Jump to content

[Επίσημο] Motorola V620


realaraole
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το mobile phone tools μπορείς αλλά είναι λίγο μεγάλο (έως τεράστιο, ανάλογα με τη σύνδεση που έχεις) για να το κατεβάσεις αν δεν το έχεις ήδη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχα το Mobile Phone Tools αλλά η έκδοση που είχα ήτανε γαλλική και δε καταλάβαινα. Το ότι ήτανε τεράστιο δε με νοιαζει, απλά δε μπορούσα να το βρω. Είχα μπει σε εκείνο το site με προγράμματα και stuff Μοτορόλα, αλλά δεν δούλευε το λινκ για το MPT.Τεσπα, τελικά το πήγα στο service, το κράτησαν μια μέρα, και μου άλλαξαν μπαταρία. Η αλλαγή έγινε μπροστά μου. Ωστόσο αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η μπαταρία, ναι μεν γράφει Motorola πανω, αλλά δεν γράφει πόσα Mah είναι.. 700άρα δεν ήτανε κανονικά η αρχική; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρια αρκει να ειναι αυτη με τον κωδικο 5683Α η οποια ειναι και η τελευταια και πιο καλη για τα κινητα μας..... :)
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου είναι 5717C . . . Αυτό είναι καλό ή όχι?... :confused: :worry:

 

Edit: Μόλις διαπίστωσα πως η μπαταρία που μου έδωσαν είναι 600άρα.... Τώρα εγώ φταίω να την πάω πίσω να μου δώσουνε μία 780άρα που έπρεπε να έχει το τηλέφωνο;;;;

 

Edit 2: Επίσης, ήθελα να πω, πως σήμερα 2 μέρες αφού πήρα πίσω το κινητό από την αντιπροσωπεία, έφαγε τέτοια φλασιά που δεν μπορούσα ούτε να λάβω ούτε να στείλω μηνύματα... Φαντάστηκα ότι έφταιγε η Cosmote και τους πήρα, αλλά είπανε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.. Έκανα ένα restart και εδώ και καμια ώρα, μου ρχονται όλα τα μηνύματα που έπρεπε να είχα λάβει από το πρωί!!!!!!!!!!!!!! :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα και εγώ το Motorola V620 και έχω τις εξής απορίες: Η εξωτερική οθόνη ενώ το βιβλίο μου γράφει ότι πρέπει να εμφανίζει την ώρα, το σήμα και την μπαταρία, εκείνο πότε μου το δείχνει και πότε όχι, όταν δεν μου δείχνει την ώρα μου γράφει απλώς Motorola, πως μπορώ να το κάνω πάντα να δείχνει την ώρα ?

 

Πόσες φωτογραφίες μπορώ να τραβήξω ?

 

Και τέλος στις επιλογές μέσα στο Μενού βλέπω ότι έχει ένα ΙΜ, αυτό τι είναι ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1.Η εξωτερικη οθονη παντα οταν το καπακι ειναι κλειστο δειχνει το σημα τη μπαταρια και την ωρα!!Το ΜΟΤΟΡΟΛΑ το δειχνει οταν το πορτακι ειναι ανοιχτο (η οταν εχει κολλησει το κινητο για καποιο λογο και εκλεισες το καπακι αλλα αυτο εχει μεινει "κολλημενο").Οποτε αν συμβαινει συχνα το δευτερο κανε μια βολτα απο ενα SC!

 

2.Φωτο μπορεις να τραβηξεις οσες θες εχοντας υποψη οτι η συνολικη μνημη του κινητου ειναι 5.000ΚΒ και καθε φωτογραφια καταλαμβανει χωρο 25-40ΚΒ!Μην ξεχνας φυσικα οτι τραγουδια,παιχνιδια βαζεις επιπλεον γιατι μειωνουν το διαθεσιμο χωρο!

 

3.Το ΙΜ ειναι Instant Messenger.Οποτε κατι σαν αυτα που κυκλοφορουν για PC!Μαλλον αχρειαστο ειναι! :X

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Έχω την εξής απορία: Γιατί όταν τραβάς φωτογραφίες αρχικά φαίνονται μια χαρά και όταν τις αποθηκεύεις τα παίζουν; Πιο συγκεκριμένα, έχω τραβήξει διάφορες φωτογραφίες και έχω αντιμετωπίσει τα παρακάτω προβλήματα:

1. Η φωτογραφία φαίνεται καλή στη μικρογραφία και όταν την ανοίγω φαίνεται μόνο μια μουτζούρα, όπως και αν την ορίσω ως φόντο...

2. (Το αντίστροφο) Η φωτογραφία φαίνεται μια μουτζούρα στη μικρογραφία και πρέπει να την ανοίξεις για να βγάλεις άκρη...

3. (Που δε νομίζω ότι υπάρχει λύση) Η φωτογραφία είναι καλή όταν την τραβάς, όταν την ανοίγεις όμως μετά που την έχεις αποθηκεύσει, φαίνεται τρισάθλια, με τετραγωνάκια κ.λπ., και μόνο αν την ορίσεις ως φόντο μπορείς να τη δεις πάλι στα φυσιολογικά της!

 

Και τελευταία ερώτηση: Αν συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή και περάσεις τις φωτογραφίες, σε αυτόν τουλάχιστον θα φαίνονται normal? Αυτά!!

Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

1.Η εξωτερικη οθονη παντα οταν το καπακι ειναι κλειστο δειχνει το σημα τη μπαταρια και την ωρα!!Το ΜΟΤΟΡΟΛΑ το δειχνει οταν το πορτακι ειναι ανοιχτο (η οταν εχει κολλησει το κινητο για καποιο λογο και εκλεισες το καπακι αλλα αυτο εχει μεινει "κολλημενο").Οποτε αν συμβαινει συχνα το δευτερο κανε μια βολτα απο ενα SC!

 

2.Φωτο μπορεις να τραβηξεις οσες θες εχοντας υποψη οτι η συνολικη μνημη του κινητου ειναι 5.000ΚΒ και καθε φωτογραφια καταλαμβανει χωρο 25-40ΚΒ!Μην ξεχνας φυσικα οτι τραγουδια,παιχνιδια βαζεις επιπλεον γιατι μειωνουν το διαθεσιμο χωρο!

 

3.Το ΙΜ ειναι Instant Messenger.Οποτε κατι σαν αυτα που κυκλοφορουν για PC!Μαλλον αχρειαστο ειναι! :X

 

Όχι δεν είναι καθόλου κολλημένο, μια χαρά λειτουργεί η συσκευή και μέχρι τώρα δεν μου έχει κολλήσει ούτε μια φορά. Αλλά ξέρεις τι διαπιστώνω, όπως θα ξέρεις το πορτάκι του κινητού παίζει λίγο, μόλις κάνω ότι το σπρώχνω λίγο αριστερά - δεξιά μου εμφανίζει την ώρα και μετά χάνεται πάλι. Λες να συμβαίνει κάτι με το πορτάκι ?

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω το V620 βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες και μάλιστα ένα παιδί σε αυτό το topic που είχε δημοσιεύσει μερικές φωτογραφιες του σε μια ιστοσελίδα, είδα ότι είναι πολύ καλές. Μπορείτε όμως να μου πείτε πως θα μεταφέρω από το κινητό στον υπολογιστή μου (Laptop) τις φωτογραφίες που θα τραβάω από το V620 για να τις ανεβάσω στο ίντερνετ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι καθόλου κολλημένο, μια χαρά λειτουργεί η συσκευή και μέχρι τώρα δεν μου έχει κολλήσει ούτε μια φορά. Αλλά ξέρεις τι διαπιστώνω, όπως θα ξέρεις το πορτάκι του κινητού παίζει λίγο, μόλις κάνω ότι το σπρώχνω λίγο αριστερά - δεξιά μου εμφανίζει την ώρα και μετά χάνεται πάλι. Λες να συμβαίνει κάτι με το πορτάκι ?

Κοιταξε ο αισθητηρας για το αν ειναι ανοιχτο το πορτακι η οχι ειναι ενα μικρο πλαστικο που προεξεχει κατω απο την εσωτερικη οθονη του κινητου!!Ειναι λιγο δυσκολο απ οτι βλεπω να μετακινειται πολυ αυτο οταν ειναι κλειστο το καπακι!!Κ επισης απ οτι βλεπω σε μενα δεν παιζει σχεδον καθολου το καπακι οποτε.... :X

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι άλλο γίνεται, αυτό το Motorola που μου γράφει αντί για την ώρα μου το γράφει ανάποδα και επίσης σήμερα ένας φίλος μου το διαπίστωσε αυτό, ότι κανονικά εκεί στην εξωτερική οθόνη όταν κάποιος σε καλεί πρέπει να δείχνει τον αριθμό που σε καλεί, εμένα δεν δείχνει τον αριθμό αλλά εξακολουθεί να γράφει motorola.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι άλλο γίνεται, αυτό το Motorola που μου γράφει αντί για την ώρα μου το γράφει ανάποδα και επίσης σήμερα ένας φίλος μου το διαπίστωσε αυτό, ότι κανονικά εκεί στην εξωτερική οθόνη όταν κάποιος σε καλεί πρέπει να δείχνει τον αριθμό που σε καλεί, εμένα δεν δείχνει τον αριθμό αλλά εξακολουθεί να γράφει motorola.

Ναι το σωστο ειναι να το γραφει αναποδα γιατι υποτιθεται οτι βγαινει οταν εχεις ανοιξει το καπακι οποτε η "κατω" πλευρα παει "πανω"! :w00t: :w00t: :w00t:

Μαλλον εχεις προβλημα αν γινονται αυτα που λες οποτε πηγαινε μια βολτα απο καποιο service center :!:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, τελικά είχε πρόβλημα η επαφή που κάνει το πορτάκι του κινητού και γι' αυτό δεν μου έδειχνε την ώρα, ήδη το έχω δώσει πίσω και έχει σταλεί στην εταιρεία για επισκευή και τα σχετικά. Ευχαριστώ όλους. Τέλος θα ήθελα να μου πείτε με ποιο τρόπο μπορώ να μεταφέρω τις εικόνες που θα τραβάω από το κινητό στον φορητό μου υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, τελικά είχε πρόβλημα η επαφή που κάνει το πορτάκι του κινητού και γι' αυτό δεν μου έδειχνε την ώρα, ήδη το έχω δώσει πίσω και έχει σταλεί στην εταιρεία για επισκευή και τα σχετικά. Ευχαριστώ όλους. Τέλος θα ήθελα να μου πείτε με ποιο τρόπο μπορώ να μεταφέρω τις εικόνες που θα τραβάω από το κινητό στον φορητό μου υπολογιστή.

Ολα οκ ελπιζω λοιπον... :)

Για τη μεταφορα κλασικα ενα bluetooth dongle usb η ενα καλωδιακι!!!Με το dongle εχεις το πλεονεκτημα οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις με καθε επομενο κινητο η και για αλλες ασυρματες χρησεις!!Με το καλωδιο αποτην αλλη μπορεις να "πειραξεις" το κινητο, να το αναβαθμιζεις κλπ.... :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρετε κάτι για το μήνυμα #224 please help! Πραγματικά έχουν παίξει τα νεύρα μου με τις φωτογραφίες!
Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες στο V620 την R376_G_0E.67.02R_PDS001_LP0031_DRM0001. Το κινητό δείχνει ταχύτερο και πιο σταθερό, μιας και με την προηγούμενη version πολλές φορές όταν είχα εισερχόμενη κλήση και άνοιγα το καπάκι για να απαντήσω έκανε reset.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορούμε να δούμε ποιο Firmware έχουμε στο V620.

Ευχαριστώ.

Ρυθμισεις>Κατασταση τηλεφ>Λοιπες πληροφοριες>φλεξ/software

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

συναντώ το εξείς πρόβλημα:όταν παίρνω το 1314 γιά πληροφορίες δέν ενεργοποιήτε η απάντηση που θέλω πατώντας το 1 η το 2 η το 3 γιά να μου δώσει το ύπολοιπο λογαριασμού κλπ κλπ τι έχω μπλοκαρισμένο διότι ότι πληκτρολογώ στήν διάρκεια της κλείσης το βλέπω αλλά......

τζίφος. αααααα και κάτι ακόμη ούτε τα μυνήματα μπορούν να φύγουν γιαυτό και έκανα το 1314 γιά να δώ εάν έχω χρόνο και το ανακάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

συναντώ το εξείς πρόβλημα:όταν παίρνω το 1314 γιά πληροφορίες δέν ενεργοποιήτε η απάντηση που θέλω πατώντας το 1 η το 2 η το 3 γιά να μου δώσει το ύπολοιπο λογαριασμού κλπ κλπ τι έχω μπλοκαρισμένο διότι ότι πληκτρολογώ στήν διάρκεια της κλείσης το βλέπω αλλά......

τζίφος. αααααα και κάτι ακόμη ούτε τα μυνήματα μπορούν να φύγουν γιαυτό και έκανα το 1314 γιά να δώ εάν έχω χρόνο και το ανακάλυψα.

 

 

 

pas rithimiseis->arxikes rithimiseis->tonoi DTMF kai tsekareis "diarkeis"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κάποιος φίλος από πού μπορώ να αγοράσω καλώδιο σύνδεσης με το PC για το V620, η κάποιο Site.

Ευχαριστώ.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

γειά χαρά...

 

πρόσφατα απόκτησα ένα 620 και αποφάσισα να του περάσω επαφές, κλπ..

από το γνωστό site κατέβασα το mobile phone tools, το εγκατέστησα, και έβαλα και το patch.

 

όταν το τρέχω, δεν μου δίνει σαν επιλογή το 620..

δοκίμασα να βάλω κάποιο άλλο, αλλά κρασάρει το πρόγραμμα.

 

υπόψιν πως το bluetooth μου δουλεύει σωστά, μια και στο ίδιο λάπτοπ συγχρονίζω τα nokia μου.

 

μήπως μπορεί κάποιος να περιγράψει την διαδικασία ?

στα νόκια πρέπει να κάνεις connect to serial port τρέχεις την σουίτα και τελείωσε.

το μοτορόλα με δυσκολεύει...

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...