Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας σε ολους εδω μεσα, επειδη σκεφτομαι την αγορα του συγκεκριμενου κινητου για τη γυναικα (χρηση για κλησεις και φωτογραφιες) και διαβαζοντας το φορουμ εδω μεσα εχω καποιες αποριες και αν γινεται να μου απαντησει καποιος

1.Διαβασα οτι υπαρχει καποιο μειονεκτημα-προβλημα με τη διαρκεια της μπαταριας. Πως λυνεται αυτο? Εχει να κανει με την εκδοση του λογισμικου που φοραει το τηλεφωνο?.

2. Επειδη η αγορα θα γινει απο ελληνικη αλυσιδα, μετα την αγορα του θα πρεπει....να το πειραξω καθολου το τηλεφωνο για καποιο λογο?

Να αλλαξω δηλάδη εκδοση λογισμικου (android 5.0 δεν φοραει τωρα?) ή μηπως εχει παρει καποια αναβαθμιση? Η αναβαθμιση γινεται ΟΤΑ? Η θα πρεπει να κανω ροοτ, και να κατεβασω ρομ απο σαιτ και φορουμ και να κανω την αναβαθμιση?

 

Ισως τα ερωτημα του να εχουν σιγουρα απαντηθει μεσα στο νημα, απλως θα ηθελα την κατανοηση σας γιατι δε βρηκα τις απαντησεις ολες.

Στη τελικη φανταζομαι οτι και οι χρηστες εδω μεσα θα μου επιβεβαιωσουν οτι ειναι ενα πολυ καλο κινητο για τις απαιτησεις που ανεφερα παραπανω (φωτογραφια-κλησεις-ευκολια χρησης για γυναικα) :p

.

 

Εμενα για ανδρικο τηλ μου κανει πιο πολυ.....για γυναικα δες το lg zero

Link to comment
Share on other sites

Εμενα για ανδρικο τηλ μου κανει πιο πολυ.....για γυναικα δες το lg zero

Το είχα στα υπόψη αλλά εκτός από την γυναικεία... εμφάνιση σε σχέση με χαρακτηριστικά και αλλα νομίζω ότι το P8 lite είναι καλύτερο!

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα στα υπόψη αλλά εκτός από την γυναικεία... εμφάνιση σε σχέση με χαρακτηριστικά και αλλα νομίζω ότι το P8 lite είναι καλύτερο!

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα huawei που αγοραζεις απο Ευρωπη εχουν ευρωπαϊκες ρομ και δεν πειραζεις τιποτα, το κινητο θεριζει. Συντομα απο μερα σε μερα θα παρει και Android 6.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το είχα στα υπόψη αλλά εκτός από την γυναικεία... εμφάνιση σε σχέση με χαρακτηριστικά και αλλα νομίζω ότι το P8 lite είναι καλύτερο!

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γυναικα κ χαρακτηριστικα δν πανε μαζι.....απο φωτογραφικη ειναι το ιδιο κ καλυτερο το lg,λογω οθονης,απο μπαταρια με wifi ολη ημερα ανοιχτο σε βγαζει 3 ημερες...στο λεω γιατι το πηρα στη γυναικα μου σε χρυσο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε ολους εδω μεσα, επειδη σκεφτομαι την αγορα του συγκεκριμενου κινητου για τη γυναικα (χρηση για κλησεις και φωτογραφιες) και διαβαζοντας το φορουμ εδω μεσα εχω καποιες αποριες και αν γινεται να μου απαντησει καποιος

1.Διαβασα οτι υπαρχει καποιο μειονεκτημα-προβλημα με τη διαρκεια της μπαταριας. Πως λυνεται αυτο? Εχει να κανει με την εκδοση του λογισμικου που φοραει το τηλεφωνο?.

2. Επειδη η αγορα θα γινει απο ελληνικη αλυσιδα, μετα την αγορα του θα πρεπει....να το πειραξω καθολου το τηλεφωνο για καποιο λογο?

Να αλλαξω δηλάδη εκδοση λογισμικου (android 5.0 δεν φοραει τωρα?) ή μηπως εχει παρει καποια αναβαθμιση? Η αναβαθμιση γινεται ΟΤΑ? Η θα πρεπει να κανω ροοτ, και να κατεβασω ρομ απο σαιτ και φορουμ και να κανω την αναβαθμιση?

 

Ισως τα ερωτημα του να εχουν σιγουρα απαντηθει μεσα στο νημα, απλως θα ηθελα την κατανοηση σας γιατι δε βρηκα τις απαντησεις ολες.

Στη τελικη φανταζομαι οτι και οι χρηστες εδω μεσα θα μου επιβεβαιωσουν οτι ειναι ενα πολυ καλο κινητο για τις απαιτησεις που ανεφερα παραπανω (φωτογραφια-κλησεις-ευκολια χρησης για γυναικα) :p

.

 

με αναβάθμιση λογισμικού λύνεται το πρόβλημα

 

Δεν χρειάζεται root για να κάνεις αναβάθμιση

 

κατεβάζεις απο εδω την εκδοση 560 Andriod 6.0 περιεχει οδηγίες

http://consumer.huawei.com/pl/support/downloads/detail/index.htm?id=80469&key0=Mobile%20Phones&key1=Smartphones&key2=ALE-L21

 

η περιμένεις την huawei gr να δώσει την αναβάθμιση (τρέχα γυρευε)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε την εφαρμογή της Huawei Hicare και θα σας έρθει αμέσως η αναβάθμιση. Το έκανα και στο δικό μου P8 και στο lite της γυναίκας μου.
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε την εφαρμογή της Huawei Hicare και θα σας έρθει αμέσως η αναβάθμιση. Το έκανα και στο δικό μου P8 και στο lite της γυναίκας μου.

σε ποια έκδοση firmware ησουν?

Link to comment
Share on other sites

με αναβάθμιση λογισμικού λύνεται το πρόβλημα

 

Δεν χρειάζεται root για να κάνεις αναβάθμιση

 

κατεβάζεις απο εδω την εκδοση 560 Andriod 6.0 περιεχει οδηγίες

http://consumer.huawei.com/pl/support/downloads/detail/index.htm?id=80469&key0=Mobile%20Phones&key1=Smartphones&key2=ALE-L21

 

η περιμένεις την huawei gr να δώσει την αναβάθμιση (τρέχα γυρευε)

Αν είδα σωστά στο λινκ που μου έδωσες η συγκεκριμένη έκδοση είναι πολωνική που σημαίνει ότι θα έχει.... Αγγλικά μόνο και όχι ελληνικά; :)

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με αναβάθμιση λογισμικού λύνεται το πρόβλημα

 

Δεν χρειάζεται root για να κάνεις αναβάθμιση

 

κατεβάζεις απο εδω την εκδοση 560 Andriod 6.0 περιεχει οδηγίες

http://consumer.huawei.com/pl/support/downloads/detail/index.htm?id=80469&key0=Mobile%20Phones&key1=Smartphones&key2=ALE-L21

 

η περιμένεις την huawei gr να δώσει την αναβάθμιση (τρέχα γυρευε)

στα πολονικα ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 550 εκανα αναζήτηση για update και έβγαλε την 564https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160531/9336d7e323adbf66dd6a73460b0774fd.jpg

Δεν την πέρασα, θα κάνω μπακ απ το βράδυ και θα την περάσω τότε γιατί έχω κάποια θέματα με την μπαταρία στη 550 και θέλω να πάω σε clean install

 

Sent from South Korea

Edited by macnianios
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 550 εκανα αναζήτηση για update και έβγαλε την 564https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160531/9336d7e323adbf66dd6a73460b0774fd.jpg

 

Sent from South Korea

πως βλεπω ποια εκδοση εχω και αν εχει αναβαθμισεις ?

εχω την 5 μεσα τωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμενα εχει την Β170

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει ελληνικά κανονικοτατα η πολωνική έκδοση.
Και πως τη βαζουμε στο κιν ?εξηγησε μας λιγο γιατι εγω προσωπικα το εχω το κιν λιγες μερες και δε ξερω
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις τέρμα κάτω, έχει σχετικά με το τηλέφωνο για να δεις την έκδοση και αναζήτηση ενημέρωση λογισμικού για τα update

 

Sent from South Korea

Link to comment
Share on other sites

Αν είδα σωστά στο λινκ που μου έδωσες η συγκεκριμένη έκδοση είναι πολωνική που σημαίνει ότι θα έχει.... Αγγλικά μόνο και όχι ελληνικά; :)

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε πρώτα με την εφαρμογή HiCare που είναι προεγκατεστημένη στο τηλ μήπως σου δώσει αναβάθμιση

η πολωνική έκδοση εχει Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις τέρμα κάτω, έχει σχετικά με το τηλέφωνο για να δεις την έκδοση και αναζήτηση ενημέρωση λογισμικού για τα update

 

Sent from South Korea

εχω την Β170 παταω ενημερωση και μου λεει οτι δεν υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες θα ερθει ΟΤΑ.
οποτε περιμενουμε η βαζουμε την πωλονικη ?
Link to comment
Share on other sites

Με Β560 μου ήρθε και μένα η ενημέρωση σε Β564, τη φορτώνω τώρα. Υπόψη που ρωτάτε αν η πολωνική υποστηρίζει ελληνικά κλπ. Όλες οι διανομές, οι ΟΤΑ κοκ είναι πολυγλωσσικές και αναγνωρίζουν τη γλώσσα της συσκευής σας. Σας έβαλε πιο πάνω ένας φίλος το screen της αναβάθμισης που είναι στα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Με Β560 μου ήρθε και μένα η ενημέρωση σε Β564, τη φορτώνω τώρα. Υπόψη που ρωτάτε αν η πολωνική υποστηρίζει ελληνικά κλπ. Όλες οι διανομές, οι ΟΤΑ κοκ είναι πολυγλωσσικές και αναγνωρίζουν τη γλώσσα της συσκευής σας. Σας έβαλε πιο πάνω ένας φίλος το screen της αναβάθμισης που είναι στα ελληνικά.

οποτε ξεζιπαρουμε τη πολωνικη και βαζουμε το αρχειο στο κιν και το τρεχουμε απο κει ?χρειαζετε η συσκευη να ειναι root ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

παταω να μου ανοιξει το αρχειο update.app και μου λεει οτι δε μπορει να το ανοιξει
Link to comment
Share on other sites

οποτε ξεζιπαρουμε τη πολωνικη και βαζουμε το αρχειο στο κιν και το τρεχουμε απο κει ?χρειαζετε η συσκευη να ειναι root ?

 

Πρώτα βάζεις την Β560, έχει αναφερθεί δεκάδες φορές η διαδικασία μερικές σελίδες πιο πίσω με τα λινκ και με τα όλα, και μετά έρχεται ΟΤΑ η Β564 που απλά είναι ένα firmware.

 

Απλά βήματα ξανά και ξανά

 

1. Παίρνεις μπακάπ όλα σου τα δεδομένα.

2. Κατεβάζεις την Β560.

3. Ξεζιπάρεις τον φάκελο dload (τον ίδιο τον φάκελο, όχι το περιεχόμενό του!) στην sdcard που θα χρησιμοποιήσεις. Προσοχή, το εκτελέσιμο αρχείο πρέπει να έχει την ονομασία UPDATE.APP κι όχι άλλη.

4. Πηγαίνεις να κάνεις την τοπική ενημέρωση. Αν δυσκολευτείς, πατάς στο τηλέφωνο *#*#2846579#*#* κι επιλέγεις από το μενού το τέταρτο.

5. Άραξε, θα γίνουν όλα μόνα τους στη συνέχεια.

6. Μετά ακολούθησε τις οδηγίες για να ξαναστήσεις από την αρχή τη συσκευή με τα δεδομένα που έκανες μπακάπ.

 

Ελπίζω να τα θυμάμαι όλα σωστά και δεν ξέχασα κάτι.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...