Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά το m1 εχει καλύτεροhardware. Στην πράξη αν δεν παίζεις παιχνίδια βαρεια δεν έχουν διαφορά. Τα είχα και τα 2 και ήταν το ίδιο γρήγορα.

 

Μιας και τα ειχες και τα 2, από θέμα ηχείου ειναι και το Μ2 τόσο μάπα όσο το Μ1;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και τα ειχες και τα 2, από θέμα ηχείου ειναι και το Μ2 τόσο μάπα όσο το Μ1;

 

Το Μ2 είναι λίγο καλύτερο, όχι μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το εχω παρει απο Public εδω και 2-3 εβδομαδες και εχω περασει την εκδοση 4.5.4.1Ι. Ερωτηση: Εχω παρατηρησει το εξης και δεν ξερω εαν ειναι bug η εαν ειναι προβλημα της συσκευης. Οποτε χρησιμοποιω το messenger για βιντεοκληση η κληση απλη, μετα εαν θελησω να κανω απλη κληση μεσω τηλεφωνου σε σταθερο η κινητο ή εαν με καλεσουν απο σταθερο η κινητο παρατηρω οτι το volume της συσκευης εχει αλαξει ρυθμιση και εχει χαμηλωσει παρα πολυ με συνεπεια να πρεπει να την ανεβαζω απο τα κουμπια στο πλαι. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?

Επισης αλλη μια ερωτηση. Εχω sd card και οποτε κανω restart μου λεει οτι sd card detected. Ειναι φυσιολογικο να το κανει καθε φορα που κανω επανεκκινηση?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το εχω παρει απο Public εδω και 2-3 εβδομαδες και εχω περασει την εκδοση 4.5.4.1Ι. Ερωτηση: Εχω παρατηρησει το εξης και δεν ξερω εαν ειναι bug η εαν ειναι προβλημα της συσκευης. Οποτε χρησιμοποιω το messenger για βιντεοκληση η κληση απλη, μετα εαν θελησω να κανω απλη κληση μεσω τηλεφωνου σε σταθερο η κινητο ή εαν με καλεσουν απο σταθερο η κινητο παρατηρω οτι το volume της συσκευης εχει αλαξει ρυθμιση και εχει χαμηλωσει παρα πολυ με συνεπεια να πρεπει να την ανεβαζω απο τα κουμπια στο πλαι. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?

Επισης αλλη μια ερωτηση. Εχω sd card και οποτε κανω restart μου λεει οτι sd card detected. Ειναι φυσιολογικο να το κανει καθε φορα που κανω επανεκκινηση?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

για το πρωτο ερωτημα σου εχει ξανααναφερθει εδω μεσα παρομοιο προβλημα δεν ξερω δεν χρησιμοποιω messenger για βιντεοκλησεις παρα μονο για μυνηματα

για το δευτερο ερωτημα το κανει και σε μενα που το πηρα απ ευθειας απο Κινα, εχω Flyme 4.5.4I προφανως ειναι ενα bug που πρεπει να διορθωσουν.

 

ΥΓ Μολις ειδα στο meizufans που ανεβασαν την Flyme 4.5.4.2A πιστευω οτι καποια στιγμη θα βγει και σε ιντερνασιοναλ εκδοση.

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι άσχετος, το κινητό δεν φοράει Android? Τι ακριβώς είναι το fly me? Προεγκατεστημενος louncher μηπως? Τι διαφορές θα δω με τα κλασσικά Android που είχα μέχρι σήμερα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι άσχετος, το κινητό δεν φοράει Android? Τι ακριβώς είναι το fly me? Προεγκατεστημενος louncher μηπως? Τι διαφορές θα δω με τα κλασσικά Android που είχα μέχρι σήμερα?

Android είναι με διαφοροποιημένο launcher...μπορείς όμως να βαλεις άλλον αν θες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το θεμα με το notification led το ελυσα

Πρωην κατοχος mx4,mx4 pro εχω να πω οτι μετα απο μια μερα που εχω το m2 note εχει πολυ καλυτερη συμπεριφορα σε θεμα αυτονομιας..με την πρωτη φορτιση με εβγαλε 5 ωρες και 18 λεπτα οθονη οταν με την ιδια χρηση τα προηγουμενα εβγαζαν 4 με 4.30 ωρεσ..και ειναι ακομη πρωτη φορτιση..Ποιοτητα κατασκευης εξαιρετικη,με γνωμονα τα λεφτα που εχει..Γενικα μεχρι στιγμης με εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις.

http://s21.postimg.org/6b6kf7wg3/10008618_10153283727811409_1049891723_n.jpg

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το θεμα με το notification led το ελυσα

Πρωην κατοχος mx4,mx4 pro εχω να πω οτι μετα απο μια μερα που εχω το m2 note εχει πολυ καλυτερη συμπεριφορα σε θεμα αυτονομιας..με την πρωτη φορτιση με εβγαλε 5 ωρες και 18 λεπτα οθονη οταν με την ιδια χρηση τα προηγουμενα εβγαζαν 4 με 4.30 ωρεσ..και ειναι ακομη πρωτη φορτιση..Ποιοτητα κατασκευης εξαιρετικη,με γνωμονα τα λεφτα που εχει..Γενικα μεχρι στιγμης με εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις.

http://s21.postimg.org/6b6kf7wg3/10008618_10153283727811409_1049891723_n.jpg

 

οταν λες οτι το θεμα με το notification led το ελυσες τι εννοεις;

δεν σου αναβοεσβηνε στις αναπαντητες;

τι προβλημα ακριβως ειχε;

Link to comment
Share on other sites

απλα καταλαβα οτι π.χ αν μου στειλεις τψρα μηνυμα στο viber θα δονηθει μεν το μηνυμα με το που ερθει αλλα το λαμπακι εχει μια καθυστεριση 10 δευτερολεπτων περιπου..εχει να κανει με το λειτουργικο καθαρα..ετσι ειναι ρυθμισμενο...
Link to comment
Share on other sites

απλα καταλαβα οτι π.χ αν μου στειλεις τψρα μηνυμα στο viber θα δονηθει μεν το μηνυμα με το που ερθει αλλα το λαμπακι εχει μια καθυστεριση 10 δευτερολεπτων περιπου..εχει να κανει με το λειτουργικο καθαρα..ετσι ειναι ρυθμισμενο...

 

Που είναι οι γενικές ρυθμίσεις για το led?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κινητό επιτέλους σήμερα! Κρίμα μόνο γτ άργησε πολύ και θα πάει στον νέο κάτοχο. Του κάνω unboxing international rom και είμαστε οκ
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα μια βοήθεια. Εάν κάποιος γνωρίζει, μπορεί να μου πει αν συνδέεται το κινητό με την τηλεόραση μέσω hdmi, με έναν αντάπτορα mhl; Προσπάθώ να το κάνω, αλλά δεν μπορώ. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος ή απλά δεν υποστηρίζει το κινητό αυτήν την λειτουργία. Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί ασύρματα με μικρό κόστος; Υπόψιν, η τηλεόραση δεν είναι smart και δεν έχει wifi.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα μια βοήθεια. Εάν κάποιος γνωρίζει, μπορεί να μου πει αν συνδέεται το κινητό με την τηλεόραση μέσω hdmi, με έναν αντάπτορα mhl; Προσπάθώ να το κάνω, αλλά δεν μπορώ. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος ή απλά δεν υποστηρίζει το κινητό αυτήν την λειτουργία. Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί ασύρματα με μικρό κόστος; Υπόψιν, η τηλεόραση δεν είναι smart και δεν έχει wifi.

 

Οχι δεν υποστηριζει αυτη την λειτουργια. Μπορεις ασύρματα με wifi. Υπάρχουν αμετρητες συσκευές για TV.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η τελευταια έκδοση με ελληνικά ποια είναι; Το παραλαμβάνω αυριο-μεθαυριο και προορίζεται για δώρο οπότε πρέπει να του περάσω γρήγορα μια rom..
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υποστηριζει αυτη την λειτουργια. Μπορεις ασύρματα με wifi. Υπάρχουν αμετρητες συσκευές για TV.

 

Οκ, ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σήμερα παρέλαβα από e-shop και φοράει την 4.5.4Ι.

Πρώτη φορά κινέζικο κινητό και δεν ασχολούμαι ούτως ή άλλως με κινητά ιδιαίτερα, πέρα από κάποιες εφαρμογές που έχω για τη δουλειά μου.

Δεν παρατήρησα μέχρι στιγμής ιδιαίτερα προβλήματα, πέρα από το γεγονός ότι με πετούσε κάποιες φορές από το play store, το οποίο να αναφέρω ότι υπήρχε ήδη στην αρχική οθόνη.

Διάβασα ότι κάποιοι με την αναβάθμιση σε 4.5.4.1Ι είχαν κάποια bugs.

Σκέφτομαι ότι από τη στιγμή που δεν αντιμετωπίζω κάποιο σοβαρό πρόβλημα να μην προχωρήσω στην αναβάθμιση.

Τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά :)

Θα αγόραζα το meizu m2 note από τα public αλλά το βρήκα στο skroutz 20 ευρώ φθηνότερα σε αυτό το μαγαζί http://techhut.gr/meizu-m2-note.html , και 10 ευρώ φθηνότερα με δώρο θήκη σε αυτό http://www.my24shop.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=21217&Itemid=0 .

Επειδή έχω ακούσει ότι κάποια μαγαζιά φέρνουν μαιμού κινέζικα το έχω φοβηθεί λίγο και γι αυτό στράφηκα προς τα public, αλλά επειδή κάθε ευρώ μετράει σήμερα, θα ήθελα τη γνώμη σας, αν ξέρετε αν είναι αξιόπιστα να το παραγγείλω σε ένα από τα δύο.

Επίσης άλλη μία (χαζή) ερώτηση. Βλέπω ότι η meizu έχει αντιπροσωπεία στην Αργυρούπολη. Αν πάθει τίποτα το κινητό μέσα στην εγγύηση, το πηγαίνω σε αυτήν την αντιπροσωπία; Ρωτάω γιατί πρώτη φορά ασχολούμαι με κινέζικα και δεν ξέρω τι μου γίνεται.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

~ ζετα ~
Link to comment
Share on other sites

Μαϊμού δεν είναι, αλλά σε ένα που πήρα τηλέφωνο μου είπαν την εγγύηση την δίνουν αυτοί. Πάρε στο επίσημο σέρβις , δώσε το ΙΜΕΙ της συσκευής (αφού σου το δώσει το κατάστημα) και θα σου πουν αν το αναλαμβάνουν.
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου για λίγα παραπάνω ευρώ θα σου πρότεινα να αγοράσεις από το πάμπλικ.Για να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο απόθεμα εγγυήσεις και από αναβαθμίσεις.Στο ιντερνασιονάλ απλά κατεβάζεις την αναβάθμιση ενός το κινεζικό είναι ολόκληρη διαδικασία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Έχει γίνει παραγγελία από eshop και περιμενω παραλαβή Τρίτη - Τετάρτη. Θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις - απορίες να μου λυσετε:

-Με το που παραλαμβανω το κινητό περνάω "χυμα" στο root directory της συσκευης την αναβάθμιση που θα έχω κατεβάσει και τρέχει αυτόματα. Σωστά;

-Με το που γίνει ή αναβάθμιση βάζω το gmail μου και είμαι έτοιμος ε; Είναι πολύ σημαντικό για μένα αυτό γιατί όλες τις επαφές τις έχω στο gmail και δε μπορώ να τις περναω μια μια!

-Από gps πως παει; Χρησιμοποιώ αρκετά google maps για μέσα στην Αθήνα...

-Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με bluetooth ακουστικό και συγκεκριμένα plantronics;

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση 4.5.3ι αλλά τωρα τελευταια που χρειαστηκε, παρτηρησα πως η φωτεινοτητα δεν προσαρμοζεται στο φως παροτι την εχω στο αυτοματο. Ξερει κανεις γιατι; Ειναι προβλημα που υπαρχει και απλα τωρα το πηρα χαμπαρι;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...