Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μία από τα ιδια και σε εμένα

 

574 κομπλέ και σε μένα

GPS κορυφή

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα. Έχω ένα μονόκαρτο branded Cosmote που πριν λίγες μέρες έκανε update στην Β194. Σήμερα ήρθε OTA η Β565. Την έχει βάλει κανείς άλλος να μου πει την εμπειρία του; Ρωτάω επειδή το τηλέφωνο δουλεύει άψογα μέχρι τώρα και επειδή διαβάζω διάφορα για τις εκδόσεις με την 6.0. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λιγο ΗELP για το root καποιος?

Για 5.xx :https://youtu.be/xk9Bhjdp3mY

 

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/root-huawei-p8-lite-ale-l21-android-6-0-t3307686

 

Για ξεκλειδωμα bootloader :https://youtu.be/S8agFY0v1UY

κανεις αυτα που λεει για ξεκλειδωμα & σταματας οταν πει για root (flash twrp κτλπ)

Κανε και ενα sub για support αν θελεις..

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό σύντομα θα ήθελα να μου πείτε από την εμπειρία σας, πόσο κρατάει η μπαταριά με νορμαλ χρήση (χωρίς παιχνίδια) και αν σε γενικές γραμμές λαγγάρει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πλάκα τωρα. Είναι δυνατόν να ρωτάνε κάποιοι αν 8πηρυνο κινητο με 2gb ram λαγγάρει;;;;;; Δεν το προσωποποιώ για το φίλο από πάνω αλλά μου φάινεται περίεργο. Το κινητό δε μασάει τα @@ του. Edited by alexnt
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πλάκα τωρα. Είναι δυνατόν να ρωτάνε κάποιοι αν 8πηρυνο κινητο με 2gb ram λαγγάρει;;;;;; Δεν το προσωποποιώ για το φίλο από πάνω αλλά μου φάινεται περίεργο. Το κινητό δε μασάει τα @@ του.

 

Αν το ζορισεις κολλαει για 1-2 δευτερα,κατα τα αλλα ειναι σφαιρα το κινητακι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αν το ζορισεις κολλαει για 1-2 δευτερα,κατα τα αλλα ειναι σφαιρα το κινητακι.

 

Ναι λαγκαρει το παράξενο που είναι??

Link to comment
Share on other sites

Ναι λαγκαρει το παράξενο που είναι??

 

πουθενα,καποιος ρωτησε και απαντησα ρε φιλε. Λογικο να κολλαει που και που και το P9 lite κολλαει γιατι εχουν κανει βαρυ το UI .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να λαγκάρει καμιά φορά όταν κλείνεις βαριές ή κακογραμμένες* εφαρμογές αλλά πέρα από αυτά με τα 2 gb ram πάει σφαίρα κι έχει δικλείδες προειδοποιήσεων όταν παραγεμίσει ή κάτι τραβάει πολλή μπαταρία.

 

*Όσοι κλείνουν το PokemonGo θα το έχουν διαπιστώσει ότι κάνει ένα μικρό λαγκ μέχρι να επιστρέψει η κεντρική οθόνη, φταίει η εφαρμογή που τελικά είναι κακή και όχι η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Moυ ήρθε προχθες η 589(branded voda είναι το κινητό). Μου φαίνεται λίγο πεσμένη η απόδοση της μπαταρίας(συν το θέμα με led για το viber που γράφετε αρκετοί),αλλα θα περιμένω λίγες μέρες για πιο αξιόπιστα συμπεράσματα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να λαγκάρει καμιά φορά όταν κλείνεις βαριές ή κακογραμμένες* εφαρμογές αλλά πέρα από αυτά με τα 2 gb ram πάει σφαίρα κι έχει δικλείδες προειδοποιήσεων όταν παραγεμίσει ή κάτι τραβάει πολλή μπαταρία.

 

*Όσοι κλείνουν το PokemonGo θα το έχουν διαπιστώσει ότι κάνει ένα μικρό λαγκ μέχρι να επιστρέψει η κεντρική οθόνη, φταίει η εφαρμογή που τελικά είναι κακή και όχι η συσκευή.

 

Εγω δεν εχω προβλημα να περιμενω 1-2-3 δευτερα ειναι οκ. Υπαρχουν αλλα κινητα με 200-250 ευρω που κολλανε πιο πολλες φορες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Moυ ήρθε προχθες η 589(branded voda είναι το κινητό). Μου φαίνεται λίγο πεσμένη η απόδοση της μπαταρίας(συν το θέμα με led για το viber που γράφετε αρκετοί),αλλα θα περιμένω λίγες μέρες για πιο αξιόπιστα συμπεράσματα.

 

την ιδια φοραω κ εγω,viber δεν αναβει τιποτα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όταν γράφετε ή μάλλον ρωτάτε τί είναι η Β589 ή όποιο άλλο firmware γιατί έχουμε χάσει λίγο τα αυγά και τα πασχάλια, πείτε τι φοράει η συσκευή σας από branded/unbranded γιατί εδώ το κάναμε τσατ και γεμίζει πάλι το νήμα με σχεδόν μονολεκτικές αναρτήσεις και (ξανά) αχρηστεύεται η όποια αναζήτηση. Οπότε το σαφές ερώτημα είναι: ποιούς αφορά η Β589 που σας ήρθε που ξέρετε και δεν μας λέτε;

(Εγώ ξέρω αλλά δεν το έκανα με αναζήτηση εδώ κι έχασα το χρόνο μου)

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι η 6.0 για VODAFONE branded?

Νομίζω ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ναι

 

branded vodafone είναι το δικό μ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εδώ και λίγες μέρες ΔΕΝ μπαίνει στο google play με ότι συνεπάγετε αυτό. Καμιά φορά δεν ανοίγει και κάποιες άλλες εφαρμογές. Έχω κοιτάξει τα πάντα στις ρυθμίσεις και είναι όλα οκ.

Δεν φταίει το δίκτυο γιατί έχω προσπαθησεί και με διαφορετικά.

Όταν μπαίνω από chrome στο play και πχ στο candy crash ενώ το έσβησα μου λέει εγκατεστημένο.

Ψες δεν έμπαινε youtube σήμερα μπαίνει. Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν άψογα να πω.

Δεν κάνει update εφαρμογών μιας και δεν μπορεί να μπει στο play!

 

Tρέχει εδώ και ένα μήνα περίπου χωρίς προβλήματα την έκδοση GRCC 150B 194

 

Τι να συνέβη ξαφνικά ? Καμιά βοηθεία ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από vodafone μονοκαρτο κ του πέρασα την B589 που μ ήρθε όπως είχα γράψει κ σε άλλο ποστ.

Σχετικός δεν είμαι μ κινητά ούτε ξέρω πολλά,παντος ένα πράγμα είμαι σίγουρος ότι με τ που την πέρασα την αναβάθμιση έχασα κ τη μπαταρία

Την ρουφάει σε χρόνο μηδεν

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από vodafone μονοκαρτο κ του πέρασα την B589 που μ ήρθε όπως είχα γράψει κ σε άλλο ποστ.

Σχετικός δεν είμαι μ κινητά ούτε ξέρω πολλά,παντος ένα πράγμα είμαι σίγουρος ότι με τ που την πέρασα την αναβάθμιση έχασα κ τη μπαταρία

Την ρουφάει σε χρόνο μηδεν

 

οντως την σκιζει την μπαταρια παιδια,2 ωρες οθονης με το ζορι και λειτουργια το πολυ 5 ωρες

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Υπάρχει κάποιος οδηγος για root και ξεκλειδωμα του bootloader;

Διάβασα πώς πρέπει να κάνω log in στο site της Huawei 14 μέρες συνεχόμενα για να μπορέσω να πάρω κωδικό ξεκλειδώματος του bootloader. Γνωρίζει κάποιος τι παίζει εδώ; Επίσης διάβασα πως root μέσω kingroot, δεν είναι αποτελεσματικό και αποδοτικό....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα της βονταφον και σημετα περασα ενα μεγαλο απντειτ κοντα εναμιση γιγα. emui4. εξαφανίστηκε το κουμπι που κλειδωνε την οθονη. ξερει κανεις τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα της βονταφον και σημετα περασα ενα μεγαλο απντειτ κοντα εναμιση γιγα. emui4. εξαφανίστηκε το κουμπι που κλειδωνε την οθονη. ξερει κανεις τι παιζει;

 

Όντως λείπει. Μάλλον το αφαίρεσαν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...