Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλος εχει προβλημα με τις εφαρμογες που τις ανοιγει με browser ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αλλος εχει προβλημα με τις εφαρμογες που τις ανοιγει με browser ?

Έβαλα μια ρύθμιση και ανοίγω εφαρμογές με Google Chrome. Είναι στις ρυθμίσεις ---- εφαρμογές - προεγκαταστημενες - και διαλεγεις Google Chrome.

Δεν είπα να πάρεις στο εξωτερικό αλλά να πάρεις τηλέφωνο το επίσημο service εδώ για πόσα θέλει. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα τηλ 9952742

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν διαφωνω αλλά κατάλαβα ότι εκεί που "κόβουν" για να κρατηθεί ή τιμή χαμηλά είναι στα υλικά κατασκευής. Το οποίο το ήξερα αλλά δε περίμενα κάτι τόσο εύθραυστο. Όσο για τα bugs εννοείται πως όλα έχουν άλλα νομίζω ότι ή meizu το παρακάνει! Στα του service τώρα, με προβληματισες. Αφού έχει σπάσει μονο το τζαμακι γιατί να πάρω και το digitizer;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://www.shop13.gr/meizu-m2-note-touch-screen-lens-black-3p-or-p-201924.html

Εμένα πρώτου σπάσει η οθόνη είχε πέσει αρκετές φορές χέρια σπάσιμο. Απλός λακουβιτσες στο πλαίσιο. Από εκεί κατάλαβα ότι στο service μου άλλαξαν μόνο τζάμι. Παντός πάρε όλο το πακέτο ώστε να μην έχεις θέμα. Όταν έπεσε και έσπασε έπεσε σε γωνία και έσπασε

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα επίσημο service εταιρείας δεν αλλάζει σκέτο digitizer/τζάμι σε κινητό όπου η οθόνη είναι κολλημένη με UV κόλλα με αυτό.

Πάντα οθόνη+digitizer πακέτο.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα επίσημο service εταιρείας δεν αλλάζει σκέτο digitizer/τζάμι σε κινητό όπου η οθόνη είναι κολλημένη με UV κόλλα με αυτό.

Πάντα οθόνη+digitizer πακέτο.

 

Δηλαδή θέλω αυτό http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=9050 Σωστά;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, απλά από εξωτερικό θα το βρεις στα μισά λεφτά.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, απλά από εξωτερικό θα το βρεις στα μισά λεφτά.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια ρύθμιση και ανοίγω εφαρμογές με Google Chrome. Είναι στις ρυθμίσεις ---- εφαρμογές - προεγκαταστημενες - και διαλεγεις Google Chrome.

 

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πρώτου σπάσει η οθόνη είχε πέσει αρκετές φορές χέρια σπάσιμο. Απλός λακουβιτσες στο πλαίσιο. Από εκεί κατάλαβα ότι στο service μου άλλαξαν μόνο τζάμι. Παντός πάρε όλο το πακέτο ώστε να μην έχεις θέμα. Όταν έπεσε και έσπασε έπεσε σε γωνία και έσπασε

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οταν εισαι fb και πατας πανω σε βιντεακι που ειναι στο youtube πρεπει να στο ανοιξει με το app του youtube ενω τωρα το ανοιγει με τον browser και αυτο το κανει και με το google maps

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά υπάρχει κάποιος οδηγός να περάσω τη νεότερη έκδοση;
την κατεβαζεις οπως ειναι την βαζεις στο κιν και μετα πας με την εφαρμογη εγγραφο την βρισκεις πατας πανω της και ξεκιναει
Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι fb και πατας πανω σε βιντεακι που ειναι στο youtube πρεπει να στο ανοιξει με το app του youtube ενω τωρα το ανοιγει με τον browser και αυτο το κανει και με το google maps

Στην 5.1.8 αυτό; ακόμα δλδ να διορθωθεί το θέμα με τα λινκς;

Link to comment
Share on other sites

Στην 5.1.8 αυτό; ακόμα δλδ να διορθωθεί το θέμα με τα λινκς;
εγω παντως το εχω ακομα το προβλημα ναι και σε ερωτηση στο site τις meizu η απαντηση ηταν οτι στο μελλον θα διορθωθει και η πλακα ειναι οτι στο service στην ελλαδα μου ειπαν οτι δεν το εχουν ξανακουσει αυτο το προβλημα και να παω το κιν μου απο κει να μου βαλουν την 5.1.6.0G γιατι ισως δεν εχει κατσει καλα και οτι την 5.1.8.0G δεν την εχουν καν

σκεφτηκα να την ξαναπερασω αλλα το εχω κανει ηδη δυο φορες και οταν πατω clear data ενω λεει οτι κανει οι φακελοι που εχω μεσα υπαρχουν κανονικα

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω ακομα το προβλημα ναι και σε ερωτηση στο site τις meizu η απαντηση ηταν οτι στο μελλον θα διορθωθει και η πλακα ειναι οτι στο service στην ελλαδα μου ειπαν οτι δεν το εχουν ξανακουσει αυτο το προβλημα και να παω το κιν μου απο κει να μου βαλουν την 5.1.6.0G γιατι ισως δεν εχει κατσει καλα και οτι την 5.1.8.0G δεν την εχουν καν

σκεφτηκα να την ξαναπερασω αλλα το εχω κανει ηδη δυο φορες και οταν πατω clear data ενω λεει οτι κανει οι φακελοι που εχω μεσα υπαρχουν κανονικα

Οι φίλε μου δεν είναι και τόσο φοβερό πρόβλημα αυτό εδώ που τα λέμε. Υπερβάλλεις λίγο.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι φίλε μου δεν είναι και τόσο φοβερό πρόβλημα αυτό εδώ που τα λέμε. Υπερβάλλεις λίγο.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρόβλημα είναι να κρεμάει το τηλέφωνο. Το ξεχάσω και εγώ αυτό που λες

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι φίλε μου δεν είναι και τόσο φοβερό πρόβλημα αυτό εδώ που τα λέμε. Υπερβάλλεις λίγο.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρόβλημα είναι να κρεμάει το τηλέφωνο. Τθα το δω και εγώ αυτό που λες . ...... Όντος έτσι είναι. Ξέρεις πόσο λειτουργικά συστήματα έκανε η apple για να μπορείς να επιστρέφεις στην εφαρμογή που άνοιξες κάποια άλλη. Τουλάχιστον το θυμάμαι στο iOS 8 . ( κάτι πληρώνεις 800 ευρώ)

Οι φίλε μου δεν είναι και τόσο φοβερό πρόβλημα αυτό εδώ που τα λέμε. Υπερβάλλεις λίγο.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόβλημα είναι να κρεμάει το τηλέφωνο. Το ξεχάσω και εγώ αυτό που λες

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό έκανε πολλές αναβαθμίσεις η apple μέχρι να το κάνει και το τηλέφωνο κάνει 800 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι φίλε μου δεν είναι και τόσο φοβερό πρόβλημα αυτό εδώ που τα λέμε. Υπερβάλλεις λίγο

 

Δεν υπερβαλει. Υπάρχει λόγος που πρέπει να ανοίγει ένα λινκ στην αντίστοιχη εφαρμογή. Προσωπικά το βρίσκω πολύ ενοχλητικό αυτό το πρόβλημα.

 

Δεν μιλάμε να κρεμαει το κινητό γιατί ούτε elephone είναι, ούτε cubot, ούτε doogee. Μιλάμε για πολύ καλύτερη και μεγαλύτερη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι η apple το έκανε μετά από πολλά λειτουργικά και σου είπαν ότι θα φτιάξουν.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είπα ότι η apple το έκανε μετά από πολλά λειτουργικά και σου είπαν ότι θα φτιάξουν.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως επίσης στο Chrome μπορείς να κάνεις login και στο Λογ στο YouTube

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι φίλε μου δεν είναι και τόσο φοβερό πρόβλημα αυτό εδώ που τα λέμε. Υπερβάλλεις λίγο.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόβλημα είναι να κρεμάει το τηλέφωνο. Το ξεχάσω και εγώ αυτό που λες

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόβλημα είναι να κρεμάει το τηλέφωνο. Τθα το δω και εγώ αυτό που λες . ...... Όντος έτσι είναι. Ξέρεις πόσο λειτουργικά συστήματα έκανε η apple για να μπορείς να επιστρέφεις στην εφαρμογή που άνοιξες κάποια άλλη. Τουλάχιστον το θυμάμαι στο iOS 8 . ( κάτι πληρώνεις 800 ευρώ)

 

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό έκανε πολλές αναβαθμίσεις η apple μέχρι να το κάνει και το τηλέφωνο κάνει 800 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπερβαλω ?καλα πλακα κανεις ?καταρχας και που ανοιγει τα βιντεακια στο browser και παλι δε τα δειχνει σε πληρη οθονη αλλα ειναι ενοχλητικο και αβολευτο και στη τελικη ολα τα κινητα ετσι δε δουλευουν ?εγω δλδ δε πηγαδι κατουρησα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην 4.5.1 κτλ δουλευαν κανονικα οι εφαρμογες

στην 5.1.5 το εκανε μονο μεσω fb με το youtube

απο την 5.1.6 και μετα μεχρι και στην 5.1.8 το κανει πλεον σε ολες αντι να το φτιαχνουν αυτοι το χαλανε

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια εγώ τελευταία αντιμετωπίζω πρόβλημα με το 4G. Μάλλον θα φταίει που δεν υποστηρίζει τα 800hz. Ποιο συγκεκριμένα, όταν βρίσκομαι στο εξοχικό με το ζόρι πιάνω 2G ενώ τα γύρω κινητά έχουν το 4G για πλάκα. Και εγώ και τα άλλα κινητά είμαστε στην WIND. Ευτυχώς δεν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα στην Αθήνα.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς να πει αν υπάρχει κάποιο κολπάκι να κάνω για να βελτιώσω την ταχύτητα των δεδομένων μου στο εξοχικό μου?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν όλοι οι άλλοι είναι πρόβλημα. Εγώ είχα πρόβλημα στο εξοχικό με iPhone και εξακολουθώ να έχω σε 3 g φταίει η περιοχη μου. Τώρα δεν ξέρω τι διαφορά έχει αν βάζεις το 3 g only η 3 g πρώτα

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν όλοι οι άλλοι είναι πρόβλημα. Εγώ είχα πρόβλημα στο εξοχικό με iPhone και εξακολουθώ να έχω σε 3 g φταίει η περιοχη μου. Τώρα δεν ξέρω τι διαφορά έχει αν βάζεις το 3 g only η 3 g πρώτα

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω δοκιμάσει και δεν έχει γίνει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εσυ οταν απο φβ πατας να δεις βιντεακι που ειναι στο youtube πως στο ανοιγει ?μεσω app η μεσω browser ?

Eντος του facebook το ανοιγει, εμφανίζεται νεα οθονη, πάντα μπλε επάνω η μπάρα, δεξιά μπλε SHARE, αριστερα Χ και ο τιτλος του βίντεο. Δεξιά τρεις οι γνωστές 3 τελείες, διπλα στο μπλε SHARE, κλικ μενου με: μεγεθος font, send in messenger, Copy Link, Open in You Tube, Save Link.

Σε αυτή την οθόνη όντως δεν παίζει σωστά όταν το γυρίζω σε landscape & full screen. Οπότε πάντα από το μενού πατάω open in you tube. Σιγά... έχασα 3 δευτερόλεπτα!

5e01699b3b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eντος του facebook το ανοιγει, εμφανίζεται νεα οθονη, πάντα μπλε επάνω η μπάρα, δεξιά μπλε SHARE, αριστερα Χ και ο τιτλος του βίντεο. Δεξιά τρεις οι γνωστές 3 τελείες, διπλα στο μπλε SHARE, κλικ μενου με: μεγεθος font, send in messenger, Copy Link, Open in You Tube, Save Link.

Σε αυτή την οθόνη όντως δεν παίζει σωστά όταν το γυρίζω σε landscape & full screen. Οπότε πάντα από το μενού πατάω open in you tube. Σιγά... έχασα 3 δευτερόλεπτα!

5e01699b3b.jpg

ετσι το ανοιγει και μενα αλλα το ανοιγει με το browser ενω σε ολα τα κιν το ανοιγει κανονικα με το app αυτο λεμε
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το θεμα με τις εφαρμογες εχω πει οτι σ εμενα ανοιγουν κανονικα. Θα πρεπει να ελεγξετε τις ρυθμισεις στην εφαρμογη ασφαλεια της meizu. Στο μενου αδειες/αυτομ εκκινουμενες εφαρμογες εχει δυο καρτελες. Θα πρεπει να εχετε ενεργοποιημενη την αυτοματη εκκινηση των εφαρμογων που θελετε να ανοιγουν και στην πρωτη καρτελα αλλα και στην καρτελα συνδεδεμενης εκκινησης. Σ αυτη την καρτελα φαινεται καθε εφαρμογη ποιες αλλες μπορει να εκκινησει. Επισης στο μενου 'υψωμενο στη δυναμη' ατυχης μεταφραση θα πρεπει να ειναι απενεργοποιημενη η δευτερη επιλογη "απενεργποιηση συνδεδεμενης εκκινησης". Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ, ελπιζω να εχω δικιο... διαφορετικα δεν εξηγειται σ εμενα να δουλευει και σε αλλους οχι.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το θεμα με τις εφαρμογες εχω πει οτι σ εμενα ανοιγουν κανονικα. Θα πρεπει να ελεγξετε τις ρυθμισεις στην εφαρμογη ασφαλεια της meizu. Στο μενου αδειες/αυτομ εκκινουμενες εφαρμογες εχει δυο καρτελες. Θα πρεπει να εχετε ενεργοποιημενη την αυτοματη εκκινηση των εφαρμογων που θελετε να ανοιγουν και στην πρωτη καρτελα αλλα και στην καρτελα συνδεδεμενης εκκινησης. Σ αυτη την καρτελα φαινεται καθε εφαρμογη ποιες αλλες μπορει να εκκινησει. Επισης στο μενου 'υψωμενο στη δυναμη' ατυχης μεταφραση θα πρεπει να ειναι απενεργοποιημενη η δευτερη επιλογη "απενεργποιηση συνδεδεμενης εκκινησης". Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ, ελπιζω να εχω δικιο... διαφορετικα δεν εξηγειται σ εμενα να δουλευει και σε αλλους οχι.
την 5.1.8 εχεις ?γιατι ολα αυτα που λες τα τσεκαρα αλλα και στο κιν μου ειναι οπως τα λες και συ καμια διαφορα αλλα δεν ανοιγει τις εφαρμογεςεμενα πχ οταν πηγαινεις στο fb μεσα να δεις ποιες εφαρμογες μπορει να εκκινησει το youtube δε το εχει πχ

η στην εφαρμογη φαρμακεια που εχω δεν εχει τους χαρτες για να τους εκκινει

Link to comment
Share on other sites

Ναι την 5.1.8.0 εχω. Σ εμενα τις εχει τις εφαρμογες, π.χ το youtube στο facebook...
εμενα εχει στο youtube μεσα την εφαρμογη του facebook αλλα στο facebook εχει αλλες εφαρμογες αλλα το youtube οχι.πως γινετε αυτο ?απο που την κατεβαες ?
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τη ρομ, απο ενα λινκ στο 4pda αλλα δε νομιζω οτι εχει σημασια... η ιδια ρομ ειναι (η global)!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τη ρομ, απο ενα λινκ στο 4pda αλλα δε νομιζω οτι εχει σημασια... η ιδια ρομ ειναι (η global)!!!
και τι διαολο γινετε ? ? ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...