Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι και θα ειναι το Μ1 πιο ακριβο γιατι πολυ απλα οι αρχικες τιμες ειναι πιο μεγαλες.

 

Ti λετε?

http://www.kimovil.com/en/compare/meizu-m1-note-32gb,meizu-m2-note32gb δειτε γιατι ειναι πιο ακριβο,δεν ειναι ιδια κινητα,εχουν διαφορες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλεον στα 160$,σε πολλα μαγαζια,φαινεται εξαιρετικη προταση.Μπορει να ειναι υποδεεστερο (στα χαρακτηριστικα,γιατι στην πραξη δεν νομιζω να φανει η διαφορα ) απο το Μ1 αλλα η κορυφαια ποιοτητα Μeizu ειναι δεδομενη.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα 150 ευρώ είναι μια χαρά και οι διαφορές με το m1 είναι πολύ μικρές. Το m1 δεν δικαιολογεί τα παραπάνω λεφτά που θέλει σε σχέση με τα χαρακτηριστικά του.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά το έχει παραλάβει κανείς; Αν ναι, μπορούμε να έχουμε ένα δείγμα αυτονομίας της μπαταρίας? Θεωρητικα θα ειναι καλύτερη από του m1 note, μιας και ο επεξεργαστης ειναι χρονισμένος σε χαμηλότερη συχνοτητα και η διαφορά σε mah είναι μόλις 40.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή $159.89 παραμένει σε πολύ καλά επίπεδα για αυτό το κινητό. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλό VFM με τέτοια χαρακτηριστικά και ποιότητα Meizu. http://www.gearbest.com/ce...pp_197994.html
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να πάρω το Μ1,αλλά βλέποντας το Μ2 στα 150 ευρω,αρχίζω κ αναθεωρώ...Οκ,έχει κατώτερο επεξεργαστή το μ2,αλλά θα έχει τόσο μεγάλη διαφορα?Ψήνομαι άγρια...
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να πάρω το Μ1,αλλά βλέποντας το Μ2 στα 150 ευρω,αρχίζω κ αναθεωρώ...Οκ,έχει κατώτερο επεξεργαστή το μ2,αλλά θα έχει τόσο μεγάλη διαφορα?Ψήνομαι άγρια...

 

Συμπεριέλαβε στο πακέτο ότι το Μ2 έχει ξεχωριστό επεξεργαστή ήχου (νομίζω ο ίδιος που φοράει το ΜΧ3) και αυτόματα έχεις και hi-fi συσκευή στα χέρια σου σε σχέση με το Μ1 που δεν έχει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να πάρω το Μ1,αλλά βλέποντας το Μ2 στα 150 ευρω,αρχίζω κ αναθεωρώ...Οκ,έχει κατώτερο επεξεργαστή το μ2,αλλά θα έχει τόσο μεγάλη διαφορα?Ψήνομαι άγρια...

Και εγω ετσι ημουν, φιλε. Αλλά οι διαφορες για εναν μεσο χρηστη (που οκ δεν ειμαι μεση χρηστρια αλλά απαιτητικη) ειναι μηδαμινες. Για μενα, στο Μ2 ειναι στα συν τα εξης 2: 1)4G και στις 2 σιμ και 2) δυνατοτητα επεκτασης χωρου, αν θελησω να εχω μονοκαρτο.

Περιμενω να βγαλουν σε στοκ το 32αρι και θα το χτυπησω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι ημουν, φιλε. Αλλά οι διαφορες για εναν μεσο χρηστη (που οκ δεν ειμαι μεση χρηστρια αλλά απαιτητικη) ειναι μηδαμινες. Για μενα, στο Μ2 ειναι στα συν τα εξης 2: 1)4G και στις 2 σιμ και 2) δυνατοτητα επεκτασης χωρου, αν θελησω να εχω μονοκαρτο.

Περιμενω να βγαλουν σε στοκ το 32αρι και θα το χτυπησω.

 

Συμπεριέλαβε στο πακέτο ότι το Μ2 έχει ξεχωριστό επεξεργαστή ήχου (νομίζω ο ίδιος που φοράει το ΜΧ3) και αυτόματα έχεις και hi-fi συσκευή στα χέρια σου σε σχέση με το Μ1 που δεν έχει κάτι τέτοιο.

 

Συμφωνώ κ με τους 2 σας.Άλλος ένας λόγος για την αγορά του είναι ότι θέλω να πάω στις 5.5 ίντσες,χωρίς να ξοδεψω μια περιουσία,και παράλληλα να έχω μια αξιοπρεπή συσκευή...Πιστεύω ότι σε αυτά τα χρήματα είναι απ τις καλύτερες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου ότι η μοναδική συσκευή που είναι ικανή να είναι ανταγωνιστική απέναντι της είναι το Κ3 note της Lenovo. Παρά αυτά θεωρώ ότι το Μ2 είναι καλύτερη πρόταση τόσο από άποψη ήχου (αν είσαι audiophile) όσο και από άποψη υποστήριξης και γενικής ποιότητας Meizu. Το Lenovo δείχνει να είναι επίσης πολύ ποιοτική συσκευή και τα φοράει την καλύτερη κάρτα γραφικών που θα μπορούσες να αγοράσεις σε αυτά τα λεφτά που είναι ισάξια με αυτήν του snapdragon 800.

 

Αν όμως είσαι παιχνιδάς τώρα ίσως θα έπρεπε να τσεκάρεις και το Κ3 note. Αν πάλι δεν παίζεις παιχνίδια θεωρώ το Μ2 καλύτερη πρόταση συνολικά.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου ότι η μοναδική συσκευή που είναι ικανή να είναι ανταγωνιστική απέναντι της είναι το Κ3 note της Lenovo. Παρά αυτά θεωρώ ότι το Μ2 είναι καλύτερη πρόταση τόσο από άποψη ήχου (αν είσαι audiophile) όσο και από άποψη υποστήριξης και γενικής ποιότητας Meizu. Το Lenovo δείχνει να είναι επίσης πολύ ποιοτική συσκευή και τα φοράει την καλύτερη κάρτα γραφικών που θα μπορούσες να αγοράσεις σε αυτά τα λεφτά που είναι ισάξια με αυτήν του snapdragon 800.

 

Αν όμως είσαι παιχνιδάς τώρα ίσως θα έπρεπε να τσεκάρεις και το Κ3 note. Αν πάλι δεν παίζεις παιχνίδια θεωρώ το Μ2 καλύτερη πρόταση συνολικά.

 

Γενικά είμαι μέσος χρήστης,λίγο απ όλα...οπότε πιστεύω οτι θα με καλύψει απόλυτα το Μ2.Δεν μ αρέσει το Κ3,βουρ για το Μ2.Το θέμα είναι πώς το παίρνουμε αφού είναi κλειδωμένο ακόμα το paypal...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι μέσος χρήστης,λίγο απ όλα...οπότε πιστεύω οτι θα με καλύψει απόλυτα το Μ2.Δεν μ αρέσει το Κ3,βουρ για το Μ2.Το θέμα είναι πώς το παίρνουμε αφού είναi κλειδωμένο ακόμα το paypal...

 

Το τελευταίο που αναφέρεις είναι το πιο σωστό πως αγοράζεις τώρα γενικά από ξένα σιτε Kάνεις να μας δώσει τρόπους και πια σιτε δέχομαι διαφορετικό το πληρωμης εκτός paypal και visa.

Link to comment
Share on other sites

εδω φαίνεται καθαρα οτι το μ2 εχει πολυ καλύτερη οθονη απο το κ3 .ενταξει εχει χαμηλότερο σκορ antutu απο αυτο αλλα βλέπουμε για τι χρήση το θελουμε...και επιλέγουμε ειτε ξεπλυμενα χρώματα ή ελαχιστη πραγματική διαφορα στην ταχύτητα...ειναι πολυ καλο βιντεο ..αν και ο κάμεραμαν επιλέγει το κ3 ,δέστε και βγάλτε συμπεράσματα ...ή μονο εγω βλέπω την διάφορα .....?...

Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Υπαρχει περιπτωση να ερθει σε ελληνικα καταστηματα γενικα καποιο μοντελο meizu;

 

Οι τοσο μεγαλες οθονες δεν πιξελιαζουν; (δεν εχω εμπειρια για αυτο ρωταω).

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωρίζουμε πότε θα είναι διαθέσιμο;

Στο evebuying φαίνεται να είναι διαθέσιμο, δεν λεει κάτι για pre-sale

Δε το ξέρω το εν λόγω μαγαζί αλλά το gearbest λέει θα το φέρει 31/7 και το πιο έμπιστο, κατά τους συμφορουμιτες, vickmall.com όταν τους ρώτησα είπαν πως θα αργήσουν να το φέρουν το 32αρι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωρίζουμε πότε θα είναι διαθέσιμο;

Στο evebuying φαίνεται να είναι διαθέσιμο, δεν λεει κάτι για pre-sale

 

Δε το ξέρω το εν λόγω μαγαζί αλλά το gearbest λέει θα το φέρει 31/7 και το πιο έμπιστο, κατά τους συμφορουμιτες, vickmall.com όταν τους ρώτησα είπαν πως θα αργήσουν να το φέρουν το 32αρι.

 

Και σήμερα να ήταν διαθέσιμο,υπάρχει τρόπος να το πάρουμε?δεν υπάρχει περιορισμός λόγω capital controls?

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα να ήταν διαθέσιμο,υπάρχει τρόπος να το πάρουμε?δεν υπάρχει περιορισμός λόγω capital controls?

 

δεν γινεται καμια συναλλαγη οσο υπαρχει αυτο το θεμα,οποτε τζαμπα τα κοιταμε,και αν κρατησουν οσο και στην Κυπρο......σωθηκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμο στο expansys.gr το παράγγειλα σήμερα σε γκρι από βδομάδα θα το έχω στα 166 με επαγγελματικο αφμ
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/meizu-m2-note-white-279466/

200 ευρώ δεν τα δίνω.

Προτιμώ ένα φτηνό και αξιόπιστο μαγαζί από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμο στο expansys.gr το παράγγειλα σήμερα σε γκρι από βδομάδα θα το έχω στα 166 με επαγγελματικο αφμ

 

Στο expansys πως πληρωσες; Εχει λογαριασμο σε Ελληνικη τραπεζα;

Link to comment
Share on other sites

Στο expansys πως πληρωσες; Εχει λογαριασμο σε Ελληνικη τραπεζα;

 

Με αντικαταβολή, τους έστειλα μήνυμα αν δέχονται πιστωτικές από Ελλάδα δεν απαντησαν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...