Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Ποιο συγκεκριμένα έχεις? Αυτό σαν κιμωλία? Ή το άλλο σαν μελάνι (υγρό)?

 

Όχι δεν καίει!!!!!! :eek:

 

 

Aυτό που είναι σαν κιμωλία! Σαν ψεύτικο φαίνεται! :D

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

re paidia karaasxeto alla mias kai kserate gia to kimolioeides antikeimeno afto, mpas kai kserete ti einai afto pou sou dinoun mazi me ta kainouria sou papoutsia pou einai se fakelaki kai leei silica gel nomizo? ti kanei afto? iiimarton kaneis den kserei.
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια πως λεγεται αυτο το πραμα που βαζεις για τις πλήγες (σαν κιμωλια΄π.χ....) οραιο ακουγεται και θα χρησιμευσει πολυ :)

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξυριζομαι με ξυραφι Mach3 Turbo με λαβη Mach3! :o

Νομιζω οτι το Mach3 Turbo ερεθιζει περισσοτερο το δερμα μου, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος. :confused:

Απο αφρο ξυρισματος χρησιμοποιω Nivea Sensitive και μετα Nivea Balm Sensitive και που και που και κανενα After Shave αρωματος.

Προσπαθησα και με gel ξυρισματος, αλλα δεν ικανοποιηθηκα. :(

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Ryback3

 

Νομιζω οτι το Mach3 Turbo ερεθιζει περισσοτερο το δερμα μου, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος. :confused:

 

Κι εμένα, γι αυτό χρησιμοποιώ ξυράφια Mach3 σε λαβή Mach3 Turbo

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tasulm

 

re paidia karaasxeto alla mias kai kserate gia to kimolioeides antikeimeno afto, mpas kai kserete ti einai afto pou sou dinoun mazi me ta kainouria sou papoutsia pou einai se fakelaki kai leei silica gel nomizo? ti kanei afto? iiimarton kaneis den kserei.

 

 

Kάτι σαν αντικοριακό είναι! Αν έχεις προσέξει είναι για την επενδυση του παπουτσιού! Μερικές φορές τα συναντάμε και σε τσάντες...

Εικασίες κάνω.. :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tasulm

 

re paidia karaasxeto alla mias kai kserate gia to kimolioeides antikeimeno afto, mpas kai kserete ti einai afto pou sou dinoun mazi me ta kainouria sou papoutsia pou einai se fakelaki kai leei silica gel nomizo? ti kanei afto? iiimarton kaneis den kserei.

 

Πωπωποοοοοοο :eek: ΠΡΟΣΕΞΕ. Αυτό πέτα το. Είναι για την υγρασία της συσκευασίας. Το συναντάμε και σε ηλεκτρικές-ηλεκτρονικές συσκευασίες. Καμιά σχέση με το θέμα μας.

 

 

 

@SuRfeRCy : Aντιστυπτικό είπαμε :cool:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gmac

 

EINAI KALH??

 

 

Το μοναδικό της μειονέκτημα είναι ότι δεν διαθέτει το ειδικό εξάρτημα για να κόβεις τις φαβορίτες, επειδή στη θέση του έχει το σύστημα με την κρέμα ξυρίσματος. Κατά τα άλλα δεν έχω κανένα παράπονο, ξυρίζει γένια 1-2 ημερών βαθιά και με ευκολία, ένω το ίδιο εύκολο είναι και το καθάρισμά της (κάτω από τη βρύση!). Η μπαταρία διαρκεί αρκετά, γύρω στα 40 ξυρίσματα, μέχρι να εξαντληθεί και την κρέμα ξυρίσματος τη βρίσκεις σε όλα τα καταστήματα ηλεκτρικών συσκευών.

Το θέμα είναι, όπως και με όλες τις ξυριστικές μηχανές, ότι στα πρώτα 2-3 ξυρίσματα ερεθίζεται πολύ η επιδερμίδα, ανάλογα βέβαια και με την ευαισθησία το καθενός. Μετά από αυτό δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Ελπίζω να σε διαφώτισα...

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tasulm

 

re paidia karaasxeto alla mias kai kserate gia to kimolioeides antikeimeno afto, mpas kai kserete ti einai afto pou sou dinoun mazi me ta kainouria sou papoutsia pou einai se fakelaki kai leei silica gel nomizo? ti kanei afto? iiimarton kaneis den kserei.

 

 

einai gia na travaei tin ygrasia

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που είναι σαν κιμωλία το βάζεις σε ζεστό νερό για λίγο και μετά το ακουμπάς πάνω στην πληγη...κόπηκα σήμερα και έτρεχε αρκετό αίμα...το έβαλα πάνω και σε 2 δευτερόλεπτα σταμάτησε...συνεχίζω όμως να βγάζω αυτά τα κόκκινα που είναι σαν μικρά σπυράκια...και χρησιμοποιώ και gel της gillete για ευαίσθητο δέρμα και μετά after shave balm της gillete...λέτε να πάω σε κανένα γιατρό ? :confused:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Για τις ευαίσθητες επιδερμίδες είναι απαραίτητη η συστηματική περιποίηση. Εϊναι κουραστικό, το ξέρω, αλλά το αποτέλεσμα είναι που μετράει.

 

Προσπάθησε να μην αφήνεις τα γένια σου να μεγαλώσουν πολύ. Πρώτον, όσο πιο μεγάλα είναι, τόσο πιο πολύ θα ερεθίζεσαι όταν τα ξυρίζεις (διότι θα περνάς το ξυράφι από το ίδιο σημείο παραπάνω από 1-2 φορές, πόσο μάλλον αν έχεις σκλήρά γένια) και δεύτερον τα γένια είναι εστία συσσώρευσης σκόνης κλπ, οπότε και κλείνουν οι πόροι και βγαίνουν σπυράκια.

 

Επίσης, φρόντιζε αφού ξυριστείς να βάζεις balsam (βρες ποιο σου ταιριάζει-αρέσει και να μην αφήνει το δέρμα λιπαρό μετά) και άφηνέ το να κάνει δουλειά.

 

Το πλύσιμο με προιόν απολέπισης πρέπει επίσης να σου γίνει καθημερινή συνήθεια.

 

Μπορεί να φαίνονται πολλά, αλλά όλα μια συνήθεια είναι.

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Balm χρησιμοποιώ και κάνει πολύ καλή δουλειά! Τώρα νομίζώ το λάθος είναι ότι τα αφήνω να μεγαλώσουνε πολύ και άμα φτάσουν και μεγαλώσουν με τρώνε τα γένια μου (σε πιάνει φαγούρα)..Σίγουρα πολλοί θα έχετε αυτό το πρόβλημα και είναι εκνευριστικο! :rolleyes:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Braun 7680

 

http://www.shavercentre.com/7680.jpg

 

Απλα η κορυφαία ξυριστική της Braun.

 

Είχα δοκιμάσει τα πάντα απο ξυριστικές και πάντα έμοιαζα στο τέλος του ξυρίσματος με τον στρατιώτη Ryan.

 

Τώρα σε 5-10 λεπτά ξεμπερδεύω με ενα πολύ βαθύ ξύρισμα σχεδόν εφάμιλλο της mach3 που χρησιμοποιούσα.

 

Ποτε πια ξυραφάκι :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον CptBill

 

Braun 7680

Απλα η κορυφαία ξυριστική της Braun.

 

 

Και πόσα ευρά στοιχίζει αυτό ? :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι είναι καλύτερο, Οι κυκλικές κεφαλές, ή οι οριζόντιοι κύλινδροι?

 

έχω μια REMIGHTON με δύο κύλινδρους μπροστά και κάνει μια χαρά την δουλεία της.

 

Έχει έγχρωμη οθόνη, βγάζει φώτος και στέλλει ΜΜΣ... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακόμη το προσπαθώ...

 

πάντως Ιντερνετ μπαίνει....

 

 

- Σε όλες σχεδόν τις συσκευές κουζίνας έχουν βάλει έγχρωμες οθόνες, ίντερνετ κτλ. (ψυγεία-φούρνοι ...). Ε πόσο δύσκολο είναι να βγάλουν μια ξυριστική που να ανανεώνει την πορεία που θα ακολουθεί στο πρόσωπο, ή να βγάζει φώτο ενώς κοψίματος και να το στέλλει στον γιατρό ή σε μια μεγάλη βάση δεδομένων από την οποία θα βγαίνει και κάθε μήνα ένας μεγάλος τυχερός για το βαθύτερο κόψημο-...

 

:) :!:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα ρωτήσω είναι λίγο off-topic, αλλά το ρωτάω για να μην ανοίγω καινούριο θέμα και επειδή εν τέλει σχετίζεται με την περιποίηση του άνδρα... :)

 

Λοιπόν, εσείς ποιό αποσμητικό για τη μασχάλη χρησιμοποιείτε;;;ποιό πιστεύετε πως είναι αποδοτικότερο;;; :worry: :o

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johnnypatras

 

Αυτό που θα ρωτήσω είναι λίγο off-topic, αλλά το ρωτάω για να μην ανοίγω καινούριο θέμα και επειδή εν τέλει σχετίζεται με την περιποίηση του άνδρα... :)

 

Λοιπόν, εσείς ποιό αποσμητικό για τη μασχάλη χρησιμοποιείτε;;;ποιό πιστεύετε πως είναι αποδοτικότερο;;; :worry: :o

 

Old Spice dry cream. Βάλε λίγο στο χέρι σου και δοκίμασε να το πλύνεις. ΔΕ ΦΕΥΓΕΙ ΜΕ ΤΠΤ.

Όλα τ' 'αλλα ίδια είναι. Μόνο στο άρωμα διαφέρουν..

Link to comment
Share on other sites

πηγαινω σένα φαρμακιο και ζητω ενα αποσμητικο για τις μασχαλες δεν με πολυνοιαζει τη μαρκα ειναι και αλλα σχετικα, μονο να μην ερεθιζει το δερμα συνηθως ειναι roll on

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκιμάζω διαφορετικά κάθε φορά αλλά όποιο αποσμητικό και να βάλεις άμα ιδρώσεις η μυρωδιά υπάρχει ! :D
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...