Jump to content

[Επίσημο] Motorola V620


realaraole
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως η έκδοση που κατέβασες είναι σχετικά παλιά; έτρεξες το Live Update; αν όχι, τρέξε το και αν δεν σου δουλεύει πάλι εδώ είμαστε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μήπως η έκδοση που κατέβασες είναι σχετικά παλιά; έτρεξες το Live Update; αν όχι, τρέξε το και αν δεν σου δουλεύει πάλι εδώ είμαστε...

 

έκανα όλα τα live update.

δεν το βρίσκει στο scan που κάνει...

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

update:

 

τώρα ανοίγει το πρόγραμμα, το βρίσκει, το εγκαθιστά, αλλά μένει στο initializing.

 

και δεν προχωράει...

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

update:

 

τώρα ανοίγει το πρόγραμμα, το βρίσκει, το εγκαθιστά, αλλά μένει στο initializing.

 

και δεν προχωράει...

αυτό μου το έκανε και εμένα. αλλά με μία επανεκκίνηση του κινητού δούλεψε...

Link to comment
Share on other sites

έκανα δεκάδες επανεκκινήσεις και το κινητό και το laptop.

 

τίποτε...

 

μέχρι που ξήλωσα και ολα τα Pc Suite από τα διάφορα ΝΟΚΙΑ που είχα εγκατεστημένα..

 

μέσω bluetooth από το obex file transfer (ή κάτι τέτοιο) βλέπω το τηλέφωνο, και τα περιεχόμενα του..

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

έκανα δεκάδες επανεκκινήσεις και το κινητό και το laptop.

 

τίποτε...

 

μέχρι που ξήλωσα και ολα τα Pc Suite από τα διάφορα ΝΟΚΙΑ που είχα εγκατεστημένα..

 

μέσω bluetooth από το obex file transfer (ή κάτι τέτοιο) βλέπω το τηλέφωνο, και τα περιεχόμενα του..

 

Φίλε μου εάν δέν βγάλεις όλα τα άλλα προγράμματα από αλλα τηλεφωνα δέν πρόκειτε να σου δουλέψει με τίποτα

έτσι τραβιώμουνα και εγώ και περνώντας από ένα σέρβις σταμάτησα και ρώτησα έναν τεχνικό και μου το είπε ;)

Link to comment
Share on other sites

Hi guys.. Πήγα σε ένα Γερμανό να ρωτήσω για καλώδιο σύνδεσης του V620 με τον υπολογιστή και η κοπελιά μου έδειξε το αυθεντικό της Motorola, αλλά μου είπε ότι δεν είναι σίγουρη αν περνάει φωτογραφίες! Εγώ βέβαια που διάβασα τις οδηγίες από πίσω είδα ότι έλεγε ότι κάνει για μεταφορά multimedia (εικόνες, ήχους, video κ.λπ.)! Ψάρωσα όμως και δεν το αγόρασα! Υποθέτω ότι κάνει το συγκεκριμένο καλώδιο έτσι; Αλλιώς τι νόημα θα είχε κιόλας...; Και μια τελευταία προσπάθεια, αν ξέρετε κάτι για το θέμα με τις φωτογραφίες που έχω γράψει στο μήνυμα #224...! Αυτά!
Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως μπορείς να περάσεις φωτογραφίες στο PC. Αυτό εξάλλου είναι θέμα software και όχι καλωδίου. Αν έχεις το κατάλληλο software κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

Τώρα για το πρόβλημα με τις φωτογραφίες που έχεις, τί να σου πω. Ίσως αν κάνεις ένα firmware upgrade να λυθεί...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως μπορείς να περάσεις φωτογραφίες στο PC. Αυτό εξάλλου είναι θέμα software και όχι καλωδίου. Αν έχεις το κατάλληλο software κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

Τώρα για το πρόβλημα με τις φωτογραφίες που έχεις, τί να σου πω. Ίσως αν κάνεις ένα firmware upgrade να λυθεί...

 

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά το αγόρασα σήμερα το καλώδιο, βέβαια απ'ό,τι καταλαβαίνω θα χρειαστεί να κάνω αναβάθμιση στο software του... Αν ξέρεις κανένα site που να μπορώ να βρω κάτι...θα με υποχρέωνες! Επίσης αν ήξερε κανένας πού μπορώ να βρω firmware, γιατί στο site της Motorola δε βρίσκω κάτι..!

Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις ήδη το Mobile Phone Tools κοίταξε στο

http://myskye.com/download/

τέρμα κάτω. είναι λίγο μεγάλο βέβαια. αλλιώς τρέξε απλά το live update και θα είσαι ok.

για firmware μπορείς να κοιτάξεις στο http://mobile-files.com/forum/forumdisplay.php?f=26 (το V620 πρέπει να χρησιμοποιεί το R376 - αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος) αλλά μάλλον μετά θα χρειαστείς και ελληνικό language pack.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω, απλά είναι μάλλον παλιότερη έκδοση! Στον τηλεφωνικό κατάλογο π.χ., μου λέει ότι δεν μπορεί να έχει πρόσβαση... Θα κοιτάξω τις διευθύνσεις που μου έδωσες! Ευχαριστώ και πάλι!
Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο:Μήπως ξέρετε αν υπάρχουν και ποιες είναι περίπου οι χρεώσεις για τη χρήση WAP ή GPRS για τη μεταφορά αρχείων από τον υπολογιστή στο κινητό; (π.χ. Java Games)!
Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης,επειδή μάλλον έχω το πιο προβληματικό κινητό ή το πιο προβληματικό μυαλό από όλους,χθες αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα:

Μου ήρθε ένα μήνυμα,το οποίο δεν φαίνεται ούτε σαν κανονικό, ούτε σαν MMS, εμφανίζεται στα εισερχόμενα με ένα μικρό ρολογάκι πάνω στο φακελάκι και όταν πατάω το ΟΚ για να το ανοίξω μου βγάζει μόνο κάτι πληροφορίες (από ποιον είναι, θέμα, μέγεθος, λήξη και ένα "ελήφθησαν" με μια ημερομηνία)! Κάτω αριστερά έχει μια επιλογή "Φόρτωση" που όμως είναι μαυρισμένη και δεν μπορώ να την επιλέξω! Το μόνο που μπορώ να κάνω, είναι πριν ανοίξω το μήνυμα να πατήσω το κουμπάκι με τις γραμμές και να επιλέξω "φόρτωση", μετά μου εμφανίζει μήνυμα "γίνεται λήψη μηνύματος" και σε λίγο "αδύνατη λήψη"! Και μετά από όλα αυτά, μου βγαίνει στιγμιαία στην κεντρική "Σύνδεση GPRS διαθέσιμη" και μετά για κάτι bytes που μεταφέρθηκαν... Τέλος, από χθες έχω στην κεντρική σελίδα το γνωστό εικονίδιο με το φακελάκι ότι έχω κάποιο αδιάβαστο μήνυμα! Κοινώς δεν καταλαβαίνω τίποτα! Αν κάποιος ξέρει κάτι...

Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

felix κανε του ενα αγιασμο καλου κακου....αλλα προσεξε να το βουτηξεις ολο μεσα στο νερο αλλιως δεν πιανεται για σωστο!!! :lol: :X
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως πρόκειται για κάποιο MMS, μήνυμα το οποίο δεν εστάλη σωστά, ή εστάλη μέσω νετ, ή κάτι τέτοιο. Μήπως έστειλες κάποιον κωδικό από διαγωνισμό σε κάποιο 4ψήφιο αριθμό και προσπάθησαν να σου στείλουν το "δώρο" σου; (κανα wallpaper - ringtone..)

 

Κάτι παρόμοιο έπαθε μια φίλη μου, και της έμεινε το φακελάκι μόνιμο στο κινητό για αυτό σε ρωτάω-- σε κινητό sony ericsson..

Link to comment
Share on other sites

Τι αγιασμό που δεν το πιάνει τίποτα αυτό! Mouki το έλυσα το μυστήριο! Ένας φίλος μου μου το έστειλε το MMS, αλλά μου είπε ότι είχε μέσα κάποια αρχεία ήχου, τα οποία προσπαθούσαν να τα στείλουν και σε αυτόν μέσω MMS, αλλά είχαν κάποιο πρόβλημα&τελικά του τα έστειλαν με υπέρυθρες! Το έβησα πάντως και το φακελάκι εξαφανίστηκε!
Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα εξής προβλήματα με 2 motorola v620, το δικό μου και της αδερφής μου (αγορασμένα Φεβ. 2005 & Πάσχα 2005):

 

1) Πολλές φορές στέλνει κενά μηνύματα. Δηλαδή το γράφεις κανονικά, το στέλνεις και αυτό πάει κενό στο άλλο κινητό ενώ στα Εξερχόμενα αποθηκεύεται μεν αλλά δεν μπορείς να το ανοίξεις (σε πετάει έξω στο μενού). Και όταν λέω πολλές φορές, στο ένα από τα 2 v620 το κάνει 5 στις 10 φορές.

2) Αρκετά συχνά κολλάει είτε όταν πάει να αποθηκεύσει εικόνα τραβηγμένη από την κάμερα, είτε όταν πάει να κάνεις browse τις εικόνες. Δεν ξεκολλάει παρά μόνο με βγάλσιμο της μπαταρίας. Σημείωση: η μνήμη είναι γύρω στο 60% γεμάτη.

 

Έχει κανένας άλλος αυτά τα προβλήματα;;; Υπενθυμίζω ότι συμβαίνει και με τα δύο Motorola v620 που έχουμε.

 

Παραθέτω τα στοιχεία των Motorola:

Έκδοση flex: SE5120AXXG1079

Έκδοση software: R376_G_OE.65.25R

Έκδοση DSP: 62212100

 

Any idea κανείς;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Επίσης,επειδή μάλλον έχω το πιο προβληματικό κινητό ή το πιο προβληματικό μυαλό από όλους,χθες αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα:

Μου ήρθε ένα μήνυμα,το οποίο δεν φαίνεται ούτε σαν κανονικό, ούτε σαν MMS, εμφανίζεται στα εισερχόμενα με ένα μικρό ρολογάκι πάνω στο φακελάκι και όταν πατάω το ΟΚ για να το ανοίξω μου βγάζει μόνο κάτι πληροφορίες (από ποιον είναι, θέμα, μέγεθος, λήξη και ένα "ελήφθησαν" με μια ημερομηνία)! Κάτω αριστερά έχει μια επιλογή "Φόρτωση" που όμως είναι μαυρισμένη και δεν μπορώ να την επιλέξω! Το μόνο που μπορώ να κάνω, είναι πριν ανοίξω το μήνυμα να πατήσω το κουμπάκι με τις γραμμές και να επιλέξω "φόρτωση", μετά μου εμφανίζει μήνυμα "γίνεται λήψη μηνύματος" και σε λίγο "αδύνατη λήψη"! Και μετά από όλα αυτά, μου βγαίνει στιγμιαία στην κεντρική "Σύνδεση GPRS διαθέσιμη" και μετά για κάτι bytes που μεταφέρθηκαν... Τέλος, από χθες έχω στην κεντρική σελίδα το γνωστό εικονίδιο με το φακελάκι ότι έχω κάποιο αδιάβαστο μήνυμα! Κοινώς δεν καταλαβαίνω τίποτα! Αν κάποιος ξέρει κάτι...

Χμμμ..κάτι μου λέει ότι πρέπει να μπείς μέσω wap για να το κατεβάσεις αυτό, και δεν έχεις τις σωστές ρυθμίσεις γι'αυτό!θα υπάρχει για πάντα μέχρι να το κατεβάσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα εξής προβλήματα με 2 motorola v620, το δικό μου και της αδερφής μου (αγορασμένα Φεβ. 2005 & Πάσχα 2005):

 

1) Πολλές φορές στέλνει κενά μηνύματα.

2) Αρκετά συχνά κολλάει

Any idea κανείς;

 

 

Αυτο με το μηνυμα που λες το εχει κανει μια φορα μονο το δικο μου και το εχω καιρο το κινητο!!!!

Οσο για το δευτερο ε κολλαει που και που οταν πας να κανεις browse τις εικονες αλλα οχι πολυ συχνο φαινομενο......Απλα εχω συμβιβαστει με αυτα :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Το flash file που χρειάζεσαι είναι εδώ στο 2ο post του thread. ;)

 

Μπήκα στο link που μου δίνεις 4-5 μέρες τώρα, έκανα register, αλλά δε μου στέλνει mail για να ενεργοποιήσω το λογαριασμό μου,οπότε δε μ'αφήνει να κατεβάσω το flash! Αν μπορείς να μου "δανείσεις" κάποιους κωδικούς για να μπω...!

Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνομαι να παρω ενα δωρο στη μανα μου κ σκεφτομαι αυτο το κινητο.Αυτη αυτο που θελει ειναι να ταβαει καμια φωτογραφια,κανα βιντεο κτλ Βγαζει καλες φωτογραφιες αυτο ή να προτιμησω το κ700i?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιά δώστε λίγο τα φώτα σας έχω ένα 620 και συμβένει το εξείς παράδοξο όταν το τηλέφωνο ήταν καινούργιο (είναι ενός μήνα)μετά την πρώτη φόρτηση κράταγε χωρίς υπερβολή 6-7 μέρες με αναμονή τώρα δέν κρατάει πάνω από 3 με το ζόρι το βάζω γιά φόρτηση κλειστό και μετά από 5ώρες είναι ακόμη στην 2η γραμμή

θα το αφήσω όλη νύχτα αλλά τι συμβένει έχει τύχη σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιά δώστε λίγο τα φώτα σας έχω ένα 620 και συμβένει το εξείς παράδοξο όταν το τηλέφωνο ήταν καινούργιο (είναι ενός μήνα)μετά την πρώτη φόρτηση κράταγε χωρίς υπερβολή 6-7 μέρες με αναμονή τώρα δέν κρατάει πάνω από 3 με το ζόρι το βάζω γιά φόρτηση κλειστό και μετά από 5ώρες είναι ακόμη στην 2η γραμμή

θα το αφήσω όλη νύχτα αλλά τι συμβένει έχει τύχη σε κάποιον άλλο;

Μήπως έχεις ξεχάσει και έχεις αφήσει ενεργοποιημένο το Bluetooth?

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...