Jump to content

Leagoo Elite 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Leagoo Elite 5

 

οθονη 5.5" (720x1280)

android 5.1

δικαρτο

2G/3G/4G (και 4G 800mhz)

2gb ram, 16gb rom, card slot (σε ξεχωριστη θεση)

επεξεργαστης τετραπυρηνος 1.0 mtk6735p (64bit)

καμερες 8 & 13mp

ραδιοφωνο / gps / bluetooth / hotknot / camera beautify

/ τριχρωμο notification led / αισθητηρας hall (για θηκη με παραθυρο) /

/ double tap to wake, 3-finger screenshot και αλλα gestures /

/ visitor privacy mode / ir blaster (τηλεχειριστηριο συσκευων) /

/ over-the-air updates (εργοστασιακα ελληνικα) /

/ otg (πχ φλασακι usb) / στη συσκευασια περιλαμβανεται adaptor otg,

ακουστικα, ζελατινα προσασιας

/ ενιαιος χωρος ρομ (θετικο) / πληκτρα μενου μη φωτιζομενα

μπαταρια 4000mah αφαιρουμενη (quick charging 2A)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτο μου post στο forum.. Το ανακάλυψα ψάχνωντας σχόλια για διάφορα κινητά και παρακολούθησα αρκετές συζητήσεις με ενδιαφέρον.. Κρίμα που δεν υπάρχουν σχόλια για αυτό το κινητό, μιας και με ενδιαφέρει πολύ! Αν κάποιος το έχει μπορεί να πει εντυπώσεις? Σκέφτομαι να το αγοράσω μέσα στην επόμενη βδομάδα από leagoo.gr μου είπαν ότι το περιμένουν σε 2-3 μέρες. Γενικά, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το doogee valencia 2 y100 pro, αλλά προτιμώ το elite 5 λόγω μπαταρίας. Το μόνο που με κρατάει είναι ότι περιμένω να ακούσω μερικά σχόλια πρώτα.. Γι'αυτό θα παρακαλούσα όποιον έχει άποψη, να πει 2 λόγια..
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό! Ενδιαφέρομαι κι εγώ πολύ για αυτό το κινητό, επίσης σε μαύρο. Από ότι κατάλαβα, για να λες 137 euro, το παρήγγηλες από εξωτερικό. Εγώ σκέφτομαι από Ελλάδα στα 175 ευρώ. Το έχεις δει από κοντά? Είχες καμιά εμπειρία με το κινητό? Έχεις διαβάσει σχόλια κάπου;
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πριν το lead 7 και ηταν πολυ καλη συσκευή. Οποτε πηρα και αυτο. Οσο για το 175 απο Ελλαδα για κανε πρωτα ενα τηλεφωνο να δεις αν το εχουν γιατι δεν νομιζω να το εχουν. Απλα εβαλαν την τιμη.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουν αυτή τη στιγμή. Θα το έχουν από βδομάδα σε stock. Είμαι σε επικοινωνία και θα μου το στείλουν με το που τους έρθει. Μου είπαν ότι έρχεται κατευθείαν lolipop, γιατί δε θέλω να μπλέξω με ρουταρίσματα κλπ γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ. Εσύ με το lead 7 τι εμπειρία είχες; Χρειάστηκε να πειράξεις λογισμικό και τέτοια ή λειτουργούσε εξ' αρχής ρολόι; Επίσης από ποιότητα κατασκευής και κάμερα πως πήγαινε; Τα μεγάφωνα, ακουστικά κλπ όλα κομπλέ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουν αυτή τη στιγμή. Θα το έχουν από βδομάδα σε stock. Είμαι σε επικοινωνία και θα μου το στείλουν με το που τους έρθει. Μου είπαν ότι έρχεται κατευθείαν lolipop, γιατί δε θέλω να μπλέξω με ρουταρίσματα κλπ γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ. Εσύ με το lead 7 τι εμπειρία είχες; Χρειάστηκε να πειράξεις λογισμικό και τέτοια ή λειτουργούσε εξ' αρχής ρολόι; Επίσης από ποιότητα κατασκευής και κάμερα πως πήγαινε; Τα μεγάφωνα, ακουστικά κλπ όλα κομπλέ;

 

Oλα καλα ητνα με το Leead 7 και ακουστικο και ολα. Καμερα μετρια προς καλη θα την ελεγα. Δεν θα το εχουν ουτε την αλλη εβδομαδα. Μακαρα να βγω ψευτης. Εγω 137 το πηρα μαζι με θηκη.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Άντε μια χαρά.. Μακάρι να μπορούσα να παραγγείλω κι εγώ από εξωτερικό.. Τι να κάνουμε.. Υπομονή λίγες μέρες ακόμη.. Στο μεταξύ, υπάρχει το safesales.gr, γι'αυτό και κινούμαι προς τη leagoo.. Ήμουν έτοιμος να κλείσω το doogee valencia2 y100 pro, για το οποίο ακούστηκαν πολύ καλά λόγια στο forum, αλλά επιλέγω το leagoo λόγω service (αχρείαστο να ναι) στην Ελλάδα. Αν βρεις κάποια ακόμη πληροφορία για το κινητό (όπως π.χ. αν η ram ειναι ενοποιημένη) πες μας να ξέρουμε.. Εγώ ήδη τους έστειλα mail που ρωτάω τέτοιες αποριούλες.
Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα ητνα με το Leead 7 και ακουστικο και ολα. Καμερα μετρια προς καλη θα την ελεγα. Δεν θα το εχουν ουτε την αλλη εβδομαδα. Μακαρα να βγω ψευτης. Εγω 137 το πηρα μαζι με θηκη.

Από που το πήρες φίλε μου;

Αυτή τη στιγμή η καλύτερη τιμή είναι $139.99 εδώ http://www.coolicool.com/leagoo-elite-5-14ghz-quad-core-50-inch-ips-hd-screen-android-51-4g-lte-smartphone-g-40464

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη δυνατότητα αγοράς από εξωτερικό, οπότε πήγα να το παραγγείλω από leagoo.gr Στην αρχή μου λέγανε ότι θα το έχουν σε 2-3 μέρες. Χθες τους έστειλα mail και μου είπαν σε κανά 10ήμερο.. Δε ξέρω αν έχω την υπομονή να περιμένω τόσο για ένα κινητό, το οποίο μάλιστα δεν το έχει κάποιος στα χέρια του να μας πει 2 λόγια.. Στράφηκα σε άλλη λύση τελικά. Πάω προς doogee valencia2 y100 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη δυνατότητα αγοράς από εξωτερικό, οπότε πήγα να το παραγγείλω από leagoo.gr Στην αρχή μου λέγανε ότι θα το έχουν σε 2-3 μέρες. Χθες τους έστειλα mail και μου είπαν σε κανά 10ήμερο.. Δε ξέρω αν έχω την υπομονή να περιμένω τόσο για ένα κινητό, το οποίο μάλιστα δεν το έχει κάποιος στα χέρια του να μας πει 2 λόγια.. Στράφηκα σε άλλη λύση τελικά. Πάω προς doogee valencia2 y100 pro

Εξαρτάτε,αν δεν σε ενδιαφέρει και το θέμα μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Πάντα παίζει ρόλο το μέγεθος της μπαταρίας, αλλά και η διαχείριση της από το κινητό. Ενώ είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα του Doogee, ελπίζω να βρεθεί κάποια στιγμή μεγαλύτερη μπαταρία που να ταιριάζει. Για να δούμε. Περιμένω πάντως με ενδιαφέρον εντυπώσεις και από elite 5. Πάντως προσωπικά τα mah που γράφουν οι κινέζοι δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου Περισσότερο στηρίζομαι στο πόσο βγάζει στη πράξη τους ίδιους τους χρήστες και πόσο ευχαριστημένοι είναι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...και εγω αυτή τη στιγμή έχω και LEAGOO Lead 5 και ειμαι πολυ ευχαριστημένη αλλά μου έπεσε κ έσπασε η οθόνη και σκέφτομαι να πάρω το Elite 5 αλλά ούτε κ εγω έχω τη δυνατότητα να το πάρω απο το εξωτερικό...αν το βρει κανείς απο Ελλάδα ή αν το πάρει απο εξωτερικό ας μας πει εντυπώσεις... :):):)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ενδιαφέρον τηλεφωνάκι,για να δούμε.Αγορά από banggood και τωρα περιμένουμε.Στα 136$ η αγορά,233€ η αγορά από Ελλάδα,τεράστια διαφορά Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον τηλεφωνάκι,για να δούμε.Αγορά από banggood και τωρα περιμένουμε.Στα 136$ η αγορά,233€ η αγορά από Ελλάδα,τεράστια διαφορά

Το παρέλαβα εγώ για λογαριασμό φίλου,είναι και μ@μω τα εργαλεία,φανταστικό:up:

Πολύ φωτεινή οθόνη,πολύ καλό wifi,φοβερό gps,πολύ καλή φωτογραφική,οι εφαρμογές μεταφέρονται στην extra sd...γενικά μου άφησε άριστες εντυπώσεις:clap:

 

"Ψεγάδια" για μένα,τα πλήκτρα που δεν είναι φωτιζόμενα,δεν έχει προ εγκατεστημένο κανένα screen protector(έχει στη συσκευασία).

 

Όλα τα λεφτά το tempered glass που αγοράστηκε extra!!

Η extra θήκη με το πορτάκι πολύ όμορφη και λειτουργική,αλλά εγώ δεν τις έχω συνηθίσει(θέλω σιλικόνης να το αγκαλιάζει).

Το extra διάφανο πίσω προστατευτικό ωραίο(αλλά είπαμε,θέλω σιλικόνης να το αγκαλιάζει):lol:

 

Έχει προ εγκατεστημένη αυτή την "περίεργη" και "ύποπτη" εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gangyun.makeup.thailand η οποία απ'ότι είδα έχει πρόσβαση στα πάντα,την απενεργοποίησα(δεν απεγκαθίσταται και δεν φαίνεται στο μενού).

 

Δεν μπόρεσα όσο κι αν προσπάθησα να το κάνω root:mad:

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γλυκοκοιτάζω το elite 1,ελπίζω να μην καθυστερήσουν για πολύ οι περιορισμοί......

Αν δεν σε απασχολεί το θέμα μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα εγώ για λογαριασμό φίλου,είναι και μ@μω τα εργαλεία,φανταστικό:up:

Πολύ φωτεινή οθόνη,πολύ καλό wifi,φοβερό gps,πολύ καλή φωτογραφική,οι εφαρμογές μεταφέρονται στην extra sd...γενικά μου άφησε άριστες εντυπώσεις:clap:

 

"Ψεγάδια" για μένα,τα πλήκτρα που δεν είναι φωτιζόμενα,δεν έχει προ εγκατεστημένο κανένα screen protector(έχει στη συσκευασία).

 

Όλα τα λεφτά το tempered glass που αγοράστηκε extra!!

Η extra θήκη με το πορτάκι πολύ όμορφη και λειτουργική,αλλά εγώ δεν τις έχω συνηθίσει(θέλω σιλικόνης να το αγκαλιάζει).

Το extra διάφανο πίσω προστατευτικό ωραίο(αλλά είπαμε,θέλω σιλικόνης να το αγκαλιάζει):lol:

 

Έχει προ εγκατεστημένη αυτή την "περίεργη" και "ύποπτη" εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gangyun.makeup.thailand η οποία απ'ότι είδα έχει πρόσβαση στα πάντα,την απενεργοποίησα(δεν απεγκαθίσταται και δεν φαίνεται στο μενού).

 

Δεν μπόρεσα όσο κι αν προσπάθησα να το κάνω root:mad:

Ωραία νέα!Και θα το δω κι εγω αυτο με την εφαρμογή.

Αυτο με τα πληκτρα τι χαζομάρα.Δηλαδή ποσο δυσκολο θα ήταν.

Η πλάκα ειναι πηρα τις θηκες,το προστατευτικό,και οχι το tempered glass.Δεν πειραζει στην επόμενη παραγγελία.

Η μπαταρία δειχνει να είναι όσο λέει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παραγγείλω απο εδω http://www.my24shop.gr/pc-tablets-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/leagoo/leagoo-elite-5-4g-16gb-black-detail ειναι τεραστια διαφορα απο το αλλο που το εχει 233...
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παραγγείλω απο εδω http://www.my24shop.gr/pc-tablets-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/leagoo/leagoo-elite-5-4g-16gb-black-detail ειναι τεραστια διαφορα απο το αλλο που το εχει 233...
Το βγάζει μη διαθέσιμο..
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παραγγείλω απο εδω http://www.my24shop.gr/pc-tablets-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/leagoo/leagoo-elite-5-4g-16gb-black-detail ειναι τεραστια διαφορα απο το αλλο που το εχει 233...

 

 

http://www.leagoo.gr

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελει να εχεις πιστωτικη ή paypal, αντικαταβολη δεν εχει πουθενα...αν ειχα πιστωτικη θα το επαιρνα ακομα πιο φθηνα απο το εξωτερικο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...