Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Tί λετε για αυτό το spray που το βάζεις πάνω και μετα απο 15 λεπτα το σκουπίζεις και φεύγουνε οι τρίχες ? το έχει δοκιμάσει κανένας ? :D
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Tί λετε για αυτό το spray που το βάζεις πάνω και μετα απο 15 λεπτα το σκουπίζεις και φεύγουνε οι τρίχες ? το έχει δοκιμάσει κανένας ? :D

 

 

αΠο οτι μου έχουν πει ειναι Απάτη

Είναι και πανακριβο

και κάνει ακριβως ότι κάνει μια απλή κρέμα veet

 

οπότε προσοχή

μη σας φάνε τα λεφτά σας :!:

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

Δεν ξυρίζομε....

 

 

Μοναχός θα πά να γίνεις ? :p

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Με ξυραφάκι!Στο πρόσωπο μόνο... :) γιατι,που αλλού θα έπρεπε νε ξυρίζομαι;;;;; :blink: :whistle: :happy:

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johnnypatras

 

Με ξυραφάκι!Στο πρόσωπο μόνο... :) γιατι,που αλλού θα έπρεπε νε ξυρίζομαι;;;;; :blink: :whistle: :happy:

 

 

που ξερεις ρε φιλε υπαρχουν και ατομα που τα ξυριζουν ολα και οταν λεμε ολα εννοουμε ΟΛΑ!!! ;) ;) ;)

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Έτσι για την πλάκα αφού είναι Chat & Fun είπα να ανοίξω νέο θέμα....

 

Πώς ξυρίζεστε ? Με ξυραφάκι ή με μηχανή ? Τί προτείνετε και ποιά σειρά προιόντος χρησιμοποιάτε ? (Και απο πότε αρχίσατε να ξυρίζεστε ? - προερετική) :lol:

Γενικά για όλο το σώμα-Για να πιάνει ΚΑΙ την γυναίκα αυτό το θέμα! :rolleyes:

Άντρες (πρόσωπο/οποιοδήποτε άλλο μέρος) ;)

Γυναίκες (πόδια, φρύδια, χέρια, πρόσωπο...κτλ) :happy:

 

με τα νυχια μου :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξυρίζω κόντρα...αφού δεν καθαρίζει τελείως όταν το ξυρίζω προς την μια πλευρά δεν φαίνετε ωραίο....κακό έίναι ? :worry:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

χεχε οτι φενεται οραιο σιμφωνω αλλα περιμενε σε λιγο καιρο που θα εχεις κατι τριχες...χοντρες και ποσο βασανο θα τραβας Και ποσα σπιρια θα βγαζεις :)

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξυραφακι παντα ! Συγκεκριμενα Mach 3 αλλα αν τυχων κοπεις μ'αυτο, τοτε φευγει δερμα :eek:

 

Α, και μονο προσωπο ! Τα αλλα, αστα τριχωτα !!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω σπιράκια στο λαιμό όταν ξυρίζομαι...τι φταίει άραγε ? :rolleyes:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Πάντα μετά το ξύρισμα ένα καλό after shave...

αν συνεχίσουν ακόμη, αλλάξτε ξυραφάκι, μπορεί να είστε αλεργικοί στο μέταλλο του συγκεκριμένου

Link to comment
Share on other sites

Mach 3 πάντα κόντρα (δε φεύγουν αλλιώς).

Κι εγώ έβγαζα σπυράκια και μάτωνε και λίγο ο λαιμός (έχω τρομερά ευαίσθητο λαιμό μου φαίνεται) με τα BIC. Με τα Gillete βελτιώθηκε κατά πολύ η κατάσταση και με Mach 3 καταπολεμήθηκε ολοκληρωτικά το πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

Πάντα μετά το ξύρισμα ένα καλό after shave...

αν συνεχίσουν ακόμη, αλλάξτε ξυραφάκι, μπορεί να είστε αλεργικοί στο μέταλλο του συγκεκριμένου

 

 

oxi after shave, krema kalitera,balsam diladi (i balm)

Link to comment
Share on other sites

Όρθιος! :alien: :wacko: :!:

 

Σοβαρά τώρα, ανάλογα με το αν είμαι βιαστικός ή όχι.

Αν είμαι βιαστικός, με αφρό και τη mach3. ΠΟΤΕ κόντρα.

Όταν δε βιάζομαι και θέλω πιο βαθύ ξύρισμα, με τη philishave cool skin.

Σε κάθε περίπτωση προστίθεται after shave, old spice ή sanex balsam.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ mach 3 turbo ξυραφάκια με σκελετό mach 3 :D και μετά το balm της gillette..έχει βελτιωθεί λιγάκι αλλά πάλι δεν φεύγουν..άκουσα πάντως ότι έχουν σχέση με τον αφρό που χρησιμοποιάς...δεν νομίζω να είναι αλλεργεία αφού είναι stainless steel ! :cool:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Εγώ χρησιμοποιώ mach 3 turbo ξυραφάκια με σκελετό mach 3 :D και μετά το balm της gillette..έχει βελτιωθεί λιγάκι αλλά πάλι δεν φεύγουν..άκουσα πάντως ότι έχουν σχέση με τον αφρό που χρησιμοποιάς...δεν νομίζω να είναι αλλεργεία αφού είναι stainless steel ! :cool:

 

Εγώ turbo σκελετό με απλά ξυραφάκια. Μου φαίνεται ότι ερεθίζουν λιγότερο το δέρμα... :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Εγώ χρησιμοποιώ mach 3 turbo ξυραφάκια με σκελετό mach 3 :D και μετά το balm της gillette..έχει βελτιωθεί λιγάκι αλλά πάλι δεν φεύγουν..άκουσα πάντως ότι έχουν σχέση με τον αφρό που χρησιμοποιάς...δεν νομίζω να είναι αλλεργεία αφού είναι stainless steel ! :cool:

 

 

Dόκιμασε αφρό nivea classic! Είναι μακράν το καλύτερο απόλα!

Τα άλλα απλά είναι μια σκάλα παρακάτω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...