελιδα του δεν εχει διαθεσιμοτητα στις ημερομηνιες που ενδιαφερομαι, οπως και στα γνωστα σαιτ:booking,hotels, etc εκτος απο το onhotels και το yeego(για το yeego διαβασα αρνητικες κριτικες στο ιντερνετ και δισταζω να κλεισω απο εκει. Κανω λαθος? ).

 

Δεν έχω κλείσει από το Yeego γιατί γενικά βρίσκω χαμηλότερες τιμές στο GalaHotels, το οποίο είναι δοκιμασμένο.

 

Αλλά, τι αρνητικές κριτικές να έχει; Υποτίθεται ότι κλείνεις ένα ξενοδοχείο, δεν περιμένεις να μάθεις πληροφορίες για αυτό μόνο από το Yeego. Θα ψάξεις και αλλού, θα κοιτάξεις κριτικές στο TripAdvisor κλπ. Οπότε τι στραβά να πάει και να φταίει η ιστοσελίδα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...