Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σκέφτομαι μετά από 3 χρόνια να αντικαταστήσω το p8 lite με το p smart

Υπάρχει κάποιο θέμα σχετικό εδώ, γιατί δεν βρήκα κάτι....

Θέλω να μάθω αν έχει usb OTG που το δικό μας δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, όταν μεταφέρεις ήδη εγκατεστημένες στην κάρτα, κάποια αρχεία συνεχίζουν να βρίσκονται στο τηλέφωνο.

 

αδερφε η συσκευη ηταν αδεια λογω hard reset εβαλα την καρτα επελεξα να πηγαινουν στη sd και μετα κατεβασα οτι ηθελα και ενω δειχνει οκ σε ανοιγμα κλεισε ενω δεν αλλαζει ο χωρος της sd η η ρυθμισεις (αποθηκευση στην sd) παλι ειναι στη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπέρα , στην εφαρμογή θέματα μου εμφανίζει μόνο ένα το obsidian magazine και δε μπορώ να κατεβάσω άλλα όπως παλιά( έχω emui 4.0.3).Σαν να εξαφανιστηκαν όλα τα άλλα sections.Υπάρχει λύση σε αυτό ?

 

(Nα αναφέρω ότι έπειτα από εργοστασιακές ρυθμίσεις συνέβη το παραπάνω.Πριν από αυτές υπήρχαν κανονικά όλα τα sections στην εφαρμογή θέματα)

Edited by maryag
Vida la essential no las aparencias..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους. Στο κινητό ξαφνικά, ενώ βλέπει τα δίκτυα WiFi δεν μπορεί να συνδεθεί, ακόμα και σ' ανοιχτό δίκτυο. Το έχει πάθει κανείς ? Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί...?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Εχει καταφερει κανεις να συνδεσει το κινητο σε smart tv με micro usb to hdmi?

 

 

Χαιρετισμους

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Εχει συγγενης μου το συγκεκριμενο και σερνεται και θελω να τον σενιαρω. Ξερετε αν παιζει καποιο δοκιμασμενο σταθερο ROM να του φλασαρω γιατι η συσκευη τα χει παιξει. Δε θελω δοκιμες και ιστοριες και να καταληξω να του τα κανω χειροτερα να μπει σε μεγαλυτερους μπελαδες.

 

Εδω δινει αρκετες επιλογες αλλα θελω αποψεις απο καποιον που χει δοκιμασει κατι σιγουρο

 

https://www.getdroidtips.com/list-best-custom-rom-huawei-p8-lite/

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έδωσα το κινητό στην κόρη μου επαναφέροντας το πρώτα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Το θέμα είναι πως σταμάτησε να βγάζει τις επιλογές όταν το συνδέω με το pc...

Μόνον φορτίζει χωρίς να μπορώ να το δω στο pc.

Καμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα παιδια ,ηθελα μια βοηθεια ,υπαρχει στην οικογενεια ενα P-8 lite μονοκαρτο .Υπαρχει τροπος να γινει δικαρτο χωρις τυχον προβληματα ?Αν καποιος ξερει ας μου στείλει μια βοήθεια γιατι εχω μπερδευτει διαβαζοντας δεξια-αριστερα .
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Kαλησπέρα παιδιά, έχω ένα P8 lite που έχει πέσει σε bootloop αλλά μπαίνει σε fastboot mode. Το συνδέω με ADB αλλά όταν πάω να του περάσω TWRP recovery μου πετάει failed command not allowed. Το ADB βλέπει το τηλέφωνο, το σειριακό του αριθμό. Μήπως η Huawei έχει κλειδωμένους bootloader; Αν όχι, έχετε καμιά ιδέα να προτείνετε να ανοίξει το τηλεφωνάκι;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Επειδή είναι πολλές οι σελίδες εδώ μέσα, είναι έυκολο να μου πει κάποιος πως ξεκλειδώνει ο bootloader και αν μπορεί να γίνει ακόμα?

 

Τελικά έστειλα μύνημα στην Huawei και μου απαντησαν ότι σταμάτησαν να δίνουν κωδικούς ξεκλείδωματος στις 25 Ιουλίου 2018. Οπότε αν θέλουν ξεκλείδωμα πάμε σε αλλο κινητό.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας,

 

δε βλεπει πλεον το PC το κινητο, δοκιμασα τη συμβουλη που δινει το HiSuite και αλλα διαφορα που εψαξα στο ιντερνετ αλλα δε το βλεπει, αγνωστη συσκευη μου βγαζουν τα WIN10!

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Τελικα

 

θεμα USB καλωδιου ηταν, αρκετα που εχω ειναι παλια και δε δουλευαν μαλλον απο τη πολυ χρηση, βρηκα το δικο του στο κουτι και συνδεεται κανονικα πλεον.

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Γεια σας,

 

εχει κανεις στη συσκευη του το "Garmin Connect" και εαν ναι ποια εκδοση?

Ευχαριστω

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Γεια σας,
η συσκευη απο της 1 Φεβρουαριου και μετα δεν παιρνει ενημερωσεις Καιρου, εχω δοκιμασει διαφορα αλλα τιποτε, εαν τη χρησιμοποιει κανεις και εχει λυση....

Μαλλον παει για κουβα, θα μου πεις ακομη την εχεις ......

Edited by cbarbas
Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλο ειναι να βαλεις μια αλλη εφαρμογη. Θα προτεινα Today Weather που ειναι αξιοπιστο και εχει ωραια widgets.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,
πιθανον ενημηρωθηκε και δε δουλευει πλεον με παλοτερες εκδοσεις του Android οπως εχει η συσκευη!

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Το πιο απλο ειναι να βαλεις μια αλλη εφαρμογη. Θα προτεινα Today Weather που ειναι αξιοπιστο και εχει ωραια widgets.

Τελικα
πριν κανω κατι εσβησα και εβαλα ξανα το ιδιο widget και λειτουργει μια χαρα ξανα!
Ευχαριστω που μου το θυμησες οτι ειναι ετσι!

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας

Η συσκευη περνα στην ιστορια μιας και εδω και κανενα 15ημερο αρχισε τις επανεκκινησεις και φοβαμαι οτι καποια στιγμη δε θα μου δεχθει ουτε PIN πλεον.

8μιση χρονια παντως τα κρατησε και για τα λεφτα του και τη χρηση που το ηθελα μια χαρα ηταν.

Πηγα στο "Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G"!

Edited by cbarbas
Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή επιλογή έκανες!  καλορίζικο 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το λες μονος σου 8 χρονια. Ξερεις πολλα κινητα που να αντεχουν τοσο?

Με τις μαλακιες του Τραμπ και την απαγορευση στην Huawei βγηκαμε χαμενη οι καταναλωτες.

Καλοριζικο το νεο κινητο , να ξερεις το παλιο απλα μια μπαταρια θελει για τις επανεκκινησεις .

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα άνοιξα το εν λόγω κινητό μετά από factory reset και δεν ανοίγει το play store όπως και οποιαδήποτε εφαρμογή της google που έχει το κινητό. Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...