Jump to content

Leagoo Elite 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα είναι πιθανό να οφείλεται στον launcher καθώς μοιάζει με το παλιότερο lmuch malware που υπήρχε σε κάποια κινέζικα .Οπότε ως λύσεις πέρα απο αυτή που πρότεινε ο geolink θα πρότεινα τις παρακάτω

1.Εγκατάσταση της εφαρμογής NoRoot firewall https://play.google.com/store/apps/details?id=app.greyshirts.firewall&hl=el&rdid=app.greyshirts.firewall την τρέχετε και βλέπετε ποιες εφαρμογές ζητάνε πρόσβαση στο ίντερνετ.Αν δείτε κάποια περίεργη,την κόβετε και περιμένετε να δείτε αν θα εμφανιστεί πάλι η διαφήμιση

2.Βάλτε άλλον launcher πχ nova και δείτε αν συνεχίζει να το βγάζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με το PIOCE.com το κάνει και σε μένα 3 μέρες τώρα.

Πώς ακριβώς το διορθώνουμε? Με απλά λόγια.. Δεν πολυκατέχω..

 

Ρυθμησεις -> Εφαρμογες -> διαλεγουμε "Ολα" (πανω πανω) -> επιλεγουμε leagoo launcher" -> εκκαθαριση δεδομενων

 

Εαν το προβλημα το δημιουργει η ιδια η leagoo (το leagoo launcher ειναι σχεδιασμενο να εμφανιζει διαφημισεις), θα ξαναβγαλει καποια διαφημιση μετα απο λιγο. Τοτε πρεπει να δουμε τις δυο επιλογες που προτεινε ο bbbb, οι οποιες ειναι πιο σωστες.

:p
Link to comment
Share on other sites

..το κινητακι το δικο μου τα εφτυσε....το πηρα μαρτιο τους 2 πρωτους μηνες όλα καλα,στην συνεχεια πρόβλημα με την φοτριση του-2πλασιο χρονο-και τηνσυνδεση του με τον φορτιστη.

...σημερα αλλα πατουσα στην οθονη αλλα εβγαζε,δεν κανει επαναφορά στη αρχικη οθονη ουτε το πληκτρο επιστροφης.,,,παταω για π.χ το 2 και βγαζει το 9 και αλλα διαφορα...και δεν είναι φορτωμενο ...4-5 εφαρμογες μονο

ουτε το εβρεξα ουτε μου εχει πεσει ποτε....αρα ο δικος μου κινεζος με προδωσε....

Link to comment
Share on other sites

..το κινητακι το δικο μου τα εφτυσε....το πηρα μαρτιο τους 2 πρωτους μηνες όλα καλα,στην συνεχεια πρόβλημα με την φοτριση του-2πλασιο χρονο-και τηνσυνδεση του με τον φορτιστη.

...σημερα αλλα πατουσα στην οθονη αλλα εβγαζε,δεν κανει επαναφορά στη αρχικη οθονη ουτε το πληκτρο επιστροφης.,,,παταω για π.χ το 2 και βγαζει το 9 και αλλα διαφορα...και δεν είναι φορτωμενο ...4-5 εφαρμογες μονο

ουτε το εβρεξα ουτε μου εχει πεσει ποτε....αρα ο δικος μου κινεζος με προδωσε....

Aπό που το πήρες?Μίλησε με το μαγαζί.

Δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Link to comment
Share on other sites

...TO πηρα από το vikmall....h οθονη δεν ανταποκρινετε...σημερα μου ετυχε και θα επικοινωνήσω μαζι τους

 

...μολις καταφερα και εκανα επαναφορά....αλλα ΔΕΝ...

αν το στειλο κινα ποσο θα στοιχισει και ποσο καιρο θα κανει να ερθει ? γνωριζει κανενας ?

Edited by dodcal
Link to comment
Share on other sites

...TO πηρα από το vikmall....h οθονη δεν ανταποκρινετε...σημερα μου ετυχε και θα επικοινωνήσω μαζι τους

 

...μολις καταφερα και εκανα επαναφορά....αλλα ΔΕΝ...

αν το στειλο κινα ποσο θα στοιχισει και ποσο καιρο θα κανει να ερθει ? γνωριζει κανενας ?

διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408645

Ειναι καλό το μαγαζί δε θα χεις θέμα.Κανα 2μηνο θα υπολογιζεις

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ φίλε.. εμένα σε 3 μήνες κλείνει χρόνο κι όλα καλά.

Μικροθεματάλια όλα τα κινητά.

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, κατέβασα έναν launcher.. πως βάζουμε να έχει μόνο αυτόν το κινητό?

Γιατι τον τρέχω..κι όταν βγώ απ το μενού του, σαν αρχικό υπάρχει το leagoo.

Δεν τα ξέρω πολύ καλά, τι πρέπει να κάνω?

Edited by Lnk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπαρχει θεμα με το κινητο νομιζω τωρα τελυταια με τις διαφημισεις.υπαρχουν καποιες προβληματικες εφαρμογες τις οποιες ηδη τις γνωριζουμε και χωρις να γνωριζουμε τι αλλο ηδη μας εχουν κρυμμενο μεσα.τωρα και μερικες μερες μου παρουσιασε προβλημα με την φορτιση καθυστερει αρκετα να φορτισει 5+ ωρες.ηδη μου εχει καψει τον δικο του φροτιστη την πρωτη βδομαδα αγορας και μετα απο μηνες εναν επωνυμο.τωρα παλι θεμα στους 10 μηνες δλδ.νομιζω αξιζει ενα επωνυμο στα ιδια χρηματα η λιγο παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

...να ρωτησω αν καποιος γνωριζει...θα το στειλω κινα σαν δεμα η συστημενη εοιστολη ...χρειαζεται να παει με το κουτι του και όλα τα παρελκομενα ?...κατι ΄λλο που θα πρεπει να ξερω για την αποστολή του κινητου ?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά, αυτό θα το συννενοηθείς με το κατ/μα στο οποίο θέλεις να στείλεις το κινητό.

Στείλτους ένα mail να σου πουν τι ακρβώς χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα.

Τις τελευταιες δεκα μερες οταν ανοιγω το chrome μου πεταει πρωτη σελιδα http://www.pioce.com/?channel=12036

...οσε φορες κλεισω και ανοιξω το chrome μου την πεταει σαν πρωτη/αρχικη σελιδα.

...προσπαθησα να την αλλαξω αλλα δεν γινετε τιποτα.

...εκανα επαναφορα ρυθμησεων και εξαφανιζετε το προβλημα ομως σημερα μετα απο τεσσερεις μερες προσεχτηκης περιηγησης στο δυκτιο πριν λιγο μου το πεταξε παλη...

...μεχρι τωρα εχω κανει σκαναρισματα σχεδον με ολα αντιβαιρους και δεν βρηκαν τιποτα...

...καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...!!!

Link to comment
Share on other sites

....ενημερωση για τυχον ομοιοπαθείς...σημερα το στελνω πισω με το ταχυδρομειο συστημενο μονο το τηλ για να μην εχει χρεωσεις και με χαρτακι που να γραφει τα προβλήματα του μεσα στη συσκευασια....μεχρι τωρα πολύ καλη η επικοινωνια με το vickmall...
Link to comment
Share on other sites

...εεεεεεε ναι λοιπον αν ημουν προσεκτηκοτερος θα εβλεπα πως η λυση στο προβλημα ειναι μια σελιδα πησω...!!!

...ευχαρηστω παιδες...!!!

...η πλακα ειναι πως εκανα αναζητηση στο δυκτια και δεν βρηκα τιποτα εκτος απο δυο θεματα σε ρωσικα forum...!!!

 

...περα απο αυτο εγω πλακα πλακα ειμαι ευχαρηστημενος απο την σησκευη για την χρηση που της κανω...παρα πολυ ιντερνετ, vider, gps, τηλεφωνο...και η μπαταρια δυομιση μερες...!!!

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου συσκευή έκανα διαγραφή δεδομένων του launcher και δούλεψε. Μέχρι τώρα οκ.

Σε φίλης συσκευή έκανα το ίδιο. Δούλεψε 2 μέρες και τώρα πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου συσκευή έκανα διαγραφή δεδομένων του launcher και δούλεψε. Μέχρι τώρα οκ.

Σε φίλης συσκευή έκανα το ίδιο. Δούλεψε 2 μέρες και τώρα πάλι τα ίδια.

και μενα επανηλθαν.ειναι εκνευριστικο.κριμα χαλαει την εικονα του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αυτα που λετε και τιποτα ακομα μου βγαζει τα ιδια ξερει κανεις κατι ?

 

...κάνε διαγραφή δεδομένων του launcher και μετα κάνε επανεκίνηση... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω εδώ και 9 μηνες και δυστυχώς έχει σοβαρό πρόβλημα με την οθόνη του. Ασπριζει στα καλά καθούμενα άλλες φορές τρεμοπαιζει σαν τρελό, άλλες φορές χάνει τα χρώματα του και πάρα πολύ συχνά κολλάει και θέλει βγάλσημο μπαταρίας. Δεν το έχω κάνει τίποτα ακόμα και για αυτό ρωτάω πρώτα εδώ μήπως ξέρετε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

...κάνε διαγραφή δεδομένων του launcher και μετα κάνε επανεκίνηση... :)

 

Απο που γινεται αυτο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-εφαρμογες-ολα-leagoo launcher-εκκαθαριση δεδομενων
.

:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...