Jump to content

[LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές


takis6666
 Κοινοποίηση

Ρωγμή προβλημα η οχι?  

138 members have voted

  1. 1. Ρωγμή προβλημα η οχι?

    • Ναι, αντιμετώπισα αυτο το πρόβλημα
    • Εχω γνωστο ατομο που το αντιμετώπισε
    • Το κινητο μου ειναι μια χαρα!


Recommended Posts

Procordia για επισκευη...αλλα παρε τους ενα τηλ πρωτα γιατι λειπουν ολοι τωρα!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Επικοινώνησα σήμερα με LG και Procordia για τη γνωστή ρωγμή που παρουσίασε και η συσκευή μου και η οποία όσο περνάει ο καιρός μεγαλώνει σε πλάτος.

 

Αρχικά μίλησα με LG η οποία δεχεται να παραλάβει με courier τη συσκευή για να εξετάσει το ελάττωμα για το ενδεχόμενο να το επισκευάσει χωρίς κόστος. Όλη η διαδικασία διαρκει 5 περίπου μέρες ενώ δεν δίνει συσκευή αντικατάστασης γι αυτό το διάστημα.

 

Στη συνέχεια επικοινώνησα με Procordia η οποία με ενημέρωσε ότι δεν υπάρχει ανταλλακτικό τουλάχιστον μέχρι τον Σεπτέμβρη και αν θα ήθελα να παραληφθεί η συσκευή με courier καθώς και συσκευή αντικατάστασης για το διάστημα της επισκευής να επικοινωνήσω μόνο με LG.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανένα νεο περί ανταλλακτικού έχουμε? BTW, το ανταλλακτικό υπάρχει διαθέσιμο από την lg αλλά δεν έχει γίνει καμία παραγγελία από την procordia από την πρώτη μέρα των capital controls. Για να μην παραμυθιαζουν πως φταίει η lg.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν ανταλλακτικά για την επιδιορθωση της ρωγμης εδώ και καιρό (όπως και συμβαίνει) μπορούμε να ζητήσουμε αντικατάσταση της συσκευης ή πιστωτικό για να αγοράσουμε άλλη συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν ανταλλακτικά για την επιδιορθωση της ρωγμης εδώ και καιρό (όπως και συμβαίνει) μπορούμε να ζητήσουμε αντικατάσταση της συσκευης ή πιστωτικό για να αγοράσουμε άλλη συσκευη;

 

Σε περίπτωση που η συσκευή προσταζόταν για Ελλάδα πιθανότατα ναι... Αν όχι θα σου που να πας στο σερβις της χώρας που προορίζονταν το κινητό σου.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που η συσκευή προσταζόταν για Ελλάδα πιθανότατα ναι... Αν όχι θα σου που να πας στο σερβις της χώρας που προορίζονταν το κινητό σου.

 

Μα η εγγύηση θεωρείται πανευρωπαϊκή και έχει αγοραστεί από ελληνικό κατάστημα. Δεν ξέρω αν έτσι είναι γενικά αλλά η νοοτροπία τους δε βγάζει νόημα!

Link to comment
Share on other sites

Μα η εγγύηση θεωρείται πανευρωπαϊκή και έχει αγοραστεί από ελληνικό κατάστημα. Δεν ξέρω αν έτσι είναι γενικά αλλά η νοοτροπία τους δε βγάζει νόημα!

 

Δεν ισχύει αυτό που λέει ο takaros. Απλά θα παραγγείλουν από την αντίστοιχη αντιπροσωπεία της χώρας προορισμού της εκάστοτε συσκευής το ανταλλατικό. Δηλαδή αν η συσκευή σου είναι από ισπανία, θα παραγγείλουν από την ισπανική αντιπροσωπεία το ανταλλακτικό. Γιαυτό και οι καθυστερήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λέει ο takaros. Απλά θα παραγγείλουν από την αντίστοιχη αντιπροσωπεία της χώρας προορισμού της εκάστοτε συσκευής το ανταλλατικό. Δηλαδή αν η συσκευή σου είναι από ισπανία, θα παραγγείλουν από την ισπανική αντιπροσωπεία το ανταλλακτικό. Γιαυτό και οι καθυστερήσεις.

Ο φίλος μίλησε για αντικατάσταση συσκευής ή για πιστωτικο αγοράς άλλης συσκευής. Εννοείται ότι θα το επισκευασουν, αντικατάσταση συσκευής δεν κάνουν σε συσκευές που έχουν αγοραστεί από σκρουτζομαγαζα. Εκτός και αν κατάλαβα κάτι λάθος εγώ στο ερώτημα που έγινε παραπάνω

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μίλησε για αντικατάσταση συσκευής ή για πιστωτικο αγοράς άλλης συσκευής. Εννοείται ότι θα το επισκευασουν, αντικατάσταση συσκευής δεν κάνουν σε συσκευές που έχουν αγοραστεί από σκρουτζομαγαζα. Εκτός και αν κατάλαβα κάτι λάθος εγώ στο ερώτημα που έγινε παραπάνω

 

Για την περίπτωση να το φτιάξουν, ναι παραγγέλνουν από το εξωτερικό το πλαστικό. Για αντικατάσταση δεν γνωρίζω. Απλά δεν κατάλαβα τι εννοείς ότι "θα σου που να πας στο σερβις της χώρας που προορίζονταν το κινητό σου." Πώς θα αντικατασταθεί δηλαδή δεν το κατάλαβα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για την περίπτωση να το φτιάξουν, ναι παραγγέλνουν από το εξωτερικό το πλαστικό. Για αντικατάσταση δεν γνωρίζω. Απλά δεν κατάλαβα τι εννοείς ότι "θα σου που να πας στο σερβις της χώρας που προορίζονταν το κινητό σου." Πώς θα αντικατασταθεί δηλαδή δεν το κατάλαβα.

 

Εγώ το έθεσα λάθος σορρυ. Κάνουν κανονικά επισκευές εδώ αλλά δεν κάνουν αντικατάσταση συσκευής σε περίπτωση που το τηλέφωνο δεν προορίζεται για Ελλάδα. Και ξεκαθαριζω σε περίπτωση που πάει με τηλέφωνο αγορασμένο από σκρουτζομαγαζο στην lg Hellas και ζητήσει αντικατάσταση συσκευής ή πιστωτικο για να αγοράσει άλλη συσκευή θα του πουν δεν γίνεται και ότι πρέπει να απευθυνθεί στην αντιπροσωπεία της χώρας που προοριζόταν το τηλέφωνο αν πχ είναι η Ισπανία στην Ισπανία και το παραπάνω ισχύει μόνο σε περίπτωση που ζητηθεί αντικατάσταση όλα τα άλλα καλύπτονται κανονικά. Αν η συσκευή προοριζόταν για την ελληνική αγορά και δεν ήταν παραεισαγωγης θα την άλλαξαν κανονικά.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α οκ..:)

 

Όπως και να 'χει είναι λίγο μπλέξιμο. Ας το ζητήσει πάντως. Δεν έχει κάτι να χάσει. Να μας πει και τι του είπαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα φανηκε κατι σαν ρωγμη στις κατω γωνιες,πραγμα που ειχα και στο galaxy s3,κισμετ?:lol:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα φανηκε κατι σαν ρωγμη στις κατω γωνιες,πραγμα που ειχα και στο galaxy s3,κισμετ?:lol:

Είναι γνωστό πρόβλημα στα g3 εμφανίζεται στο μικρόφωνο κοντά και πάνω στις υπερυθρες. Καλύπτεται κανονικά από εγγύηση όταν θα φέρουν ανταλλακτικά...!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. νομιζω ηρθε η σειρα μου. ! σαν να βλεπω και γω στην συσκευη μου μια μικρη ρωγμη ακριβως πανω απο την τρυπα υπερυθρων. μολις πηρα τηλεφωνο στην LG hellas.. ευγενικοι οπως παντα μου ειπαν θα ερθουν να παραλαβουν απο τον χωρο μου και σε 5 μερες το πολυ θα το εχω..!!

 

τωρα εσεις λετε οτι δν υπαρχουν διαθεσιμα ανταλακτικα..?? να το στειλω η να μην το στειλω.?? και περιμενω αδικα......

 

επισης πειτε μου λιγο στα γρηγορα πως το επαναφερω..ειμαι ρουτ με custom rom..!! πρεπει να κατεβασω την σωστη εκδοση που φορουσε η συσκευη κ να την φλασαρω με καποιο προγραμμα...:: αλλα δν θυμαμαι ποιο..!!

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. νομιζω ηρθε η σειρα μου. ! σαν να βλεπω και γω στην συσκευη μου μια μικρη ρωγμη ακριβως πανω απο την τρυπα υπερυθρων. μολις πηρα τηλεφωνο στην LG hellas.. ευγενικοι οπως παντα μου ειπαν θα ερθουν να παραλαβουν απο τον χωρο μου και σε 5 μερες το πολυ θα το εχω..!!

 

τωρα εσεις λετε οτι δν υπαρχουν διαθεσιμα ανταλακτικα..?? να το στειλω η να μην το στειλω.?? και περιμενω αδικα......

 

επισης πειτε μου λιγο στα γρηγορα πως το επαναφερω..ειμαι ρουτ με custom rom..!! πρεπει να κατεβασω την σωστη εκδοση που φορουσε η συσκευη κ να την φλασαρω με καποιο προγραμμα...:: αλλα δν θυμαμαι ποιο..!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940 επίσης κατέβασε μια εφαρμογή my phone from κάπως έτσι λέγεται στο τέλος κάτω έχει λινγκ με αυτή που φορούσε το τηλ.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπορούμε να βρούμε την απόδειξη αγοράς, τι γίνεται; Το τσεκάρουν μέσω ΙΜΕΙ; Ή υπάρχει πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπορούμε να βρούμε την απόδειξη αγοράς, τι γίνεται; Το τσεκάρουν μέσω ΙΜΕΙ; Ή υπάρχει πρόβλημα;

Πάρε πρώτα το μαγαζί που το αγόρασες μήπως μπορέσεις να βρεις αντίγραφο αλλιώς λογικά θα το τσεκαρουν από ιμει. Στην smartec στα Samsung τουλάχιστον έτσι κάνουν και το πάνε με την ημερομηνία κατασκευής του κινητού

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στην αλλαγη που κανουν για την ρωγμη ..αλλαζουν μαζι και το νικελ- που εχει γυρω γυρω η συσκευη.? Ή μονο το λευκο πλαστικο.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

στην αλλαγη που κανουν για την ρωγμη ..αλλαζουν μαζι και το νικελ- που εχει γυρω γυρω η συσκευη.? Ή μονο το λευκο πλαστικο.?

 

καποιος..???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Σήμερα παρέλαβα δανεική συσκευή G3 και έστειλα τη δική μου στην Lg για επισκευή.

Μου είπαν ότι θα χρειαστεί περίπου 6 εργάσιμες, όμως δεν με επείγει αφού έχω πλεον συσκευή.

Χρειάστηκε να προσπαθήσω για καιρό τηλεφωνώντας στην Lg μέχρι να γίνει διαθέσιμη κάποια δανεική συσκευή.

Όταν παραλάβω το δικό μου και αποστείλω πίσω τη δανεική μπορώ να ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το προβλημα με τα ανταλλακτικά για την ρωγμή λύθηκε? Γιατί ήθελα να το πάω απο Ιούλη αλλά δεν υπήρχε ανταλλακτικό. Και από τότε το κινητό έφαγε 2 μικρές τούμπες. Ελπίζω να μην μου πουν ότι φταίνε οι πτώσεις γιατί θα τους το φέρω στο κεφάλι

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενας λογος που εμφανιζεται η ρωγμη ειναι οτι φταιει η θυρα micro usb που για να βαλεις το καλωδιο για να φορτισεις το κινητο το πιεζεις αρκετα αυτο διαπιστωσα εγω που αγορασα σημερα το κινητο δηλαδη μπασε -βγαλε το καλωδιο ζοριζεται αρκετα βεβαια δεν ξερω στην πορεια αν η θυρα micro usb παρει την φορμα της και στρωσει,παντως προς το παρον δεν εχω προβλημα θα δειξει στην πορεια...παντως το κινητο ειναι τελευταιας κοπης και συγκεκριμενα Αυγουστος του 15 δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενας λογος που εμφανιζεται η ρωγμη ειναι οτι φταιει η θυρα micro usb που για να βαλεις το καλωδιο για να φορτισεις το κινητο το πιεζεις αρκετα αυτο διαπιστωσα εγω που αγορασα σημερα το κινητο δηλαδη μπασε -βγαλε το καλωδιο ζοριζεται αρκετα βεβαια δεν ξερω στην πορεια αν η θυρα micro usb παρει την φορμα της και στρωσει,παντως προς το παρον δεν εχω προβλημα θα δειξει στην πορεια...παντως το κινητο ειναι τελευταιας κοπης και συγκεκριμενα Αυγουστος του 15 δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο.

Δεν χρειάζεται πίεση. Πρέπει απλά κατά την είσοδο να ανασηκωνεις λίγο το USB προς την οθόνη και μπαίνει χωρίς καθόλου πίεση. Πρέπει δηλαδή να το πηγαίνεις λίγο κάθετα με κάποιες μοίρες γωνία ανασηκωμένο το πίσω μέρος του USB για να κουμπωσει σωστά. Δεν ξέρω πως να στο περιγράψω ακριβώς πρέπει να είσαι δίπλα μου για να στο δείξω αλλά δοκίμασε και θα βρεις τον τρόπο, θα το καταλάβεις επειδή δεν θα το έχεις πίεσει καθόλου.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται πίεση. Πρέπει απλά κατά την είσοδο να ανασηκωνεις λίγο το USB προς την οθόνη και μπαίνει χωρίς καθόλου πίεση. Πρέπει δηλαδή να το πηγαίνεις λίγο κάθετα με κάποιες μοίρες γωνία ανασηκωμένο το πίσω μέρος του USB για να κουμπωσει σωστά. Δεν ξέρω πως να στο περιγράψω ακριβώς πρέπει να είσαι δίπλα μου για να στο δείξω αλλά δοκίμασε και θα βρεις τον τρόπο, θα το καταλάβεις επειδή δεν θα το έχεις πίεσει καθόλου.
Ok θα κανω δοκιμες και που θα παει θα το πετυχω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...