Jump to content

[LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές


takis6666
 Κοινοποίηση

Ρωγμή προβλημα η οχι?  

138 members have voted

  1. 1. Ρωγμή προβλημα η οχι?

    • Ναι, αντιμετώπισα αυτο το πρόβλημα
    • Εχω γνωστο ατομο που το αντιμετώπισε
    • Το κινητο μου ειναι μια χαρα!


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια μολις παρατηρησα οτι μου εμφανισε και εμενα την ρωγμη στο κατω μερος της συσκευης !!! Γνωριζει καποιος αν υπαρχουν ανταλλακτικα διαθεσιμα η θα το στειλω και θα ερθει μετα απο κανα χρονο ;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Πήγα προχτές με γκρι lg g3 με ρωγμή στο κάτω μέρος. Είχα πάρει πρώτα τηλέφωνο για να μου πουν αν έχουν ανταλλακτικά. Το κινητό αγορασμένο από Ιταλία, χωρίς απόδειξη. Η κοπελιά με ρώτησε αν υπάρχει απόδειξη, της είπα δυστυχώς όχι, έβαλε επί τοπου το ιμει στο σύστημα και προχώρησε σε άμεση επιδιόρθωση χωρίς πρόβλημα. Σε 20 λεπτά ειχα φύγει. Να πω την αλήθεια, με κέρδισαν... δεν μιλώ για την lg αλλά για την procordia που προσδίδει καλό όνομα στην lg με την ποιότητα τους.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν θα το αφησω και δε γνωριζουν ποτε θα επιστραφει. Πριν 5 μερες αυτο. Λεω τι εννοειται δε γνωριζετε; Λεει μπορει μια μερα ή ενας μηνας δεν γνωριζουμε αναλογα αν θα εχουμε ανταλλακτικο..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

 

Σε συνέχεια προηγούμενων posts σχετικά με το θέμα και αφού τελείωσε το πρόβλημαα που αντιμετώπιζα με το ράγισμα της συσκευής μου εδώ και καιρό είπα να γράψω τα αποτελέσματα.

Καταρχήν να σημειώσω ότι δεν θα μπορούσα να είμαι λιγότερο ικανοποιημένος απο την LG. Δείτε παρακάτω γιατί.

Ανταποκρίθηκαν άμεσα στο πρόβλημά μου. Έστειλα και παρέλαβα τη συσκευή και τη δανεική που έλαβα χωρίς κανένα κόστος. Η αναμονή κράτησε 20-25 ημέρες. Στο τέλος με κάλεσαν από την LG να μου πουν ότι θέλουν να αντικαταστήσουν τη συσκευή μου λόγω κάποιου ζητήματος με τα ανταλλακτικά.

Παρέλαβα νεα συσκευή και με μεγάλη έκπληξή μου διαπίστωσα ότι ήταν ένα σφραγισμένο LG g3 32GB!!! αντί για 16GB.

Δεν πιστεύω ότι πρόκειται για λάθος, αλλά για πολιτική της LG.

Έτσι κερδίζονται οι πελάτες...

 

Καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Σε συνέχεια προηγούμενων posts σχετικά με το θέμα και αφού τελείωσε το πρόβλημαα που αντιμετώπιζα με το ράγισμα της συσκευής μου εδώ και καιρό είπα να γράψω τα αποτελέσματα.

Καταρχήν να σημειώσω ότι δεν θα μπορούσα να είμαι λιγότερο ικανοποιημένος απο την LG. Δείτε παρακάτω γιατί.

Ανταποκρίθηκαν άμεσα στο πρόβλημά μου. Έστειλα και παρέλαβα τη συσκευή και τη δανεική που έλαβα χωρίς κανένα κόστος. Η αναμονή κράτησε 20-25 ημέρες. Στο τέλος με κάλεσαν από την LG να μου πουν ότι θέλουν να αντικαταστήσουν τη συσκευή μου λόγω κάποιου ζητήματος με τα ανταλλακτικά.

Παρέλαβα νεα συσκευή και με μεγάλη έκπληξή μου διαπίστωσα ότι ήταν ένα σφραγισμένο LG g3 32GB!!! αντί για 16GB.

Δεν πιστεύω ότι πρόκειται για λάθος, αλλά για πολιτική της LG.

Έτσι κερδίζονται οι πελάτες...

 

Καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους

Καλημέρα φίλε μου, η συσκευή που είχες ήταν από σκρουζομαγαζο ή από μεγάλο κατάστημα? Κοινώς προοριζόταν για Ελλάδα? Καλοδουλευτο και απροβληματιστο το νέο σου τηλέφωνο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Σε συνέχεια προηγούμενων posts σχετικά με το θέμα και αφού τελείωσε το πρόβλημαα που αντιμετώπιζα με το ράγισμα της συσκευής μου εδώ και καιρό είπα να γράψω τα αποτελέσματα.

Καταρχήν να σημειώσω ότι δεν θα μπορούσα να είμαι λιγότερο ικανοποιημένος απο την LG. Δείτε παρακάτω γιατί.

Ανταποκρίθηκαν άμεσα στο πρόβλημά μου. Έστειλα και παρέλαβα τη συσκευή και τη δανεική που έλαβα χωρίς κανένα κόστος. Η αναμονή κράτησε 20-25 ημέρες. Στο τέλος με κάλεσαν από την LG να μου πουν ότι θέλουν να αντικαταστήσουν τη συσκευή μου λόγω κάποιου ζητήματος με τα ανταλλακτικά.

Παρέλαβα νεα συσκευή και με μεγάλη έκπληξή μου διαπίστωσα ότι ήταν ένα σφραγισμένο LG g3 32GB!!! αντί για 16GB.

Δεν πιστεύω ότι πρόκειται για λάθος, αλλά για πολιτική της LG.

Έτσι κερδίζονται οι πελάτες...

 

Καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους

 

Ωραια σου κατσε....μπραβο,και απροβληματιστο να ειναι

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ισχυει εαν η ρωγμη ειναι μονο στο πανω μερος? Απορω αν αξιζει η διαδικασια μιας και υπαρχει ενδεχομενο το ανταλλακτικό να ξαναεμφανισει ρωγμή... Εδω και 3 μηνες εμένα δεν αυξήθηκε και τοσο

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήγαν στο σερβις για την ρωγμή, τους άλλαξαν και την οθόνη;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παιζει να εχει μπει μεσα με τα τσαρουχια με το G3 η LG, φανταστειτε ποσες οθονες και πλαισια εχουν αλλαξει..
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιζει να εχει μπει μεσα με τα τσαρουχια με το G3 η LG, φανταστειτε ποσες οθονες και πλαισια εχουν αλλαξει..

Και πόσα έχουν να αλλάξουν ακόμα δεδομένου ότι δεν φαίνεται να έχουν προβεί σε κάποια αλλαγή στο υλικό... Οπότε κάποια θα συνεχίσουν να εμφανίζουν το πρόβλημα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να αλλαξω την ψηφο μου γιατι τωρα ειδα περι τινος προκειται και τετοιο πραγμα ευτηχως δεν εχω.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν βαριεσε αναπόφευκτο ειναι και δεν με πειραζει κιολας σιγα το κακο.... Τωρα αν θα το παρω σε καποια φαση στο μελλον ειναι αλλη ιστορία...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς που σας αλλάξαν οθόνη , είδατε καμια διαφορά σε σχεση με την παλιά;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, η συσκευή που είχες ήταν από σκρουζομαγαζο ή από μεγάλο κατάστημα? Κοινώς προοριζόταν για Ελλάδα? Καλοδουλευτο και απροβληματιστο το νέο σου τηλέφωνο!

 

Καλησπέρα.

Η συσκευή αγοράστηκε online, λογικά σκρουτζομάγαζο ήταν. Νομίζω ότι προοριζόταν για χρήση στην ΕΕ, όπως συνήθίζεται.

Ο υπάλληλος της LG που επικοινώνησε μαζί μου είπε ότι το πρόβλημα λύνεται κατά περίπτωση.

Πάντως, συγκριτικά διαπίστωσα μεγάλη διαφορά στις δυο εκδόσεις, το 16αρι είχε πολλά εκνευριστικά κολλήματα κατά τη φόρτωση της Αρχικής οθόνης. Το 32αρι ελάχιστα

Link to comment
Share on other sites

Συνεβη και αυτο ... Πηγα για την ρωγμη και μου λενε οτι δεν γινεται διοτι η συσκευη ειναι root. Οταν εξηγησα οτι εγω δεν εχω ασχοληθει με το ροοτ αυτης της συσκευεις μου απαντησαν οτι μπορει να φυτευτει απο καποιο αλλο προγραμμα που κατεβηκε απο το playstore, οποτε σε καθε περιπτωση ειναι ευθυνη δικια μου.
Link to comment
Share on other sites

Συνεβη και αυτο ... Πηγα για την ρωγμη και μου λενε οτι δεν γινεται διοτι η συσκευη ειναι root. Οταν εξηγησα οτι εγω δεν εχω ασχοληθει με το ροοτ αυτης της συσκευεις μου απαντησαν οτι μπορει να φυτευτει απο καποιο αλλο προγραμμα που κατεβηκε απο το playstore, οποτε σε καθε περιπτωση ειναι ευθυνη δικια μου.

Καινούργιο το έχεις πάρει ή μεταχειρισμενο?

Σου είπαν ότι αυτή τη στιγμή είναι root? Το root checker τι λέει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τακη ναι καινουργιο το πηρα απο μαγαζι καπου στην Αχαρνων. ενα root checker που εβαλα μολις τωρα για να δω λεει Sorry! Root access is not properly intalled on this device... τι σημαινει τωρα αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είσαι root. Είχες ποτέ αλλά συσκευή Android που να την είχες ρουταρει μήπως τυχόν και είδαν κανένα πρόγραμμα από playstore που είναι για root και το συνεδεσαν έτσι? Γιατί στο Google account κρατάει ιστορικοτητα. Όπως και να έχει πρέπει να ξαναπας και εξήγησε τους ότι το τηλέφωνο δεν root και τα συναφή και αν ισχύει κάτι τέτοιο με το account που σου είπα εξήγησε τους ότι έχει κρατήσει ιστορικοτητα από παλιό τηλέφωνο Android που είχες μπας και αλλάξει κάτι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τακη το εκανα μολις τωρα τηλεφωνικα αυτο.. Εχεις δικιο απο καποια παλιοτερη συσκευη εγινε αυτο ! εχει εγκαταστηση μεσα το super user. το αποτελεσμα ειναι οτι η εταιρια δεν κανει διακρισεις οπως μου ειπαν αν εγινε αυτο η εγινε κατα λαθος η μπηκε μεσα απο αλλο προγραμμα.. εφοσον το βλεπουν ροοτ εκει τελειωνουν ολα ασχετα με το πως εγινε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...