Jump to content

[LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές


takis6666
 Κοινοποίηση

Ρωγμή προβλημα η οχι?  

138 members have voted

  1. 1. Ρωγμή προβλημα η οχι?

    • Ναι, αντιμετώπισα αυτο το πρόβλημα
    • Εχω γνωστο ατομο που το αντιμετώπισε
    • Το κινητο μου ειναι μια χαρα!


Recommended Posts

Παιδια η ρωγμη φτανει μεχρι ενα μεγιστο μεγεθος η συνεχιζει να μεγαλωνει συνεχώς?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια η ρωγμη φτανει μεχρι ενα μεγιστο μεγεθος η συνεχιζει να μεγαλωνει συνεχώς?

 

Δυστυχως μεγαλωνει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μεγαλωνει....

Καλα πως μπορει να μεγαλωνει συνεχως? Ρε παιδια με βαλατε σε σκεψεις πανω που αποφάσισα να μην το στειλω... Ο μονος λογος που δεν το στελνω ειναι η επανεμφανιση στο ανταλλακτικο? Για αυτο θα με βοηθουσε πολυ αν μου λεγανε αυτοι με αλλαγμενο πλαισιο αν ξαναεχουν το προβλημα...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλα πως μπορει να μεγαλωνει συνεχως? Ρε παιδια με βαλατε σε σκεψεις πανω που αποφάσισα να μην το στειλω... Ο μονος λογος που δεν το στελνω ειναι η επανεμφανιση στο ανταλλακτικο? Για αυτο θα με βοηθουσε πολυ αν μου λεγανε αυτοι με αλλαγμενο πλαισιο αν ξαναεχουν το προβλημα...

Εγώ το ξαναέπαθα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ρωγμη αυτη ειναι καθετη η στο μηκος ρε παιδια,δηλαδη οταν λετε μεγαλωνει εννοειτε οτι επεκτηνεται και παει γυρο-γυρο?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

η ρωγμη αυτη ειναι καθετη η στο μηκος ρε παιδια,δηλαδη οταν λετε μεγαλωνει εννοειτε οτι επεκτηνεται και παει γυρο-γυρο?

 

Mιλαω για παχος εγω... Εαν θα μεινει τοσο απλα δεν με ενδιαφερει... Αν δεν μπορει στο μελλον να επηρεαστει καποια λειτουργια αν και νπδεν το βλεπω να μεγαλωνει ιδιαιτερα:X

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλα πως μπορει να μεγαλωνει συνεχως? Ρε παιδια με βαλατε σε σκεψεις πανω που αποφάσισα να μην το στειλω... Ο μονος λογος που δεν το στελνω ειναι η επανεμφανιση στο ανταλλακτικο? Για αυτο θα με βοηθουσε πολυ αν μου λεγανε αυτοι με αλλαγμενο πλαισιο αν ξαναεχουν το προβλημα...

 

Βαζοντας και βγαζοντας τον φορτιστη η ρωγμη μεγαλωνει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας και βγαζοντας τον φορτιστη η ρωγμη μεγαλωνει...

 

Διαβασα στο xda πραγματα που με εκαναν να μην θελω και δεν θα το παρω... Συσκευες που δεν δούλευαν σωστα μετα την αντικατασταση, και οτι ξαναεμφανίστηκε...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, επειδή διαβάζω χρόνια το forum δεν έχω ξανασυναντήσει χειρότερο quality control σε πρόσφατη συσκευή.

Έχουν υπάρξει πολλές φορές προβλήματα σε πρώτες παραγωγές και σε συγκεκριμένες παρτίδες. Αλλά είναι μεμονομένα περιστατικά.

Εδώ μιλάμε καθαρά για τζόκερ.

 

Και όλα αυτά θα μπορούσαμε να πούμε ότι τα δεχόμαστε αν δεν άρχιζαν τα παρατράγουδα με το service και που, φυσικά, είναι με τις ευχές της LG δυστυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, επειδή διαβάζω χρόνια το forum δεν έχω ξανασυναντήσει χειρότερο quality control σε πρόσφατη συσκευή.

Έχουν υπάρξει πολλές φορές προβλήματα σε πρώτες παραγωγές και σε συγκεκριμένες παρτίδες. Αλλά είναι μεμονομένα περιστατικά.

Εδώ μιλάμε καθαρά για τζόκερ.

 

Και όλα αυτά θα μπορούσαμε να πούμε ότι τα δεχόμαστε αν δεν άρχιζαν τα παρατράγουδα με το service και που, φυσικά, είναι με τις ευχές της LG δυστυχώς.

 

Πραγματικα ειμαι στο 50-50 να το παρω η οχι ... Ειμαι ψηρας που να παρει!.... Κωνσταντίνε εσυ τι λες

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειμαι στο 50-50 να το παρω η οχι ... Ειμαι ψηρας που να παρει!.... Κωνσταντίνε εσυ τι λες

Δεν θέλω να το πάρω πάνω μου φίλε μου Τάκη. Είναι όμορφη συσκευή. Και πέρα της μπαταρίας που είναι κακή και των lags/ redraws που εγώ με το 16αρι συνάντησα ακόμα και με Nova launcher, οπτικά και χρηστικά κυρίως δεν έχει αντίπαλο. Ούτε στα λεφτά που δίνεις.

Όμως, όταν διαβάζεις τόσα και την έχεις πάθει, μάλλον κοιτάς προς άλλου. Εγώ την πρώτη φορά (ήμουν από τους πρώτους που την πάτησαν με λευκό G3) περίμενα 15 μέρες. Με πολλά τηλέφωνα λόγω ανταλλακτικού καθώς όσα είναι από Σκρούτζ, πρέπει να έρθει το ανταλλακτικό από την εκάστοτε αντιπροσωπία της LG. Αυτό, αν με ρωτάς, ποτέ δεν το κατάλαβα αλλά τέλος πάντων. Όταν το ξαναέπαθα μέσα σε διάστημα 3 μηνών απλά βαρέθηκα και το πούλησα μαζί με τη ρωγμή. Φυσικά έχασα σε τιμή παρόλο που το πρόσεχα σαν τα μάτια μου...

Εγώ, προσωπικά, θα το άφηνα. Μπορεί να γλιτώσεις τη ρωγμή και να βγάλει κιτρινίλα. Να γλιτώσεις κιτρινίλα και να βγάλει πρόβλημα στο ακουστικό (παράσιτα). Να αρχίσει ξαφνικά τις επανεκκινήσεις αν και λογικά αυτό λύνεται με αλλαγή μπαταρίας απο, τι κατάλαβα.

Εγώ έδωσα κάτι παραπάνω και πήγα σε συσκευή η οποία σπάνια βγάζει κατασκευαστικά προβλήματα.

It's up to you boy αλλά τα δεδομένα είναι αυτά δυστυχώς...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το πάρω πάνω μου φίλε μου Τάκη. Είναι όμορφη συσκευή. Και πέρα της μπαταρίας που είναι κακή και των lags/ redraws που εγώ με το 16αρι συνάντησα ακόμα και με Nova launcher, οπτικά και χρηστικά κυρίως δεν έχει αντίπαλο. Ούτε στα λεφτά που δίνεις.

Όμως, όταν διαβάζεις τόσα και την έχεις πάθει, μάλλον κοιτάς προς άλλου. Εγώ την πρώτη φορά (ήμουν από τους πρώτους που την πάτησαν με λευκό G3) περίμενα 15 μέρες. Με πολλά τηλέφωνα λόγω ανταλλακτικού καθώς όσα είναι από Σκρούτζ, πρέπει να έρθει το ανταλλακτικό από την εκάστοτε αντιπροσωπία της LG. Αυτό, αν με ρωτάς, ποτέ δεν το κατάλαβα αλλά τέλος πάντων. Όταν το ξαναέπαθα μέσα σε διάστημα 3 μηνών απλά βαρέθηκα και το πούλησα μαζί με τη ρωγμή. Φυσικά έχασα σε τιμή παρόλο που το πρόσεχα σαν τα μάτια μου...

Εγώ, προσωπικά, θα το άφηνα. Μπορεί να γλιτώσεις τη ρωγμή και να βγάλει κιτρινίλα. Να γλιτώσεις κιτρινίλα και να βγάλει πρόβλημα στο ακουστικό (παράσιτα). Να αρχίσει ξαφνικά τις επανεκκινήσεις αν και λογικά αυτό λύνεται με αλλαγή μπαταρίας απο, τι κατάλαβα.

Εγώ έδωσα κάτι παραπάνω και πήγα σε συσκευή η οποία σπάνια βγάζει κατασκευαστικά προβλήματα.

It's up to you boy αλλά τα δεδομένα είναι αυτά δυστυχώς...

Ειμαι με συμβόλαιο 2 χρονων και λιγει σε ακριβως εναν χρονο οπου σκοπευω να παρω το g5 μιας και ειμαι ευχαριστημένος με gpad & g3.... Εσυ ποιάν συσκευή έχεις? Η μονη απορια που απομενει για το αν θα ζητησω αλλαγη η οχι ειναι το αν το ανταλλακτικό ειναι ενισχυμένο η απλα το ιδιo

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Αν κρίνουμε από το G4, φαίνεται ότι η εταιρία πρόσεξε πολύ αυτή τη φορά. Μέχρι το G5, όμως; Άσε που μπορεί για τον Χ-Ψ λόγο να μην σου αρέσει το G5.

Τι να σου πω; Ρίσκαρε το. Μπορεί να σου βγει άρτιο. Εγώ πήγα σε Note 4.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Αν κρίνουμε από το G4, φαίνεται ότι η εταιρία πρόσεξε πολύ αυτή τη φορά. Μέχρι το G5, όμως; Άσε που μπορεί για τον Χ-Ψ λόγο να μην σου αρέσει το G5.

Τι να σου πω; Ρίσκαρε το. Μπορεί να σου βγει άρτιο. Εγώ πήγα σε Note 4.

 

Το υλικο κατασκευης του ανταλλακτικου ειναι το ιδιο με του αυθεντικου? Δεν υπαρχει διαφορα σε αντοχη κτλ?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω αυτό.. Φαντάζομαι είναι το ίδιο με αυτό της κατασκευής.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω τελικα και θα σας ενημερωσω παιδες...:D

 

ακυρο...https://plus.google.com/117497683400637005758/posts/CaUadvQJjZc

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας παιδια..σημερα πηρα τηλεφωνο στην procordia για το γνωστο θεμα σχετικα με τις ρωγμες.εμενα εχει και πανω και κατω και με παρεπεμψαν στην lg οπου την δευτερα θα ρθουν να παραλαβουν το κινητο .μου ειπαν μεχρι τελος της αλλης εβδοαμαδας θα εχω και παλι το κινητο.ελπιζω....επειδη δεν ρωτησα τον υπαλληλο.δινω μονο το τηλεφωνο και αποδειξη της εγγυησης..χωρις την κουτα ε??αν ξερει καποιος
Link to comment
Share on other sites

Στέλνουν οι ίδιοι κουτί. Από εξυπηρέτηση τόσο η lg όσο και το σέρβις είναι άψογοι
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στέλνουν οι ίδιοι κουτί. Από εξυπηρέτηση τόσο η lg όσο και το σέρβις είναι άψογοι

 

δεν το βλεπω προς το παρων το αψογο σερβις..πηρα την παρασκευη τηλ ειπαν την δευτερα θα ρθουν να το παρουν..τιποτα..πηρα δευτερα βραδυ λενε σημερα τριτη θα ρθουν...πηρα και τωρα μεσημερι τριτης λενε θα με ειδοποιησουν..ουτε συσκυεη εχουν να μου δανεισουν να δουλευω αυτες τις μερες.γιατι τους ειπα σας παιρνω τηλ για να μην πεσω στις μερες των χριστουγεννων και αργησει πολυ αφου το ανταλακτικο υπαρχει..και τα συμπερασματα δικα σας..

Link to comment
Share on other sites

η ρωγμη εμφανιζεται ετσι στο ακαιρο λογω κακης ποιοτητας,η απο κατι αλλο πχ στενη τσεπη, πτωση κλπ? εγω εχω δυο το ενα απο αυγουστο και το αλλο απο τελη οκτωμβριου και ευτυχως δεν εχω ακομα προβλημα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

marioscrete άσε το καλύτερα μετά τις γιορτές...Εγώ απλά παρέθεσα την άποψή μου απο την δικιά μου εμπειρία με την εταιρεία.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

τελικα μολις ηρθαν και το παρελαβαν,,...τωρα προσευχες μηπως το εχω μεχρι την αλλη πεμπτη παραμονη χριστουγεννων χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

καλησπεραα..σημερα πηρα τηλ στην procordia και το κινητο ειναι ετοιμο και σημερα θα εφευγε απο αυτους.αρα μου ειχαν πει σε 2 μερες θα ναι ετοιμο απο αυτους οποτε ειναι σωστοι...τωρα μπορει να το χω αυριο η την δευτερα οπου και θα γραψω την εντυπωση μου μετα την αλλαγη οθονης...παντως μπραβο στο σερβις...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...