Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ALE-L21POLC150B185

Πολωνικό??

 

Πιθανοτατα branded πολωνικό και ίσως μεταχειρισμένο.

https://www.google.com/search?q=L21POLC150B185&oq=L21POLC150B185&aqs=chrome..69i57.910j0j4&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Δεν κοιτάς να πάρεις κάποια χρήματα πίσω και να φλασαρεις την Β560 καθαρή να ξεμπερδεψεις

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ALE-L21POLC150B185

Πολωνικό??

 

Εμενα δν μου ακουγεται μεταχειρισμενο...πολωνικο μεν κ κατα πιθανοτητα branded τηλ..γιαυτο κ εχει τις επιπλεον εφαρμογες..

Link to comment
Share on other sites

Branded σίγουρα με Τ-mobile Πολωνίας. Αν απλά κάνω factory reset και ότι πάρει τελευταίο OTA, θα τα καθαρίσει αυτά τα branded?
Link to comment
Share on other sites

Branded σίγουρα με Τ-mobile Πολωνίας. Αν απλά κάνω factory reset και ότι πάρει τελευταίο OTA, θα τα καθαρίσει αυτά τα branded?

 

Οχι..πρεπει να γινει unbranded με αλλη διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Eγω πέρασα και τις δύο αναβαθμίσεις

Κανένα πρόβλημα με κάποια από τις δύο

Ανώτερη σαφώς βέβαια ή Β560.

Συνιστώσα να την περάσετε όλοι.

Μεταμορφώνει το κινητό σε κάτι πολύ καλυτερο

 

φιλε δεν εχω καθολου χρονο για τετοια πειραματα..γιαυτο περιμενω την επισημη.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Με φλασάρισμα νέας ROM που λέει και ο celtic?

 

Πας σελ 20 κ κατεβαζεις 046b. Κανεις extract σε ενα φακελο σε επιφανεια εργασιας με το huawei extractor. Φλασαρεις μεσω κινητου πρωτα το step1. Θα σε βγαλει σε εκδοση balong. Φλασαρεις μετα το step2 κ γινεται unbranded κ μεσω ota πας στη 432B170. Μετα

Ιδιο τροπο μετα περνας την B560..Ετσι το εκανα εγω μρ branded vodafone κ πετυχε...το ρισκο δικο σου

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανένας να έχει ταυτόχρονα δύο κάρτες sim και καρτά sd;

Από κάποιους οδηγούς που είδα Στο διαδίκτυο το πάλεψα, αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να σπάσω την κάρτα μνήμης και να χάσω τα δεδομένα...

Τα θέμα είναι ότι ακολουθώ τα βήματα, αλλά, ενώ βγάζω το πλαστικό από τη σιμ και την κόβω, πάλι δε χωράει να μπει μέσα στο συρταρακι μαζί με την κάρτα μνήμης, όπως βλέπω στα βιντεάκια...:'(

Πάντως τι κινητό αξιοπρεπές για τα χρήματα του...

Και εγώ με την b560..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δν μου ακουγεται μεταχειρισμενο...πολωνικο μεν κ κατα πιθανοτητα branded τηλ..γιαυτο κ εχει τις επιπλεον εφαρμογες..

 

Ώχ τέτοια να μου λέτε και ήθελα να το πάρω. Αν είναι branded ρε παιδιά μπλέκεις. Πως μπορείς να το δεις πριν το παραγγήλεις, να τους πεις να μην είναι branded? Και πιστεύω ότι σχεδόν όλα τα μαγαζιά (skroutz) από την Πολωνία τα φέρνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ώχ τέτοια να μου λέτε και ήθελα να το πάρω. Αν είναι branded ρε παιδιά μπλέκεις. Πως μπορείς να το δεις πριν το παραγγήλεις, να τους πεις να μην είναι branded? Και πιστεύω ότι σχεδόν όλα τα μαγαζιά (skroutz) από την Πολωνία τα φέρνουν.

 

Σε καμία περίπτωση δεν είναι όλα branded από skroutz, το δικό μου δεν ήταν. Μπορείς να τους πάρεις τηλέφωνο να τους ρωτήσεις. Αν θες μπορώ να σου στείλω σε pm από που το αγόρασα. Το έκανα και root πολύ εύκολα μόνο με το kingroot χωρίς ξεκλείδωμα bootloader και απεγκατέστησα κάποιες εφαρμογές που δεν χρειαζόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που του έτυχε πολωνικό branded, λογικά είναι και δίκαρτο έτσι; Πάντως το Kaizer έχει καλή φήμη και στο aftersales οπότε αν αντιμετωπίζει πρόβλημα και δεν αναβαθμίζεται, είναι και υποχρέωση του καταστήματος να ενημερώνει τον πελάτη για το αν είναι η συσκευή branded, να εκμεταλλευτεί όσο ακόμα προλαβαίνει το DOA αν ισχύει ακόμα.

 

Σε γενικές γραμμές η Β560 επειδή κάνει clean install λογικά δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα με όποιο firmware διαθέτει η συσκευή σας, πάντα αν είναι δίκαρτη. Τα εγχώρια μονόκαρτα δεν κατάλαβα ακόμα αν όντως είναι μπλοκαρισμένα και για την B560.

 

Και όσο περνάνε οι μέρες μου αρέσει ακόμα περισσότερο η καινούρια αναβάθμιση. Τίμια η Huawei.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση.Θελω να ξεφορτωθω εφαρμογές τις google και απ'οτι κατάλαβα πρέπει να ρουταρω το κινητό.Η εγγύηση θα χαθεί; Είδα ένα ποστ πιο πάνω που έλεγε χωρίς ξεκλειδωμα του bootlader και θα ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει κάποιος οδηγός.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που του έτυχε πολωνικό branded, λογικά είναι και δίκαρτο έτσι; Πάντως το Kaizer έχει καλή φήμη και στο aftersales οπότε αν αντιμετωπίζει πρόβλημα και δεν αναβαθμίζεται, είναι και υποχρέωση του καταστήματος να ενημερώνει τον πελάτη για το αν είναι η συσκευή branded, να εκμεταλλευτεί όσο ακόμα προλαβαίνει το DOA αν ισχύει ακόμα.

 

Σε γενικές γραμμές η Β560 επειδή κάνει clean install λογικά δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα με όποιο firmware διαθέτει η συσκευή σας, πάντα αν είναι δίκαρτη. Τα εγχώρια μονόκαρτα δεν κατάλαβα ακόμα αν όντως είναι μπλοκαρισμένα και για την B560.

 

Και όσο περνάνε οι μέρες μου αρέσει ακόμα περισσότερο η καινούρια αναβάθμιση. Τίμια η Huawei.

 

Θα του την παρει τη B560 ακομη κ branded αλλα θα βγαλει balong εκδοση. Θα πρεπει να φλασαρει το step2 μετα απο τη 046b..

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες μία ερώτηση.Θελω να ξεφορτωθω εφαρμογές τις google και απ'οτι κατάλαβα πρέπει να ρουταρω το κινητό.Η εγγύηση θα χαθεί; Είδα ένα ποστ πιο πάνω που έλεγε χωρίς ξεκλειδωμα του bootlader και θα ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει κάποιος οδηγός.Ευχαριστω.

 

Με root χανεις εγγυηση....απλα κανε απενεργοποιηση οποια θελεις...δεν εμφανιζεται στο μενου...δε βολευει;

Link to comment
Share on other sites

Θα του την παρει τη B560 ακομη κ branded αλλα θα βγαλει balong εκδοση. Θα πρεπει να φλασαρει το step2 μετα απο τη 046b.

 

Τώρα κατάλαβα το θέμα που προανέφερε ένας άλλος που του έβγαλε balong κατευθείαν από μονόκαρτο σε Β560. Γίνανε πολλά τα τόπικ και ψιλοχάθηκα τις τελευταίες μέρες. Καλό είναι κάθε τόσο να γίνεται υπενθύμιση και προειδοποίηση όπως και να εξηγείς στα νέα μέλη και κατόχους του Lite τι είναι το balong.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

πως φτιάχνουμε ενα νέο φάκελο στην αρχική οθόνη?

Όταν το μυαλό κολλάει....

Σερνεις ένα εικονίδιο πάνω σε ένα άλλο και το αφήνεις

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

πως φτιάχνουμε ενα νέο φάκελο στην αρχική οθόνη?

Όταν το μυαλό κολλάει....

 

επιτέλους ξεκόλησα.....

Δημιουργία φακέλου: Από την αρχική οθόνη, σύρετε ένα εικονίδιο πάνω από ένα άλλο εικονίδιο για να δημιουργήσετε

ένα φάκελο που περιέχει τις δύο εφαρμογές. Για να μετονομάσετε το φάκελο, ανοίξτε το φάκελο και, στη συνέχεια,

αγγίξτε παρατεταμένα το όνομα του φακέλου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

πως φτιάχνουμε ενα νέο φάκελο στην αρχική οθόνη?

Όταν το μυαλό κολλάει....

Χεχε το έχω πάθει κι εγώ. Απλά πατάς κρατημένη μια εφαρμογή, τη σέρνεις επάνω σε μια άλλη και αυτομάτως δημιουργείται ο φάκελος που θες.

 

EDIT: ουπς γράφαμε όλοι μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως κανουμε κρυφη μια εφαρμογη?να μην φενεται το εικονίδιο

 

Πας στις κρυφές εφαρμογές, με δυο δάχτυλα από το κέντρο στην αρχική σερνεις τα δυο δάχτυλα αντίθετα προς τις έξω πλευρές, και με το+ προσθέτεις

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μία ερώτηση οταν θα έρθει αναβάθμιση θα είναι η β560 η 550 μεσω οτα εννοώ ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μία ερώτηση οταν θα έρθει αναβάθμιση θα είναι η β560 η 550 μεσω οτα εννοώ ευχαριστώ

Δεν ξέρουμε τι ΟΤΑ και πότε θα έρθει μέσω Ελλάδας, η αντιπροσωπεία μας είναι ακόμα μέσα στα θολά νερά με ασαφείς πληροφορήσεις σε ατομικό επίπεδο ενημέρωσης. Με μια βεβαιότητα, η ελληνική ΟΤΑ πρέπει να θεωρηθεί ότι θα είναι Β560. Σίγουρα όμως αν θες μια επίσημη διανομή, το λέμε εδώ και αρκετές σελίδες χωρίς κανένα κόστος στην ευρωπαϊκή εγγύηση, πως η Β560 είναι η καλύτερη που έχουμε δοκιμάσει μέχρι τώρα. Το κινητό πλέον πετάει τρελά.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει γιατί μου βγάζει τους αριθμούς να επιλέξω πλευρά. To ίδιο συμβαίνει και όταν το ξεκλειδωνω που έχω βάλει κωδικο.

Δεν ξερω τι γίνεται αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot. Δοκίμασα και φωτογραφία να το βγάλω πάλι δεν γίνεται, έκοψα και τις φωτογραφίες και τα screenshot όσο μπορούσα αλλά μου αναφέρει για το μέγεθος του αρχείου όλη την ώρα.

.

Edited by petroschelsea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...