Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είμαι και εγώ χρήστης της εν λόγω συσκευής, ναι, ισχύει κανονικά η εγγύηση...
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και ήρθε ο καιρός να αντικαταστήσω το Sony Xperia SP που έχω, θα ήθελα τη βοήθειά σας. Σκέφτομαι να πάρω το Sony Xperia Z3 ή το Z3+. Η διαφορά στην τιμή είναι μικρή, το Ζ3 ξεκινάει από 322 ευρώ και το Ζ3+ από τα 350 περίπου. Από την έρευνα που έκανα διαφορές υπάρχουν, αλλά δεν είναι μεγάλες. Αυτό που με προβληματίζει, και με κάνει να κλείνω προς το Ζ3+, είναι ότι το ότι δεν έχει καπάκι στην θύρα USB και άρα δεν είναι απαραίτητη η φόρτιση με το μαγνητικό φορτιστή. Πόσο στεγανή είναι αυτή η θύρα χωρίς καπάκι; Υπάρχει κάποιος που να τα έχει ή είχε στην κατοχή του και τα δύο; Παρουσιάζει η συσκευή προβλήματα, και αν ναι, υπάρχει κάτι καλύτερο ίσως σε αυτά τα χρήματα για να δω; Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια σας...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή το Ζ3+...εφόσον το καλύπτει η εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας θα επέλεγα το plus ουσιαστικά πλησιάζει τα specs του τωρινού Ζ5.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ είπα να το γράψω κι εγώ αλλά με πρόλαβες ;) ...ενα καλό μεταχειρισμένο επίσης Ζ5 γύρω στα 350 ίσως είναι καλή επιλογή...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το να μπορεί κανείς να κάνει υπομονή είναι σχετικό. Όταν ξεκίνησα για την αναβάθμιση είχα είχα ως κεφάλαιο τα 300€. Το τράβηξα λίγο ακόμη και έφτασα στα 320€ για το Z3 και μετά άρχισα να γλυκοκοιτάζω το Z3+ και αν δεν σταματήσω κάπου θα φτάσω το ποσό πολύ ψηλότερα και τελικά δεν θα πάρω τίποτε. Με τόσα χρήματα δεν θα αγόραζα ποτέ μεταχειρισμένο. Η διαφορά στα χρήματα είναι περίπου 100€, ποσό που για μένα δεν αξίζει να διαθέσω για ελάχιστες διαφορές ανάμεσα στα δύο. Δεν έχω κόλλημα με το τελευταίο μοντέλο, ψάχνω μια καλή και αξιόπιστη συσκευή που θα κρατήσω για αρκετό καιρό. Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το να μπορεί κανείς να κάνει υπομονή είναι σχετικό. Όταν ξεκίνησα για την αναβάθμιση είχα είχα ως κεφάλαιο τα 300€. Το τράβηξα λίγο ακόμη και έφτασα στα 320€ για το Z3 και μετά άρχισα να γλυκοκοιτάζω το Z3+ και αν δεν σταματήσω κάπου θα φτάσω το ποσό πολύ ψηλότερα και τελικά δεν θα πάρω τίποτε. Με τόσα χρήματα δεν θα αγόραζα ποτέ μεταχειρισμένο. Η διαφορά στα χρήματα είναι περίπου 100€, ποσό που για μένα δεν αξίζει να διαθέσω για ελάχιστες διαφορές ανάμεσα στα δύο. Δεν έχω κόλλημα με το τελευταίο μοντέλο, ψάχνω μια καλή και αξιόπιστη συσκευή που θα κρατήσω για αρκετό καιρό.

 

Xperia z3. Απλά τα πράγματα. Εφόσον δεν θες Ζ5 μεταχειρισμενο Το Ζ3+ κίνηση απελπισιας ήταν από την Sony

Link to comment
Share on other sites

Xperia z3. Απλά τα πράγματα. Εφόσον δεν θες Ζ5 μεταχειρισμενο Το Ζ3+ κίνηση απελπισιας ήταν από την Sony

 

Εξαρταται τι χρηση κανει..αν δεν το λιωνει και δεν εχει τρομερες απαιτησεις, το βρισκω πιο ωραιο το Ζ3+.Αν το λιωνει απλα μπορει να εχει κανα θεμα με υπερθερμανση, οχι οτι εχει προβλημα..και γιαυτο το λεω μην τυχον τον παρουμε στον λαιμο μας.

Το εχει ενας φιλος παντως και ειναι υπερευχαριστημενος, προσωπικα θα το επαιρνα εναντι του Ζ3 αλλα γενικα θα προτιμουσα Ζ5, εκτος αν θελει να αλλαξει σε 8-10 μηνες παλι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρακαλώ να σταματήσει η συζήτηση περί του τι συσκευή να διαλέξει ο CyberDEL. Μπορεί όποιος έχει απορία για το ποια συσκευή να διαλέξει, να ανοίξει ένα ωραιότατο θεματάκι εδώ.

Θα παρακαλούσα να μην συνεχιστεί το off topic καθώς εδώ μιλάμε καθαρά για το Ζ3+. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντας χρήστης του Z3+ εδώ και 5 μήνες και αφού είχα και το Z3 μπορώ να έχω μια σφαιρική εικόνα και για τα δύο... Τα θετικά του "+" έναντι του "3" είναι: καλύτερο grip λόγω πάχους και βάρους, η μπροστινή κάμερα βγάζει πιο καθαρές και φωτεινές φωτογραφίες, η αδιάβροχη θύρα USB, το plus θα έχει ίδιες αναβαθμίσεις με το Z5 (2015), ενώ το Z3(2014) θα σταματήσει πιο γρήγορα την υποστήριξη.

Στα αρνητικά του plus η μπαταρία όπου λόγω 810 και lollipop χάνει από το απλό..

Όσο για τον 810, ναι, ανεβάζει θερμοκρασία σε κάμερα (4K, επεξεργασία) και παιχνίδια, αλλά όχι όπως ακούστηκαν τέρατα για αυτό το θέμα, ενώ δεν χάνεις ούτε σε ταχύτητα, ούτε σε εμπειρία χρήσης, αφού όλα γίνονται άμεσα.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω συγνώμη για το off topic και να σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες. Προχώρησα σε παραγγελία του Ζ3+ σε aqua green. Την άλλη εβδομάδα παραλαμβάνω οπότε μετά από μερικές ημέρες θα έχω εικόνα και θα γράψω την άποψή μου σχετικά, αν και οι διαφορές με το SP που έχω είναι μεγάλες οπότε σίγουρα θα είναι πολύ θετική... Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα το ευχαριστηθείς. Καλομίλητο! Εννοείται να γράψεις τις εντυπώσεις σου. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η πίσω μεριά του κινητού είναι γυαλί ή πλαστικό; Γρατσουνιέται εύκολα; Η Sony υποστηρίζει τα κινητά της με updates ή επειδή βγάζει ανά εξάμηνο νέα κινητά τα αφήνει σύντομα χωρίς υποστήριξη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η πίσω μεριά του κινητού είναι γυαλί ή πλαστικό; Γρατσουνιέται εύκολα; Η Sony υποστηρίζει τα κινητά της με updates ή επειδή βγάζει ανά εξάμηνο νέα κινητά τα αφήνει σύντομα χωρίς υποστήριξη;

Φυσικά τα υποστηρίζει. Από τις καλύτερες εταιρίες σε αυτόν τον τομέα.

Πίσω η πλάτη είναι γυαλί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα προχθές το Ζ3+ από την προσφορά που είχε το e-shop. Όλα καλά, αλλά μέχρι στιγμής δεν μου ήρθε η 6.01. Σε εσάς έχει έρθει;
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προχθές το πήρα, αλλά από άλλο κατάστημα. Πόσο την είχε προσφορά το eshop; Εγώ σήμερα το αναβάθμισα σε 6.0.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και εγώ προχθές το πήρα, αλλά από άλλο κατάστημα. Πόσο την είχε προσφορά το eshop; Εγώ σήμερα το αναβάθμισα σε 6.0.

 

Υπάρχει ακόμα η προσφορά στο crazy sundays.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα 349€ δεν είναι προσφορά. Εγώ το πήρα από το tokinito.gr στα 335€.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Στα 349€ δεν είναι προσφορά. Εγώ το πήρα από το tokinito.gr στα 335€.

 

Είχα πιστωτικο 94 €, οπότε για εμένα ήταν μια χαρά τιμή.

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα το πάρω δώρο για τη κοπέλα μου..υπάρχει κάτι ιδιαίτερο να προσέξω ?

 

https://www.skroutz.gr/s/7111191/Sony-Xperia-Z3-32GB.html

 

Δεν θα το έλεγα. Το μόνο "πρόβλημα" που έχω δει είναι οι λίγες εγχώριες επιλογές από αξεσουάρ (θήκες, tempered glass) λόγω μη επίσημης εισαγωγής της συσκευής στη μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα. Το μόνο "πρόβλημα" που έχω δει είναι οι λίγες εγχώριες επιλογές από αξεσουάρ (θήκες, tempered glass) λόγω μη επίσημης εισαγωγής της συσκευής στη μας.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Είναι ένα κορυφαίο τηλέφωνο σε πολύ καλή τιμή.

 

Το ότι είναι αδιάβροχο μέτρησε στην επιλογή μου........το προηγούμενο τηλέφωνο που είχε ένα Lumia 830 έπεσε μέσα στη..........μπανιέρα

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα το αδιάβροχο ήταν το πρώτο κριτήριο επιλογής, μιας και το προηγούμενο κινητό, Sony xperia sp, από την πρώτη εβδομάδα που το είχα πήρε υγρασία στην οθόνη και έτσι συμβίωσα μαζί του για δύο χρόνια και ακόμη δουλεύει, με μόνο πρόβλημα το "συννεφιασμένο " bagraund από την υγρασία.

Όντως οι επιλογές αξεσουάρ είναι λίγες αλλά υπάρχουν καλές. Εγώ πήρα θήκη spigen space crystal και tempered glass nilkin, απόλυτα ικανοποιημένος και από τα δύο αν και λίγο ακριβούτσικα...

By the way, η τιμή του έχει πάρει για καλά την κατηφόρα και είναι τώρα στα 315€. Νομίζω ότι δεν θέλει πολύ σκέψη...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η ειδοποίηση ενημέρωσης για την marshmallow...

Ξεκινάω την αναβάθμιση. Θα επανέλθω προσεχώς με εντυπώσεις...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...