Jump to content

[Επίσημο] Motorola V620


realaraole
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχω και κάτι άλλο να ρωτήσω. Σε μερικούς ήχους μου έχει βγάλει ένα λουκέτο δίπλα στο εικονίδιο και δεν μπορώ να τους στείλω με Bluetooth. Τι πρέπει να κάνω για να το βγάλω το λουκέτο???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε χρηστο καλο ειναι το κινητο αλλα για περιμενε τον αντικαταστατη του που θα εχει καλυτερη καμερα.ειναι το v635.φαινεται πολυ καλο και εκεινο.αν παλι ομως δεν θες να δωσεις πολλα χρηματα ειναι πραγματικα πολυ καλο το κινητακι!

τα εχει ολα εκτος απο την μνημη που ειναι μονο 5mb

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου AGNOSTE ευχαριστώ για την πληροφορία απλά θέλω να σου πώ ότι στο νέο αλμπουμ που δημιούργησα παρατήρησα ότι δεν μπορεις να μετακινήσεις τις εικόνες αλλά μόνο να τις αντιγράψεις. Εχω δίκιο??? Δηλαδή όταν το έκανα είχα τις φωτό και στο κύριο μενου αλλά και στο άλμπουμ. Οταν έσβησα μία από το κύριο μενού σβήστικε και από το αλμπουμ. Ετσι γίνεται η κάνω κάτι λάθος???

 

Μπορει η photo να εμφανιζεται στο μενου που ειναι ολες αλλα στην πραγματικοτητα ειναι στο υποφακελο-αλμπουμ που εχεις φτιαξει!!!! Απλα στο κυριο μενου εμφανιζει ολες τις photos που ειναι στον καταλογο εικονες αλλα και στους υποκαταλογους, που αντιπροσωπευουν τα αλμπουμ!!!Μολις επιλεξεις να φαινεται καποιο αλμπουμ τοτε εμφανιζονται μονο οι φωτογραφιες που ειναι στο συγκεκριμενο υποφακελο!!!

 

Ρε παιδιά έχω και κάτι άλλο να ρωτήσω. Σε μερικούς ήχους μου έχει βγάλει ένα λουκέτο δίπλα στο εικονίδιο και δεν μπορώ να τους στείλω με Bluetooth. Τι πρέπει να κάνω για να το βγάλω το λουκέτο???

 

Χρειαζεσαι επεξεργασια μεσω καλωδιου USB!!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς επεξεργασία? Τι να κάνω δηλαδή?

Με καποιο απο τα προγραμματα αλλαζεις τις ιδιοτητες του αρχειου που θες,αν θα ειναι system,hidden κλπ!Δε θυμαμαι δυστυχως τωρα να σου πω με ποιο..... :X

:tease:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολισ σημερα αγορασα το τηλεφονο και αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το μπλουτουθ.καταφερνω να στιλω αρχεια στο pc αλλα δεν μπορω να παρω.το ιδιο γινετε και με ενα gx30i(αναβαθμισμενο).ξερει κανεισ τι συμβενει και τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβασα αναλυτικα και τις 4 σελιδες αλλα δεν ειδα πουθενα αναφορα σχετικα με το τροπο γραφης του κινητου, γραφει κανονικα 160χαρακτηρες στο μηνυμα και με T9; Επειδη θυμαμαι καποια παλιοτερα motorola ειχαν ενα ασχετο συστημα itap η καπως ετσι που δεν ειχε και ελληνικα, εδω τι παιζει;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

paidia mou ebgale kai emena to problhma me to plhktrologio pou den sbinei h o8onh tou otan klinei to portaki tou alla o gremanos ekane ena kainourgio susthma sou dinei kaiourgio(mesa se 7 meres an miliseis 30 lepta plirh antikatastash)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Σκοπεύω να αγοράσω κινητό και είμαι ανάμεσα στο Motorola V620 & στο Siemens CFX65. Το ξέρω ότι το δεύτερο υποτίθεται ότι είναι κατώτερο, έχουν περάσει όμως αρκετά Siemens τηλέφωνα από τα χέρια μου&έχω μείνει μόνο ευχαριστημένη! Φυσικά έχει και καλύτερη τιμή...! Από την άλλη μου αρέσει και το Motorola, και το μόνο που σκέφτομαι είναι η απουσία υπερύθρων. Με ενδιαφέρει επίσης το κινητό που θα αγοράσω να έχει μια ικανοποιητική ποιότητα στις φωτογραφίες, όχι τρελά πράγματα... Κάθε συμβουλή αποδεκτή! Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!
Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Σκοπεύω να αγοράσω κινητό και είμαι ανάμεσα στο Motorola V620 & στο Siemens CFX65. Το ξέρω ότι το δεύτερο υποτίθεται ότι είναι κατώτερο, έχουν περάσει όμως αρκετά Siemens τηλέφωνα από τα χέρια μου&έχω μείνει μόνο ευχαριστημένη! Φυσικά έχει και καλύτερη τιμή...! Από την άλλη μου αρέσει και το Motorola, και το μόνο που σκέφτομαι είναι η απουσία υπερύθρων. Με ενδιαφέρει επίσης το κινητό που θα αγοράσω να έχει μια ικανοποιητική ποιότητα στις φωτογραφίες, όχι τρελά πράγματα... Κάθε συμβουλή αποδεκτή! Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

pane pare to moto einai polu kalhtero kai to exoun se prosfora sto germano mazi me 7' tv 65 euro alios ama einai pare kapio sharp pou exei polh kalh camera kai fhshka oxi siemens eimai kata tou siemens

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είμαι και εγώ ένας κάτοχος του ν620. :)

Πείτε μου γιατί θα σκάσω όμως. Ψάχνω να περάσω από το παλιό μου τηλ (S55) τις επαφές μου με Bluetooth. Όμως επειδή δεν χωράει άλλες καταχωρήσεις η SIM κάρτα μου καταστρέφει τα αρχεία. Γενικά δεν έχω βρεί πώς δηλώνεις στο τηλέφωνο να μή χρησιμοποιεί τη SIM για το ευρετήριο αλλά μόνο την εσωτερική μνήμη τηλεφώνου !!! :mad:

Βοήθεια :cry: :cry:

 

Όσο για το κινητό, φοβερή οθόνη, ηχείο, ποιότητα κατασκευής. :w00t:

Θέλει όμως επειγόντως ένα ενσωματομένο file manager :(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα κι εγώ το V620 και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν γίνεται να ρυθμίσω τις αναφορές παράδοσης των μηνυμάτων μονίμως στο "Ναι" και να μην χρειάζεται να το αλλάζω από το "Όχι" σε κάθε μήνυμα που στέλνω! Ακόμα αν γίνεται να ρυθμίσω χρονική διάρκεια μηνύματος, αν δηλαδή στείλω ένα μήνυμα&ο παραλήπτης έχει κλειστό το κινητό, μην το πάρει μετά από 1 βδομάδα! Τέλος θέλω συμβουλή για τη σύνδεση Bluetooth. Δεν έχω σκοπό να αγοράσω headset και δεν ξέρω με τι άλλο τρόπο μπορώ να την θέσω σε λειτουργία!
Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα κι εγώ το V620 και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν γίνεται να ρυθμίσω τις αναφορές παράδοσης των μηνυμάτων μονίμως στο "Ναι" και να μην χρειάζεται να το αλλάζω από το "Όχι" σε κάθε μήνυμα που στέλνω! Ακόμα αν γίνεται να ρυθμίσω χρονική διάρκεια μηνύματος, αν δηλαδή στείλω ένα μήνυμα&ο παραλήπτης έχει κλειστό το κινητό, μην το πάρει μετά από 1 βδομάδα! Τέλος θέλω συμβουλή για τη σύνδεση Bluetooth. Δεν έχω σκοπό να αγοράσω headset και δεν ξέρω με τι άλλο τρόπο μπορώ να την θέσω σε λειτουργία!

 

Για την αναφορα δε μπορεις να κανεις τπτ και απορω με την εμμονη της Μοτορολα να μην εχει μια ξεχωριστη επιλογη στο μενου οπου να μπορεις να θεσεις ΝΑΙ η ΟΧΙ την αναφορα μονιμως!!! :X

 

Για τα μηνυματα κ τη χρονικη διαρκεια δεν ειδα καποιο submenu οποτε μαλλον θα πρεπει να δεχτεις τις default τιμες!Πιθανον να γινεται με ενεργοποιηση του engineering menu αλλα εκει παμε σε "πειραγμα" του κινητου!

 

Για το ΒΤ τωρα μπορεις απλα να αλλαξεις την ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ σε ΝΑΙ και μετα να το κανεις ανιχνευσιμο αλλα προσεχε γιατι θα ειναι ανιχνευσιμο για 60sec και μετα θα πρεπει να το ξανακανεις...... :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από 5 μήνες κατοχής του 620, παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα σε μένα...

Πριν μερικές μέρες προσπάθησα να στειλω ένα διπλό μήνυμα. Το αποτέλεσμα ήτανε το εξής. Κάθε (μα κάθε!!) φορά που προσπαθούσα να το στειλω, το κινητό έκανε επανεκκίνηση (πριν τελικά το στειλω). Δοκίμασα γύρω στις 5-6 φορές. Τελικά το μήνυμα εστάλη (με τα χίλια ζόρια), και μάλιστα κατα τύχη αφού απλώς μετά από restart το είδα σαν εσταλμένο. Μόλις ήρθε η 2η αναφορά (αφού έρχονται 2 αναφορές συνήθως στα διπλά),το κινητό ξαναέκανε επανεκκίνηση! (Το πρόβλημα δεν λύθηκε ούτε όταν έβγαλα κ ξανάβαλα την μπαταρία)

Σε γενικές γραμμές τελευταία κάνει περισσότερα restart από ότι όταν το πήρα.. Αναρωτιέμαι τι φταίει τώρα και τι πρέπει να κάνω κ που πρέπει να απευθυνθώ. Στον Γερμανό από όπου το πήρα ή σε κάποιο επίσημο αντιπρόσωπο?

Έχει κανένας από εσάς κανένα παρόμοιο πρόβλημα με επανεκκινήσεις του κινητού;

 

Επίσης κάτι σχετικό με τα μηνύματα..Σας έχει τύχει όταν γράφεται μήνυμα να είναι σα να κολλάει;; Δηλαδή να ζορίζεται να γράψει!!! Λες και είναι φουλ η μνήμη ενώ την έχω αδειάσει σχετικα πρόσφατα...

 

Ξέρετε ποιο είναι το τελευταίο λογισμικό του κινητού; Μήπως λυθούν όλα αυτά με κάποια αναβάθμιση, ξέρω γω... :sorry:

Link to comment
Share on other sites

@Mouki

Πηγαινε το σε ενα επισημο SC της ΜΟΤΟ....για μια γενικη αιματος!!! :p

 

Αυτο που λες οτι σου φαινεται σαν να κολλαει το μηνυμα γινεται συνηθως οταν εχεις γραψει καποια λεξη/λεξεις και πας λιγο πιο πισω και συμπληρωνεις και αλλες πριν απο αυτη/αυτες!!!ΠΧ γραφεις ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ και μετα σκεφτεσαι οτι δεν ειπες καν καλησπερα κλπ οποτε πας πριν απο το "ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ" και γραφεις "ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κλπ"...ΕΚτος αυτης της περιπτωσης δεν κολλαει πολυ γενικα!!

 

Εγω ομως εχω αλλο προβλημα και συγκεκριμενα με το iTap που πολλες φορες λειτουργει και αλλες φορες δε μπορει να βρει απο μονο του ουτε λεξη κ γραφει #^$%^ :X

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Aυτό με το κόλλημα εμένα μου το κάνει γενικά. Δηλαδή, επειδή εχω συνηθίσει το κινητό, κ γράφω αρκετά γρήγορα μήνυμα, ε από κάποιο σημείο και μετά νιώθω ότι πάει σε slow motion, και παλεύω με το χρόνο ένα πράγμα!!!! :blink:

Μάλλον έτσι θα κάνω, θα το πάω για μια γενική αίματος. Το κακό είναι πως πριν λίγο καιρο (κανα μήνα), από απροσεξία κάποια έριξε το κρασί της πάνω στο κινητό μου. Το κινητάκι επιβίωσε τελικά (μετά από πολλά τάματα, σκουπίσματα, φυσίματα κλπ κλπ), χωρίς να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα (ας είναι καλά που είναι clamshell!!!) . Αλλά μέχρι σήμερα δεν είχα συνδέσει το γεγονός με τα restart...Λες να φταίει αυτό;;;; :cry: Φοβάμαι μη δουν στο σέρβις τίποτα υγρά μεσα και μου πουν να σκάσω τίποτα 50 ευρώ για να αλλάξουν πλακέτα, ξέρω γω (το χω δει να συμβαίνει στη Nokia!) :vava:

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι...! Ήθελα αυτή τη φορά να ρωτήσω αν υπάρχει επιλογή στο κινητό να εμφανίζεται μόνο το ευρετήριο του τηλεφώνου, ή μόνο της Sim και να μην φαίνονται όλα μαζί, γιατί τα τηλέφωνα που είναι αποθηκευμένα και στις 2 μνήμες, εμφανίζονται 2 φορές! Ακόμα, επειδή έκανα αντιστίχιση ήχου σε κάποια ονόματα, ήθελα να ρωτήσω αν με το να δίνεις "ταυτότητα κουδουνιού" σε κάποιο όνομα, είναι υποχρεωτικό να ακούγεται αυτός ο ήχος και στα μηνύματα από το συγκεκριμένο άτομο... Φαντάζομαι ότι είναι, αλλά επειδή είναι λίγο εκνευριστικό να ακούς το κινητό να χτυπάει μια ώρα μόνο για ένα μήνυμα, λέω μήπως...!
Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι...! Ήθελα αυτή τη φορά να ρωτήσω αν υπάρχει επιλογή στο κινητό να εμφανίζεται μόνο το ευρετήριο του τηλεφώνου, ή μόνο της Sim και να μην φαίνονται όλα μαζί, γιατί τα τηλέφωνα που είναι αποθηκευμένα και στις 2 μνήμες, εμφανίζονται 2 φορές! Ακόμα, επειδή έκανα αντιστίχιση ήχου σε κάποια ονόματα, ήθελα να ρωτήσω αν με το να δίνεις "ταυτότητα κουδουνιού" σε κάποιο όνομα, είναι υποχρεωτικό να ακούγεται αυτός ο ήχος και στα μηνύματα από το συγκεκριμένο άτομο... Φαντάζομαι ότι είναι, αλλά επειδή είναι λίγο εκνευριστικό να ακούς το κινητό να χτυπάει μια ώρα μόνο για ένα μήνυμα, λέω μήπως...!

 

Aχ μπράβο, τελείως σπαστικό! Το είχα παρατηρήσει και εγώ αυτό!! Μήνυμα και κλήση ο ίδιος ήχος, πολύ εκνευριστικό!!! Δε νομίζω ότι γίνεται κάτι όμως :cry: !

Επίσης για τον κατάλογο, δε νομίζω ότι γίνεται αυτό που λες. Το ψαξα λίγο τώρα αλλά δεν είδα κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος παιδιά το έστειλα στην Moto για ενα γενικό check γιατι έχει γενικός κάποια κολλιματάκια και περιμένω να όταν μου το φέρουν να δω πως θα πάει και θα σας πω... Το μόνο κακό ότι μέσω Γερμανου κανει καπου στις 10 μέρες να επιστρέψει!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...