Jump to content

[LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές


takis6666
 Κοινοποίηση

Ρωγμή προβλημα η οχι?  

138 members have voted

  1. 1. Ρωγμή προβλημα η οχι?

    • Ναι, αντιμετώπισα αυτο το πρόβλημα
    • Εχω γνωστο ατομο που το αντιμετώπισε
    • Το κινητο μου ειναι μια χαρα!


Recommended Posts

Με θηκη ειμαι 24/7 .... Το προσεχα παρα πολυ... Μπορει να παω και σημερα να δω τι θα μου απαντησουν για το θεμα..

 

Πάντως σε άλλο παιδί στο επίσημο νήμα που πήγε για αλλαγή οθόνης του έδωσαν πιστωτικό να πάει να πάρει άλλο κινητό γιατί δεν υπάρχει το ανταλλακτικό... και σε περίπτωση που το πας σου αλλάζουν και οθόνη.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως σε άλλο παιδί στο επίσημο νήμα που πήγε για αλλαγή οθόνης του έδωσαν πιστωτικό να πάει να πάρει άλλο κινητό γιατί δεν υπάρχει το ανταλλακτικό... και σε περίπτωση που το πας σου αλλάζουν και οθόνη.

Εμένα είχε κάνει 15 μέρες να έρθει το ανταλλακτικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε κάνει 15 μέρες να έρθει το ανταλλακτικό.

 

αλλάζουν και την οθόνη σωστά?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , σημερα τυχαια παρατήρησα μια ρωγμή στο πανω μέρος στο μικρόφωνο.Το κινητο ειναι αγορασμένο απο kaizershop Οκτώβριο του 2014.Τι κινήσεις πρεπει να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , σημερα τυχαια παρατήρησα μια ρωγμή στο πανω μέρος στο μικρόφωνο.Το κινητο ειναι αγορασμένο απο kaizershop Οκτώβριο του 2014.Τι κινήσεις πρεπει να κάνω ?

Τηλεφωνείς στην Procordia (επίσημο σερβις)και συνενοείσαι να το παραλάβουν για επισκευή ή αντικατάσταση. Για να σε καλύψει η εγγύηση πρέπει να έχεις στοκ ρομ και οχι ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα το στείλω αύριο για την ρωγμή στο service. Έχω temperd glass στην οθόνη..θα πρέπει να αγοράσω καινούργιο να φανταστώ Ε? Εφοσων θα αλλαχτεί οθόνη....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα το στείλω αύριο για την ρωγμή στο service. Έχω temperd glass στην οθόνη..θα πρέπει να αγοράσω καινούργιο να φανταστώ Ε? Εφοσων θα αλλαχτεί οθόνη....

Ακριβώς. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα ένα g3 μεταχειρισμένο και την έχει τη ρωγμή... ελάχιστα φαίνεται, αν δεν είχα πονηρευτεί από το thread δεν θα το έβλεπα καν. Αξίζει να το επισκευάσει κανείς ή ξαναεμφανίζεται μετά από λίγο καιρό (αυτοί που το έχουν επισκευάσει ας μας πουν). Επίσης, είναι ελληνικό, αλλά απόδειξη δεν υπάρχει. Από το ΙΜΕΙ δεν μπορούν να δουν αν είναι εντός εγγύησης;;;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα ένα g3 μεταχειρισμένο και την έχει τη ρωγμή... ελάχιστα φαίνεται, αν δεν είχα πονηρευτεί από το thread δεν θα το έβλεπα καν. Αξίζει να το επισκευάσει κανείς ή ξαναεμφανίζεται μετά από λίγο καιρό (αυτοί που το έχουν επισκευάσει ας μας πουν). Επίσης, είναι ελληνικό, αλλά απόδειξη δεν υπάρχει. Από το ΙΜΕΙ δεν μπορούν να δουν αν είναι εντός εγγύησης;;;

 

Καλορίζικο καταρχάς! Αξίζει να το επισκευασεις εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση και είναι τσάμπα... Σε κάποια παιδιά που το επισκευασαν ξαναεμφανιστηκε ωστόσο για μένα δεν είναι λόγος να μην το στείλεις για επισκευή. Επίσης από το imei μπορούν να δουν αν είναι εντός εγγύησης αλλά σίγουρα θα είναι εφόσον το τηλέφωνο έχει δύο έτη εγγύηση και δεν κυκλοφορεί τόσο καιρό. Επίσης από όσο ξέρω το πάνε με την ημερομηνία κατασκευής αν δεν υπάρχει απόδειξη κοινώς με του τρεις πρώτους αριθμούς του sn δηλαδή την παρτίδα. Ο μόνος λόγος να μην σε καλύψουν είναι να το είχε πάει ο προηγούμενος κάτοχος για κάποιο λόγο procordia και το τηλέφωνο να ήταν root.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι τώρα ρουτ και ψάχνω οδηγό για να το κάνω μαμά. Ειναι με lolipop τωρα

 

εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631 θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν σίγουρα τα παιδιά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

thanks takaros... τελικά βρήκα οδηγούλη αμέσως από xda. Πολύ ευκολότερο στα πειράγματά του από τα samsung / zte που είχα παλαιότερα. Αλλά αρκετά (και sorry) για το off topic

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

thanks takaros... τελικά βρήκα οδηγούλη αμέσως από xda. Πολύ ευκολότερο στα πειράγματά του από τα samsung / zte που είχα παλαιότερα. Αλλά αρκετά (και sorry) για το off topic

 

να είσαι καλά..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα πάρω τηλέφωνο procordia για να μου επισκευάσουν τη ρωγμή. Ελπίζω να έχουν ανταλλακτικό καβάτζα. Θα σας πω εντυπώσεις.

 

update: λόγο της κατάστασης, με τις τράπεζες κλειστές, δεν υπάρχει κανένα ανταλλακτικό διαθέσιμο αυτή τη στιγμή. Οπότε, από την επόμενη εβδομάδα και βλέπουμε.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λετε να το παρω η οχι? Μου ειπανε αν θελω το στέλνω.... Δεν ξερω αν αξιζει ομως

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λετε να το παρω η οχι? Μου ειπανε αν θελω το στέλνω.... Δεν ξερω αν αξιζει ομως

Προς το παρόν για μένα περίμενε αφού έχει ψωμί η εγγύηση. Άσε να έχουν και ανταλλακτικά φουλ να μην σε καθυστερησουν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα ουδέν μέχρι τώρα...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο καταρχάς! Αξίζει να το επισκευασεις εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση και είναι τσάμπα... Σε κάποια παιδιά που το επισκευασαν ξαναεμφανιστηκε ωστόσο για μένα δεν είναι λόγος να μην το στείλεις για επισκευή. Επίσης από το imei μπορούν να δουν αν είναι εντός εγγύησης αλλά σίγουρα θα είναι εφόσον το τηλέφωνο έχει δύο έτη εγγύηση και δεν κυκλοφορεί τόσο καιρό. Επίσης από όσο ξέρω το πάνε με την ημερομηνία κατασκευής αν δεν υπάρχει απόδειξη κοινώς με του τρεις πρώτους αριθμούς του sn δηλαδή την παρτίδα. Ο μόνος λόγος να μην σε καλύψουν είναι να το είχε πάει ο προηγούμενος κάτοχος για κάποιο λόγο procordia και το τηλέφωνο να ήταν root.

Βρε παιδια και τι δουλεια εχει το root με προβληματα πλαστικων-οθονων κλπ?

Να εχει προβλημα ο επρξεργαστης η κατι αλλο εσωτερικα το καταλαβαινω....

Δηλαδη αν στειλει καποιος ρουταρισμενο τηλεφωνο με custom rom και ζητησει επισκευη ρωγμης δεν θα του το κανουν?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα το κάνουν. Είναι στους όρους της εγγύησης. Ή τους αποδέχεσαι ή αγοράζεις άλλο κινητό. Αν και όλα τα κινητά το έχουν ως όρο

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια και τι δουλεια εχει το root με προβληματα πλαστικων-οθονων κλπ?

Να εχει προβλημα ο επρξεργαστης η κατι αλλο εσωτερικα το καταλαβαινω....

Δηλαδη αν στειλει καποιος ρουταρισμενο τηλεφωνο με custom rom και ζητησει επισκευη ρωγμης δεν θα του το κανουν?

 

Δυστυχώς δεν το κάνουν φίλε μου. Ότι έχει σχέση με εγγύηση παύει να ισχύει εφόσον είναι το τηλέφωνο root. Έτσι αναγραφουν στις εγγυήσεις και δεν έχουν κατηγοριοποιηση. Ορθα κοφτα, είναι πειραγμενο το τηλέφωνο bye bye εγγύηση. Το καλό με το LG είναι ότι εφόσον το πας σε μαμά κατάσταση είσαι κομπλέ δεν είναι όπως η Sammy με τον knox που άπαξ και αρχίσεις τα πειραγματα γράφει και δεν μπορείς να τον μηδενισεις οπότε χάνεις την εγγύηση ότι και αν συμβεί.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εκει που ελεγα υστερα απο ενα 5μηνο με το κινητο οτι ημουν τυχερος που δε μου ειχε συμβει χθες πηγα να βαλω τα ακουστικα και βλεπω μια ρωγμη διπλα ωχ λεω τη κατσαμε κ μεις... Αν ειναι δυνατον δηλαδη... Δεν εμαι κ αθηνα τωρα αλλα κ αποτι διαβαζω δεν εχουν ανταλλακτικα στη προκορντια οποτε καλο σεπτεμβρη..
Link to comment
Share on other sites

Και εκει που ελεγα υστερα απο ενα 5μηνο με το κινητο οτι ημουν τυχερος που δε μου ειχε συμβει χθες πηγα να βαλω τα ακουστικα και βλεπω μια ρωγμη διπλα ωχ λεω τη κατσαμε κ μεις... Αν ειναι δυνατον δηλαδη... Δεν εμαι κ αθηνα τωρα αλλα κ αποτι διαβαζω δεν εχουν ανταλλακτικα στη προκορντια οποτε καλο σεπτεμβρη..

Κρίμα φίλε. Την έχουν κάνει την πατάτα τους με το πλαίσιο... Μακάρι να μην το βγάλει σε όλους.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ρωγμή και σε εμένα, χωρίς πτώση. Στο ίδιο γνωστό σημείο που βρίσκεται το μικροφωνο. Αγορασμένο από skroutz προ εξαμήνου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...