Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε ρε μεγάλε...τελείωνεεεε! Περίμενουμε πως και πως να δούμε το σεντόνι...εεε...το δίκαρτο ήθελα να πω! :rotfl:

 

Δευτερα θα το τολμησω Haki... να ειναι ανοιχτα τα μαγαζια, μην μεινω χωρις κινητο..

Link to comment
Share on other sites

ελα πανευκολο ειναι και για δωρο θα μαθεις απο που να κατεβαζεις free εφαρμογες και παιχνιδια :X
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κλειδωμα οθονησ εκτοσ απο το κλασικο κουμπι γινεται??

 

Πας συντομεύσεις-->αιωρουμ. κουμπι :)

 

Σχετικα με τη θηκη Nilkin ειμαι αρκετα ικανοποιημενος,ισως παραγγειλω και ενα bumber απο ebay οταν μου ειναι εφικτο.

Τωρα σε σχεση με τη μπαταρια οταν το κινητο ειναι On μου βγαζει μεχρι και 4++ ωρες ανοικτη οθονη,οταν ομως ειναι σε αναμονη εχω την ιδεα πως η μπαταρια φευγει κομματακι γρηγορα,σε αντιθεση με αν το βαλω σε ultra εξοικονόμηση,που διαφορα παιζει να ειναι και χαοτική :)

Μαλλον καποια προεγκατεστημενη εφαρμογη/μπορει να κανω και λαθος δεν αφηνει το κινητο να μπει σε sleep mode.

Αυτος ειναι και ο λογος που θα ηθελα να βαλω το Wakelock Detector για να check-αρω αλλα χρειαζεται Root,πραγμα δεν βλεπω στην συσκευη να γινεται μονο με ενα .apk :(

 

Ειμαι σε B136 απο cosmote (αρχικα branded)

 

Επισης τα θεματα της huawei πολυ ωραια,ξεχωρισα και εγω οπως εχει προαναφερθει το Beauty for Emui.

 

Αυτα :wink:

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά, τελικά ρε παιδιά.. τι γίνεται ??? Τη τηλέφωνο υπάρχει...? ή είναι φάντασμα?

 

Στο Γερμανό οτο έχουν λέει 169 ευρώ, αλλά δεν υπάρχει πουθενά...? Ξέρετε μήπως τι παίζεται...?

 

πως γινεται να μην υπαρχει ; εδω διαβαζω καθε μερα " το πηρα απο τον Γερμανο" ,αρα ψαξε καλυτερα δεν εξηγειται αλλιως!

 

Βασικα να ψαξεις στην wind-public,αυτοι καταλαβαν οτι εχει λεφτα η ιστορια και φερνουν αρκετα συχνα κομματια.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Απο wind το πηρα Πριν 3 μέρες εγώ.πηρα και μια θήκη συν τζαμακι nilkin και ολα καλά,μου βγαζει και δίκτυο 4g αλλα μαλλον εχω παλια καρτα sim και δεν υποστηρίζει 4g,αμα φτιαχτεί το να μου ερχονται οι ειδοποιήσεις τοτε θα ειναι ολα τελεία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ εχει κανεισ θηκη απλη σιλικονησ να μου πουλησει ασ μου στειλει μην.

Πηγε να πεσει σημερα απο υψοσ και το πιασα στον αερα φρικααραααα

Link to comment
Share on other sites

Απο wind το πηρα Πριν 3 μέρες εγώ.πηρα και μια θήκη συν τζαμακι nilkin και ολα καλά,μου βγαζει και δίκτυο 4g αλλα μαλλον εχω παλια καρτα sim και δεν υποστηρίζει 4g,αμα φτιαχτεί το να μου ερχονται οι ειδοποιήσεις τοτε θα ειναι ολα τελεία.

 

για στειλε link για την θηκη και το τζαμι .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η εγώ δεν έχω καταλάβει καλά η όντως δεν δουλεύει σωστά το wifi direct.

Όταν πάω να στείλω κάτι μέσω αυτού μου βγάζει μήνυμα πως πρέπει να απενεργοποιηθεί το wifi!

Wtf πως θα το στείλω τότε;

Link to comment
Share on other sites

εχω την 130 απο vodafon, πως μπορω ν περασω την επομενη; γτ δεν τη βρισκει αυτοματα

 

Αυτή είναι η τελευταία rom για το single sim κινητό. Δεν υπάρχει άλλη.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Η εγώ δεν έχω καταλάβει καλά η όντως δεν δουλεύει σωστά το wifi direct.

Όταν πάω να στείλω κάτι μέσω αυτού μου βγάζει μήνυμα πως πρέπει να απενεργοποιηθεί το wifi!

Wtf πως θα το στείλω τότε;

 

σε εναν οδηγο που ειδα ελεγε οτι πρεπει να απενεργοποιηθει το wifi για τις αλλες λειτουργιες γιατι δεσμευει την λειτουργια για το direct.

 

δοκιμασα να συνδεθω με το zte geek μου, εγινε συνδεση* αλλα οταν προσπαθω να στειλω αρχειο απο το p8 λεει οτι μεταδοση μπορει να γινει μονο μεσω αλλης συσκευης Huawei χωρις καν να με αφησει να διαλεξω συσκευη

 

ενω οταν στελνω απο το zte ,με αφηνει να διαλεξω το P8 αλλα μετα λεει οτι δεν μπορει να βρει την HostIP

 

δοκιμασα να κανω την αρχικη συνδεση και πατωντας την συνδεση και απο το ζτε προς το huawei και το αναποδο, με το ιδιο αποτελεσμα

 

 

*Αν ειχα ανοιχτο το wifi και προσπαθουσα να βρω την συσκευη απο το zte δεν την εβλεπε, ενω μολις ανοιγα το direct και εκλεινε το wifi, την εβλεπε αμεσως,αρα μαλλον ειναι φυσιολογικο να σου λεει οτι κλεινει το wifi

 

Αν καποιος τα καταφερες ας μας ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν μπορούν να μετατρέψουν από sigle sim σε dual sim βρήκα μια λύση αλλά δυστιχώς χάνεται η εγγύηση.

 

Εκτελέστε τα παρακάτω βήματα με δικιά σας ευθύνη.

 

1. Ξεκλειδώνουμε τον bootloader στέλνοντας στην huawei τα στοιχεία τις συσκευής μας EMEI, S/N, Product ID (mobile@huawei.com).

2. Κατεβάζουμε τον HuaweiUpdateExtractor.

3. Κατεβάζουμε την έκδοση Β046b και ανοίγουμε με το παραπάνω πρόγραμμα το update.app του Step1 (το μεγαλύτερο αρχείο update.app)

4. Επιλέγουμε για εξαγωγή τα αρχεία system.img, recovery.img, boot.img και cust.img.

5. Κατεβάζουμε τον fastboot και adb και τα αποθηκεύουμε στον φάκελο που αποσυμπιέσαμε τα παραπάνω αρχεία .img.

6. Συνδέουμε το κινητό μας με ενεργοποιημένη την λειτουργία σφαλμάτων.

7. Εκτελούμε το Install.bat που βρήσκεται μέσα στον φάκελο με τα αποσυμπιεσμένα αρχεία.

(Λογικά μετά από αυτό θα μας βγάλει σαν έκδοση κινητού την έκδοση BalongC50B331)

8. Εγκαθιστούμε το step2 με το γνωστό τρόπο μεταφέροντας το update.app στον φάκελο dload τις SDcard και εκτελώντας τοπική ενημέρωση.

9. Στην συνέχει εγκαθιστούμε το Step1 με τον ίδιο τρόπο.

10. Κάνουμε μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Καλή τύχη... ;)

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι δε παει καλα ειναι φυσιολογικο οταν ανοιγουμε την καμερα του κινητου να εμφανιζονται μαυρεσ κατακορυφεσ σκιεσ ενοσ δευτερολεπτου και σταδιακα εξαφανιζονται καθωσ ανοιγει και στη μπροστινη το ιδιο

Το φυσιολογικο εναι να εχουμε μια καθαρη εικονα κατα το ανοιγμα ??

 

Ετσι κανει σε ολα η μονο στο δικο μου??

Link to comment
Share on other sites

Στη ρύθμιση λογαριασμών γιατί έχει πάνω πάνω το email και μετά κάτω το Gmail; είναι διαφορετικοί clients; γατί εγώ έφτιαξα τα email μου και στα δυο.

Τι ακριβώς παίζει;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι δε παει καλα ειναι φυσιολογικο οταν ανοιγουμε την καμερα του κινητου να εμφανιζονται μαυρεσ κατακορυφεσ σκιεσ ενοσ δευτερολεπτου και σταδιακα εξαφανιζονται καθωσ ανοιγει και στη μπροστινη το ιδιο

Το φυσιολογικο εναι να εχουμε μια καθαρη εικονα κατα το ανοιγμα ??

 

Ετσι κανει σε ολα η μονο στο δικο μου??

Δεν είχα δώσει σημασία καν, για την ακρίβεια δεν είχα ανοίξει ακόμα την κάμερα αλλά στο άνοιγμα, ναι, κάτι κάνει για κάποια κλάσματα. Είναι τόσο γρήγορο όμως που αν δεν το είχες αναφέρει δεν θα του έδινα σημασία. Άλλωστε δεν δείχνει να επηρεάζει την ποιότητα των φωτογραφιών.

 

Δεν είναι κάθετες γραμμές. Είναι η εικόνα blurry (θολή) για κάποια κλάσματα.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι δε παει καλα ειναι φυσιολογικο οταν ανοιγουμε την καμερα του κινητου να εμφανιζονται μαυρεσ κατακορυφεσ σκιεσ ενοσ δευτερολεπτου και σταδιακα εξαφανιζονται καθωσ ανοιγει και στη μπροστινη το ιδιο

Το φυσιολογικο εναι να εχουμε μια καθαρη εικονα κατα το ανοιγμα ??

 

Ετσι κανει σε ολα η μονο στο δικο μου??

Πράγματι το κάνει για μερικά κλάσματα, λογικά είναι ενα selftest γιατί από οτι τσέκαρα το κάνει και στο p7 και κανονικό p8

Ειναι Κάτω από ενα δευτερολεπτο Πάντος Ούτε καν μισό Δεν πρέπει να είναι, ουσιαστικά τόσο γρήγορα το κάνει πού και να θέλεις να βγάλεις foto με γραμμές Δεν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

οταν δεν θελω να ειμαι στο ιντερνετ κλεινω το (δεδομενα κινητης τηλεφωνιας)

το περιαγωγη δεδομενων και το παντα ενεργ. δεδομενα κινητης τηλεφωνιας να τα κλεινω η δεν το νοιαζει?

 

επισης βλεπω εχει επιλογες μονο2G-μονο3G-αυτομ.2G/3G-αυτομ4G/3G/2G

για εξοικονομηση μπαταριας πια επιλογη να εχω?χρηση για ομιλια και απλο σερφαρισμα?

 

παιδια κανεις?

 

και κατι αλλο,υπαρχει καποιος οδηγος για ασφαλες root?εαν γινει root μετα γινεται unroot?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το κάνει για μερικά κλάσματα, λογικά είναι ενα selftest γιατί από οτι τσέκαρα το κάνει και στο p7 και κανονικό p8

Ειναι Κάτω από ενα δευτερολεπτο Πάντος Ούτε καν μισό Δεν πρέπει να είναι, ουσιαστικά τόσο γρήγορα το κάνει πού και να θέλεις να βγάλεις foto με γραμμές Δεν μπορείς

 

Το lite εχει οπως το Ρ7 να πατας το πλαινό κουμπι και να βγάζει φωτό ακόμα και απο κλειδωμένο;Μαλιστα στο Ρ7 βγάζει και χρονόμετρο που σου δείχνει πόσο γρήγορα βγηκε η φωτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και έθεσες το ερώτημα σου αλλά ήταν πολύ δύσκολο να έλεγες παράλληλα και στον Πάνο πιό πάνω ότι το δικό σου δεν βγάζει κάθετες σκιές στην κάμερα;:worry:

Για μένα ήταν η υπόδειξη; Κοίτα να δεις αγαπητέ haki, είμαι μέλος σε πολλές κοινότητες και γνωρίζω πως πρέπει κάποιος να συμπεριφέρεται. Σε πληροφορώ πως δεν είμαι τύπος hit and run και όπου μπορώ βοηθάω. Απλά έτυχε να μην δω την ερώτηση του φίλου ποιο πάνω.

Εσένα δηλαδή με το που ανοίγει η κάμερα έχει κατευθείαν εικόνα τζάμι;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

απεκτησα και εγω την συσκευη - οντως πολυ καλη

 

εχω το εξης προβλημα:

 

αν κλεισω το κινητο και το ανοιξω παλι χανει την θεση των εικονιδιων - τα τοποθετει δλ οπως θελει σαν να του εχω κανει reset

 

Ειναι απο Γερμανο αγορασμενο και προφανως εχει καποιο ειδους "κλειδωμα" και μια σχετικη σαβουρα η οποια οκ σβηνεται ευκολα

 

Υπαρχει καποια rom καθαρη official που μπορω να flashαρω χωρις να χασω την εγγυση ;;;

 

Υπαρχει και καπου αναλυτικα ο τροπος με τον οποιο γινεται αυτο ?

 

Ευχαριστω

Edited by evilnanouk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...