Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια κατοχος απο σημερα του κινητου και εγω το dual σε μαυρο:):)..Προς το πρων μια χαρα κινητο το βλεπω και προερχομαι απο το S3..Εχουμε και λεμε εκδοση android 5.0.1 ,emui 3.1,Πιστοποιηση λεει sebia...Χτυπησα σερβα χαχαχαχα..πειτε μου μια καλη θηκη να του παρω παιδια
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κατοχος απο σημερα του κινητου και εγω το dual σε μαυρο:):)..Προς το πρων μια χαρα κινητο το βλεπω και προερχομαι απο το S3..Εχουμε και λεμε εκδοση android 5.0.1 ,emui 3.1,Πιστοποιηση λεει sebia...Χτυπησα σερβα χαχαχαχα..πειτε μου μια καλη θηκη να του παρω παιδια

 

Στα 15 ευρω εχουν ολοι τη μαμα θηκη. Ψαξε vodafone,germanos

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κατοχος απο σημερα του κινητου και εγω το dual σε μαυρο:):)..Προς το πρων μια χαρα κινητο το βλεπω και προερχομαι απο το S3..Εχουμε και λεμε εκδοση android 5.0.1 ,emui 3.1,Πιστοποιηση λεει sebia...Χτυπησα σερβα χαχαχαχα..πειτε μου μια καλη θηκη να του παρω παιδια

 

Μεγειές το κινητό.

 

Πάντως σε πάγκους από λαϊκές και πανηγύρια μπορείς να βρεις και με πέντε ευρω θήκες πλάτης σαν κι αυτή σε διάφορα χρώματα. Γιατί να κάνουμε πλούσιους τις αλυσίδες με τα υπερκοστολογημένα 15 και 20 ευρώ μια απλή θήκη; Δοκίμασε και σε διάφανη σιλικόνη, με πέντε και λιγότερο βρίσκεις.

 

http://s21.postimg.org/4ttdxw2if/huawei_motomo.jpg

print screen windows

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως σε πάγκους από λαϊκές και πανηγύρια μπορείς να βρεις και με πέντε ευρω θήκες πλάτης σαν κι αυτή σε διάφορα χρώματα.

 

Την έχεις δοκιμάσει; Δεν είναι επίφοβη για φθορές στη συσκευή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις δοκιμάσει; Δεν είναι επίφοβη για φθορές στη συσκευή;

 

Η συγκεκριμένη θήκη που βρήκα κουμπώνει πολύ άνετα χωρίς ενοχλητικά "κλικ" και "κλακ" και δεν δίνει καμιά εντύπωση ότι θα φθείρει το πλευρικό υλικό της συσκευής, το πλαστικό της φαίνεται πολύ καλό. Την είχα δοκιμάσει επιτόπου πριν την αγοράσω και θα ξαναπάω κάποια στιγμή να πάρω και σε άλλα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές το κινητό.

 

Πάντως σε πάγκους από λαϊκές και πανηγύρια μπορείς να βρεις και με πέντε ευρω θήκες πλάτης σαν κι αυτή σε διάφορα χρώματα. Γιατί να κάνουμε πλούσιους τις αλυσίδες με τα υπερκοστολογημένα 15 και 20 ευρώ μια απλή θήκη; Δοκίμασε και σε διάφανη σιλικόνη, με πέντε και λιγότερο βρίσκεις.

 

http://s21.postimg.org/4ttdxw2if/huawei_motomo.jpg

print screen windows

Από που την πήρες αυτή; είναι επώνυμη;

 

Nimbus 17

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα μια διαφανη σιλικονης απο τα click ( φυσικα καταστημα) στα 4 ευρω και ειναι τελεια -ultra Slim !!
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με κλειδωμένο bootloader δεν μπορούμε να περάσουμε την 6 την official?

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση από Β170 σε Β550 πραγματοποιήθηκε χωρίς κανένα πρόβλημα. Στις πρώτες 2 ώρες χρήσης δεν έχω παρατηρήσει κάποια αποσύνδεση με το Bluetooth ακουστικό.

Παιδιά με κλειδωμένο bootloader δεν μπορούμε να περάσουμε την 6 την official?

Μπορείς. Το θέμα είναι ποια έκδοση λογισμικού έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Από που την πήρες αυτή; είναι επώνυμη;

Όπως είπα σε λαϊκές και πανηγύρια, αυτήν εδώ τη βρήκα στο παζάρι μπροστά από το Μπαρουτάδικο στο Αιγάλεω. Τώρα αν εννοείς επώνυμη τύπου Belkin σημείωσε πως και οι άλλες "ανώνυμες" θήκες που φέρνουν τα μεγαλοκαταστήματα και τα σκρουτζάδικα είναι ίδιες ακριβώς με αυτές στις λαϊκές απλά αυτές εδώ είναι πολύ φτηνότερες. Το ίδιο έχω διαπιστώσει και με τις tempered glass του "δεκάρικου".

εγω πηρα μια διαφανη σιλικονης απο τα click ( φυσικα καταστημα) στα 4 ευρω και ειναι τελεια -ultra Slim !!

Γενικά είναι απαραίτητο πρώτη θήκη να είναι σιλικόνης και μετά κοιτάζετε τι άλλη σας βολεύει πρακτικά και αισθητικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω θηκη να κλεινει μπροστα με καπακι οπως ειχα στο s3..πηρα ενα προστατευτικο με τζαμακι δεν την εχω περαση ακομα..θα κοιτάξω σε κανα επώνυμο μαγαζι και αν βρω ευκαιρια και σε κανενα πανηγύρι..η σιλικονης κανει δουλεια πραστατευει απο καμια πτωση?
Link to comment
Share on other sites

και εγω ολα οκ ...τελικα δουλεψε η σελιδα ξεκλειδωσα bootloader και ολα βρηκαν το δρομο τους....!!!!!:):):):rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

και εγω ολα οκ ...τελικα δουλεψε η σελιδα ξεκλειδωσα bootloader και ολα βρηκαν το δρομο τους....!!!!!:):):):rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Απο vodafone με 5.1.1 μπορω να βαλω την 6 κ να γινει unbranded;κ πως; μπραβο βρε.....αντε μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

ναι κ βεβαια γινεται !!! κατευθειαν το βαζεις σε sd και εισαι ετοιμος..

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

ναι κ βεβαια γινεται !!! κατευθειαν το βαζεις σε sd και εισαι ετοιμος..

 

Εισαι σιγουρος; μη παω σε balong εκδοση φοβαμαι.....αυτη τη στιγμη ειμαι branded vidafone 5.1.1. Δε χρειαζεται δυο step για να φλασαρω την 6;

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος; μη παω σε balong εκδοση φοβαμαι.....αυτη τη στιγμη ειμαι branded vidafone 5.1.1. Δε χρειαζεται δυο step για να φλασαρω την 6;

 

Δεν μπορείς να περάσεις κατευθείαν την 6 (Β550) πάνω από την branded 5.1. Πρέπει πρώτα να το μετατρέψεις σε δίκαρτο unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να περάσεις κατευθείαν την 6 (Β550) πάνω από την branded 5.1. Πρέπει πρώτα να το μετατρέψεις σε δίκαρτο unbranded.

 

Πως θα το κανω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να περάσεις κατευθείαν την 6 (Β550) πάνω από την branded 5.1. Πρέπει πρώτα να το μετατρέψεις σε δίκαρτο unbranded.

Υπαρχει unbranede 51.1; πως θα το κανω δικαρτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερει κανεις βρε παιδια πως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει unbranede 51.1; πως θα το κανω δικαρτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερει κανεις βρε παιδια πως γινεται;

 

Υπάρχουν τουλάχιστον στις δυο πρώτες σελίδες οδηγίες για unbranding. Τσέκαρε όμως σε ποιο firmware θα πας σύμφωνα με αυτές τις εκδόσεις που παραθέτει ο Δημήτρης.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τουλάχιστον στις δυο πρώτες σελίδες οδηγίες για unbranding. Τσέκαρε όμως σε ποιο firmware θα πας σύμφωνα με αυτές τις εκδόσεις που παραθέτει ο Δημήτρης.

 

Οι αρχικες σελιδες παραθετουν σε 5.0. Εγω εχω 5.1.1. Σε ποιο firmware unbranded θα φλασαρω κ με ποια διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Οι αρχικες σελιδες παραθετουν σε 5.0. Εγω εχω 5.1.1. Σε ποιο firmware unbranded θα φλασαρω κ με ποια διαδικασια

 

Ξέρεις αγγλικά να θέσεις το ερώτημα στο XDA;

Σκέφτομαι τώρα ότι ένας τρόπος είναι να το γυρίσεις στο 5.0.1 κι από κει να το πας στο 6, δηλαδή θα κάνεις δύο φορές τη διαδικασία. Αλλά με τόσες χιλιάδες πλέον ποστ εδώ είναι δύσκολο να ψάξω αν έχει ξανασυζητηθεί παλιότερα η περίπτωσή σου. Κάνε τον κόπο και πέρνα τις σελίδες διαγώνια μπας και βρεις μια απάντηση που είχε ήδη δοθεί. Αλλιώς ψάξε XDA ή και ρώτα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο την ισπανικη σελιδα την κατεβασα μια χαρα παιζει ακομη δεν εχω ασχοληθει πολυ μαζι του..

βεβαι παιζει ρολο και αν εισαι lock bootloader & unlock ....εμενα μετα το unlock περασε νερακι.... :)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

Η τοπικη ενημερωση εχει χαθει με την εκδοση Β524 ...Υπαρχει αλλος τροπος ενημερωσης για να περασω την Β550 ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...