Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γνωρίζω ακριβώς ποιές και πως οι συνθήκες επηρεάζουν την λήψη 4K, εγώ πάντως κατάφερα να τραβήξω 4:17 βίντεο. Το σταμάτησα εγώ, δεν το έριξε μόνο του.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν καταλαβα, σου εβγαλε μηνυμα για θερμοκρασια στο 1,20 και στο 1,30 σταματησε την εγραφη βιντεο απο μονο του ή τη σταματησες εσυ ?

Εγώ το σταμάτησα. Τώρα το δοκίμασα ξανά και πέρασε τα 2 λεπτά, έβγαλε ένα μικρό εικονίδιο που μάλλον είναι για τη θερμοκρασία και το έκλεισα εγώ, δεν έκλεισε μόνο του. Δεν υπάρχει πρόβλημα αν το αφήσω να σταματήσει μόνο του;

 

Μήπως παίζει ρόλο που έχω θήκη spigen και ζελατίνα στο πίσω μέρος; Ίσως χωρίς τη θήκη να κρατήσει περισσότερο, θα το δοκιμάσω...

Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει πρόβλημα αν το αφήσω να σταματήσει μόνο του;

 

Όχι γιατί έχει προβλεφθεί ούτως ώστε να κλείνει για αυτόν ακριβώς το λόγο... για να μη δημιουργηθεί πρόβλημα.

 

Μήπως παίζει ρόλο που έχω θήκη spigen και ζελατίνα στο πίσω μέρος; Ίσως χωρίς τη θήκη να κρατήσει περισσότερο, θα το δοκιμάσω...

 

Παίζει και αυτό το ρόλο του ναι μιας και δυσκολεύεται η απαγωγή της θερμότητας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζετε μήπως με ποιό τρόπο μπορώ να περάσω τελικά την marshmallow; Είμαι αυτός ο "άτυχος" κάτοχος του vodafone branded Z3+ (όπου πέρα απο το κουτί και την εφαρμογή my vodafone, δεν έχει τίποτα άλλο που να δείχνει ότι είναι κλειδωμένο στη Vodafone)
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σταμάτησα. Τώρα το δοκίμασα ξανά και πέρασε τα 2 λεπτά, έβγαλε ένα μικρό εικονίδιο που μάλλον είναι για τη θερμοκρασία και το έκλεισα εγώ, δεν έκλεισε μόνο του. Δεν υπάρχει πρόβλημα αν το αφήσω να σταματήσει μόνο του;

 

Μήπως παίζει ρόλο που έχω θήκη spigen και ζελατίνα στο πίσω μέρος; Ίσως χωρίς τη θήκη να κρατήσει περισσότερο, θα το δοκιμάσω...

 

Όχι γιατί έχει προβλεφθεί ούτως ώστε να κλείνει για αυτόν ακριβώς το λόγο... για να μη δημιουργηθεί πρόβλημα.

 

 

 

Παίζει και αυτό το ρόλο του ναι μιας και δυσκολεύεται η απαγωγή της θερμότητας.

Ειναι ετσι οπως τα γραφει ο athanaso77.

Σε εμενα στο z3 οταν ειχα δοκιμασει μου εβγαλε και εμενα το μηνυμα για θερμοκρασια στα 2 περιπου λεπτα, το αγνοησα και εβγαλα βιντεο ~12λεπτα και μετα το σταματησα μονος μου. Εδω εχετε τον snapdragon 810 και δεν ξερω τι διαφορα εχει στη θερμοκρασια στην εγραφη βιντεο. Επισης αν θυμαμαι καλα υπαρχει οριο στο μεγεθος gb του βιντεο.

Καλημέρα, γνωρίζετε μήπως με ποιό τρόπο μπορώ να περάσω τελικά την marshmallow; Είμαι αυτός ο "άτυχος" κάτοχος του vodafone branded Z3+ (όπου πέρα απο το κουτί και την εφαρμογή my vodafone, δεν έχει τίποτα άλλο που να δείχνει ότι είναι κλειδωμένο στη Vodafone)

Πρεπει να βρεις τη rom σε αρχειο ftf και να την βαλεις μονος σε με το flashtools.

Προσοχη: να παρεις backup γιατι θα χασεις τα παντα στον εσωτερικο χωρο και να φλασαρεις rom που να ειναι για το δικο σου κωδικο μοντελου.

Δοκιμαζεις με δικη σου ευθυνη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ετσι οπως τα γραφει ο athanaso77.

Σε εμενα στο z3 οταν ειχα δοκιμασει μου εβγαλε και εμενα το μηνυμα για θερμοκρασια στα 2 περιπου λεπτα, το αγνοησα και εβγαλα βιντεο ~12λεπτα και μετα το σταματησα μονος μου. Εδω εχετε τον snapdragon 810 και δεν ξερω τι διαφορα εχει στη θερμοκρασια στην εγραφη βιντεο. Επισης αν θυμαμαι καλα υπαρχει οριο στο μεγεθος gb του βιντεο.

 

Πρεπει να βρεις τη rom σε αρχειο ftf και να την βαλεις μονος σε με το flashtools.

Προσοχη: να παρεις backup γιατι θα χασεις τα παντα στον εσωτερικο χωρο και να φλασαρεις rom που να ειναι για το δικο σου κωδικο μοντελου.

Δοκιμαζεις με δικη σου ευθυνη.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Είδα κάτι βιντεάκια στο youtube, κατεβάζω και την marshmallow για το Ε6553 που είναι το δικό μου και βλέπουμε. Η ROM που βρήκα είναι RU, αλλα πιστεύω θα έχει και Αγγλικά. Σωστά;

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Είδα κάτι βιντεάκια στο youtube, κατεβάζω και την marshmallow για το Ε6553 που είναι το δικό μου και βλέπουμε. Η ROM που βρήκα είναι RU, αλλα πιστεύω θα έχει και Αγγλικά. Σωστά;

99% θα εχει μεσα και Αγγλικα και Ελληνικα. Δεν ξερω αν θα εχει 160χαρ στα sms.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

99% θα εχει μεσα και Αγγλικα και Ελληνικα. Δεν ξερω αν θα εχει 160χαρ στα sms.

 

Οκ και πάλι σε ευχαριστώ

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ετσι οπως τα γραφει ο athanaso77.

Σε εμενα στο z3 οταν ειχα δοκιμασει μου εβγαλε και εμενα το μηνυμα για θερμοκρασια στα 2 περιπου λεπτα, το αγνοησα και εβγαλα βιντεο ~12λεπτα και μετα το σταματησα μονος μου. Εδω εχετε τον snapdragon 810 και δεν ξερω τι διαφορα εχει στη θερμοκρασια στην εγραφη βιντεο. Επισης αν θυμαμαι καλα υπαρχει οριο στο μεγεθος gb του βιντεο.

 

OK θα το δοκιμάσω, χωρίς τη θήκη, για να δω πόσο χρόνο θα κάνει λήψη. Ποιον codec χρησιμοποιείτε, Η264 ή Η265; Ο Η265 παράγει μικρότερο σε μέγεθος αρχείο και είναι πιο ελαφρύς αλλά δεν υπάρχουν πολλά προγράμματα που να υποστηρίζουν την προβολή και την επεξεργασία του.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έτρεξα ένα benchmark antutu με την 6.0 και μου έβγαλε 69000 μονάδες..

http://postimg.org/image/mnq35kvzb/

Edited by Panosz3plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μόλις έτρεξα ένα benchmark antutu με την 6.0 και μου έβγαλε 69000 μονάδες..

http://postimg.org/image/mnq35kvzb/

 

Ε και; Δεν έχουν κάποια ουσιαστική αξία αυτά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε και; Δεν έχουν κάποια ουσιαστική αξία αυτά...

 

Τι ε και?υπάρχουν άνθρωποι εδώ στο φόρουμ που θέλουν να γνωρίζουν! Τι εκαι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι ε και?υπάρχουν άνθρωποι εδώ στο φόρουμ που θέλουν να γνωρίζουν! Τι εκαι

 

Κράτησε αυτό που είπα και πάμε παρακάτω... δεν έχουν καμία πραγματική αξία αυτά.

 

Όσον αφορά το ύφος σου τώρα... δεν επιτρέπονται ειρωνικά σχόλια στο φόρουμ τα οποία βάσει των κανονισμών τους οποίους αποδέχθηκε με την εγγραφή σου δικαιολογούν την άμεση διαγραφή και τον αποκλεισμό πρόσβασης στο forum. Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να διαβάσεις τους κανονισμούς του forum πριν συνεχίσεις.

 

Συνεχίζουμε στα της συσκευής τώρα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έτρεξα ένα benchmark antutu με την 6.0 και μου έβγαλε 69000 μονάδες..

http://postimg.org/image/mnq35kvzb/

 

διαβάζοντας στο xda λέει διάφορα tips/cheats για να βγάλει μεγαλύτερο σκορ

ένα απο αυτά είναι να το βάλεις στο ψυγείο κανένα τέταρτο και μετά να το τρέξεις.

αν θέλεις δοκίμασε το, όχι για το σκορ αυτό καθεαυτό αλλά για να δεις αν φρενάρει λόγω throttling ή παίζει κάτι με τη ROM.

Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας στο xda λέει διάφορα tips/cheats για να βγάλει μεγαλύτερο σκορ

ένα απο αυτά είναι να το βάλεις στο ψυγείο κανένα τέταρτο και μετά να το τρέξεις.

αν θέλεις δοκίμασε το, όχι για το σκορ αυτό καθεαυτό αλλά για να δεις αν φρενάρει λόγω throttling ή παίζει κάτι με τη ROM.

 

Έτρεξα άλλο ένα τώρα με 70% μπαταρία και έβγαλε 87163..παίζει τόσο ρόλο η μπαταρία ?

http://postimg.org/image/eiv8dn9el/

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για το συγκεκριμένο, αλλά ναι γενικά μπορεί να παίξει ρόλο γιατί ανάλογα τις ρυθμίσεις και το εναπομένον ποσοστό ενδέχεται να έχει μπει σε save mode και να κόβει τον επεξεργαστή.

 

βέβαια στο 37% που φαίνεται να ήταν το προηγούμενο δεν νομίζω οτι ήταν αυτή η περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω...παντως γενικά πάει καλά το κινητό μέχρι στιγμής. Θα κάνω και ένα με 100% μπαταρία να δω αποτέλεσματα..
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω...παντως γενικά πάει καλά το κινητό μέχρι στιγμής. Θα κάνω και ένα με 100% μπαταρία να δω αποτέλεσματα..

θεωρεις οτι χτυπησε χαμηλο σκορ ;;;Με το αντυτυ 6 εχω χασει λιγο την μπαλα κ δεν ξερω ποια σκορ θεωρουνται καλα

Επισης θελω να ρωτησω αν εχει κανονικα εγγυηση στην Ελλαδα μιας κ απο οτι ξερω δεν ηρθε επισημα στην χωρα μας.

Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης θελω να ρωτησω αν εχει κανονικα εγγυηση στην Ελλαδα μιας κ απο οτι ξερω δεν ηρθε επισημα στην χωρα μας.

 

Εχει εγγύηση, αρκεί να είναι ευρωπαϊκή συσκευη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η συσκευή είναι πολύ νέα για να έχει συμβεί σε κάποιον, έχω όμως την εξής ερώτηση

αν χρειαστεί κάποια στιγμή να αλλάξουμε μπαταρία, αναλαμβάνει την αλλαγή επίσημο service, και αν ναι θα είναι IP68 μετά την αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα.

Δεν το εχω επεξεργαστει πολυ ακομα γιατι έβγαλε κατευθείαν 2 διαδοχικές αναβαθμίσεις.

Μια διευκρίνηση αν γνωριζει κάποιος, η μεμβρανη που εχει στην οθονη (κατω απο τη ζελατίνα) ειναι η αναφερομενη προστασια απο τις γρατσουνιές ή εχει κανονικο "αχαρακτο" γυαλί απο κατω; επισης, και η πισω οψη ειναι με ανθεκτικό υλικο στις γραυτσουνιες;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...