Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Mach 3

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

i turbo apo tin apli apo oti paratirisa... kovei kalitera stin arxi.. alla meta to 4-5o ksirisma poli xeirotera apo tin apli mach (meta tin 4-5xrisi panta)...

kata ta alla... idia aisthisi...

 

exei ksirisei kaneis ta @@ tou? pos einai i aisthisi? panta to eixa aporia!

xaxaxaxaxaxa :p :p :p

 

kouventa pou exoume piasei omos e?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eNeRGy

 

exei ksirisei kaneis ta @@ tou? pos einai i aisthisi? panta to eixa aporia!

xaxaxaxaxaxa :p :p :p

 

kouventa pou exoume piasei omos e?

 

 

Εχμμμμμμ....... ας μην το ξεφτιλίζουμε το θέμα......

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

ρε surfer roll on βάζεις μόνο όταν έχεις ξυρισμένες μασχάλες... Δεν νομίζω να τις έβγαλες.... :)

 

 

Δέν παίζει ρόλο...το ρολ ον είναι και πιο οικονόμικο και πιο φιλικό προς το περιβάλλον απο το spray ! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

φιλε Unreal εφψ με αυτο συνιθησα αυτο βαζω Τωρα κατα ποσο τις ξυρησα ή οχι....οπως ειπες και εσυ δεν νομιζεις... απο αυτες εχω μπολικες

Τωρα για το αν ειναι για ξυρισμενες μονο δεν το νομιζω.... ;)

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν χρειάζεται να έχεις ξυρισμένη μασχάλη για να βάλεις deo roll-on. Αρκεί να έχεις κάνει μπάνιο πρώτα, διαφορετικά δεν έχει νόημα. Το ίδιο ισχύει και για τα spray, παρόλο που πολλοί νομίζουν πως μπορούν να ψεκάζουν πάνω στον ιδρώτα...
Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Callahan

 

Αρκεί να έχεις κάνει μπάνιο πρώτα, διαφορετικά δεν έχει νόημα. Το ίδιο ισχύει και για τα spray, παρόλο που πολλοί νομίζουν πως μπορούν να ψεκάζουν πάνω στον ιδρώτα...

 

 

τοτε δεν θα μοιριζαν οι μασχαλες σου (ωραια ενοω.) Θα ΒΡΟΜΟΥΣΑΝ Ιδροτας + Αποσμιτικο = βοθρος :lol:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfeRCy

 

Θα ΒΡΟΜΟΥΣΑΝ Ιδροτας + Αποσμιτικο = βοθρος :lol:

 

 

Σωστή παρατήρηση....το έχω δοκιμάσει και πιστέψτε με δέν θέλετε να σας κοντέψει γυναίκα γιατί τότε...bye bye στις γυναικίες σας σχέσεις! :lol:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfeRCy

 

τοτε δεν θα μοιριζαν οι μασχαλες σου (ωραια ενοω.) Θα ΒΡΟΜΟΥΣΑΝ Ιδροτας + Αποσμιτικο = βοθρος :lol:

 

 

Αυτό εννοούσα, απλά δεν το περιέγραψα. Μερικοί μπορεί να τρώνε καθώς διαβάζουνε τα μηνύματα του φορουμ :D

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .Είδα τη συζήτηση σας περί ξυρίσματος...

Σάν άτομο με φοβερά ευαίσθητη επιδερμίδα έκανα κάποια τρικ τα οποία με βοήθησαν να έχω απαλή επιδερμίδα χωρίς ψεγάδια...

Εγώ πάντα ξυρίζομαι πρίν κάνω μπάνιο γιατί με πιάνει βαρεμάρα μετά :p και πάντα κόντρα!

Ξυρίζομαι με Mach 3 Turbo πάντα και Gillete Gel.Μετά το ξύρισμα πλένω το ερεθισμένο πρόσωπο μου με σαπούνι Dove για τα χέρια..ΠΡΟΣΟΧΗ! Δεν το ξεπλένεις απλώς κάνεις αφρό με τα χέρια σου και το απλώνεις στο πρόσωπο.Επιμένετε πάνω στα κοψίματα,εγώ στην αρχή είχα πολλά και βαθειά! Αφήνετε τον αφρο του σαπουνιού στο πρόσωπο σας για 5-10 λεπτά και δείτε τηλεοραση (παράδειγμα τωρα) την ώρα αυτή κάνε 1-2 τσιγάρα και θα αισθανθείς την επιδερμίδα σου να σφιγγει...μετά ξεπλένεις με αφθονο κρύο νερό και είσαι έτοιμος...Αυτό το έκανα για 1 μήνα σχεδόν και τέρμα κοκκινίλες,σπυρακια κλπ..Πράγμα που δεν κατάφερα με άπειρα προιόντα στο παρελθόν...

 

Για τις μασχάλες πάλι το νούμερο 1 προιόν που δεν έχει άρωμα και διαρκεί μέχρι να ξανακάνεις μπάνιο (max 3 μέρες και άπειρο ιδρώτα το καλοκαίρι δούλευα σε φορτηγό) είναι το Rexona Cobalt stick μορφή και είναι σε γκρί συσκευασία...

 

Εγώ επηρεασμένος απο τον πατέρα μου ξυρίστηκα πρώτη φορά στα 12 μου χρόνια με ενα Bic χωρίς καν προστατευτική μπάρα απο μπροστά και στο τέλος το αποκωρύφωμα που έβαλα οινόπνευμα ιατρικό στο προσώπο ( 98 βαθμοί)...εκεί με άκουσε όλη η πολυκατοικία! :'( :D τέσπα ο φάδερ το βάζει λες και είναι νεράκι του θεού η κολώνια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nka

 

τέσπα ο φάδερ το βάζει λες και είναι νεράκι του θεού η κολώνια...

 

 

Πάντα οι πρώτες φορές είναι οι δύσκολες! Πάρε το after shave που είναι σε μορφή κρέμας...είναι πάρα πολυ ωραίο! :D και δεν καίει!

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Πάντα οι πρώτες φορές είναι οι δύσκολες! Πάρε το after shave που είναι σε μορφή κρέμας...είναι πάρα πολυ ωραίο! :D και δεν καίει!

 

 

Eμένα πάλι αν δεν με κάψει το after shave νομίζω ότι δεν είναι καλό... :p :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Eμένα πάλι αν δεν με κάψει το after shave νομίζω ότι δεν είναι καλό... :p :wacko:

 

Kι εμένα. Γι αυτό βάζω 2 κιλά balsam μήπως το καταλάβω λίγο... :p :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ας απαντήσει και μια γυναίκα λοιπον... εγώ ξυρίζω τα πόδια μου με αποτριχωτική συσκευή, δώρο του συζύγου για να μη του κλέβω τα ξυραφάκια....

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Kι εμένα. Γι αυτό βάζω 2 κιλά balsam μήπως το καταλάβω λίγο... :p :rolleyes:

 

 

Το balsmam που βάζω εγώ που προανέφερα όσο το έχω πάνω το νιώθω παγωμένο! Ηδικά όταν φυσάει και αεράκι! αυτός ίσως να εμποδίζει τους ερεθισμούς! :D

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εβαζα afer shave 212 αλλα τωρα μου ληψε και δεν ξερω πιο να παρω Προς το παρον βαζω κολονια - ΜΠΟΛΙΚΗ :p

 

 

Μιας και το ανεφερε ο nka απο ποτε αρχισατε εσεις να ξυριζεστε?

εγω αρχισα περιπου στα 15,5-16 μου :cool:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

όταν νιώθεις καυτό το aftershave πάει να πει πως περιέχει alcohol...

κάτι πολύ κακό για το δέρμα.

 

Χρησιμοποιώ κυρίως σε μορφή κρέμα, και είμαι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

όταν νιώθεις καυτό το aftershave πάει να πει πως περιέχει alcohol...

κάτι πολύ κακό για το δέρμα.

 

Αντίθετα το αλκοόλ σκοτώνει τα μικρόβια για να μην μπούν στους πόρους και δημιουργθούν σπυράκια ή ερεθισμοί! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Από http://www.wedsite.gr/stars/default.asp?subID=2&pageID=23

 

"Το ξυραφάκι πρέπει να ξεπλένεται με καυτό νερό μετά από κάθε χρήση και να εφαρμόζεται πάντα μέχρι το επόμενο ξύρισμα. Το άφτερ-σέιβ είτε σε μορφή κολόνιας είτε σε μορφή κρέμας καταπραΰνει τους ερεθισμούς, ειδικά αυτό χωρίς οινόπνευμα. Σε κοψίματα βάλτε στυπτικό στικ ή βαμβάκι με οινόπνευμα.

"

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά ήθελα να υποστηρίξω ότι καλύτερα το after shave να μην έχει οινόπνευμα. Τα balsam περιέχουν άλλες ουσίες κατά των μικροβίων.
Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Callahan

"Το ξυραφάκι πρέπει να ξεπλένεται με καυτό νερό μετά από κάθε χρήση και να εφαρμόζεται πάντα μέχρι το επόμενο ξύρισμα..."

Μια και είπες αυτό, να συμπληρώσω ότι έχω διαβάσει πως το ξυραφάκι πρέπει να στεγνώνεται με πιστολάκι κι όχι με πετσέτα κ.λ.π...

Link to comment
Share on other sites

εγώ μιας και πρίν ένα χρόνο άρχισα να ξυρίζομαι [είμαι 16], μια-δυό φορές την βδομάδα με ξυραφάκι που το πετάω καθε μια χρήση.. αφου είναι φθηνα =ρ τέσπα.. after-shave υπάρχουν δεκάδες.. διαλέξτε το πιο ακριβό και επώνυμο..

 

συνήθως τα φτηνιάρικα δεν είναι καλα =)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον `trapped

 

after-shave υπάρχουν δεκάδες.. διαλέξτε το πιο ακριβό και επώνυμο..

 

συνήθως τα φτηνιάρικα δεν είναι καλα =)

 

 

Μία απο αυτές τις επώνυμες μάρκες είναι η Gillete! νομίζω βγάζει πολύ ωραία σειρά προιόντων για διάφορους τύπους επιδερμίδας ! :D

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...