Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απόψε μου ήρθε και η 598, αν υπάρχει διαφορά θα ενημερώσω το συντομότερο.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ μετά τις τελευταίες ενημερώσεις διακρίνω lag στο κινητό κάτι που δεν είχα δει σχεδόν καθόλου το προηγούμενο διάστημα.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ μετά τις τελευταίες ενημερώσεις διακρίνω lag στο κινητό κάτι που δεν είχα δει σχεδόν καθόλου το προηγούμενο διάστημα.

Αν το εκάστοτε πρόβλημα είναι έντονο και δεν υποχωρεί, πρέπει να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω για branded vodafone. Είχα την β596 εδώ και καιρό και πριν μια βδομάδα μου ήρθε η β896 και την πέρασα. Όλα μια χαρά και βλέπω ότι άλλαξε λίγο στα animation που κάνει όταν βγαίνεις από μια εφαρμογή ή όταν ανοίγεις κάποια. Όπως και στο εφέ ξεκλειδώματος.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όταν πάω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας δεν μπορεί να ολοκλήρώσει για το "google app" και βγάζει "!" ενω τα υπόλοιπα τα συνεχίζει κανονικά. Το χει πάθει και κάποιος άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω για branded vodafone. Είχα την β596 εδώ και καιρό και πριν μια βδομάδα μου ήρθε η β896 και την πέρασα. Όλα μια χαρά και βλέπω ότι άλλαξε λίγο στα animation που κάνει όταν βγαίνεις από μια εφαρμογή ή όταν ανοίγεις κάποια. Όπως και στο εφέ ξεκλειδώματος.

 

Εγώ δηλαδή που έχω την.589 είμαι 2 ενημερώσεις πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είσαι δύο πίσω. Έκανα λάθος στο πρώτο νούμερο της αναβάθμισης. Το ίδιο είχαμε και τώρα μου πήγε στην β896 που είναι λίγο κουλό γιατί το νούμερο ξέφυγε σε σχέση με άλλους που βλέπω εδώ. Λογικά θα σου έρθει και εσένα γιατί δεν έκανα και άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα! Καλώς ή κακώς στις αναβαθμίσεις έχω μείνει πολύ πίσω μιας κ ακόμα εδώ την Β560 (!) κ βλέπω τώρα ότι έχουμε φτάσει στην Β589!! Βέβαια μου βγάζει popup για αναβάθμιση στην Β574. Η ερώτηση μου είναι αν την κάνω έτσι την αναβάθμιση θα συνεχίσει να μου βγάζει ειδοποιήσεις μέχρι την τελευταία αναβάθμιση?? Η να κατεβασω το update από το site και να το περάσω μέσω sd card? Και για φινάλε, αξίζει να κάνω τις αναβαθμίσεις μιας και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την 560;;; (με ενδιαφέρει πάρα πολύ η σωστή λειτουργία GPS και Bluetooth). Την γνώμη σας....
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο πιο πάνω, γνώμη μου είναι να την κάνεις την αναβάθμιση αφού σου την έβαλε και λογικά μετά θα σου βγάλει και τις υπόλοιπες. Αν πάλι δεν σου βγάλει για πιο νέα ενώ έκανες την 574 όπως λες, τότε έρχεσαι αυτόματα στο δεύτερο ερώτημα σου που την περνάς από επίσημο site την πιο τελευταία όπως και θα την έκανες ούτος ή άλλως. Τέλος το θέμα είναι να πηγαίνει καλά το κινητό με όποια έκδοση και αν έχεις. Έτσι μπορείς να μείνεις και σε αυτή που είσαι. Δεν τρέχει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Εχω ενα θεμα με την αναπαραγωγη βιντεο και μουσικης,εκει που παιζουν σταματουν.Κατεβασα διαφορες εφαρμογες αλλα το αποτελεσμα το ιδιο?Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Η αναβάθμιση σε marshmallow αξίζει Γενικά? Ειδικότερα από άποψη μπαταρίας έχει μεγάλη διαφορά ?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία.. η κάρτα νούμερο 2 (αυτή που δουλεύω κατά κόρον) έχει πάντα χειρότερο σήμα από την κάρτα νούμερο 1.. δεν μπορώ όμως να τις αλλάξω γιατί η μία είναι μικρότερη από την άλλη.. μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία.. η κάρτα νούμερο 2 (αυτή που δουλεύω κατά κόρον) έχει πάντα χειρότερο σήμα από την κάρτα νούμερο 1.. δεν μπορώ όμως να τις αλλάξω γιατί η μία είναι μικρότερη από την άλλη.. μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Μπορείς την μικρή να την βάλεις σε ανταπτοράκι για μεγαλύτερη, να την κάνεις micro δηλαδή.

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η τελευταία έκδοση για το δικαρτο; Βλέπω στο επίσημο μία που γράφει 600.Αυτη είναι;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 και, χρόνια μετά, ακόμα ασχολείται με αυτό το κινητό η εταιρεία, τα σέβη μου Huawei!

 

S7 Edge

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η τελευταία έκδοση για το δικαρτο; Βλέπω στο επίσημο μία που γράφει 600.Αυτη είναι;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ είμαι με δίκαρτο και η τελευταία που μου ήρθε OTA είναι η 598. Δεν έχει έρθει κάτι άλλο on the air. Ίσως αργότερα.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία για dual είναι η B600, έχω διαπιστώσει πάρα πολύ καλή διαχείρηση της ram(σαν να πηγαίνει στο ρελαντί η συσκευή :p) συν άψογη συνεργασία των εικονιδίων απο custom theme με αυτά του stock. Edited by sargio01
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία για dual είναι η B600, έχω διαπιστώσει πάρα πολύ καλή διαχείρηση της ram(σαν να πηγαίνει στο ρελαντί η συσκευή :p) συν άψογη συνεργασία των εικονιδίων απο custom theme με αυτά του stock.

 

Σου ήρθε OTA;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οχι, την πέρασα χειροκίνητα κατεβάζοντάς την απο εδώ: https://drive.google.com/uc?id=0Byy5I9mtUWmKeFlrSHRkckU2aUk&export=download

 

(Κράτησα back up, δημιούργησα στην εσωτερική μνήμη φάκελο με την ονομασία dload, κατέβασα το firmware απ' ευθείας στο τηλέφωνο, το unzipάρισα και μετακίνησα το αρχείο UPDATE που περιείχε αυτό στον φάκελο που δημιούργησα, αφαίρεσα sd card και sim, έκλεισα το τηλέφωνο, το άνοιξα κρατώντας πατημένα

ταυτόχρονα τα πλήκτρα volume up-volume down-power, έγινε η αναβάθμιση και στο τέλος προχώρησα σε factory reset ώστε να "πατήσει" καλά το νεο firmware και τέλος έβαλα sd card και sim και έκανα επαναφορά του back up που κράτησα στην αρχή ώστε να εγκατασταθούν οι εφαρμογές που είχα.)

Edited by sargio01
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Αυριο θα την περάσω και εγώ.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...