Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gsmarena αν θυμάμαι καλά συν τα τελευταία ποστ ;)

 

 

GSMarena: "One word of caution, however: this list is apparently valid for the devices released in China."

 

Χθεσινή ανάρτηση:

...το P8 lite λεγεται αλλιως Huawei P8 Youth Edition
Link to comment
Share on other sites

απο το aptoide κατεβάζετε το light flow (οχι το lite) . μετα θα χρειαστεί να παίξετε λίγο με τα χρώματα γιατι δεν τα δέχετε όλα. εγω έβαλα το μωβ στο viber και λειτουργει κανονικα. στα αλλα δεν έβαλα τπτ γιατι έχει ουτως η άλλως το τηλέφωνο απο τη μανα του.

 

Ρε σειρα ενω μεσα στην εφαρμογη οταν το κανω δοκιμη αναβοσβηνει κανονικα το led, οταν εχω καποια ειδοποιηση στο viber δεν αναβοσβηνει. Υπαρχει καποια ρυθμιση που δν κανω σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σειρα ενω μεσα στην εφαρμογη οταν το κανω δοκιμη αναβοσβηνει κανονικα το led, οταν εχω καποια ειδοποιηση στο viber δεν αναβοσβηνει. Υπαρχει καποια ρυθμιση που δν κανω σωστα?

 

323 λελε

 

 

θα χρειαστει να παιξεις μεχρι να δουλεψει. και μενα στο τεστ δουλευε και μετα οχι. καταρχην κανε reboot και μετα βάλε ένα χρώμα (μωβ εχω εγω) που να υπάρχει σιγουρα στο κινητο οπως το κοκκινο. βάλτο always on, οχι blinking και δοκίμαζε με κάποιον να σου στέλνει μνμ. μου πήρε κανα μισάωρο και 2 reboot. τώρα δουλευει πενα αλλα δεν μπορω να βγάλω την ειδοποιηση απο την μπαρα οπότε κάθε φορά που ανοιγω αντι για δοακόπτες έμε πάει στα notifications λογω του light flow. δεν θα επρεπε αλλα οκ... μικρο το κακο.

Link to comment
Share on other sites

323 λελε

 

 

θα χρειαστει να παιξεις μεχρι να δουλεψει. και μενα στο τεστ δουλευε και μετα οχι. καταρχην κανε reboot και μετα βάλε ένα χρώμα (μωβ εχω εγω) που να υπάρχει σιγουρα στο κινητο οπως το κοκκινο. βάλτο always on, οχι blinking και δοκίμαζε με κάποιον να σου στέλνει μνμ. μου πήρε κανα μισάωρο και 2 reboot. τώρα δουλευει πενα αλλα δεν μπορω να βγάλω την ειδοποιηση απο την μπαρα οπότε κάθε φορά που ανοιγω αντι για δοακόπτες έμε πάει στα notifications λογω του light flow. δεν θα επρεπε αλλα οκ... μικρο το κακο.

 

Ωραιος,αν και νεος (299). Το εφτιαξα κ δουλευει κομπλε! Thanks φιλος...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος,αν και νεος (299). Το εφτιαξα κ δουλευει κομπλε! Thanks φιλος...

 

μήπως έβγαλες και την ειδοποιηση κάπως?? δεν το εχω βρει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος,αν και νεος (299). Το εφτιαξα κ δουλευει κομπλε! Thanks φιλος...

Μή λέτε τέτοια γιατί υπάρχουν και γέροι εδώ μέσα 236 95Γ ΕΣΣΟ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Μου ήρθε και εμένα αναβάθμιση από ALE-L21C02B130 σε ALE-L21C02B140 (319ΜΒ). Να την κάνω ή όχι; Τι διαφορές υπάρχουν;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Μου ήρθε και εμένα αναβάθμιση από ALE-L21C02B130 σε ALE-L21C02B140 (319ΜΒ). Να την κάνω ή όχι; Τι διαφορές υπάρχουν;

 

Καλησπερα. απο που ειναι αγορασμενο το κινητο φιλε ; Ειναι dual sim ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει να βαλει κανεις xposed στο κινητο? Edited by arte1234566
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου, που εγκατέστησε τη Β140, διαπίστωσε ότι έχει έκδοση Android 5.0.1.
Link to comment
Share on other sites

Ναι τέτοια είναι. Πριν τι ήτανε;

Όλα τα firmware πριν την Β140 έχουν την 5.0 έκδοση του Android.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου το αγορασα με Β046.Δεν εβρισκε ΟΤΑ update και του περασα εγω την 132 και μετα την 136.Τωρα παλι δεν βρισκει την 140.Εχει καποιος link να την κατεβασουμε;
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου το αγορασα με Β046.Δεν εβρισκε ΟΤΑ update και του περασα εγω την 132 και μετα την 136.Τωρα παλι δεν βρισκει την 140.Εχει καποιος link να την κατεβασουμε;

 

Η Β140 προορίζεται για branded μονόκαρτες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Η Β140 προορίζεται για branded μονόκαρτες συσκευές.

 

Μπάχαλο τα έχουν κάνει με τις rom. Υπάρχει άλλη εταιρεία που το έχει κάνει έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μπάχαλο τα έχουν κάνει με τις rom. Υπάρχει άλλη εταιρεία που το έχει κάνει έτσι;

Όχι γιατί οι άλλες εταιρίες σε αυτή την κατηγορία κινητών δεν δίνουν καθόλου updates. ;)

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με τα διπλα τριπλα γράμματα το έχουν τα περισσότερα και απορώ πως κανένας δεν αναφέρει πώς το λύνουμε. Σε ξένα sites αναφέρεται οτι ΔΕΝ λύνεται με καμία version firmware ή Android. καμία ανακοίνωση περί του θέματος απο την Huawei εδώ και 4 μήνες. Τραγικοί. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ HUAWEI ΑΚΟΜΗ κ αν βγάλει το νέο Iphone ας πούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορεί κάποιος να μας πει υπεύθυνα ποια ειναι η τελευταία πληρως λειτουργικη version για δίκαρτο? και αν λύνει το θέμα με τα διπλα τριπλα τετραπλά γράμματα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και μενα ALE L21 έγραφε αλλά δίκαρτο δεν ήταν! μου το έκανε το service

Link to comment
Share on other sites

Η Β132 που έχουμε αρκετοί από τον Αύγουστο μια χαρά λειτουργική ειναι

 

Τώρα για τα γράμματα, μιλάτε για το default πληκτρολόγιο; Γιατί εγώ με SwiftKey δεν έχω κανένα θέμα. Δεν χρησιμοποίησα ποτέ το default άρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό το ερώτημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουςσ.

 

Εχω το κινητο κανα διμηνο, και εχω το εξης προβλημα απο την αρχη.

 

Το πληκτρολογιο της huawei μερικες φορες κλεινει μονο του, εξαφανιζεται. Καποια φορα καταφερα να δω οτι και καλα εκλεισε λογω μνημης, αλλα κοιταξα τη ραμ και ειχε καμια 800mb ελευθερα.

 

Καποια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Την Β132 τη βάλατε μόνοι σας η ήρθε ΟΤΑ? Μιλάμε για 2καρτο το οποίο αυτή τη στιγμή έχει την 052. Και με το Swiftkey κάνει ακριβώς τα ίδια. Χρησιμοποιοώ το default και της google. Βασικά όποιο και να χρησιμοποιήσω.. δοκίμασα 5-6 διαφορετικά.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα προσωπικά που το πήρα από wind ήρθε OTA με τo που το άνοιξα.

Εγώ τι να πω που έχει ακόμα 046; Κιχ δεν κάνει για ενημέρωση από τόν Αύγουστο που το έχω. ALE 21 αγορασμενο από το e-shop. Παρεμπιπτόντως, το power button στο δικό μου είναι πολύ χαλαρό με αποτέλεσμα να κουδουνιζει όταν το κουναω ή όταν το αφήνω κάτω. Έχει κανένας αυτό το πρόβλημα; Θα χαλάσει περαιτέρω;

Edited by nikos_T2008
Ορθογραφικό λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω που έχει ακόμα 046; Κιχ δεν κάνει για ενημέρωση από τόν Αύγουστο που το έχω. ALE 21 αγορασμενο από το e-shop. Παρεμπιπτόντως, το power button στο δικό μου είναι πολύ χαλαρό με αποτέλεσμα να κουδουνιζει όταν το κουναω ή όταν το αφήνω κάτω. Έχει κανένας αυτό το πρόβλημα; Θα χαλάσει περαιτέρω;

 

Εμενα με ενα πολυ ελαφρυ πεσιμο που ειχε η συσκευη(10 εκατοστα το πολυ) αρχισε να κουδουνιζει....η καμερα απο μεσα :lol: εισαι σιγουρος οτι ειναι το κουμπι?κ εγω ετσι νομιζα στην αρχη :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...