Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έγω έχω rolex submariner το επίχρυσο- δώρο απο τον πατέρα μου όταν πέρασα στο πανεπιστήμιο.

θυμάμαι που τον είχα ρωτήσει κάποια φορά ότι έκανε 6.500 ευρά.

είναι αυτό με την μπλέ πλάκα.

δεν ξέρω σχεδόν τίποτα απο ρολόγια.

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πόσο μπορώ να το πουλήσω για να πάρω άλλο?το έχω ήδη ΄6 χρονάκια.

έχω τα πάντα.κουτάκι-χαρτιά-εγγύηση.

και που μπορώ να το πουλήσω?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά το Luminor της Panerai έχει βγεί και σε λευκού χρώματος καντράν ,το λεγόμενο Daylight. :)Eκτός και αν εννοούσες ότι απλώς δεν σου αρέσουν με ασπρο καντράν.

 

Βγαζουν και με ασπρη, καφε, μπλε καντραν. Εννοουσα οτι δεν ειναι το αυθεντικο οτιδηποτε εκτος του μαυρου, αλλα και παλι ειναι θεμα γουστου.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποιο το φθηνοτερο ρολοϊ που κανει αυτο:

Once set, the calendar automatically adjusts for odd and even months including February in leap year all the way to the year 2100..

αυτό που λες, είναι το χαρακτηριστικό "perpetual calendar". Κάνε ένα search στο google, νομίζω η Timex έχει ένα φθηνό τέτοιο.

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

THNX..

ειδα και κατι citizen eco drive με αυτο

http://www.citizenwatch.com/collections/watch.asp?modelnumber=BL8000-54L

υπαρχει ελλαδα;..

η Citizen υφισταται;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

THNX..

ειδα και κατι citizen eco drive με αυτο

http://www.citizenwatch.com/collections/watch.asp?modelnumber=BL8000-54L

υπαρχει ελλαδα;..

η Citizen υφισταται;..

Αν υφίσταται??? :blink:

 

Φυσικά και υφίσταται. Είναι πολύ "τίμια" ρολόγια, πολύ ανθεκτικά και σε καλές τιμές. Η σειρά Pro-Master της Citizen (ρολόγια για δύτες) είναι παγκοσμίου φήμης. Εγώ έχω για πάρτη μου 2 Citizen (ένα Sailing Timer και ένα Diver's Automatic). To πρώτο, μετά από 15 χρόνια ταλαιπωρίας στη θάλασσα, αντέχει ακόμα και δουλεύει ΑΨΟΓΑ. Το δεύτερο το πήρα φέτος.

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

εννοω σε θεματα αντιπροσωπειας, service, δικτυο πωλησης επισημο..

 

τελος νομιζω οτι συνχωνευτηκε με την seiko?..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

εννοω σε θεματα αντιπροσωπειας, service, δικτυο πωλησης επισημο..

Τα εισάγει επίσημα η EΛΩΜΤΙΣ Α.Ε., Ερμού 8 στην Αθήνα. Εκεί έστελνα για σέρβις το δικό μου (αλλαγή μπαταρίας) και δεν είχα ποτέ πρόβλημα (με στεγανοποίηση κλπ) στα 15 χρόνια που το έχω. Έχουν και 2 χρόνια εγγύηση.

 

Όσον αφορά στο δίκτυο πώλησης, τα περισσότερα κοσμηματοπωλεία τα έχουν.

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis poso exei to akrivotero roloi ston kosmo se euro?

4 εκατομμυρια euro!! :cry: :shock:

ο μηχανισμος του αξιζει γυρω στα 3000 euro και τα υπολοιπα ειναι σμαραγδια,διαμαντια μαυρα μεγαλης σπανιοτητας,χρυσο μπρασελε 32 καρατιων και το φοραει ενας σεηχης.

το εχω διαβασει σε ενα ενθετο,σχετικα με τα ρολογια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 εκατομμυρια euro!! :cry: :shock:

ο μηχανισμος του αξιζει γυρω στα 3000 euro και τα υπολοιπα ειναι σμαραγδια,διαμαντια μαυρα μεγαλης σπανιοτητας,χρυσο μπρασελε 32 καρατιων και το φοραει ενας σεηχης.

το εχω διαβασει σε ενα ενθετο,σχετικα με τα ρολογια.

 

 

eyxaristw mipws xeroume kai pio ine se kikloforia to akrivotero kai pias eterias?

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

νομιζω το πιο ακριβο σε μηχανισμο

χωρις σμαραγδια, διαμαντια, χρυσο κ.α.

το Vacheron Konstantin (καπως ετσι)..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

o pateras mou exei ena seiko epixriso, ala tou epese katw mia fwra kai xalase to rodaki pou orizei tin imerominia (eftixws i wra allazei) xerete an prepei na paei na to ftiaxei i tha tou kanoun kamia zimia?
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

4 εκατομμυρια euro!! :cry: :shock:

ο μηχανισμος του αξιζει γυρω στα 3000 euro και τα υπολοιπα ειναι σμαραγδια,διαμαντια μαυρα μεγαλης σπανιοτητας,χρυσο μπρασελε 32 καρατιων και το φοραει ενας σεηχης.

το εχω διαβασει σε ενα ενθετο,σχετικα με τα ρολογια.

Χρυσο μπρασελε 32 καρατιων απο οτι ξερω ο χρυσος φτανει ως τα 24 καρατια και ειναι πολυ μαλακος. 18 πρεπει να ειναι. Εχτος αν το 32 ειναι για τις πετρες... :p

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεστε στο ακριβότερο ρολόι χειρώς δεν μπορώ να βοηθήσω, αλλά ξέρω σίγουρα ότι πριν λίγα χρόνια η Vacheron Constantin, είχε κυκλοφορήσει μια επετειακή κασετίνα με τέσσερια ρολόγια τσέπης, ένα από πλατίνα, ένα από ροζ χρυσό, ένα από λευκό χρυσό και ένα από κίτρινο χρυσό, με το όλο πακετάκι να κοστίζει σε παλιές καλές δραχμούλες, 40.000.000.000 (40 δις δρχ), ήτοι 120 εκατομμύρια ευρώ. Η κασετίνα κυκλοφόρησε σε 10 κομμάτια μόνο. Από ρολόγια χειρός, αυτό που λένε the sky is the limit, είναι απόλυτα σωστό, αφού η αξία ενός ρολογιού αυξάνεται (από κάποιο σημείο και έπειτα), από την αξία των μερών του.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ego pali tha sas po ena pragma.

O 8ios mou os antiprosopos tis MOMODesign Stin Kypro molis parelave ena rologaki aksias 90000 liron diladi 153000 Euros.

Einai limited edition me 50 komatia pagosmios. Eki plaka apo simpiesena diamantia kai mixanismo rolex eno i kasa ine designati idika apo tous designers tis MOMO.

 

To mono pou exo na sa po ine oti ine to kalitero roloi pou exoun di ta matia mou (kai pou to exo aggiksi).Na fantastite den tolmisa na to sikoso apo to trapezi giati fovomoun oti 8a to espaza kai meta 8a xrostousa lefta mexri tin 2a parousia.... :X

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θα προτείνατε για αγορά αυτόματου μηχανισμού ρολόι αλλά που να μην χάνει λεπτά(να είναι ακριβείας) κατά προτίμηση --όχι απαραίτητα-ελβετικό αλλά όχι πανάκριβο.??Favre Leuba και Longines λένε??Για τα Buler καμμία γνώμη??
" Similis simili gaudet"
Link to comment
Share on other sites

Longines πολυ καλα ρiξε ομως και μια ματια στα sector

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη που επανερχομαι στο θεμα αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι με εχει φαει η περιεργια. Ρωταω για την αξια ενος sector diving team 1000 που ψαχνω να βρω στο ιντερνετ στοιχεια και δεν βρισκω τιποτα. Να ξερω βρε αδερφε αν εχω κατι να κανω φιγουρα η οχι....lol. Χρησιμο θα ηταν και κανα linkακι επισης.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας πω οτι και αυτο το ρολογι IWC portugese perpetual calendar μου εχει κατσει στο ματι παρα πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη που επανερχομαι στο θεμα αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι με εχει φαει η περιεργια. Ρωταω για την αξια ενος sector diving team 1000 που ψαχνω να βρω στο ιντερνετ στοιχεια και δεν βρισκω τιποτα. Να ξερω βρε αδερφε αν εχω κατι να κανω φιγουρα η οχι....lol. Χρησιμο θα ηταν και κανα linkακι επισης.

 

Ψαξε λιγο ebay...

 

http://cgi.ebay.com/Rare-Sector-Diving-Team-1000-NIB_W0QQitemZ5063085338QQcategoryZ31387QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Prosfata agorasa ena kainoyrio hlektroniko roloi xeiros,markas Casio.

 

Pleon ensomatonei molis tria koympia se sxesh me ta tessera poy eixe to prohgoymeno poy foroysa.To Countdown timer exei afairethei,opos kai h deyterh efedrikh ora.

 

Ayto poy me enoxlhse kapos einai oti pleon to roloi den provallei ton mhna toy xronoy ton opoio dianyoyme.

Link to comment
Share on other sites

ena casio pou ida kai mou arese ine kapio pou vgazei fwtografies alla pleon ine klassika ta casio ixa mikros twra thelw kati diafwretiko agorasa ena swatchaki ki afto men klasiko sto mellon tha paw gia kana omega i kana tag
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας πω οτι και αυτο το ρολογι IWC portugese perpetual calendar μου εχει κατσει στο ματι παρα πολυ

 

Χεχε δυνατό αλλά όχι το best IWC, και είναι και πολλά τα 20.000 euro που έχει.

 

http://www.blitzwatches.co.uk/images/9270-16.jpg

 

http://www.blitzwatches.co.uk/productdetail.asp?productid=1467

Link to comment
Share on other sites

apisteuto!!!!!IWc rulezzzzzzzzzzzzzz big time alla ante na pouliseis to amaxi su gia na pareis roloi!!!!;-pppppppp

 

yparxei k allo ena me tis faseis tis selinis se louraki k nomizo xrisi kasa h kati tetoio!auto gia mena einia to koryfaio IWc..ama bro foto h 8ytmi8o modelo(gamoth mu exo kolisei) 8a to postaro

 

 

@megalos: file mu sorry tora eida to pio pano post su!auto to IWC leo k ego!!!milame erotas sketos!....nomizo yparxei k se leukh plaka?!?!?! :rolleyes: :O :)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...