Jump to content

[Επίσημο] Motorola V620


realaraole
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω από πού μπορούμε να κατεβάσουμε Free Themes γιατί δεν μπορώ να βρω παρόλο που έψαξα, επίσης πως γίνεται να φύγει η εικονίτσα του διαθέσιμου GPRS από πάνω αριστερά από την οθόνη του κινητού.

Ευχαριστώ.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω από πού μπορούμε να κατεβάσουμε Free Themes γιατί δεν μπορώ να βρω παρόλο που έψαξα, επίσης πως γίνεται να φύγει η εικονίτσα του διαθέσιμου GPRS από πάνω αριστερά από την οθόνη του κινητού.

Ευχαριστώ.

 

 

http://www.fedupnow.com/

ena site gia arketa free stuff gia motorola einai ayto(thelei register prwta)

 

to eikonidio tou gprs den exw dei akoma pouthena kapoia pithani lisi na feygei!

 

PROSOXI OMWS!to ekane se emena k to lew apla. kathe skin pou ekana modding i theme gia ton idio logo otan to xrisimopoiousa san epilogi sto kinito den mou anoigan ta java programmata....akoma psaxnw na brw lisi gia ayto...opoios gnorzei... :D

Link to comment
Share on other sites

Στην Motorola το πας με το χαρτί της εγγύησης και δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο ? Τα γραφεία της που βρίσκονται στην Αθήνα ?

Νickv620 τώρα που έκανες την αναβάθμιση μπορείς να δώσεις την έκδοση του λογισμικόυ για να δω ποιά έχω?

 

Φίλε tiestoinconcert εχω τα εξής:

Έκδοση flex :SE5120AXXG10C6

SOFTWARE: R376_G_0E.67.02R

DSP : 6228280

Γλώσσες : 0031

 

Το μόνο περίεργο που έχω παρατηρήσει untill now είναι ότι όταν κάνω preview τις φωτο που τράβιξα μου ενφανίζοντε κάποια τετραγωνάκια τα οποία όμως δεν υπάρχουν όταν τις βλέπω στον υπολογιστή...

Link to comment
Share on other sites

Χμ οντως εμενα εχει λιγο παλιοτερη εκδοση.

Αυτο που λες με τα τετραγωνακια το κανει νομιζω οταν η εικονα ειναι μεγαλυτερη αναλυση απο αυτη που υποστηριζει το κινητο , ειναι κατι φυσιολογικο νομιζω...

Tij's...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα! Και δεν εννοώ το διανοητικό μου...! Έχω το V620 κανα μήνα και δεν είχα επιχειρήσει να πάρω video,παρά μόνο μια φορά που μου παρουσίασε το παρακάτω πρόβλημα, δεν το σπουδαιολόγησα όμως θεωρώντας το κόλλημα της στιγμής... Εχθές όμως που επιχείρησα επανειλημμένως να τραβήξω, παρατήρησα ότι κάνει συνεχώς τα εξής: Ξεκινάω να τραβάω και διακόπτει μόνο του τη λήψη, μετά μου βγάζει μηνυματάκι "Περιμένετε" και καπάκι ένα μήνυμα "Σφάλμα συστήματος που συνοδεύεται και από το απαραίτητο εικονίδιο "Χ"!!! Μερικές φορές μου κρατάει ένα αρχείο, αλλά όταν πάω να το ανοίξω μου λέει "κατεστραμμένο αρχείο, διαγραφή;".Εν τω μεταξύ, και τα βιντεάκια που είχε μόνο του μέσα (Essence, Move on Up, Club Land) μου τα παρουσιάζει με ένα λουκετάκι και όταν πάω να τα ανοίξω μου βγάζει πάλι το μήνυμα για το "κατεστραμμένο αρχείο". Το μόνο που κατάφερα να κάνω ήταν να αλλάξω τη διάρκεια του video σε μέγιστη και να μη μου διακόπτει την λήψη. Και μόνη μου όμως όταν τη σταματάω, ακολουθούν τα ίδια εκνευριστικά που ανέφερα! Υπάρχει καμιά πρόταση, ή να το πάω για check-up τώρα που είναι νωρίς;;;
Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα! Και δεν εννοώ το διανοητικό μου...! Έχω το V620 κανα μήνα και δεν είχα επιχειρήσει να πάρω video,παρά μόνο μια φορά που μου παρουσίασε το παρακάτω πρόβλημα, δεν το σπουδαιολόγησα όμως θεωρώντας το κόλλημα της στιγμής... Εχθές όμως που επιχείρησα επανειλημμένως να τραβήξω, παρατήρησα ότι κάνει συνεχώς τα εξής: Ξεκινάω να τραβάω και διακόπτει μόνο του τη λήψη, μετά μου βγάζει μηνυματάκι "Περιμένετε" και καπάκι ένα μήνυμα "Σφάλμα συστήματος που συνοδεύεται και από το απαραίτητο εικονίδιο "Χ"!!! Μερικές φορές μου κρατάει ένα αρχείο, αλλά όταν πάω να το ανοίξω μου λέει "κατεστραμμένο αρχείο, διαγραφή;".Εν τω μεταξύ, και τα βιντεάκια που είχε μόνο του μέσα (Essence, Move on Up, Club Land) μου τα παρουσιάζει με ένα λουκετάκι και όταν πάω να τα ανοίξω μου βγάζει πάλι το μήνυμα για το "κατεστραμμένο αρχείο". Το μόνο που κατάφερα να κάνω ήταν να αλλάξω τη διάρκεια του video σε μέγιστη και να μη μου διακόπτει την λήψη. Και μόνη μου όμως όταν τη σταματάω, ακολουθούν τα ίδια εκνευριστικά που ανέφερα! Υπάρχει καμιά πρόταση, ή να το πάω για check-up τώρα που είναι νωρίς;;;

 

 

an exeis kalwdio sindesis me pc pes mou na sou dosw to teleytaio flash na to kaneis mia anabathmsi....ta video pou exei arxika sbinonte an theleis opws k polla akoma orexi na exeis!eixa alla problimata k ta elisa me mia anabathmisi pou tou ekana prosfata!its up 2 u!

Link to comment
Share on other sites

NEILOS σ'ευχαριστώ!Τελικά όπως του'ρθε η φλασιά,έτσι του πέρασε κιόλας! Τώρα τρώει κάτι κολληματάκια με το Bluetooth,αλλά ελπίζω να του περάσει κι αυτό!! Καλώδιο δεν έχω,αλλά έχω σκοπό να πάρω σύντομα!Αν είναι για την αναβάθμιση, νομίζω ότι θα την χρειαστώ!
Life's Gooooooood!
Link to comment
Share on other sites

NEILOS σ'ευχαριστώ!Τελικά όπως του'ρθε η φλασιά,έτσι του πέρασε κιόλας! Τώρα τρώει κάτι κολληματάκια με το Bluetooth,αλλά ελπίζω να του περάσει κι αυτό!! Καλώδιο δεν έχω,αλλά έχω σκοπό να πάρω σύντομα!Αν είναι για την αναβάθμιση, νομίζω ότι θα την χρειαστώ!

 

rwta oti thes opote thes loipon....simbouli an pas na pareis kalwdio mi se psisoun na paroun bluetooth sindesi alla kanonika kalwdio usb!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

εχω αυτες τις εκδοσεις και θα θελα να του κανω ενα flash, γιατι τρωει καποια κοληματακια και να πειραματιστω και λιγο. Θα θελα να ρωτησω που μπορω να βρω καποια νεοτερη εκδοση.

 

flex :SE5120AXXG1079

SOFTWARE: R376_G_0E.65.25R

DSP : 62212100

Γλώσσες : 0031

 

Την εκδοση που αναφερεται στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=70505 (v620 R376_G_0E.67.02R_PDS001_LP0031_DRM0001 ) την εχει δοκιμασει καποιος?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

εχω αυτες τις εκδοσεις και θα θελα να του κανω ενα flash, γιατι τρωει καποια κοληματακια και να πειραματιστω και λιγο. Θα θελα να ρωτησω που μπορω να βρω καποια νεοτερη εκδοση.

 

flex :SE5120AXXG1079

SOFTWARE: R376_G_0E.65.25R

DSP : 62212100

Γλώσσες : 0031

 

Την εκδοση που αναφερεται στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=70505 (v620 R376_G_0E.67.02R_PDS001_LP0031_DRM0001 ) την εχει δοκιμασει καποιος?

 

Ευχαριστω.

 

tin ekdosi pou anafereatai pou les den tin exw dokimasei alla exw perasei tin kainouria tou v620 mia k ayti pou les anaferetai sto 550 simfona me xena forums....kai douleuei teleia!einai i exis parakatw k tin briskeis edw

http://mobile-files.com/forum/showthread.php?t=9806

 

diabase kala ti leei k ti katebazeis den xreiazesai to flex egw exw to se5119axxu50c6 pleon....GOOD LUCK!

 

R376_G_0E.67.02R_PDS001_LP0031_DRM0001_JPJAVA_G_0E_R376_06_05_03R_SE5119AXXU50C6_1FF.shx

Link to comment
Share on other sites

tin ekdosi pou anafereatai pou les den tin exw dokimasei alla exw perasei tin kainouria tou v620 mia k ayti pou les anaferetai sto 550 simfona me xena forums....kai douleuei teleia!einai i exis parakatw k tin briskeis edw

http://mobile-files.com/forum/showthread.php?t=9806

 

diabase kala ti leei k ti katebazeis den xreiazesai to flex egw exw to se5119axxu50c6 pleon....GOOD LUCK!

 

R376_G_0E.67.02R_PDS001_LP0031_DRM0001_JPJAVA_G_0E_R376_06_05_03R_SE5119AXXU50C6_1FF.shx

 

ευχαριστω. θα κοιταξω να βρω χρονο και να την περασω αποψε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

θελω να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω στο κινητό παιχνίδια μέσω Bluetooth. Όταν πάω να του στείλω ένα αρχείο jar από το PC δεν στέλνεται. Μίπως πρέπει να κάνω κάτι στο τηλέφωνω?? το ίδιο συμβαίνει και όταν πάω να του στείλω ένα Skin.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

θελω να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω στο κινητό παιχνίδια μέσω Bluetooth. Όταν πάω να του στείλω ένα αρχείο jar από το PC δεν στέλνεται. Μίπως πρέπει να κάνω κάτι στο τηλέφωνω?? το ίδιο συμβαίνει και όταν πάω να του στείλω ένα Skin.

 

 

gia arxi den xerw ti ginetai me apostoli bluetooth an kai se ayta pou tha sou pw den iparxei epilogi gia b/t i gia kalwdio para mono apostoli me kalwdio...

gia games prepei na exeis enrgopoiisei ton java app uploader mesw enos programmaton p.x pst...kai meta xreiazesai pera apo to jar arxeio kai ena diko tou jad gia na kaneis egatastasi pali me ena programma p.x midway....

ta skins einai alli istoria!den ta pernas etsi eykola me mia apostoli!prepei na kaneis me flex ena file sto kinito sto ekei pou einai ta skins kai ekei na peraseis ena ena ta arxeia tou skin (*.ski kai *.dat)kai na allaxeis ta atrb se 04...nomizw oti kapoia stigmi milisame gia ena kalwdio!...an to eixes ta alla mathainonte k einai tooooso apla meta!eisai k tixeros/i pou kapoios/oi ta epsaxe k tha sou deixei ola ta programmata kai tous odigous na ta kaneis me tiflosourti!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ηθελα να ρωτήσω άν γνωρίζετε από που μπορώ να πάρω το USB καλώδιο για το ν620 και την τιμή του.

 

den mporw na pw min pareis kapoio i pare kapoio allo kalwdio dioti den exw dokimasei polla...egw edwsa 30 kai kati eyrw pira to gnisio tis moto me to programma mazi ''mobile phone tools''apo magazi tis voda...to brika pio ftina meta se magazi tis tim!xaxa....pantws to programma iparxei k sto net den xreiazetai na to agoraseis arkei na breis to kalwdio mono tou!pantws ena gnisio kalwdio i ena ''kalo'' kalwdio tha se sosei apo ena maimou/skarto se periptosi iperfortisis kata tin metafora dedomenw apo pc se phone k antistrofa...xerw oti to kalwdio mporei na kanei k 3 eyrw to programma agorazeis telika alla an mporeis na to breis kapou twra tha eisai tyxeros!egw den xerw...kati exw diabasei sto forum paliotera alla perase kairos gia na isxiei...(gia germano)thats all i know!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΟΔΙΟ ΤΗΣ MOTOROLA ΔΙΟΤΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ή ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ή ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑ BLOUTOOTH ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ V620 ΑΡΓΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοον!! Battery alert! :X

 

Εδώ και 3 μέρες, το κινητό χρειάστηκε να το φορτίσω 2 φορες γιατί η μπαταρία άδειασε τελείως..(έβγαλε την ειδοποίηση χαμηλό). Την 1η φορά ήτανε το bluetooth που το είχα ξεχάσει ανοιχτό οπότε και υπέθεσα ότι όλα λύθηκαν. Το φόρτισα σάββατο βράδυ και χτες άκουσα πάλι την ένδειξη "χαμηλή μπαταρία". :blink: Δε ξέρω αν θα φταίει η μπαταρία ή ο φορτιστής, ο οποίος να σας πω την αλήθεια, δεν φαίνεται να στερεώνει καλά στο κινητό. Ωστόσο κ τις 2 φορές, το έβγαλα την στιγμή που έγραψε τέλος φόρτισης. Επίσης να αναφέρω ότι μέσα σε αυτή τη μέρα δεν έκανα κλήσεις καθόλου αφού έχουν τελείωσει τα free mins που έχω, και επίσης δεν έστειλα καθόλου μηνύματα, ενώ το bt ήτανε απενεργοποιημένο...Αυτό που με προβλημάτισε περισσότερο είναι οτι συνέβη από την μια στιγμη στην άλλη, ενώ γενικά κρατάει 2-3 μέρες. Το φόρτισα χτες το βράδυ, το άφησα δηλαδή και το βγαλα σήμερα το πρωί. Να δουμε αν θα κρατήσει.

Σε περίπτωση που είναι είτε μπαταρία, είτε φοριστής, το καλύπτει η εγγύηση έ; Και επίσης, θυμάμαι πως όταν το αγόρασα μου είχανε πει για 2 χρονια εγγύηση, τα λέω καλά ή όχι;.. Τεσπα έτσι κι αλλιώς γύρω στο 6μηνο το έχω ακόμη, οπότε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που είναι είτε μπαταρία, είτε φοριστής, το καλύπτει η εγγύηση έ; Και επίσης, θυμάμαι πως όταν το αγόρασα μου είχανε πει για 2 χρονια εγγύηση, τα λέω καλά ή όχι;.. Τεσπα έτσι κι αλλιώς γύρω στο 6μηνο το έχω ακόμη, οπότε.. :)

Πολύ καλά θυμάσαι, 2 χρόνια είναι η εγγύηση. Όσο για μπαταρία και φορτιστή καλύπτονται από την εγγύηση. Πάντως με το φορτιστή έχω και εγώ πρόβλημα στο V600, μέχρι να ξεκινήσει το κινητό να φορτίζει μου βγάζει το λάδι...

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρά, θα τους το πάω σίγουρα, γιατί και σήμερα το ξανάκανε. Το πρωί ενώ κοιμόμουν, άκουσα πάλι την ένδειξη χαμηλής μπαταρίας. Πάλι με μιας μέρας φόρτιση που μάλιστα, το είχα όλο το βράδυ στη πρίζα. Μου κανε εντύπωση μήπως κόλλησε καναν carib όσο έμεινε ανοιχτό το bluetooth, αλλά όταν το κλεισα και το άνοιξα πάλι, δεν έβγαλε κάποια τέτοια ένδειξη.. Πάντως απαράδεκτο για κινητό της κατηγορίας του, στους 6 μήνες χρήσης να έχει τέτοιο πρόβλημα με μπαταρία. Ο φορτιστής από ότι είδα και πάλι σήμερα, χάνει πολύ εύκολα την επαφή, αλλά το "τέλος φόρτισης" εμφανίζεται κάθε φορά που το φορτίζω, άρα λογικά θα κάνει τη δουλειά του..Λέω εγώ τώρα.. Θα πάω να μου το κοιτάξουνε πάντως..

Υπάρχει περίπτωση, αν ζητήσω αλλαγή μπαταρίας να μου την κάνουν χωρίς μου σου του; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση, αν ζητήσω αλλαγή μπαταρίας να μου την κάνουν χωρίς μου σου του; :confused:

Ε δε νομίζω. Από την τσέπη τους θα την πληρώσουν; Προφανώς θα το εξετάσουν και αν υπάρχει πρόβλημα θα την αλλάξουν. Δύο φορές που χρειάστηκε service το V525 ενός φίλου μου και το πήγαμε σε Motorola Service οι ανθρώποι ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

Link to comment
Share on other sites

Nαι εννοώ, να μη μου πουνε, αστο κανα μηνα να το κοιτάξουμε και έλα σε κανα μήνα να σου πουμε τι έγινε. Να το ελέγξουν εκείνη την στιγμή κ να το πάρω.. :(

 

Εν τω μεταξύ ρε παιδια, έχει κανείς πρόχειρο κανα πρόγραμμα για να μπορέσω να κάνω back up με bluetooth, τον κατάλογο και τα μηνύματα;; Ξερω ότι όοοολο και κάπου θα υπάρχει κάτι, αλλά δεν έχω χρόνο καθόλου να ψάξω στις 100 σελίδες κάθε topic για να βρω αυτό που θέλω. Θέλω να τους το πάω τώρα να ξεμπερδεύω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...