Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
μα το ρολοι το παιρνεις για την παρτυ σου!!!αλλωστε σωστα ειπε και ο redcom οτι αυτος που φοραει μαιμου κανει μπαμ και απο αλλα πραγματα!!!εγω προσωπικα δεν ξενερωνω οταν βλεπω οτι ο αλλος φοραει μαιμου ρολεξ,το αντιθετο,μου αρεσει που το δικο μου ειναι original ακομα πιο πολυ!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοπον Κωστα το ρολοι που εχεις προτεινει ειναι πολυ ωραιο. Θα σου προτεινα να το ψαξεις ποσο μπορεις να το παρεις φτηνοτερα. Το Seadweller σπανιως μαιμουδιαζεται διοτι εχει τη βαλβιδα ηλιου και ειναι πιο παχυ απο το sub οποτε ο μαιμουδιαρης δεν κοβει κασα για λιγα κομματια. Ουτε και νομιζω οτι θα βαλει βαλβιδα ηλιου σε μαιμου. Τωρα για το οτι το φορανε οι διαφοροι τα ειπαμε. Ο πωλητης cd που ειδες, λες να τον δει κανεις και να νιμιζει οτι ειναι αληθινο; Ουτε 1 στο 1000000. Εξαλου το φοραμε γιατι μας αρεσει εμας και δεν κοιταμε τι λενε οι αλλοι. Αν τωρα θελεις να ανελθεις κοινωνικα η να χτυπησεις καλο γκομενακι με ενα καλο ρολοι (οχι εσυ, γενικα μιλαω, μη με παρεξηγησεις), σε λαθος ανθρωπο μιλας. Εγω το καλο ρολοι οταν το φοραω το κρυβω κατω απο το μανικι για να μην φαινεται. Παρε οτι σου αρεσει και ασε τους αλλους. Το SD θα το βρεις κατω απο 4000, κοντα στα 3500-3600 οποτε εχεις και ρεστα απο τα 4000 :) Τα 800 ευρω παραπανω απο το Ομεγα τα αξιζει με τα 1000. Αλλη κλαση ρολοι ειναι. Μακρυα απο Tag Heuer εγιναν πολυ σουπα και δεν ειναι και κατι το ιδιαιτερο. Τα IWC ειναι με δερμ λουρακι, τα Pam εχουν με μπρασελε αλλα φευγουν σε τιμη, οποτε δεν σε βλεπω και με πολλες επιλογες.

Παρε ενα SD και ενα citizen/seiko divers με τα ρεστα για χυμα και εισαι πρωτος.

Αν μου ερθει τιποτα αλλο θα το ποσταρω με κανενα link.

Link to comment
Share on other sites

redcon euxaristw para polu gia thn apanthsh sou me kalipses apoluta. :D etsi skeftomai na parw ena seadweller :rolleyes: na goustarw :p eimai apo thessaloniki. an eisai kai esu mhpws ksereis kana magazi me kales times? an exeis akousei apo kanena tipota h an exeis proswpikh empeiria.. auta :!: kai pali euxaristw polu
Link to comment
Share on other sites

μα το ρολοι το παιρνεις για την παρτυ σου!!!αλλωστε σωστα ειπε και ο redcom οτι αυτος που φοραει μαιμου κανει μπαμ και απο αλλα πραγματα!!!εγω προσωπικα δεν ξενερωνω οταν βλεπω οτι ο αλλος φοραει μαιμου ρολεξ,το αντιθετο,μου αρεσει που το δικο μου ειναι original ακομα πιο πολυ!!!!!!

 

Συμφωνω απολυτως. Μη μασατε ρε παιδια με τις μαιμουδες. Οταν το φορεσεις και νοιωσεις την αισθηση του ατσαλιου στο χερι σου θα τα ξεχασεις αυτα. Oι γυφτουλες βαζουν στα αυτοκινητα ψευτικα διακριτικα (turbo, κλπ) και ζαντολαστιχα και φουσκωματα για να φαινεται το 1400αρι σαν 2λιτρο και καλα. Δηλαδη δεν θα παρουμε καλο αυτοκινητο αν μπορουμε;

Link to comment
Share on other sites

redcon euxaristw para polu gia thn apanthsh sou me kalipses apoluta. :D etsi skeftomai na parw ena seadweller :rolleyes: na goustarw :p eimai apo thessaloniki. an eisai kai esu mhpws ksereis kana magazi me kales times? an exeis akousei apo kanena tipota h an exeis proswpikh empeiria.. auta :!: kai pali euxaristw polu

 

Νασαι καλα. Απο εκει ειμαι αλλα μενω Αθηνα 10+ χρονια και δεν ξερω εκει τρυπες. Κανε γυρα σε ολους και ρωτα ποσο στο δινουν μετρητοις (αν το πληρωσεις μετροιτης). Ποσταρε μετα εδω τις τιμες και το συζηταμε. Μη βιαζεσαι, 4κ θα δωσεις και θα ειναι για μια ζωη. Παρε και ενα να μη μου λες οτι το Πανεραι δεν εχει μπρασελε. Εχει και μαλιστα θεικο, αλλα κανει πανω απο 1000 ευρω!!!

 

http://www.paneristi.com/reference/vendome/images/pam_161_180/pam_170_images.html

 

ΥΓ. Δες και τα Breitling. Καλα ρολογια και τιμια ειδικα να σου αρεσει το aviator στυλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tvra θα παρω για χυμα και καθε μερα ενα Stowa Seatime. Τζαμπαμαν και ΜΟΝΟΝ για ΠΟΛΥ ψαγμενους και φυσικα δεν θα το δω σε αλλο χερι. Θεικο. Αυριο βαζω παραγγελια.

 

http://www.stowa.com/Collection/Seatime/seatime.html

 

Ωραίος ρε μεγάλε! Στα σχόλιά σου περί Panerai, εννοείται ότι συμφωνώ 100% :cool:

 

Στο ίδιο στιλ με αυτό που αναφέρεις, εγώ θα προτιμούσα ένα Precista. Ίδια χαρακτηριστικά, και βέβαια ούτε αυτό θα το δεις σε άλλο χέρι ;)

 

από εδώ: http://www.timefactors.com/precista.htm

 

και είναι αυτό:

 

http://www.timefactors.com/images/p300-5.jpg http://www.timefactors.com/images/p300-9.jpg

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο Lemanis. Το ειχα δει εδω και καιρο και ειναι στη λιστα. Ειναι λιγο ακριβοτερο απο το Stowa και λιγο μικροτερο. Εχει και αυτο ΕΤΑ μηχανισμο, αρα εγγυηση και ευκολο service αν χρειαστεις. Το Stowa με επαγγελματικο ΑΦΜ το πουλαν χωρις ΦΠΑ και βγαινει πολυ ανταγωνιστικο. Το δικο μου το παρελλαβα την Παρασκευη και ειναι θεος. Πηρα το κλασσικο μαυρη πλακα-μαυρη στεφανη.
Link to comment
Share on other sites

egw pantws paidia exw edw kai 6-7 xronia ena adiddas kai to foraw ka8e mera.

exw alla3ei vevaia 2-3 fores louraki afou xalase kai twra exw ena mbrasele :D

to eixa parei totes 80.000drx kai rwtisa pali pou to eida kapou kai mou pan 270E.

eimai ypereyxaristimenos

Link to comment
Share on other sites

είμαι λάτρης του κλασικού.

 

Rolex Cellini Classic με λευκόχρυσο και διαμάντια στο καντράν. Μαύρο δερμάτινο λουράκι. Ειδική έκδοση από εξωτερικό. Με το όνομά μου χαραγμένο (Γιώτης...). Φουσκώνω μόνος μου!! :love: Πολύ σεξουαλικό...

Link to comment
Share on other sites

είμαι λάτρης του κλασικού.

 

Rolex Cellini Classic με λευκόχρυσο και διαμάντια στο καντράν. Μαύρο δερμάτινο λουράκι. Ειδική έκδοση από εξωτερικό. Με το όνομά μου χαραγμένο (Γιώτης...). Φουσκώνω μόνος μου!! :love: Πολύ σεξουαλικό...

 

Δεν σου εχουν κοψει ακομα το χερι; :)

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά αλλά τι εισόδημα μηνιαίο πρέπει να έχει κάποιος για να έχει τέτοιας κατηγορίας ρολόγια :blink: ??Δεν κάνω πλάκα απλώς έχω ακούσει ότι οι προαναφερθείσες μάρκες κοστίζουν τα φθηνότερα 3.000 + Eyros :wacko: .Mια περιουσία για ένα ρολόι?? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα έδινα τόσα φράγκα για ρολόι που να ήμουν δισεκατομυριούχος (σε Ευρώπουλα κιόλας)... Αλλά περί ορέξεως...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

o ka8enas me tis k@ules tu einia re paidia....analogos pos tu ta skaei...fantasteite oti xero kosmo pu kanei k syllogi kiolas k exei apo kamia 10 tetiou eidus rologia!!!!!alla nomizo 8elei ypomonh giati den mporeis etsi apla ka8e mhna -pu leei o logos- na skas 3-4K euro gia na perneis rologia..

 

@roy156: poly oraiao to cellini...ean epitrepetai na se rotiso poso peripu su stoixise!?!?!Ellada dyskolo poly na parageileis cellini...

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω ενα DKNY με λευκα στρασακια πολυ το αγαπαω αυτο το ρολοι!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι και μια περιουσια 3000 ευρω. 100 ευρω να βαζεις καθε μηνα στην ακρη, σε 2,5 χρονια πηρες ενα τετοιο. Και το παιρνεις 1 φορα στη ζωη σου, οχι καθε λιγο. Εδω βλεπω κατι πιτσιρικαδες με κατι αυτοκινητα 30000 ευρω και μονο τα εξτρα που βαζουν κανουν 1 Rolex.
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω ενα DKNY με λευκα στρασακια πολυ το αγαπαω αυτο το ρολοι!

 

Λες να έχουμε το ίδιο? Και εμένα με λευκά στρασάκια είναι :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

pantos kata geniki omologia ta dkny einia poly omorfa k kompsa rologia...emena eidika mu aresei auto pu einia poly lepto san xeiropeda me kokkinopo kantran...molis to eida to pira doraki sthn adelfh mu k xetrela8ike;-)
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ όμορφα! Γι αυτό και τα φοράνε μόνο τα όμορφα κορίτσια :p

 

Εεεεεεεεεεεεεετσι ειναι μονο οι ομορφουλες τα φορανε!Το δικο μου ειναι ασημι τετραγωνισμενο(οχι πολυ μεγαλο) και εχει 6 σειρες στρασακια (τετραγωνα) :) Εχουμε το ιδιο?

Ψαχνω να το βρω σε φωτο αλλα δεν το βρηκα!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

simfono opos panta alloste, me ton redcon. To thema einai pou sou aresei na xalas ta lefta sou, thelis na pinis cafedaki kathe mera kai na kapnizis kai ena paketaki? isoute me 5-6 europoula ---> giro sta 150 to mina. Valta stin akri kai se ligous mines tha foras rolex, breitling, IWC ...klp klp. Einai thema epilogis.

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα φιλοι

διαβαζω τις αποψεις σας ανελλιπως. :)

εχετε λοιπον υποψιν -εσυ redcon το ξερεις ?- οτι αυριο στο InterContinental πρεπει να αρχιζει η εκθεση Very Important Watches με ρολογια της ταξεως των 3000 εως 300.000 ευρω :lol:

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα φιλοι

διαβαζω τις αποψεις σας ανελλιπως. :)

εχετε λοιπον υποψιν -εσυ redcon το ξερεις ?- οτι αυριο στο InterContinental πρεπει να αρχιζει η εκθεση Very Important Watches με ρολογια της ταξεως των 3000 εως 300.000 ευρω :lol:

..Pantws apo afth thn kathgoria rologiwn vlepontas ta se periodika toy xwroy thavmazw ta Jaeger Le Coultre kathws kai ta IWC kai Vacheron Constantin.Metaxy Rolex kai Omega protimw aisthitika ta Rolex an kai to Speedamaster ths Omega me mavro louraki einai ekplhktiko.Alla ola afta thewritika kai mono.Sthn praxh mono enas kroisos tha agoraze tetoia montela h kapoios pamploutos syllekths nomizw..
Link to comment
Share on other sites

Ασε μη πουμε για τα κινητα. Ο αλλος δινει 800 ευρω για ενα 8800 και μπορει να φοραει swatch των 50 ευρω. Οτι θελει ο καθενας. Εγω δεν δινω πανω απο 350 ευρω για κινητο, που να μου κοπει το χερι. Στο ρολοι ομως τα χωνω. Ξεκινησα να δουλευω το 1989 και το 1995 πηρα ενα rolex sub αφου ειχα μαζεψει τα χρηματα μηνα-μηνα και χωρις να στερηθω βασικα πραγματα. Ουτε ημουν, ουτε ειμαι, και ουτε θα ειμαι κροισος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...