Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο lg phone from λεει production date 25/9/2015 και release date 28/9/2015,Provider Greece!

 

Στο sndeep.info τι λεει σα state "stolen" ; Clean ?

Link to comment
Share on other sites

Στο sndeep.info τι λεει σα state "stolen" ; Clean ?

 

Clean Λεει φιλε μου.μολις το εκανα!! :)

 

General information

Made in: Korea

 

Made for: Greece

 

Date of manufacture: 09/25/2015

 

Age: 6 months

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: ποια είναι η πιο τελευταία έκδοση λογισμικού? βλέπω ότι το δικό μου έχει v20d-eur-xx , γερμανικό κινητό. Είμαι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: ποια είναι η πιο τελευταία έκδοση λογισμικού? βλέπω ότι το δικό μου έχει v20d-eur-xx , γερμανικό κινητό. Είμαι οκ?

 

Ναι ,ειναι η τελευταια εκδοση. Αν ειχε βγαλει η LG αλλη φανταζομαι θα ειχε γινει γνωστο.

Και εμενα αυτη ειναι , Ολλανδικο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι special edition που εχει amoled?

 

Η ορολογία σε ενοχλεί; Οκ, πες το τότε Image Retention που είναι το αντίστοιχο στις LCD.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ορολογία σε ενοχλεί; Οκ, πες το τότε Image Retention που είναι το αντίστοιχο στις LCD.

 

Στην περιπτωση του φιλου που εχει ips screen αντι να του πουμε κατεβασε την φωτεινοτητα και κατεβασε ενα προγραμμα που να το fixαρει μονος του του λεμε κατευθειαν να το παει στην εγγυηση ενω στις amoled το αντιθετο...

Και παιζει να ειναι software θεμα αλλα αυτο θα μας το πει ο φιλος μιας και βλεπω την ωρα του ποστ του να διαφερει μολις ενα λεπτο απο την ωρα που εβγαλε την φωτογραφια.

Αν ηταν πραγματικο burn in θα βλεπαμε και σε αλλα σημεια πχ στο navigation bar..

Link to comment
Share on other sites

Clean Λεει φιλε μου.μολις το εκανα!! :)

 

General information

Made in: Korea

 

Made for: Greece

 

Date of manufacture: 09/25/2015

 

Age: 6 months

 

Άκουσε φίλε μου.

 

1ον. Το τηλέφωνο θα το δεχτούν κανονικά στο σέρβις. Μην ανησυχείς για αυτό. Θα τους πεις ότι έχει ξαναγίνει σέρβις σε αυτούς και θα το βρουν στα κιτάπια τους.

 

2ον. Τα στοιχεία που σου βγάζει το LGfrom είναι από την πλακέτα που υπάρχει τώρα στο κινητό. Δηλαδή αυτή που έβαλαν από την σέρβις όταν το είχε πάει ο προηγούμενος.

 

Μην ανησυχείς άδικα. Πάρε την LG τηλέφωνο και είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!! :) την lg να παρω η την procordia?

 

Aυτο το προβλημα της οθονης πως να τους το εξηγησω τωρα απο το τηλ?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!! :) την lg να παρω η την procordia?

 

Aυτο το προβλημα της οθονης πως να τους το εξηγησω τωρα απο το τηλ?

Προσωπική μου άποψη είναι να πάρεις την LG.

Να τους το περιγράψεις όπως το περιγράφεις εδώ. Πιθανόν να μην σε καταλάβει όποιος/α μιλήσεις από την LG αλλά θα στείλει τον courier. Όταν σε πάρει τεχνικός θα του εξηγήσεις καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου έλεγα να μιλήσεις με την LG, να στείλεις βίντεο ή φωτογραφίες για να τα δουν και στο σερβις και θα βρεις άκρη.
Link to comment
Share on other sites

H lg δεν θα με ζητησει αποδειξη?κριμα να μην εχει service εδω θεσσαλονικη να το παω απο κοντα.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

H lg δεν θα με ζητησει αποδειξη?κριμα να μην εχει service εδω θεσσαλονικη να το παω απο κοντα.

Πες απλά ότι την έχασες λόγω μετακομισης

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω το g4 dual s/n 601. Μετα την φορτιση της μπαταριας το αισθανθηκα ζεστο, και ετσι εκανα μια επανεκκίνηση της συσκευης. Μολις ανοιξε το ενιωθα να καιει. Ετσι κατεβαδα μια εφαρμογη που βρηκα ευκολα και διαπιστωσα αυτες τις θερμοκρασιες. Ειναι φυσιολογικες;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160403/f926acd508d49f20599859931e671540.jpg

 

Ηταν στους 48 αλλα δεν το προλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το g4 dual s/n 601. Μετα την φορτιση της μπαταριας το αισθανθηκα ζεστο, και ετσι εκανα μια επανεκκίνηση της συσκευης. Μολις ανοιξε το ενιωθα να καιει. Ετσι κατεβαδα μια εφαρμογη που βρηκα ευκολα και διαπιστωσα αυτες τις θερμοκρασιες. Ειναι φυσιολογικες;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160403/f926acd508d49f20599859931e671540.jpg

 

Ηταν στους 48 αλλα δεν το προλαβα.

 

Πρωτον εχει ξεχωριστο θεμα για το Dual εδω

 

Δευτερον , δε νομιζω οτι οι θερμοκρασιες ειναι καλες, μου φαινονται αυξημενες. Ποιο προγραμμα κατεβασες και τι χρηση εκανες; Το χρησιμοποιουσες κατα τη φορτιση;

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον εχει ξεχωριστο θεμα για το Dual εδω

 

Δευτερον , δε νομιζω οτι οι θερμοκρασιες ειναι καλες, μου φαινονται αυξημενες. Ποιο προγραμμα κατεβασες και τι χρηση εκανες; Το χρησιμοποιουσες κατα τη φορτιση;

Οχι δεν το χρησιμοποιουσα. Ειχε γενικα ζεστη μεσα στο δωματιο.. Το Πρόγραμμα που κατέβασα είναι το cpu temp. Αυτη την ωρα που το ξανα ελεγξα ισχυει αυτο.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160403/9321cdefd83b095b8ed9d8e6525d0de2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας δεν μπορώ να βγάλω νόημα τι συμβαίνει τελευταίο καιρό με την συσκευή μου όσον αφορά τον χρόνο φόρτισης του.

Η συσκευή μου το πολύ μέσα σε 1 ώρα και 15 λεπτά περίπου έφτανε στο 100% απο το 20% που ήταν. Τον τελευταίο καιρό μου κάνει κάτι κουλά. Τώρα το έβαλα πάλι σε φόρτιση και μου βγάζει ότι η φόρτιση θα φτάσει στο 100% σε περίπου 3 ώρες .Και όντως αργεί αρκετά για να φτάσει στο 100% Τι να έχει γίνει ? Να χάλασε ο φορτιστής μου ? Να χάλασε η μπαταρία του τόσο γρήγορα ? Δέν ξέρω...τί να πώ ....

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNUEJWQlJYSlNWaEE/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNZVRXOUlBZGMtOWc/view?usp=sharing

 

Thank you

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο .. Άλλαξε ένα καλώδιο και δοκιμασε ξανά
Link to comment
Share on other sites

Είναι συνηθισμένο πρόβλημα :)

Αν δε λυθεί το ξανασυζηταμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην lg μπορω να παρω και σημερα για το service?ειδα λεει 24 ωρες το 24ωρο δευτερα εως κυριακη!

 

Edit:Πηρα και αφησα στοιχεια θα με παρουν αυριο.

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας δεν μπορώ να βγάλω νόημα τι συμβαίνει τελευταίο καιρό με την συσκευή μου όσον αφορά τον χρόνο φόρτισης του.

Η συσκευή μου το πολύ μέσα σε 1 ώρα και 15 λεπτά περίπου έφτανε στο 100% απο το 20% που ήταν. Τον τελευταίο καιρό μου κάνει κάτι κουλά. Τώρα το έβαλα πάλι σε φόρτιση και μου βγάζει ότι η φόρτιση θα φτάσει στο 100% σε περίπου 3 ώρες .Και όντως αργεί αρκετά για να φτάσει στο 100% Τι να έχει γίνει ? Να χάλασε ο φορτιστής μου ? Να χάλασε η μπαταρία του τόσο γρήγορα ? Δέν ξέρω...τί να πώ ....

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNUEJWQlJYSlNWaEE/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNZVRXOUlBZGMtOWc/view?usp=sharing

 

Thank you

Και σε μένα το έκανε αυτό ξαφνικά!!! Έγραψα λίγες σελίδες πριν το ίδιο πρόβλημα. 3 μήνες το εχω το κινητό!!! Μου έκανε κ αλλά θέματα... Κάποια στιγμή έφτανε μέχρι ένα σημείο και σταματάνε γα φορτίζει. Νομίζω όταν έφτανε στο 70% αν θυμάμαι καλά. Τελικά κράτησα το καλώδιο του αλλά άλλαξα τον φορτιστη του Κ έβαλα του παλιού μου ipad και έφτιαξε το πρόβλημα.

Δοκίμασε άλλον φορτιστή η άλλο καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το έκανε αυτό ξαφνικά!!! Έγραψα λίγες σελίδες πριν το ίδιο πρόβλημα. 3 μήνες το εχω το κινητό!!! Μου έκανε κ αλλά θέματα... Κάποια στιγμή έφτανε μέχρι ένα σημείο και σταματάνε γα φορτίζει. Νομίζω όταν έφτανε στο 70% αν θυμάμαι καλά. Τελικά κράτησα το καλώδιο του αλλά άλλαξα τον φορτιστη του Κ έβαλα του παλιού μου ipad και έφτιαξε το πρόβλημα.

Δοκίμασε άλλον φορτιστή η άλλο καλώδιο

 

Πρωτα δοκιμαζεις αυτο που ειναι η πιο φθηνη λυση , δηλαδη καλωδιο. Ειναι ακρως συνηθισμενο να χαλανε τα καλωδια ειδικα αν οι φορτιστες παραμενουν στην πριζα all night long ;)

Μετα βλεπουμε αν χρειαζεται αλλαγη ο φορτιστης :)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα δοκιμαζεις αυτο που ειναι η πιο φθηνη λυση , δηλαδη καλωδιο. Ειναι ακρως συνηθισμενο να χαλανε τα καλωδια ειδικα αν οι φορτιστες παραμενουν στην πριζα all night long ;)

Μετα βλεπουμε αν χρειαζεται αλλαγη ο φορτιστης :)

Έτσι είναι!!! Κ εγώ όλο στην πρίζα τον είχα. Αν σου πω οτι δοκίμασα άλλους 2 φορτιστές φίλου (και με καινούριο καλώδιο δικό τους) και δεν φορτιζε με κανέναν θα με πιστέψεις?? Παρόλο που έκανε στην υποδοχή.

Τελικά όπως είπα έβαλα το δικό του καλώδιο με τον φορτιστη του ipad και έφτιαξε! Τι να πω δεν ξέρω... Ίσα ίσα που με έβαλε σε μια βαβουρα... Να έχω με κάτι να ασχοληθώ :D

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο δεν κινδυνεύει από φορτιστή που παραμένει μονίμως πάνω στην πρίζα. Από τα βάλε βγάλε, τα σπασίματα, την σκόνη και την θερμοκρασία κινδυνεύει. Και ένας καλός φορτιστής χωρίς να φορτίζει κινητό δεν ανεβάζει θερμοκρασία με το να είναι συνδεμένος στην πρίζα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...