Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το wifi απο το κινητο κλεισε...οχι το ρουτερ..δεν παιζει ρολο το wifi στο σημα κινητης..

 

Ναι ρε συ. εννοείται. Απλώς επειδή τραβάει δεδομένα από το ασύρματο φαντάζομαι ότι η κατανάλωση δεν είναι τόση πολλή. Αυτό τουλάχιστον βλέπω από το iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες

εχω το κινητο ένα μηνα

μοντελο από public

Για 169, απλα είναι ΠΟΛΥ καλο

Καλο σημα 4G, Wifi, mπαταρια καλη

 

Στη γυναικα με τη μετρια χρηση που κανει βγαζει 2 μερες σχεδόν.

 

Για ΕΧΤRΕΜΕ SUPER POWER USER, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ,

kai eξηγουμαι: Δε θα σε βγαλει μια μερα αν το σκαλίζεις συνεχεια-θα βγαλει 10-14 ωρες δυνατης χρησης, ενώ και η οθονη είναι πρακτικα 4.7-δεν εχει capacitive buttons,

Το θεμα με το viber είναι υπαρκτο επισης.

Εγω που τα γονατιζω τα κινητα με βολεψε ο μεγαλος αδερφος του Honor 4X-τίμιος σκυλος.

Πιο....χοντροκομενος.

Το lite είναι lite.....

Αυτό για να ξερετε τι περνετε.

Ο μεσος εως δυνατος χρηστης δεν θα εχει πρόβλημα με το Ρ8 lite

O Εxtreme user όμως θα εχει καποια σκαλωματα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στήσω σωστά τα email μου, yahoo+hotmail, στο mail client του τηλεφώνου. Εχω δοκιμασει και αυτοματα και χειροκίνητα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Μια στέλνει, μια δε λαμβάνει και πρέπει να του κάνω ανανέωση για να λάβω, μια δε στέλνει..... Ούτε στο gmail δουλεύουν σωστά. Κάποια ιδέα; Κάποια βοήθεια; Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ακους οταν κλειδωνεις /ξεκλειδωνεις το κινητο ειναι ηχος κλειδωματος/ξεκλειδωματος και απολυτος φυσιολογικο. Μπορεις να το βγαλεις απο τις ρυθμισεις.

 

Μηπως εχεις ενεργοποιησει στις ρυθμισεις τον "τονο" οταν μιλας να σε ειδοποιει ποσα λεπτα μιλησες? Δηλαδη ακουγεται ενας ηχος καθε ενα λεπτο περιπου για να ξερεις ποσο μιλας.

 

 

που είναι κρυμμένη αυτή? δε κατάφερα να τη βρω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα θεματακι με το κινητο τις τελευταιες δυο μερες.Χθες πρωτη φορα εγινε, με καλουν χτυπαει δυο φορες και μετα αρχιζει γρηγορο τουτ τουτ τουτ σαν να πεφτει η γραμμη και νομιζουν ολοι οτι τους το κλεινω το εκανα επαννεκινηση και εστρωσε λεω θα ετυχε, σημερα παλι τα ιδια ξανα επανεκκινηση εστρωσε παλι.Τι ακριβως γινετε εχει καιποιος αλλος το ιδιο προβλημα τι να κανω δε γινετε καθε τρεις και λιγο επανεκκινηση...

 

Κανεις;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Κανεις;:worry:

 

δε νομιζω οτι φταιει το κινητο... αλλα η εταιρια που χρησιμοποιεις... αλλιως δες το μενου των δικτυων αν ειναι ολα οκ... αλλα ειλικρινα πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο... το κινητο σαν συσκευη δε μπορει να φταιει... ειναι θεμα σηματος...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι φταιει το κινητο... αλλα η εταιρια που χρησιμοποιεις... αλλιως δες το μενου των δικτυων αν ειναι ολα οκ... αλλα ειλικρινα πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο... το κινητο σαν συσκευη δε μπορει να φταιει... ειναι θεμα σηματος...

 

Εχω αλλαξει τεσσερα κινητα μεσα στο χρονο και δε μου το εχω συναντηση πουθενα ξανα...τι μπορει να φταει δηλαδη απο το μενου των δικτυων που μπορω να το πειραξω;

Αυτο που με προβληματιζει ειναι που στρωνει με επανεκκινηση, το μονο που μου ερχετε στο μυαλο οτι μπορει να φταει ειναι οτι το κινητο ειναι brand cosmote και εγω το χρησιμοποιω με καρτα vodafone αλλα και παλι δεν ειναι χαζο να μου ακυρωνει κλησεις για αυτο το λογο;!

Για δωστε καμια προταση σκεψη τι μπορει να γινετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες

εχω το κινητο ένα μηνα

μοντελο από public

Για 169, απλα είναι ΠΟΛΥ καλο

Καλο σημα 4G, Wifi, mπαταρια καλη

 

Στη γυναικα με τη μετρια χρηση που κανει βγαζει 2 μερες σχεδόν.

 

Για ΕΧΤRΕΜΕ SUPER POWER USER, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ,

kai eξηγουμαι: Δε θα σε βγαλει μια μερα αν το σκαλίζεις συνεχεια-θα βγαλει 10-14 ωρες δυνατης χρησης, ενώ και η οθονη είναι πρακτικα 4.7-δεν εχει capacitive buttons,

Το θεμα με το viber είναι υπαρκτο επισης.

Εγω που τα γονατιζω τα κινητα με βολεψε ο μεγαλος αδερφος του Honor 4X-τίμιος σκυλος.

Πιο....χοντροκομενος.

Το lite είναι lite.....

Αυτό για να ξερετε τι περνετε.

Ο μεσος εως δυνατος χρηστης δεν θα εχει πρόβλημα με το Ρ8 lite

O Εxtreme user όμως θα εχει καποια σκαλωματα

 

 

power user ειμαι φιλε,πανω απο 9-10 ωρες δεν βγαζει με οσα κολπα και να κανεις..( φωτεινοτητα χαμηλα,προστατευμενες εφαρμογες 10 κλπ) δεν μπορει αυτη η μπαταρια να τα βγαλει περα με 8πυρηνο δυστηχως,εννοειται οτι στις 3 το μεσημερι φορτιζω στο αυτοκινητο για κανα τεταρτο να παρει τα πανω του για να με βγαλει μεχρι να παω σπιτι στις 6.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω αλλαξει τεσσερα κινητα μεσα στο χρονο και δε μου το εχω συναντηση πουθενα ξανα...τι μπορει να φταει δηλαδη απο το μενου των δικτυων που μπορω να το πειραξω;

Αυτο που με προβληματιζει ειναι που στρωνει με επανεκκινηση, το μονο που μου ερχετε στο μυαλο οτι μπορει να φταει ειναι οτι το κινητο ειναι brand cosmote και εγω το χρησιμοποιω με καρτα vodafone αλλα και παλι δεν ειναι χαζο να μου ακυρωνει κλησεις για αυτο το λογο;!

Για δωστε καμια προταση σκεψη τι μπορει να γινετε;

 

και εμενα μου ακυρωνει κλησεις που και που με wind αλλα το βλεπω οτι εχει μια γραμμη μονο σημα...απεναντιας η δευτερη καρτα (Q ) εχει παντα φουλ σημα!!! Μηπως λεω μηπως...να κανουμε κεντρικο νουμερο μας την nano sim .;;;; Για δοκιμασε γιατι δεν μπορω να κανω nano την micro,πρεπει να δωσω παλι 5 ευρω για αλλαγη κλπ. Ειναι ομως μια λυση αυτο που προτεινω,δοκιμαστε οσοι εχετε θεμα!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Στην Β136 έχει φτιάξει και το θέμα των default ήχων κλήσης.......π.χ. πριν την αναβάθμιση εάν έβαζες ήχο κλήσης το digital ringtone, χτυπούσε μία φορά και τέλος......τώρα επαναλαμβάνεται.
Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ. Μάθετε παρακαλώ πολύ κάποιοι να συζητάτε πολιτισμένα χωρίς προσωπικές αντιπαραθέσεις και με σεβασμό στους συνομιλητές σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

power user ειμαι φιλε,πανω απο 9-10 ωρες δεν βγαζει με οσα κολπα και να κανεις..( φωτεινοτητα χαμηλα,προστατευμενες εφαρμογες 10 κλπ) δεν μπορει αυτη η μπαταρια να τα βγαλει περα με 8πυρηνο δυστηχως,εννοειται οτι στις 3 το μεσημερι φορτιζω στο αυτοκινητο για κανα τεταρτο να παρει τα πανω του για να με βγαλει μεχρι να παω σπιτι στις 6.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και εμενα μου ακυρωνει κλησεις που και που με wind αλλα το βλεπω οτι εχει μια γραμμη μονο σημα...απεναντιας η δευτερη καρτα (Q ) εχει παντα φουλ σημα!!! Μηπως λεω μηπως...να κανουμε κεντρικο νουμερο μας την nano sim .;;;; Για δοκιμασε γιατι δεν μπορω να κανω nano την micro,πρεπει να δωσω παλι 5 ευρω για αλλαγη κλπ. Ειναι ομως μια λυση αυτο που προτεινω,δοκιμαστε οσοι εχετε θεμα!!!

Κατά τύχη το έχω όπως το λές και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα τηλέφωνα (διακοπές, ακυρώσεις κτλ). Δηλαδή έχω κεντρικό νούμερο τη nano sim (vodafone) και δευτερεύων το f2go (micro sim). Τέλος το κινητό ήταν vodafone branded (και τώρα δίκαρτο unbranded).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Κατά τύχη το έχω όπως το λές και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα τηλέφωνα (διακοπές, ακυρώσεις κτλ). Δηλαδή έχω κεντρικό νούμερο τη nano sim (vodafone) και δευτερεύων το f2go (micro sim). Τέλος το κινητό ήταν vodafone branded (και τώρα δίκαρτο unbranded).

 

αρα θα το δοκιμασω και εγω φιλε...ας μας πουν και αλλοι αν εκαναν την δοκιμη αυτη και αν πετυχε!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

που είναι κρυμμένη αυτή? δε κατάφερα να τη βρω!

 

Στο γράφω στην προηγούμενη σελίδα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/iadh8gk9f/

 

Νταξ, πλασματική η εικόνα, βγήκε από το φορτιστή και έμεινε απείραχτο κανά δυό ώρες, αλλά όπως και να έχει, τράτζικ :lol:

 

Παίζει κανένα νέο μήηηηπως και πάρει καμμιά 5,1 να δούμε άσπρη μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένα νέο μήηηηπως και πάρει καμμιά 5,1 να δούμε άσπρη μέρα;

 

O haki έλεγε ότι θα πάρει την 5.1 Lollipop Ιούλιο - Αύγουστο αλλά ακόμη δεν υπάρχουν νεώτερα επί του θέματος..

Link to comment
Share on other sites

O haki έλεγε ότι θα πάρει την 5.1 Lollipop Ιούλιο - Αύγουστο αλλά ακόμη δεν υπάρχουν νεώτερα επί του θέματος..

 

ο Haki σαν να το πουλησε νομιζω,σαν να το ειδα αγγελια σε γνωστο site ...

ΛΕς να παρουμε τοσο γρηγορα την 5.1 ; ;;; Και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα στρωσει η μπαταρια...αυτη η " ετοιμοτητα κυψελης" μου τρωει ολη την μπαταρια σχεδον !!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ο Haki σαν να το πουλησε νομιζω,σαν να το ειδα αγγελια σε γνωστο site ...

ΛΕς να παρουμε τοσο γρηγορα την 5.1 ; ;;; Και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα στρωσει η μπαταρια...αυτη η " ετοιμοτητα κυψελης" μου τρωει ολη την μπαταρια σχεδον !!!

 

Το έχεις σε 4g? Με το σήμα πως τα πας?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις σε 4g? Με το σήμα πως τα πας?

 

4G συνεχεια!! Η wind ( το 4G δηλαδη) εχει μεσα στο σπιτι 1 γραμμη , η Q ( 2G ) εχει φουλ σημα !! Εξω εχουν και οι 2 σημα καλο κανονικα !

Το προβλημα μου ειναι οτι το φορτιζω τακτικα για να μην μεινω απο μπαταρια εξω .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

4G συνεχεια!! Η wind ( το 4G δηλαδη) εχει μεσα στο σπιτι 1 γραμμη , η Q ( 2G ) εχει φουλ σημα !! Εξω εχουν και οι 2 σημα καλο κανονικα !

Το προβλημα μου ειναι οτι το φορτιζω τακτικα για να μην μεινω απο μπαταρια εξω .

 

ρε συ Modeling αν εισαι power user που λες και πηγες και πηρες κινητο mid range τι να σου πω... εκανες λαθος επιλογη... απο αρχη...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

ρε συ Modeling αν εισαι power user που λες και πηγες και πηρες κινητο mid range τι να σου πω... εκανες λαθος επιλογη... απο αρχη...

 

μια χαρα ειναι η επιλογη-δεν ηθελα να δωσω πολλα λεφτα και πηρα αυτο...Εννοειται οτι σε αλλους η μπαταρια κραταει εως και 3 ημερες ( για φιλο μιλαω). Η συσκευη ειναι κορυφη και χρειαζομαι και το dual sim αυτη την περιοδο οποτε δεν εχω αλλη επιλογη σε αυτα τα λεφτα ( εκτος του P70 ισως με 4000 μπαταρια αλλα πιο ακριβο!!)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι η επιλογη-δεν ηθελα να δωσω πολλα λεφτα και πηρα αυτο...Εννοειται οτι σε αλλους η μπαταρια κραταει εως και 3 ημερες ( για φιλο μιλαω). Η συσκευη ειναι κορυφη και χρειαζομαι και το dual sim αυτη την περιοδο οποτε δεν εχω αλλη επιλογη σε αυτα τα λεφτα ( εκτος του P70 ισως με 4000 μπαταρια αλλα πιο ακριβο!!)

 

τελος παντων το θεμα ειναι οτι το κινητο πρεπει να εχει WiFi 802.11ac γι'αυτο και τρωει αρκετη μπαταρια με το wifi...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε Samsung που έχει φίλος και κλαίει...

300 ευρώ για κάτι τυχαία galaxy a3 και φορτίζει 2 φορές τη μέρα...

Εγω με το Honor 4x βγάζω 1 μέρα άνετα-16 ωρες με σκληρη-power χρηση.

Όλα ανοικτά, 3 email, viber, WiFi, 4 g, dual sim, whatsup, κλήσεις κτλ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δοκίμασα με κάρτα τής cosmote (κεραια απέναντί μού είναι) εξαφανίστηκε τελείως ετοιμότητα κυψέλης από το battery log Και μέσα σε ενα 4 ώρες έχει παραμείνει 100% η μπαταρία, σε σχέση με την wind πού σε τόση ώρα είχα χάσει 10% μπαταρίας.. Με ετοιμότητα να βαράει 99%
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...