Jump to content

Leagoo Elite 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλικαρία και κορίτσια να σας ρωτήξω κάτι...???:whistle:

...δεν μπορω να συνδέσω το διαολοτηλέφωνο με το pc ουτε σε XP ουτε σε WIN7με την καμία...!!!

...πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο ή είναι γενικο φαινόμενο...???:X

...θέλω να τραβήξω αρχεία και να βάλω και δεν μπορω...!!!:angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mε το που συνδέσεις το καλώδιο,κατεβάζεις την μπάρα ειδοποίησεων και επιλέγεις mtp και τα υπόλοιπα τα κάνουν αυτόματα τα win7.Σε xp είναι λίγο πιο "ζόρικο" δες σχετική συζήτηση και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6834194#post6834194

Tώρα από την άλλη αν δε θες να μπλέκεις με drivers κτλ υπάρχει και η ασύρματη μεταφορά αρχείων μέσω wifi πχ με την χρήση του airdroid https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid

Link to comment
Share on other sites

Mε το που συνδέσεις το καλώδιο,κατεβάζεις την μπάρα ειδοποίησεων και επιλέγεις mtp και τα υπόλοιπα τα κάνουν αυτόματα τα win7.Σε xp είναι λίγο πιο "ζόρικο" δες σχετική συζήτηση και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6834194#post6834194

Tώρα από την άλλη αν δε θες να μπλέκεις με drivers κτλ υπάρχει και η ασύρματη μεταφορά αρχείων μέσω wifi πχ με την χρήση του airdroid https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid

 

...να είσαι καλα για την άμεση απάντηση...!!!

...σε Win7 συνδέετε όποτε θέλει και μία στο τόσο, με βγάζει ένα ταμπελάκι αναζητησης προγράματος εγκαταστασης αυτόματα και μετα γράφει "Δεν βρεθηκε πρόγραμμα οδήγηδης" και συμβουλευτήτε τον κατασκευαστη της συσκευή σας...!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

...να είσαι καλα για την άμεση απάντηση...!!!

...σε Win7 συνδέετε όποτε θέλει και μία στο τόσο, με βγάζει ένα ταμπελάκι αναζητησης προγράματος εγκαταστασης αυτόματα και μετα γράφει "Δεν βρεθηκε πρόγραμμα οδήγηδης" και συμβουλευτήτε τον κατασκευαστη της συσκευή σας...!!!:cry:

 

Το καλωδιο συνδεσης ειναι το δικο του?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δν εχω το κινητο. Επελεξε αφου το συνδεσεις στον υπολογιστη, απο τη μπαρα ειδοποιησεων του κινητου την επιλογη multimedia και οχι usb. Σε ενα blackview που εχω και το πιανει το γλυκυ του που που ετσι ξεκολλαει. Αφου το βρει μετα αν το γυρισεις σε τυπικη συνδεση usb το βρισκει και εκει.

Αν στο βρει σε μια θυρα σε αυτη να το ξανασυνδεεις και ετσι μειωνονται τα πεισματα

Link to comment
Share on other sites

...παιδες κατάφερα και το σύνδεσα σε άλλο pc με win7 επίσης και όλα καλα...!!!:rotfl:

...το λεπον και τα δύο pc είναι win7 και τα δύο 64bit η διαφορα είναι στον επεξεργαστη i3 το ένα και το άλλο intel core duo(αυτο που αρνητε κάθε συνδεση) sp1 και τα δύο...!!!

...θα του κάνω ενα update όπως λέει και θα δω αν ξεσκαλώσει...!!!

 

...τι να πεις διαόλου μηχανίματα, τα ραντίζουν και όλας και αστα να πάνε...!!!:X:w00t::vava::tease:

 

...παίδες ότι να πω είναι λίγο...

...σας ευχαριστω όπως και τον γείτονα για την δοκιμη...!!!:up::bow:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα σας , παιδια προτιματε να κανετε update των εφαρμογων σας μεσω του play store του android η' του appstore της leagoo ?

Αρχικα μου βγαζει νεοτερες εκδοσεις στα προγραμματα μου , αυτο του appstore (σε σχεση με το playstore) αλλα επισης με παραπεμπει στο να τσεκαρω το κουτακι οτι δεχομαι να κανει εγκατασταση εφαρμογων απο τριτους κατασκευαστες. Με οτι συνεπαγετε αυτο.σε θεματα ασφαλειας , οπως λεει.

Ποια ειναι η αποψη σας περι του θεματος ? Ευχαριατω

Link to comment
Share on other sites

Update μεσα απο το google play :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

o launcher Που φοραει η συσκευη και τα themes ειναι δικος τους?

extract γινεται?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω το leagoo elite 5 σχεδον 1,5 μηνα αψογο μεχρι στιγμης ..ομως πριν 15 μερες μολις ανοιγα το chrome με πεταγε σε μια σελιδα η οποια εψαξα και ειδα πως ειναι ιος που προσβαλλει κινεζικα κινητα ...εκανα επαναφορα εργοστασιακων και ολα οκ ...σημερα ομως παλι τα ιδια με αλλη σελιδα ...τι γινεται? εχει συμβει σε κανεναν αλλον?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω ποια έκδοση έχετε?

Εγώ έχω την R29_0226 και δεν έχω κάνει καμιά αναβάθμιση.

Στην ενημέρωση συστήματος λέει ότι είναι διαθέσιμη η R33_0425 αλλά όλα στην περιγραφή είναι στα κινέζικα....:ninja:

Ξέρει κανείς αν έχει κάτι σημαντικό η αναβάθμιση αυτή?

Πλέον είμαι στην λογική ότι αφού δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε.;)

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Τωρα και μερικες μερες εχω και εγω θεμα με τα κινεζικα στον chrome.δεν εχω βρει ομως τροπο να απενεργοποιηθει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω ποια έκδοση έχετε?

Εγώ έχω την R29_0226 και δεν έχω κάνει καμιά αναβάθμιση.

Στην ενημέρωση συστήματος λέει ότι είναι διαθέσιμη η R33_0425 αλλά όλα στην περιγραφή είναι στα κινέζικα....:ninja:

Ξέρει κανείς αν έχει κάτι σημαντικό η αναβάθμιση αυτή?

Πλέον είμαι στην λογική ότι αφού δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε.;)

Δεν μου δημιουργησε καποιο πρόβλημα.Εχει 2-3 εφαρμογες της Leagoo μέσα,αλλα νομιζω με αυτην επανηλθαν οι αλλαγες στα notification led

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα και μερικες μερες εχω και εγω θεμα με τα κινεζικα στον chrome.δεν εχω βρει ομως τροπο να απενεργοποιηθει.

Aν δοκιμαζες εκκαθαριση προσωρινης μνημης,διαγραφή και εγκατασταση ξανά?;Ή εννοείς το πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει μια σελιδα κινεζικη πιθανον διαφημηστικη.χθες ειχα και ενα αλλο προβλημα το κντ εκανε επαννεκινηση και ξεκινησε επι δυο ωρες βελτιστοποιηση εφαρμογων χωρις να μπορω να το χρησιμοποιησω.επισης στη διαδικασια αυτη μου αδειασε και την μπαταρια.αυτο συμβαινει πρωτη φορα στους 10 μηνες που το εχω.τι ακριβως ειναι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει μια σελιδα κινεζικη πιθανον διαφημηστικη.χθες ειχα και ενα αλλο προβλημα το κντ εκανε επαννεκινηση και ξεκινησε επι δυο ωρες βελτιστοποιηση εφαρμογων χωρις να μπορω να το χρησιμοποιησω.επισης στη διαδικασια αυτη μου αδειασε και την μπαταρια.αυτο συμβαινει πρωτη φορα στους 10 μηνες που το εχω.τι ακριβως ειναι αυτο;

Aυτο με τη βελτιστοποιηση εφαρμογων μην σε ανησυχει.Τα χει κανει και σε μενα.

Το αλλο με τη διαφημιστικη σελιδα,εμενα μου το βγαζει οχι στον chrome,αλλα οταν πχ βαζω το pin για ξεκλειδωμα οθονης,η σε ασχετες εφαρμογες.Το ψαχνω κ γω.Να αυτο μου εμφανιζεται https://postimg.org/image/6lul0hzul/

Link to comment
Share on other sites

την ιδια ακριβως σελιδα μου βγαζει και εμενα στον chrome.υπαρχει ενημερωση εαν παρει την εκδοση android 6;
Link to comment
Share on other sites

την ιδια ακριβως σελιδα μου βγαζει και εμενα στον chrome.υπαρχει ενημερωση εαν παρει την εκδοση android 6;

χλωμό μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Aυτο με τη βελτιστοποιηση εφαρμογων μην σε ανησυχει.Τα χει κανει και σε μενα.

Το αλλο με τη διαφημιστικη σελιδα,εμενα μου το βγαζει οχι στον chrome,αλλα οταν πχ βαζω το pin για ξεκλειδωμα οθονης,η σε ασχετες εφαρμογες.Το ψαχνω κ γω.Να αυτο μου εμφανιζεται https://postimg.org/image/6lul0hzul/

 

Και εμένα αυτό μου έβγαζε και έκανα απενεργοποίηση τα παρακάτω και σταμάτησε:

App Store

LEAGOO Market

BeautyMakeup

LEAGOO Beauty

LEAGOO Share

 

Μετά από σάρωση με διάφορα antivirus, τα τρία τελευταία που έχω παραπάνω τα είχαν ως επικίνδυνα ή trojans.

 

Αν παρατηρήσεις, στο λινκ που ανοίγει τη διαφήμιση έχει και το imei της συσκευής σου... Προσωπικά πιστεύω ότι βγάζουν χρήμα με αυτές τις διαφημίσεις σε βάρος μας... Επίσης, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι αυτό το κινητό, δυστυχώς, εχει από τη μαμά του adware...

 

Όταν βρω χρόνο, θα του κάνω ένα root για να διαγραψω τις εφαρμογές αυτές γιατί τα antivirus δεν μπορούν να τα σβήσουν (είναι εφαρμογές συστήματος...).

:p
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτό μου έβγαζε και έκανα απενεργοποίηση τα παρακάτω και σταμάτησε:

App Store

LEAGOO Market

BeautyMakeup

LEAGOO Beauty

LEAGOO Share

 

Μετά από σάρωση με διάφορα antivirus, τα τρία τελευταία που έχω παραπάνω τα είχαν ως επικίνδυνα ή trojans.

 

Αν παρατηρήσεις, στο λινκ που ανοίγει τη διαφήμιση έχει και το imei της συσκευής σου... Προσωπικά πιστεύω ότι βγάζουν χρήμα με αυτές τις διαφημίσεις σε βάρος μας... Επίσης, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι αυτό το κινητό, δυστυχώς, εχει από τη μαμά του adware...

 

Όταν βρω χρόνο, θα του κάνω ένα root για να διαγραψω τις εφαρμογές αυτές γιατί τα antivirus δεν μπορούν να τα σβήσουν (είναι εφαρμογές συστήματος...).

Ωραίος!Ευχαριστουμε :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα σοβαρό .

Όταν ανοίγω τον οποιοδήποτε browser ανοίγει μία σελίδα PIOCE.com - MORE LOVE THE WORLD

είναι διαφημιστικό αλλά υπερβολικά ενοχλητικό .

Ξέρει κανένας την λύση ??

 

Έχει κάνει κανένας ROOT το τηλέφωνο ? και αν ναι πως??? να το εξηγήσει λίγο απλά αν γίνεται .

 

Τα κουμπιά του κινητού είναι άχρηστα ακόμα και του ήχου έχουν μπει μέσα αλλά δουλεύουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω προβλημα με την οθονη του elite 2.δεν λειτουργει σε 2 σημεια,2 γραμμες.λυσεις?ειδα για ανταλλακτικο οθονης κοντα στα 60 ευρο.το κινητο εκανε 160. βαλε κ μαστορα μεσα παμε πανω απο 80+.τι προτεινετε? ξερετε κανεναν για service στην βορεια ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω προβλημα με την οθονη του elite 2.δεν λειτουργει σε 2 σημεια,2 γραμμες.λυσεις?ειδα για ανταλλακτικο οθονης κοντα στα 60 ευρο.το κινητο εκανε 160. βαλε κ μαστορα μεσα παμε πανω απο 80+.τι προτεινετε? ξερετε κανεναν για service στην βορεια ελλαδα?

 

Πρέπει να βρεις αν η οθόνη είναι ένα με την ανίχνευση αφής. Εάν είναι δύο διαφορετικά κομμάτια, λογικά θα είναι φθηνό το ανταλλακτικό της ανίχνευσης αφής να το αγοράσεις μόνο του. Εάν είναι οθόνη και ανίχνευση αφής ένα κομμάτι, κατά πάσα πιθανότητα δεν θα αξίζει η επισκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτοχος εδώ και καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα σοβαρό .

Όταν ανοίγω τον οποιοδήποτε browser ανοίγει μία σελίδα PIOCE.com - MORE LOVE THE WORLD

είναι διαφημιστικό αλλά υπερβολικά ενοχλητικό .

Ξέρει κανένας την λύση ??

 

Έχει κάνει κανένας ROOT το τηλέφωνο ? και αν ναι πως??? να το εξηγήσει λίγο απλά αν γίνεται .

 

Τα κουμπιά του κινητού είναι άχρηστα ακόμα και του ήχου έχουν μπει μέσα αλλά δουλεύουν ακόμα.

 

Το ίδιο κάνει και σε εμένα τώρα... Αν καταφέρω να το κάνω root θα ενημερώσω.

 

 

Ενημερωση 27/8/2016: Τελικα εμενα δε μου εμφανιζει τη διαφημιση πλεον! Το μονο που εκανα ειναι διαγραφη δεδομενων της εφαρμογης leagoo launcher!!! Προσοχη: θα χαθουν οι ρυθμησεις προβολης της επιφανειας εργασιας (θεμα) και τα εικονιδια εφαρμογων θα επανελθουν στις προεπιλεγμενες θεσεις.

 

Δυο περιπτωσεις υπαρχουν:

1. Η leagoo σκοπιμα στελνει διαφημισεις. -> Το πιο πιθανο...

2. Καποια αλλη εφαρμογη "πειραξε" το leagoo launcher.

Edited by geolink
:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...