Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

απεκτησα και εγω την συσκευη - οντως πολυ καλη

 

εχω το εξης προβλημα:

 

αν κλεισω το κινητο και το ανοιξω παλι χανει την θεση των εικονιδιων - τα τοποθετει δλ οπως θελει σαν να του εχω κανει reset

 

Ειναι απο Γερμανο αγορασμενο και προφανως εχει καποιο ειδους "κλειδωμα" και μια σχετικη σαβουρα η οποια οκ σβηνεται ευκολα

 

Υπαρχει καποια rom καθαρη official που μπορω να flashαρω χωρις να χασω την εγγυση ;;;

 

 

 

Υπαρχει και καπου αναλυτικα ο τροπος με τον οποιο γινεται αυτο ?

 

Ευχατριστω

 

Διαβασε την πρωτη σελιδα δευτερο ποστ.Οταν με το καλο τελειωσεις ρυθμισε το περιβαλλον εργασιας -κρατα πατημενο για λιγο το δαχτυλο στην οθονη και βγαινουν επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

απεκτησα και εγω την συσκευη - οντως πολυ καλη

 

εχω το εξης προβλημα:

 

αν κλεισω το κινητο και το ανοιξω παλι χανει την θεση των εικονιδιων - τα τοποθετει δλ οπως θελει σαν να του εχω κανει reset

 

Ειναι απο Γερμανο αγορασμενο και προφανως εχει καποιο ειδους "κλειδωμα" και μια σχετικη σαβουρα η οποια οκ σβηνεται ευκολα

 

Υπαρχει καποια rom καθαρη official που μπορω να flashαρω χωρις να χασω την εγγυση ;;;

 

Υπαρχει και καπου αναλυτικα ο τροπος με τον οποιο γινεται αυτο ?

 

Ευχαριστω

 

Στα πρώτα 2-3 ποστ ειναι ολα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Θα το πω και πεστε με κακό:τόσο δύσκολο είναι να διαβάσει κάποιος έστω την πρώτη σελίδα;Τα ίδια και τα ίδια ρωτάτε αλλά βαριόσαστε να διαβάσετε έστω και μια σελίδα,κατευθείαν πάτε στο κουμπί απάντηση :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το κάνει για μερικά κλάσματα, λογικά είναι ενα selftest γιατί από οτι τσέκαρα το κάνει και στο p7 και κανονικό p8

Ειναι Κάτω από ενα δευτερολεπτο Πάντος Ούτε καν μισό Δεν πρέπει να είναι, ουσιαστικά τόσο γρήγορα το κάνει πού και να θέλεις να βγάλεις foto με γραμμές Δεν μπορείς

 

πιστεψα πωσ ειχε καποιο προβλημα στην αρχη .αλλα ειναι αξιοπιστο ολα καλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω κατεβασει υποτιτλουσ για μια ταινια με γνωστο app

Αλλα δε τουσ βρισκω πουθενα δεν ανοιγει το αρχειο τησ ταινιασ να τουσ διαγραψω

Link to comment
Share on other sites

εμ...δε νομιζω οτι κατι δεν προσεξα η τουλαχιστον δε το εντοπισα στις 20 πρωτες σελιδες...

 

αναζηταω μια stock clean rom single sim οχι dual για αυτο και ρωτησα...

 

επιπλεον δεν ειδα κατι σχετικο με τον τροπο αναλυτικα τουλαχιστον σαν οδηγο η πληροφοριες σχετικα με το προβλημα των εικονιδιων που ανεφερα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας, αν κάποιος ξέρει σίγουρα κάποιο μαγαζί Αθήνα που να έχει unbranded P8 LITE dual sim (εννοώ έτοιμο stock μωρέ να μη μπλέξω ακόμα με roms) ας γράψει εδώ ή ας μου στείλει ένα μήνυμα για να να πάρω τηλ να κρατήσω ένα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το lite εχει οπως το Ρ7 να πατας το πλαινό κουμπι και να βγάζει φωτό ακόμα και απο κλειδωμένο;Μαλιστα στο Ρ7 βγάζει και χρονόμετρο που σου δείχνει πόσο γρήγορα βγηκε η φωτό.

Δεν έχω δοκιμάσει μόλις γυρίσω σπίτι θα το δω, λογικά έχει Πάντος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμ...δε νομιζω οτι κατι δεν προσεξα η τουλαχιστον δε το εντοπισα στις 20 πρωτες σελιδες...

 

αναζηταω μια stock clean rom single sim οχι dual για αυτο και ρωτησα...

 

επιπλεον δεν ειδα κατι σχετικο με τον τροπο αναλυτικα τουλαχιστον σαν οδηγο η πληροφοριες σχετικα με το προβλημα των εικονιδιων που ανεφερα...

η συσκευή είναι dual sim Δεν υπάρχει σε single... Ότι rom υπάρχουν και το κάνουν single ειναι rom των παροχον προσεγμένες για να Μην υπάρχει δεύτερη sim και να έχει το bloatware τούς μέσα

 

 

Παιδιά καλησπέρα σας, αν κάποιος ξέρει σίγουρα κάποιο μαγαζί Αθήνα που να έχει unbranded P8 LITE dual sim (εννοώ έτοιμο stock μωρέ να μη μπλέξω ακόμα με roms) ας γράψει εδώ ή ας μου στείλει ένα μήνυμα για να να πάρω τηλ να κρατήσω ένα.

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν μπλέκεις ακριβός με της rom απλά περνάς μαμα huawei επίσημο firmware

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει μόλις γυρίσω σπίτι θα το δω, λογικά έχει Πάντος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η συσκευή είναι dual sim Δεν υπάρχει σε single... Ότι rom υπάρχουν και το κάνουν single ειναι rom των παροχον προσεγμένες για να Μην υπάρχει δεύτερη sim και να έχει το bloatware τούς μέσα

 

 

 

 

Δεν μπλέκεις ακριβός με της rom απλά περνάς μαμα huawei επίσημο firmware

 

σε ευχαριστώ πολύ, αν είναι τόσο απλό δε τίθεται θέμα τότε, μπερδεύτηκα προφανώς γτ διάβασα πολλά πράγματα και γρήγορα εδώ μέσα. Αν έχει κανείς υπόψιν του μαγαζί, ακόμα και αγορασμένο και μου το χρεώσει σφραγισμένο κανά 10αρικο παραπάνω, στείλτε!

Link to comment
Share on other sites

Thank!

 

Σχετικά με αυτό με τα εικονίδια που χάνουν την θέση τους και μπαίνουν σε μια προεπιλεγμένη μετά από κάθε επανεκκίνηση γνωρίζετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Thank!

 

Σχετικά με αυτό με τα εικονίδια που χάνουν την θέση τους και μπαίνουν σε μια προεπιλεγμένη μετά από κάθε επανεκκίνηση γνωρίζετε κάτι?

 

Έχεις stock launcher?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχω πειράξει κατι

Δες ρυθμίσεις δεν είναι πρόβλημα... πατημένο δάχτυλο στην οθόνη -> περισσότερες ρυθμίσεις και κλείσε την αυτόματη στοίχιση...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Λίγο είναι. Κανονικά πρέπει να βγάζει περίπου όσο το δικό μου.

 

http://s9.postimg.org/ol2sn7f9b/Screenshot_2015_08_16_16_36_58.jpg

 

29600 τωρα δεν ξερω για ποιο λογο βγαζει τοσο χαμηλο σκορ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φτιάξω ένα δικό μου φάκελο σε κάποια επιφάνεια, να τον ονομάσω όπως εγώ θέλω και να βάλω μέσα τις εφαρμογές που θέλω;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φτιάξω ένα δικό μου φάκελο σε κάποια επιφάνεια, να τον ονομάσω όπως εγώ θέλω και να βάλω μέσα τις εφαρμογές που θέλω;

Ναι ένωσε δύο εικονίδια που θες και θα δημιουργηθεί φάκελος... Μόλις τον ανοίξεις πατάς παρατεταμένα στο όνομα και γράφεις ότι θες

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

οταν το χρησιμοποιεις ή οταν ειναι κλειστη η οθονη;

 

αν ειναι οταν το χρησιμοποιεις, δοκιμασε καποιο διαφορετικο καναλι στο wifi του σπιτιου σου, κατα προτιμηση καποιο απο το 6 εως το 12

με αλλη συσκευη στο κανει; σταθερη(συνδεση ethernet) ή κινητή(wifi)

 

αν ειναι οταν ειναι κλειστη η οθονη, νομιζω εχει μια ρυθμιση στις ρυθμισεις wifi, για παντα ενεργο οταν γινεται αναστολη λειτουργειας. Φανταζομαι εννοεί οταν κλειδωνει η οθονη και σβηνει.

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλέ παρατήρησα ότι από συνδέονταν και το ipad και το iphone. Μάλλον κάτι παίζει με το ρουτερ

Το κανάλι είναι από default πρέπει να είναι 6 βάλε το 10

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Thank!

 

Σχετικά με αυτό με τα εικονίδια που χάνουν την θέση τους και μπαίνουν σε μια προεπιλεγμένη μετά από κάθε επανεκκίνηση γνωρίζετε κάτι?

 

εχω stock launcher κ κλεστη την αυτοματη στοιχιση...

 

..τι να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

εχω stock launcher κ κλεστη την αυτοματη στοιχιση...

 

..τι να κανω ?

[ATTACH]63613[/ATTACH]

 

Εμένα είναι έτσι με την οφισιαλ Β 136 και είναι οκ

 

Παιδιά να ρωτήσω ξέρει κανείς που μπορώ να βρω βάση για το αμάξι; να βάζω πάνω το κινητό για το gps γιατί το χρησιμοποιώ αρκετά;

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Ναι ένωσε δύο εικονίδια που θες και θα δημιουργηθεί φάκελος... Μόλις τον ανοίξεις πατάς παρατεταμένα στο όνομα και γράφεις ότι θες

 

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[ATTACH]63613[/ATTACH]

 

Εμένα είναι έτσι με την οφισιαλ Β 136 και είναι οκ

 

Παιδιά να ρωτήσω ξέρει κανείς που μπορώ να βρω βάση για το αμάξι; να βάζω πάνω το κινητό για το gps γιατί το χρησιμοποιώ αρκετά;

 

Εγώ είχα πάρει από τα public για το προηγούμενο κινητό μου αλλά και αυτό προσαρμόζεται μια χαρά. Την είχα πάρει γύρω στα 25€ αν θυμάμαι καλά. Με βενούζα που κλειδώνει και δεν ξεκολλάει με τίποτα από το παρμπρίζ εκτός και απελευθέρωσεις εσύ το μηχανισμό.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...