Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο που λεει μου το εκανε και μενα στην πρωτη φορτιση. Δε ξερω καν γιατι συνεβη ομως μετα οταν ξαναφορτισα δεν ανοιξε η συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!νεος κατοχος του lg g4 εχω ενα θεμα..κλεινω το κινητό το βαζω στην φορτιση κ αμεσως ανοίγει η συσκευή;;;ξέρετε τι γινεται;;εψαξα ρυθμισεις δεν βρισκω κάτι;;ειναι πρόβλημα

Είναι φυσιολογικό, έτσι είναι όλα, μην ανησυχείς! Έτσι νομίζω ήταν και το G3.

Απλά αν το θέλεις κλειστό, το ξανακλείνεις.....

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό, έτσι είναι όλα, μην ανησυχείς! Έτσι νομίζω ήταν και το G3.

Απλά αν το θέλεις κλειστό, το ξανακλείνεις.....

 

Απλα , δε το κανει παντα, αυτο ειναι το αστειο :P το εκανε σε εμενα μονο την πρωτη φορα που το φορτισα κλειστο!

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια ανοιγει η συσκευή κανονικα..να βαλω κωδικο σιμ..εκκινηση κανονικη;;;γτ γινεται;;;μετα μολις το κλεισω εκει που βγαζει για κωδικό της κάρτας σιμ τοτε δεν ξανα ανοιγει;;το κινητο δεν το εχω ουτε βδομάδα
Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια ανοιγει η συσκευή κανονικα..να βαλω κωδικο σιμ..εκκινηση κανονικη;;;γτ γινεται;;;μετα μολις το κλεισω εκει που βγαζει για κωδικό της κάρτας σιμ τοτε δεν ξανα ανοιγει;;το κινητο δεν το εχω ουτε βδομάδα

 

Το εχουν κι αλλοι αυτο το προβλημα και δεν υπαρχει αμεση λυση..

 

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι ΠΡΩΤΑ να το βαζεις στον φορτιστη και ΜΕΤΑ να το κλεινεις.. Ετσι "λογικα" δεν θα ανοιγει ξανα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι παιδια ανοιγει η συσκευή κανονικα..να βαλω κωδικο σιμ..εκκινηση κανονικη;;;γτ γινεται;;;μετα μολις το κλεισω εκει που βγαζει για κωδικό της κάρτας σιμ τοτε δεν ξανα ανοιγει;;το κινητο δεν το εχω ουτε βδομάδα

 

Δεν βλέπω λόγο άγχους... είναι φυσιολογική αυτή η λειτουργία. Το βάζεις να φορτίσει κλειστό και ανοίγει. Αν το κλείσεις (ενώ φορτίζει) δεν ξανανοίγει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδια απλα νομιζα οτι το εκανε μονο σε εμενα και ειχε θεμα η συσκευη..εαν ξερει καποιος εαν βγαινει αυτο εας μ πει.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Επισης δες στα developer option μηπως εχεις πατησει τιποτα καταλαθος πχ stay awake while charging κλπ

 

ΑΥτο δεν εχει καμμια απολυτως σχεση, ειναι για να μενει ανοιχτη η οθονη οταν φορτιζει ανοιχτο.

Επισης δε γνωριζουν ολοι πως να ενεργοποιησουν τα dev options...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΟΚ παιδια απλα νομιζα οτι το εκανε μονο σε εμενα και ειχε θεμα η συσκευη..εαν ξερει καποιος εαν βγαινει αυτο εας μ πει.Ευχαριστω

 

Όχι δεν υπάρχει κάτι να αλλάξεις σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έστειλε ο αδελφός μου το g4 602 σειρα για σέρβις για το γνωστό πρόβλημα του bootllop.

Σήμερα από το σέρβις (procordia) του Είπαν ότι είναι εκτός εγγύησης ότι το κινητό είναι ροοτ!

Εδώ τρελάθηκα γιατί ειλικρινά παιδιά ο αδελφός μου δεν ξέρει τι θα πει ροοτ και ούτε το πείραξε ποτέ!

Μιλησε και με την lg και του ειπαν πως δεν μπορεί να κάνει λάθος το Service!

Ειλικρινά για μένα η lg τελείωσε έχασα κάθε εμπιστοσύνη μαζί της!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έστειλε ο αδελφός μου το g4 602 σειρα για σέρβις για το γνωστό πρόβλημα του bootllop.

Σήμερα από το σέρβις (procordia) του Είπαν ότι είναι εκτός εγγύησης ότι το κινητό είναι ροοτ!

Εδώ τρελάθηκα γιατί ειλικρινά παιδιά ο αδελφός μου δεν ξέρει τι θα πει ροοτ και ούτε το πείραξε ποτέ!

Μιλησε και με την lg και του ειπαν πως δεν μπορεί να κάνει λάθος το Service!

Ειλικρινά για μένα η lg τελείωσε έχασα κάθε εμπιστοσύνη μαζί της!

 

Mηπως ειχε ξεκλειδωσει τον bootloader η το αγορασε μεταχειρησμενο και ηταν ξεκλειδωτος?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους!

Έστειλε ο αδελφός μου το g4 602 σειρα για σέρβις για το γνωστό πρόβλημα του bootllop.

Σήμερα από το σέρβις (procordia) του Είπαν ότι είναι εκτός εγγύησης ότι το κινητό είναι ροοτ!

Εδώ τρελάθηκα γιατί ειλικρινά παιδιά ο αδελφός μου δεν ξέρει τι θα πει ροοτ και ούτε το πείραξε ποτέ!

Μιλησε και με την lg και του ειπαν πως δεν μπορεί να κάνει λάθος το Service!

Ειλικρινά για μένα η lg τελείωσε έχασα κάθε εμπιστοσύνη μαζί της!

 

Καταρχάς γράφεις σε λάθος μέρος γιατί έχουμε ξεχωριστό θέμα για το bootloop. Όσον αφορά τον προβληματισμό σου, δεν θα έλεγα ότι μπορούμε να σε βοηθήσουμε μιας και δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τι έχει προηγηθεί στη συσκευή.

 

Ωστόσο θα μπορούσαν να δοθούν περισσότερες εξηγήσεις στον αδερφό σου. Καταρχάς η συσκευή είναι λειτουργική; Ανοίγει; Αν όχι, πως το βρήκαν; Αν ναι να του δείξουν τα τροποποιημένα αρχεία που το αποδεικνύουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς γράφεις σε λάθος μέρος γιατί έχουμε ξεχωριστό θέμα για το bootloop. Όσον αφορά τον προβληματισμό σου, δεν θα έλεγα ότι μπορούμε να σε βοηθήσουμε μιας και δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τι έχει προηγηθεί στη συσκευή.

 

Ωστόσο θα μπορούσαν να δοθούν περισσότερες εξηγήσεις στον αδερφό σου. Καταρχάς η συσκευή είναι λειτουργική; Ανοίγει; Αν όχι, πως το βρήκαν; Αν ναι να του δείξουν τα τροποποιημένα αρχεία που το αποδεικνύουν.

 

Ζητώ συγγνώμη που Δεν έγραψα στο σωστό μερος!

Το κινητό αγοράστηκε σφραγισμένο από (skroutz).

Επίσης το κινητό Είναι στο Μενού του bootlop και απ το σέρβις του Είπαν πως εκαναν την διάγνωση με μηχάνημα την πλακέτα και ότι είναι ροοτ.

Το μυαλό μου πάει σε 2 ενδεχόμενα:

1)μήπως απ το bootlop ξεκλειδώνει το ροοτ της συσκευής,και δεν το παραδέχεται η lg!γιατί σου λέει Μετά θα περνάμε και κινητά με τα ροοτ που δεν έχουν εγγύηση?

2)Να ήταν ροοτ σφραγισμένο κινητό απ το skroutz?

Απ τα 2 Που ανέφερα είναι καθαρά δική μου σκεψη!

Link to comment
Share on other sites

Kανενα απο τα 2 δεν ισχυει δυστηχως.για να γινει ροοτ πρεπει να ξεκλειδωθει ο bootloader να περασεις custom recovery και απο εκει κανεις ροοτ..Τωρα τι εγινε..Μηπως ο αδελφος σου ξερει τπτ παραπανω.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Kανενα απο τα 2 δεν ισχυει δυστηχως.για να γινει ροοτ πρεπει να ξεκλειδωθει ο bootloader να περασεις custom recovery και απο εκει κανεις ροοτ..Τωρα τι εγινε..Μηπως ο αδελφος σου ξερει τπτ παραπανω.

 

Ειλικρινά δεν γνωρίζει από ροοτ.

Πάντως ο αδελφός μου δεν θα το αφήσει έτσι και θα επικοινωνήσει με το συνήγορο του καταναλωτη!

Επίσης ξέχασα να αναφέρω,του είπε η κοπέλα απ την (procordia) μήπως βάλατε καμία εφαρμογή superuser και έπαθε την ζημιά,και ο αδελφός μου της απάντησε πως ποτέ δεν εγκατέστησα αυτήν την εφαρμογή!

Δηλαδή αν θα βάλεις το superuser χάνεται η εγγύηση?

Δεν είναι κουλό αυτό που του Είπαν?

Edited by msakis01
Link to comment
Share on other sites

Αν οντως δεν γνωριζει απο ροοτ και δν εχει πειραξει το κινητο καλα θα κανει..Εννοειται να το κυνηγησει.!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή αν θα βάλεις το superuser χάνεται η εγγύηση?

Δεν είναι κουλό αυτό που του Είπαν?

 

Εδώ αλλάζει... αν έβαλε superuser σημαίνει ότι θα έχει κάνει και άλλα πράγματα. Καλό είναι να το ξεκαθαρίσεις αυτό για να μη συζητάμε άδικα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις σκέτη την εφαρμογή δε γίνεται τίποτα . Οπότε δεν είναι δυνατό να έγινε ρουτ χωρίς να παρέμβει κάποιος..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ αλλάζει... αν έβαλε superuser σημαίνει ότι θα έχει κάνει και άλλα πράγματα. Καλό είναι να το ξεκαθαρίσεις αυτό για να μη συζητάμε άδικα.

 

Του είπαν αν έβαλε σκέτη την εφαρμογή!

Αν δεν ξεκλειδωσεις το bootloader πως είναι δυνατόν να γίνει ροοτ με την εφαρμογή μονο!

Άσε που δεν την έβαλε σκέτη την εφαρμογή ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος φιλος τοτε το εκανε?λεμε τωρα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος φιλος τοτε το εκανε?λεμε τωρα..

 

Κοίτα,είναι αδελφός μου και αποκλείεται να μου είπε ψέματα.

Επίσης δεν είχε κανένα κέρδος να το πειράξει γιατί το κινητό του πήγαινε σφαίρα!

Άσε που το μόνο που γνωρίζει είναι πως αν γίνει ροοτ η συσκευή χάνεται και η εγγύηση.

Εφ όσον όπως λες αν του το έκανε φίλος του ειλικρινά δεν θα έμπαινε καθόλου στον κόπο να το στείλει γνωρίζοντας πως Δεν θα Τον κάλυπτε η εγγύηση.

Διάβασα πιο παλιά Μια ίδια περίπτωση εδώ μέσα,έχουμε κάποιο νέο τι έγινε τότε?

Edited by msakis01
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,είναι αδελφός μου και αποκλείεται να μου είπε ψέματα.

Επίσης δεν είχε κανένα κέρδος να το πειράξει γιατί το κινητό του πήγαινε σφαίρα!

Άσε που το μόνο που γνωρίζει είναι πως αν γίνει ροοτ η συσκευή χάνεται και η εγγύηση.

Εφ όσον όπως λες αν του το έκανε φίλος του ειλικρινά δεν θα έμπαινε καθόλου στον κόπο να το στείλει γνωρίζοντας πως Δεν θα Τον κάλυπτε η εγγύηση.

Διάβασα πιο παλιά Μια ίδια περίπτωση εδώ μέσα,έχουμε κάποιο νέο τι έγινε τότε?

Παντως φιλε ενημερωσε μας τι θα γινει τελικα γιατι εχει ενδιαφερον το θεμα.

Επισης αν τελικα αποδηχθει οτι εχει γινει root το τηλ και οτι σιγουρα δεν εχει ασχοληθει καποιος απο εσας μετα παει το μπαλακι στο μαγαζι.

Απο ποιο μαγαζι ειναι αγορασμενο?

Link to comment
Share on other sites

Παντως φιλε ενημερωσε μας τι θα γινει τελικα γιατι εχει ενδιαφερον το θεμα.

Επισης αν τελικα αποδηχθει οτι εχει γινει root το τηλ και οτι σιγουρα δεν εχει ασχοληθει καποιος απο εσας μετα παει το μπαλακι στο μαγαζι.

Απο ποιο μαγαζι ειναι αγορασμενο?

 

Περιμένω να το στείλουν πίσω το τηλ γιατί ζητάνε 400+€ για αλλαγή πλακέτας και οθόνης,γιατί ξέχασα να αναφέρω πως το κινητό, του άφηνε κάποιες στάμπες μετά από πολύ ώρα λειτουργίας!

Όταν το πάρω στα χέρια μου θα τσεκάρω μήπως μπει με ρεσετ γιατί πριν έμπαινε και αν όντως δεν ειναι πειραγμενος ο boot loader θα τους πάρει και θα τους σηκώσει!

Το μαζαγι δεν το γνωρίζω γιατί ο βλάκας ο αδελφός μου ξέχασε να βγάλει φωτοτυπία την απόδειξη και έστειλε την γνήσια.

Θα ενημερώσω μετά απο πιο μαγαζί είναι Όταν θα έρθει!

Edited by msakis01
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο φαινομενο παρατηρηθηκε και καμμια 10-15 σελιδες πισω. Δε μπορω να καταλαβω απο που προκυπτει οτι εγινε root.. Ενημερωσε μας :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...