Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες, ν1 ποστ εδω

 

το πηρα* το κινητο μιας και δεν εβλεπα το μοτο g 2015 να πεφτει κατω απο 200 συντομα και το προηγουμενο ειχε μαζεψει υγρασια :O

 

καποιες πληροφοριες, αχρηστες ή μη, μετα απο μια 4-5 μερες χρησης

 

1.Συνηθισμενος σε πιο γρηγορη φορτιση με τον 1500mΑ φορτιστη του προηγουμενου τηλεφωνου (ZTE geek) , σε σχεση με τον 1000αρι του p8 lite, ειπα να δοκιμασω να το φορτισω με τον αλλο φορτιστη αλλα δεν υπαρχει διαφορα στην ωρα φορτισης, σαν το κινητο να κοβει και να δέχεται μονο τα 1000mA, ανα ωρα. Αρα το κινητο θελει 2-2.15 ωρες για πληρη φορτιση

 

δεν ξερω αν σε ολα τα κινητα ειναι το ιδιο, απλα εγω περιμενα να μειωθει ο χρονος φορτισης

 

2. Επισης λογω ZTE ειχα προμηθευτει κατι ωρα ακουστικα sony ericson που ομως ειναι με OMTP προτυπο, αρα δεν παιζουν καλα στο P8lite, θελει ακουστικα CTIA. Οκ φανταζομαι για πολλους δεν ειναι θεμα, μιας και εδω και χρονια οι περισσοτεροι εχουν CTIA, απλα μια αχρηστη πληροφορια ακομα

 

3. Για τις ειδοποιησεις και εγω ειχα ενα θεμα με μια εφαρμογη (e-score) μολις ομως την εβαλα στις προστατευμενες, και αρχισε να τις εμφανιζει , και αναβε και το led

 

4. Ειδα και εγω την 2-3 μερα μεγαλο ποσοστο στην ετοιμοτητα κυψελης, αλλα δεν ειδα πτωση μπαταριας δυσαναλογη της χρησης που εκανα, αρα δεν με προβληματισε και τοσο

 

αυτα για την ωρα

 

υγ*Το κινητο το πηρα απο wind, εκανε κατευθειαν αναβαθμιση στην 132 και ολα καλα

 

επειδή έχω και εγώ το geek το οποίο είναι κυριολεκτικά αστέρι και σκέφτομαι να πάρω και το p8 lite που είναι πιο φρέσκια συσκευή μερικές ερωτήσεις:απο ταχύτητα έχουν μεγάλη διαφορά;αξιζει η μετάβαση στο Huawei από το geek;γενικά εντυπώσεις σε σχέση με το geek.οπως καταλαβαίνεις είσαι ο άνθρωπος μου,εχω διαβάσει όλο το νήμα και έχω μια γενική άποψη για το κινητό αλλά η γνώμη σου είναι ακριβώς αυτό που χρειάζομαι πριν το πάρω.αν το βρω βέβαια σε κάποιο μαγαζί εδω

Link to comment
Share on other sites

την official B136 ρομ η καποια αλλη πιο τελευταια αν υπαρχει που την βρισκω ?

 

επιπλεον τη διαφορα εχει η Huawei P8 Lite ALE-L21 V100R001C432B052 (Dual SIM / Europe) απο την Huawei P8 Lite ALE-L21 V100R001C432B046b (West Europe)

 

την οποια και προτεινετε εδω στο topic ?

 

Μπορω να φλασαρω οποια να ειναι χωρις προβλημα ??

 

ευχαριστω

Edited by evilnanouk
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63613[/ATTACH]

Παιδιά να ρωτήσω ξέρει κανείς που μπορώ να βρω βάση για το αμάξι; να βάζω πάνω το κινητό για το gps γιατί το χρησιμοποιώ αρκετά;

 

Universal από Κινέζικο κατάστημα (Θεσσαλονίκη) είχα πάρει εγώ και βολεύει μια χαρά (5€)

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω και εγώ το geek το οποίο είναι κυριολεκτικά αστέρι και σκέφτομαι να πάρω και το p8 lite που είναι πιο φρέσκια συσκευή μερικές ερωτήσεις:απο ταχύτητα έχουν μεγάλη διαφορά;αξιζει η μετάβαση στο Huawei από το geek;γενικά εντυπώσεις σε σχέση με το geek.οπως καταλαβαίνεις είσαι ο άνθρωπος μου,εχω διαβάσει όλο το νήμα και έχω μια γενική άποψη για το κινητό αλλά η γνώμη σου είναι ακριβώς αυτό που χρειάζομαι πριν το πάρω.αν το βρω βέβαια σε κάποιο μαγαζί εδω

 

Γενικα το zte το ειχα ξεπατωσει στην χρηση,εναμιση χρονο και ειχε αρχισει να κουράζετε και η μπαταρια αδειαζε γρηγορα

Αν δεν χαλουσε η υποδοχη για την sd card(μετα απο 2-3 καλες πτωσεις) και δεν μαζευε υγρασια δεν θα το αλλαζα για αλλους 6-12 μηνες λογο χρηματων που δεν ειχα για αυτο το εξοδο.

Αλλα αφου βγηκε το P8 σε αυτη τη στιγμη ηταν σαν σκηνη απο το νονο, μου εκαναν μια προσφορα που δεν μπορουσα να αρνηθω :lol:

 

Συγκριτικα τωρα που εκανα μερικα τεστ, στο broswing(chrome) ηταν λιγο πιο γρηγορο το p8

Πολυ πιο γρηγορο στο φορτωμα βιντεο στο Youtube,μιλαμε για 10-15s διαφορα

στο ταπατοκ πιο γρηγορο το p8, οπως και στο broswing στο ινταγκραμ/twitter.

Και στην εναλαγη οθονων και περιηγησης μεσα στο κινητο το p8 ειχε καλυτερη αποκριση

μονο 1-2 φορες σε καμια 20-30αρια τεστ ανοιξε το ζτε κατι πιο γρηγορα

 

Σαν ηχειο που εβαλα στο φουλ να ακουσω καποια τραγουδια μου αρεσε λιγο περισοτερο το zte, ισως να οφειλεται στην εφαμογη dolby που εχει

 

Στην οθονη, το zte ειναι αρκετα πιο λευκο απο το p8, ισως να το επηρεάζει η ζελατινα της Huawei που δεν την εχω βγαλει.

Τα τα χρωματα στο p8lite μοιαζουν πιο φυσικα, πχ στο δωματιο μου η λαμπα εχει κιτρινο φως αλλα στο zte βγαινει με λευκο.

 

Παιχνιδια δεν παιζω, οπως και δεν εχω βαλει καποιο gps ακομα στο P8

παντως κανει αρκετα πιο γρηγορα εντοπισμο θεσης στους google maps

το zte κατι μηνες τωρα αργει πολυ να κλειδωσει δορυφορους

 

Επισης σαν γραφικα πιο ωραιο το περιβαλλον της huawei, ηταν ψιλοαηδεια αυτο το πρασινο του zte

στο οποιο δεν ασχοληθηκα βεβαια να ψαξω να βρω ρομ, ουτε να περασω τα οποια Updates, μιας και δεν τα επερνε αυτοματα, αλλα και οταν πηγα να τα περασω μονος εβγαζε παλι σφαλμα οποτε το παρατησα και εμενα με αυτην που ειχα στην αρχη V1.0.0B02

Tο huawei βρηκε αυτοματα το Update και εχει την διχρονη εγγυηση στην Ελλαδα

 

Tελος και σαν ποιοτητα κατασκευης στο χερι το huawei ειναι αρκετα καλυτερο

μεγεθος ιδια πανω κατω, μονη διαφορα οτι το huawei εχεθ τετραγωνες γωνιες σε σχεση με τις καμπυλες του geek

 

τεχνικα + για το p8lite

καλυτερη καμερα

σχεδον 2χρονια πιο νεο

διπλασια χωρητικοτητα, και απο μονο του αλλα και στις sd

δικαρτο αν χρειαστει

nfc (εγω δεν το δουλεω, αλλα υπαρχει)

4g

 

μονο ξεκαθαρο - για το p8lite η πιο αργη φορτιση

 

 

υγ. Δεν κανω βαρια χρηση στο κινητο, δλδ δεν φορτωνω παιχνιδια και παρα πολλες εφαρμογες, απλα δουλευω πολλες ωρες καποιες συγκεκριμενες(chrome, tapatalk, twitter, ραδιο-μουσικη)

ουτε πολλα τηλεφωνα,sms, ουτε πολυ gps, ουτε πολλες φωτογραφιες βιντεο.

Το ζτε ακομα το κρατω σαν mikro media player και για broswing, για να μην χαλαω γρηγορα την μπαταρια του huawei, οχι οτι εχω θεμα με γρηγορη πτωση.

 

υγ. επειδη ειμαι νεος ακομα εδω, εαν καποιος πιστευει οτι βγαινω οφτπικ, ας μου πει και θα κανω εντιτ, και θα το στειλω με πμ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!!! Δυστυχώς είμαι Αθήνα αλλά θα κοιτάξω σε δύο τρία κινέζικα που ξέρω μπας και... απλά να ρωτήσω κάνουν όλα όσα είναι για 5 ίντσα;
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

εμενα φορτιζει αρκετα γρηγορα γυρω στη 1.30 λεπτα ολο..το δουλευω ομως με φορτιστη του 930..

 

ελα ;;;; Τι λες ;; Το δικο μου κανει το λιγοτερο 3-3,5 ωρες !! Τι αμπερ βγαζει αυτος ο φορτιστης διαβασες ; Για δωσε πληροφοριες..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που τον εβαλα στο 1500αρι του zte δεν φορτιζε πιο γρηγορα, ιδια ωρα φορτισης εγραφε που το κοιταξα απο τις ρυθμισεις

 

τωρα το φορτισα, αυριο μεθαυριο που θα θελει φορτιση θα ξαναδοκιμασω γιατι με εβαλες σε σκεψεις τωρα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!!! Δυστυχώς είμαι Αθήνα αλλά θα κοιτάξω σε δύο τρία κινέζικα που ξέρω μπας και... απλά να ρωτήσω κάνουν όλα όσα είναι για 5 ίντσα;

 

Αυτό που έχω, όπως και τα περισσότερα, προσαρμόζονται.

 

 

Όταν πρωτοάνοιξα τη συσκευή νομίζω πως έβγαλε μια επιλογή για να περάσω στοιχεία κάρτας για ηλεκτρονικές αγορές αλλά το προσπέρασα. Ήταν το google wallet; Πως θα μπορέσω το ξαναβρώ;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το zte το ειχα ξεπατωσει στην χρηση,εναμιση χρονο και ειχε αρχισει να κουράζετε και η μπαταρια αδειαζε γρηγορα

Αν δεν χαλουσε η υποδοχη για την sd card(μετα απο 2-3 καλες πτωσεις) και δεν μαζευε υγρασια δεν θα το αλλαζα για αλλους 6-12 μηνες λογο χρηματων που δεν ειχα για αυτο το εξοδο.

Αλλα αφου βγηκε το P8 σε αυτη τη στιγμη ηταν σαν σκηνη απο το νονο, μου εκαναν μια προσφορα που δεν μπορουσα να αρνηθω :lol:

 

Συγκριτικα τωρα που εκανα μερικα τεστ, στο broswing(chrome) ηταν λιγο πιο γρηγορο το p8

Πολυ πιο γρηγορο στο φορτωμα βιντεο στο Youtube,μιλαμε για 10-15s διαφορα

στο ταπατοκ πιο γρηγορο το p8, οπως και στο broswing στο ινταγκραμ/twitter.

Και στην εναλαγη οθονων και περιηγησης μεσα στο κινητο το p8 ειχε καλυτερη αποκριση

μονο 1-2 φορες σε καμια 20-30αρια τεστ ανοιξε το ζτε κατι πιο γρηγορα

 

Σαν ηχειο που εβαλα στο φουλ να ακουσω καποια τραγουδια μου αρεσε λιγο περισοτερο το zte, ισως να οφειλεται στην εφαμογη dolby που εχει

 

Στην οθονη, το zte ειναι αρκετα πιο λευκο απο το p8, ισως να το επηρεάζει η ζελατινα της Huawei που δεν την εχω βγαλει.

Τα τα χρωματα στο p8lite μοιαζουν πιο φυσικα, πχ στο δωματιο μου η λαμπα εχει κιτρινο φως αλλα στο zte βγαινει με λευκο.

 

Παιχνιδια δεν παιζω, οπως και δεν εχω βαλει καποιο gps ακομα στο P8

παντως κανει αρκετα πιο γρηγορα εντοπισμο θεσης στους google maps

το zte κατι μηνες τωρα αργει πολυ να κλειδωσει δορυφορους

 

Επισης σαν γραφικα πιο ωραιο το περιβαλλον της huawei, ηταν ψιλοαηδεια αυτο το πρασινο του zte

στο οποιο δεν ασχοληθηκα βεβαια να ψαξω να βρω ρομ, ουτε να περασω τα οποια Updates, μιας και δεν τα επερνε αυτοματα, αλλα και οταν πηγα να τα περασω μονος εβγαζε παλι σφαλμα οποτε το παρατησα και εμενα με αυτην που ειχα στην αρχη V1.0.0B02

Tο huawei βρηκε αυτοματα το Update και εχει την διχρονη εγγυηση στην Ελλαδα

 

Tελος και σαν ποιοτητα κατασκευης στο χερι το huawei ειναι αρκετα καλυτερο

μεγεθος ιδια πανω κατω, μονη διαφορα οτι το huawei εχεθ τετραγωνες γωνιες σε σχεση με τις καμπυλες του geek

 

τεχνικα + για το p8lite

καλυτερη καμερα

σχεδον 2χρονια πιο νεο

διπλασια χωρητικοτητα, και απο μονο του αλλα και στις sd

δικαρτο αν χρειαστει

nfc (εγω δεν το δουλεω, αλλα υπαρχει)

4g

 

μονο ξεκαθαρο - για το p8lite η πιο αργη φορτιση

 

 

υγ. Δεν κανω βαρια χρηση στο κινητο, δλδ δεν φορτωνω παιχνιδια και παρα πολλες εφαρμογες, απλα δουλευω πολλες ωρες καποιες συγκεκριμενες(chrome, tapatalk, twitter, ραδιο-μουσικη)

ουτε πολλα τηλεφωνα,sms, ουτε πολυ gps, ουτε πολλες φωτογραφιες βιντεο.

Το ζτε ακομα το κρατω σαν mikro media player και για broswing, για να μην χαλαω γρηγορα την μπαταρια του huawei, οχι οτι εχω θεμα με γρηγορη πτωση.

 

υγ. επειδη ειμαι νεος ακομα εδω, εαν καποιος πιστευει οτι βγαινω οφτπικ, ας μου πει και θα κανω εντιτ, και θα το στειλω με πμ

 

σε ευχαριστώ πολυ με κάλυψες απόλυτα.τωρα αρχίζει η αναζήτηση στα μαγαζιά των Ιωαννίνων γιατί τα περισσότερα σαιτ το έχουν μη διαθέσιμο.αν ξέρει κανείς κάποιο σαιτ που έχει απόθεμα θα ήμουν ευγνώμων.βαριεμαι να ψάχνω στα μαγαζιά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα και εγω από Ρωσία που βρίσκομαι στα 230 ευρώ περίπου την unbranded έκδοση και το κινητό πετάει!
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Πως να στήσω τα email μου; το gmail δουλεύει σωστα μόνο με τη διεύθυνση google. Όταν του βάζω τους λογαριασμούς μου yahoo και hotmail ενώ του δέχεται κανονικά, 9 στις δέκα φορές μου τους δείχνει ότι είναι χωρίς σύνδεση ένω έχει δύκτιο καμπάνα και το γμαιλ παίζει κανονικά. Το κάνει και σε άλλους;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα

Αγόρασα την περασμένη εβδομάδα το κινητό από βόνταφονε και το ενεργοποίησα σήμερα. Μου έκανε την αναβάθμιση από ALE-L21 V....009 σε ΑLE-L21...B130. Χρειάζεται να προσέξω κάτι σχετικά με δεδομένα που τρέχουν στο... παρασκήνιο ή κάτι άλλο που πρέπει να κάνω με τη μία; Κάρτα άλλαξα σήμερα στη wind. Πρέπει να απενεργοποιήσω το 4G και αν ναι πώς ακριβώς για να μην τρώει άσκοπα μπαταρία ή κάνει δουλίτσα; Τα υπόλοιπα θα προσπαθήσω να τα μάθω από τις 82 σελίδες του θέματος... :)

Link to comment
Share on other sites

Για το 4g

Ρυθμίσεις, ασύρματη σύνδεση και δικτυ, περισσότερα, δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, προτιμωμενος τύπος δικτύου.

 

Πάντως και στις συντομεύσεις έχει επιλογή για το 4g, που με την απoεπιλογή γυρνάει σε 3g/2g

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το παρέλαβα σήμερα (κοτσοβ) και το σετάρω! μου αρέσει πολύ η αυτόματη φωτεινότητα ανάλογα με τις ανάγκες του! η έξπυνη φωτεινότητα μέσα στο μενού όμως, τι κάνει?

 

 

Θέλω να πάρω tempered glass και μια όμορφη θήκη, συνδυάζονται αυτά έτσι? ποια προτείνετε? Υποθέτω την ζελατίνα μπρος, πίσω την αφαιρώ. Έχει από μόνο του μπροστά, έτσι δεν είναι? Ή είδα λάθος...

 

Πάντως το update το κατεβάζει ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ από τους servers, 40-60 kb. Αλλά μπήκα internet με wifi κανονικά και δεν υπάρχει θέμα χαμηλού σήματος!

 

Πάντως το κινητό πηγαίνει όντως σφαίρα, δηλαδή δε νιώθω σε καμία περίπτωση να μένει πίσω στις κινήσεις μου. Μόνο αρνητικό είδα οτι ο αποθηκ χώρος (επειδή θέλω dual sim), στην ουσία περιορίζεται σε... 10gb! Μα 6GB το lollipop? Ήμαρτον!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω tempered glass

Εγώ παρήγγειλα από το e-shop.gr με 5,90€ (αναμένω παραλαβή , θα παραλάβω και εγώ για τον αδερφό μου σήμερα από τον Κωτσόβωλο)- το βλέπει σαν dual sim ή θέλει αλλαγή rom ;

Υποθέτω την ζελατίνα μπρος, πίσω την αφαιρώ. Έχει από μόνο του μπροστά, έτσι δεν είναι? Ή είδα λάθος...

 

Αν δεν σε ενοχλούν αστες μέχρι να βάλεις κάποια θήκη ή και το tempered glass

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή είναι πολύ καλή, έτσι μου φαίνεται εμένα, αφησέ τη και όσο αντέξει. Η πίσω είναι για να φεύγει.

 

Το tempered glass αφαιρείται αν θέλω; Πόσο καιρό αντέχει; Ξεκολλάει μετά από ένα διάστημα;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζουμε όλοι το κινητό του borrelli13 να φλασαριστεί!!! :lol: Aπλούστατο είναι. Το περιγράφω στην πρώτη σελίδα. Θα σε βοηθήσει και ο Dimitris99 γιατί εγώ ξαναβγαίνω έξω.:p

Επειδή εμείς σεβόμαστε τα δημοψηφισματα, το κινητό φλασαριστηκε με επιτυχία... Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα από το e-shop.gr με 5,90€ (αναμένω παραλαβή , θα παραλάβω και εγώ για τον αδερφό μου σήμερα από τον Κωτσόβωλο)- το βλέπει σαν dual sim ή θέλει αλλαγή rom ;

 

Αν δεν σε ενοχλούν αστες μέχρι να βάλεις κάποια θήκη ή και το tempered glass

 

 

σε ευχαριστώ, θα τη παραγγείλω. απλά μπερδεύτηκα με τη ζελατίνα, μη πάω να σκαλίσω καμιά οθόνη, μου έκανε εντύπωση που είχε δικιά του έτοιμη μπροστά(εφαρμοστή, όχι τη κλασική με ακρούλα που τη βγάζεις)

 

edit: ευχαριστώ vastegial, απλά υποθέτω για το temp glass θα την αφαιρέσω!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπει tempered glass , φυσικά θα βγει η ζελατίνα αλλιώς δεν έχει νόημα γιατί θα ξεκολλήσει μαζί με τη ζελατίνα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για το 4g

Ρυθμίσεις, ασύρματη σύνδεση και δικτυ, περισσότερα, δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, προτιμωμενος τύπος δικτύου.

 

Πάντως και στις συντομεύσεις έχει επιλογή για το 4g, που με την απoεπιλογή γυρνάει σε 3g/2g

 

Εκεί εμφανίζει δύο επιλογές:

WCDMA/GSM αυτόματα

Μόνο GSM.

Κανένα από τα κυκλάκια είναι ενεργοποιημένο. Ποιο από τα δύο πατάω και για ενημέρωση, τι είναι το κάθε ένα; Το πρώτο είναι το 4G και το κάτω το 3G/2G? Στις συντομεύσεις, δεν είδα κάποια επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί εμφανίζει δύο επιλογές:

WCDMA/GSM αυτόματα

Μόνο GSM.

Κανένα από τα κυκλάκια είναι ενεργοποιημένο. Ποιο από τα δύο πατάω και για ενημέρωση, τι είναι το κάθε ένα; Το πρώτο είναι το 4G και το κάτω το 3G/2G? Στις συντομεύσεις, δεν είδα κάποια επιλογή...

Πρέπει να αλλάξεις ρομ τότε...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα του αδερφού (από Κωτσόβολο) σφραγισμένη συσκευασία από Huawei (Αθήνα)

Ενημέρωσε ότι υπάρχει νέα έκδοση (193ΜΒ) και έγινε αναβάθμιση , πολύ λεπτό , γρήγορο και πολύ ελαφρύ (σε σχέση με το Lenovo s860 που έχω)

Δεν μπήκαν sim αλλά υπάρχει το μενού για τις 2 sim και επιλογής 4G

Link to comment
Share on other sites

Τρομερη διαχείριση μπαταριας μπορω να ομολογήσω με πανω απο μια ωρα youtube και παίζοντας gangster las vegas στα φουλ γραφικά για αρκετή ωρα
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...